2012

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#234
2009. már. 3. 23:30
Üdv mindenki!
Remélem nem túl nagy baj, ha bele kotyogok,
Miért félsz ennyíre attól hogy bárkik is irányítani akarnák a világot ???
de szerintem ha fél attól, hogy bárki is írányítani akarja a világot, akkor azért fél het, mert már a történelem folyamán voltak emberek (pl.: Hitler, Napoleon, Nagy Sándor...stb.), akik világ uralomra, a világ irányítására akartak tőrni, és nem éppen békés elképzelésekkel.
De ha tévednék, akkor bocs mindenkitől a közbe kotyogásomért!
#233
2009. már. 3. 17:22
"valaki érti hogy mért van cvbnm kiakadva rám? mert én nem :/" – Moonlightdeejay

Én se... Te tök jókat írsz be, stb...
#232
2009. már. 3. 16:26
"Tényleg sajnálom, hogy nem tudunk még csak hasonlóan sem gondolkodni pár emberrel." –

Azért én úgy érzem az ide írók 90%-a kb ugyanúgy gondokodik.

az általad tisztelt Jézus sem akarta vezetni a világot vagy irányítani. Miért nem? Isten fiaként, prófétaként nem akarta az összes embert vezetni, pedig ha igaz amit hisznek lett volna hatalma és képessége és ereje és támogatója hozzá.

Jézus minél több embert próbált maga mellé állítan és vezetni őket az Isten felé a szeretet felé az már más kérdés hogy rengetegen nem álltak mellé viszont Jézus nem kényszerített senkit. Aki követni akarta őt és csatlakozni hozzá azt nagyon szívesen vezette de aki nem azt sem kényszerítette.

Jézus sem akarta vezetni a világot vagy irányítani.

Ő csak az Isten felé akarta fordítani az embereket.

Miért félsz ennyíre attól hogy bárkik is irányítani akarnák a világot ???

Nem hozott a fizikai világra bőséget és mindenkinek gazdagságot. Miért nem? Nem ez volt a cél?

Az Isten még nem látta úgy hogy itt van ennek az ideje no meghát tudjuk mit tettek az emberek Jézussal.

Akik követték őtés halgattak rá azoknak mindet megadott ami ahhoz kell hogy az Istenhez jussanak. (természetesen a minden alatt lelki békét, elegendő ételt italt stb. értek és nem luxusvillát/autót stb)

Miért nem? Nem ez volt a cél?

A cél az világ megveáltása az emberíség feloldozása volt az Isten ellen elkövetetett bűnök alól. Ezért jött.

. Másfele megyek tovább.

Merre ??? már ha nem titok.
#231
2009. már. 3. 12:46
törölt tag
Köszönöm a figyelmeztetést, de lehet, hogy nem helyesen értelmezed a köztem és Nostadamos között lévő "kapcsolatot".
Nem kell félreérteni, lelki megértésről és tiszteletről beszélek, nem látszólagos dolgokról.
Jól a szívünkkel látunk állítólag, nem a szemünkkel. Miért csak a leírt szavaimat nézitek? Bocsánat, evidens, hisz a lelkemet nem láthatjátok, sem az érzelmeimet.
A másik része KÉPLETES megfogalmazás szerintem, nem szó szerint értendő és egy folyamatra utal, de írtam, hogy ez csupán az én véleményem. Tudvalevő tény, hogy el lehet "rontani" egy jó embert és megjavulhat egy "rossz" ember is.
Tényleg sajnálom, hogy nem tudunk még csak hasonlóan sem gondolkodni pár emberrel. Egy látnok esetében nem szabad szerintem mindent szó szerint értelmezni.
Ugye te sem hiszed a lelked mélyén, hogy a Sátán személyesen itt járkálna köztünk, ahogy régi rajzok ábrázolják?
Ahogy Jézust sem egy hasonmásban kell keresni. Szerintem lelki érzelmekről van szó, lelkekről képletesen megfogalmazva, nem pedig régi ábrák másolatairól. A Jóról és Rosszról, és főleg a bennünk lakozó jóról és rosszról.
Hogy kiben melyik a dominánsabb. Nincs ember, nem is volt soha, hogy helytelen dolgot ne tett volna egész életében soha.
Én sem, más sem.
Azért egy utolsó megjegyzés: az általad tisztelt Jézus sem akarta vezetni a világot vagy irányítani. Miért nem? Isten fiaként, prófétaként nem akarta az összes embert vezetni, pedig ha igaz amit hisznek lett volna hatalma és képessége és ereje és támogatója hozzá. Nem hozott a fizikai világra bőséget és mindenkinek gazdagságot. Miért nem? Nem ez volt a cél?
Na mindegy ez csak elmélkedés. És belefáradtam. Másfele megyek tovább. Köszönök mindent.
Most tényleg őszinte sajnálattal elköszönök. Sziasztok.
#230
2009. már. 3. 9:24
Elősször is. Nostradamus a neve, tisztelj már annyíra 1 másik embert hogy nem óvodás szinten írod a nevét.

Az tény hogykezdünk szétszakadni bár ez a folyamat nem most indult el.

Figyelmeztet is, hogy nehogy Antikrisztus legyen belőle (hogy ez mit jelent arról lövésem sincs, de valszeg egy jó ember ilyen-olyan hatásokra történő megváltozását),

Nem az antikrisztus az nem úgy válik valakiből, hanem az ördög küldötte . Tehát nem arról van szó hogy 1 jó ember átváltoziik. Az antikrisztust már eleve az ördög küldi hogy az ő szándékai szerint cselekedjen.
#229
2009. már. 3. 8:21
törölt tag
Kedves MotoGP!
Kérdezted, hogy megfejtettem-e? Nem állítanám, bár több jóslatot elolvasva kialakult bennem egy vélemény a jelenre és a lehetséges jövőre vonatkozóan, mind valós, mind spirituális szinten. Nem idézgetnék, konkrétan, csak a kialakult összegzett véleményemet írnám le, annak ellenére, hogy tudom vitákat indíthatok el vele.
Valós szint: Pár évvel ezelőtt kiszélesedhetett volna a most is folyó háború arab területen, de nem avatkoztak be olyan szinten, hogy kiszélesedjen, de tovább folynak a harcok, amiből még mindig baj lehet, ha nem figyelnek. A világ kezd 4 részre szakadni: Ami, EU, tervezték, nem tudom véghez vitték-e Afrikai Únió, Ázsia únió, ill. Kína. A keleti fog nyerni, már szakértők is azt mondják, hogy Kína a legesélyesebb, hogy új világhatalom legyen ( ha nem máris az). Az EU-n belül - lásd tegnapi hírek - kezdődött a keleti szomszédok és nyugati rész szétszakadása. A nyersanyagokért és pénzért folyó "háború" vezethet oda, hogy mégis lehet majd belőle igazi háború is. Az emberek tiltakoznak ugyan, de ha a "vezető rétegek" tovább folytatják az "érdekeik, országuk érdekeinek" védelmét és nem összefogva igyekeznek túllépni a válságon baj lehet belőle. Eközben az időjárás is megváltozik és a globális felmelegedés LEHETSÉGES hatásaira is figyelmeztettek bennünket. Pl. New York a földrajzhoz értők szerint is veszélyeztetett helyzetben van, amire szintén utaltak.
Spirituális szint: új mozgalmak jelennek meg, melyek az ember képességeit állítják a középpontba, nos nem kell felsorolnom, hány ilyen "emberközpontú" nézet terjed (pl. a The secret is ilyen, magunknak vonzzunk be mindent...stb). Eközben, bár Noszti ( nem tiszteletlenség részemről ezen elnevezés, csak rövidítés) leírja, hogy Jézus ( csodatévő embernek is nevezhetjük, az elnevezés lehet, hogy a hitéből fakad, lehet, hogy csak egy olyan embert jelent, aki körül "hihetetlen" dolgok történtek, vagy csak egy erős és jó embert, ki tudja ???) itt mászkál köztünk és a lélek és szellem uralkodik benne, nem az anyagias (pénz, hatalom) iránti vágy, megkérdőjelezik, vitatják a "jóságát", a tudását. Azt, hogy repked ide, meg oda sem szabad szó szerint értelmezni, szerintem...stb. Erről nem akarok bővebben írni. Figyelmeztet is, hogy nehogy Antikrisztus legyen belőle (hogy ez mit jelent arról lövésem sincs, de valszeg egy jó ember ilyen-olyan hatásokra történő megváltozását), attól függően, hogyan reagálják le. Ármány és árulás, manó bőrét húzzák a képére....stb. Hangsúlyozom ezen megfogalmazás eredhet Noszti hitéből is, nem biztos, hogy konkrét.
Nem szabad, hogy az egymáson való uralkodni akarás elhatalmasodjon sem most, sem a jövőben, mert abból is baj lehet. Hogy ezt pontosan valós, vagy spirituális szintre értette, vagy mindkettőre nemtom. Más források szerint nem azért jön majd el megint, hogy csak az embereket segítgesse, hanem, hogy a lelkeket a "helyükre" tegye. Isten tudja mi az igazság.....Egy biztos, sok az egyezés a jóslatokban szereplő infók és a jelen folyamatai között, nem hiszem, hogy fantazmagória lenne csak.
A megoldást is megadja szerintem: "a rózsaszín áll a világ közepén" ( lehet nem szószerint idéztem) spirituális értelemben mit jelent a rózsaszín? Egymás elfogadását, a FELTÉTEL NÉLKÜLI SZERETETET. Sem vallási, sem más nézeteket nem erőltetve, nem fanatizálva hanem elfogadva érhetjük el, hogy avilág ezen területen is békében élhessen tovább. A modern kor pestise ellen is voltak gyógyszerek, melyek enyhítették, de nem hoztak teljes gyúgyulást, de felfedezik majd, vagy felfedezték az igazi gyógyszert is...Az, hogy a politikai élettel kapcsolatos, ill. a háborúra (legyen az konkrét, ill. csak hatalomért, pénzért folyó politikai csatározás miért értelmezték máshogy a szavait, vagy hogy éppen én jól értelmezem-e nem tudok válaszolni) Azon azért nem lenne rossz elgondolkodni, hogy valóban manapság is sok ember szól azért, hogy a felmelegedés ellen tegyenek és sok ember tiltakozik a jelen politikai manőverei ellen, mégis folyik a pénzügyi, politikai csatározás, a jóslat szerint ebből lehet később baj, a világ gazdasági érdekekből történő "szétcincálásából". A jóslat szerint nem hallgatnak majd az emberekre ( ha jól hallottam nem egy ország elutasított mai napig is bizonyos lépéseket a felmelegedés megakadályozása érdekében is, és a válság enyhítése érdekében is "önös érdekekre hivatkozva" ), remélem nem fog valóra válni és az embereknek mégis sikerül szavakkal, nem drasztikusabb eszközökkel "észhez téríteniük" őket.
Nem tudom jól értelmezem-e, de Noszti szerint kb. mostanság fogja az emberiség jól értelmezni a szavait, és akkor majd örülhetünk, hogy miért? Mert ha jól értelmezzük meg is akadályozhatjuk, ennyit jelent "a fény gyúl...stb" megfogalmazás.
Na sikerült jó kis zagyvalékot összehoznom a sok infóból, de bizonyos részeken azért nem lenne rossz egy kicsit elgondolkodni. Nem agitálok sem a jóslatok ellen, sem mellettük, csak az egyezéseket igyekszem hangsúlyozni. Továbbra is azt mondom, minden ember szabadon dönthet, mit hisz és mit nem. Sem kézpénznek, sem lazán elsöpörendőnek nem tekintem a jóslatokat, csak gondolkodom.
Én a magam részéről nem vagyok biztos benne, hogy bizonyos rétegek (saját érdekeik miatt) jól értelmezett "jóslatokat" tárnak-e az emberek elé. Tisztelet a kivételnek.
Én nem tudok "igazságokat" leírni, nem szándékom másokat irányítgatni, sem meggyőzni. De abban egyetértek Nosztival, hogy hatalmas bajt okozhat, ahogy már okozott is a világtörténelemben a hatalmi és irányítási vágy és önzés, mely emberekből fakadt. Egy ember vagyok és van saját véleményem, mely nem feltétlen egyezik másokéval, de legalább az enyém. Nem írhatom le őszintén, hogy majd én megmutatom az embereknek az igazságot, mert az én nézőpontom szubjektív és hiszem, hogy minden embernek magának kell eldöntenie, hogy mi az, amiben hisz és minden ember hitbeli döntését tiszteletben kell tartanom, ahogy a véleményét is.
Moon, veled mint emberrel nincs semmi bajom, nem is ismerlek. Az ellen háborogtam, amit leírtál, majd töröltél a topicról: hogy a világban zajló események nincsenek rendben és majd ti irányítjátok, hogy kire vonatkozott az a "mi" nem tudom. Ahogyan azt sem, miből gondolod, hogy nektek kellene irányítgatni. Én nem akarok ekkora felelősséget még csak elméletileg sem, mert az irányítás minden esetben felelősséget is jelent és felelősség vállalást is (optimális esetben). Ha azon gondolkodsz, hogy irányítani akarsz bármit, bárkit is, azt se felejtsd el, hogy utána felelősséget is kell majd vállalnod érte. Elméletileg.Nem baj, ha más ezek után nem érti, mire vonatkozott. Megtehetted, hogy ilyeneket írj és töröld. Kellett volna? Más kérdés. Hogy egy szegény idősebb emberből "bohócot" akarsz-e csinálni, nem nagyon érdekel. Sem harag, sem "felsőbbrendűségi érzés", sem semmi nincs bennem, csak üresség és értetlenség jelenleg. Te tudod, milyen lépéseket tettél, más véleménye meg nem érdekel. Nekem van annyi eszem, hogy tudjam a látszatot lehet manipulálni, hogy érdemes-e azt meg majd a jövő így is , úgy is eldönti. A lelkiismereteddel nem nekem kell elrendeznem. Azt neked kell tisztázni. A saját lelkiismeretemmel pedig nekem kell elszámolnom, ha éppen van miért, ha nincs akkor meg nem. Nekem jelenleg nincs tisztázandóm. Az ítélkezés meg nem az én dolgom.
De ha már azt írod, hogy Istenben hiszel, kérdezd meg őt erről. Nem hiszem, hogy tapsol neked ;D
#228
2009. már. 2. 22:59
valaki érti hogy mért van cvbnm kiakadva rám? mert én nem :/
#227
2009. már. 2. 18:50
Hali!

- Nem akarok senkit befolyásolni, egyebek, csak egy pár leírást, jegyzetet lefordítottam, és megpróbáltam kiemelni a fontos dolgokat... -

A Maja naptárról és jóslataikról 1 pár szót:

ugye azt tudjuk, hogy ez egy eléggé elszigetelt civilizáció volt, mivel i.u. 1492-ig senki sem tudott róluk, és ők sem tudtak a másik világról... ők csak magukra hagyatkozhattak, de a görögök, rómaiak, és más népek, "segítették egymást" a kutatásokban, de mégis a maja naptár sokkal régebben készült, és ez a legprecízebb és legpontosabb, ami valaha is készült, de mégis, 2012 December 21-én véget ér.

De viszont a jóslatok úgy szólnak, hogy egy nagy vihar -> világvége -> új világ. szóval, lehet hogy ők nem úgy értelmezték a világvégét, hogy meghal mindenki, hanem úgy hogy valami fontos dolog fog történni. És annyit lehet még tudni a majákról, hogy napimádók voltak, és emellett nagyon jó csillagászok, szóval valamit tudtak, lehet, hogy valami nagy dolog lesz 2012-ben, de nem feltétlenül pusztulás...

És az sem kizárt, hogy több naptárat készítettek, de még nem találta meg őket senki....
Érdemes lenne 2012 előtt kutakodni egy kicsit....

(am olvastam azt a lázcsillapítós dolgot, érdekes, nekem is sikerült már lejjebbvinni, bárlehet hogy csak a hit, és ugyan így vagyok a fejfájással, mert nagyon hamar el tudom mulasztani(a sajátomat, nem másét, bár nem próbáltam...)
#226
2009. már. 2. 18:29
Tényleg nem vagyunk veletek egy szinten, nekünk csak apró eredményeink vannak, mint pl. a lázat gyógyszer nélkül 5-6 tizedet lecsökkenteni, meg ilyen bagatell dolgok.

Ezek 1 általán nem bagatell dolgok hasonlót (ha nem ezt) csinálják a Reiki-sek . Viszont ők is fejlesztik magukat! pedig a képesség bennük van. De ezt is fejleszteni kell.Van a Reiki 1-2-3 (ez a mester fok) azt hiszem így van.

úgy vélem benned is ez rejlik.

Ja és ez olyasmi amit nem gyakoroltunk naponta, mégis már kb. 7-szer sikerült és működik, szal ennyit arról, hogy minden gyakorlás kérdése.

Pedig így van. Ha gyakorlod at e képességed is jobb lesz. Én még nem hallottam olyan képességről amit ne ártott volna gyakorolni fejlesztehni stb....

Mindenesetre én is tanultam tőletek: ha csak ilyen kicsi eredményeink

Ki mondta hogy ezek kis eredmények ??? Miért gondolod így ???

Ezek bizony nagyon nagy dolgok!

Kevesek vagyunk mi bizonyos emberkék szintjéhez képest.

Ez sem igaz te sem vagy semmivel sem kevesebb mint más. Semmihez se vagy kevés! Attól hogy esetleg x többet tud y-nál még ugyanúgy egyenlőek az Isten szemébe!!

Mindenkinek megvannak a teljesítő képességének a határa.

Egyébként nem értem a többes számot.
#225
2009. már. 2. 18:19
törölt tag
Moon, jó véleményem volt rólad. Kár volt törölnöd az említett mondatot.
Gratulálok, korodhoz képest ravasz vagy.
Tényleg nem vagyunk veletek egy szinten, nekünk csak apró eredményeink vannak, mint pl. a lázat gyógyszer nélkül 5-6 tizedet lecsökkenteni, meg ilyen bagatell dolgok. Nekünk ennyi is elég. Ja és ez olyasmi amit nem gyakoroltunk naponta, mégis már kb. 7-szer sikerült és működik, szal ennyit arról, hogy minden gyakorlás kérdése.
Én már apró sikerekkel is megelégszem, bölcsebb lettem. Mindenesetre én is tanultam tőletek: ha csak ilyen kicsi eredményeink vannak és nincsenek világmegváltó szándékaink, lehet jobb nem foglalkoznom az egésszel.
Kevesek vagyunk mi bizonyos emberkék szintjéhez képest. :'( Csak emberek vagyunk, megvannak a teljesítőképességünk határai. Isten lássa lelkemet, örülök is neki. Mennyi mindent akarnának kicsikarni belőlem, belőlünk, ha ennél is többet tudnánk ??? >:(
Na sziasztok. AZ egészről lekattantam ;D Én távozom közületek.
#224
2009. már. 2. 17:31
semmi :) csak hogy még eszembe jutott valami :)
#223
2009. már. 2. 16:41
Mi az a btw ???
#222
2009. már. 2. 16:12
cvbnm:

odaírtam elé, hogy:

"Multra vonatkozó látomások, előrejelzések idézetek Nostradamustól, amelyek később valóra váltak"

no de mindegy...

btw
már ez a fórum sem olyan mint régen...
#221
2009. már. 2. 8:12
Én is tudom, hogy van, de nem az említett jóslat.

Megfejtetted hogy netán ilyen biztosan tudod ???

Nem írtam, hogy a titkolózóakat nem szeretem, csak féligazságokat közölni félrevezető lehet.
Ha ilyen részinfókkal félrevezetik az embereket nem csak őket lehet utána hibáztatni, hogy ha baj van.


Senki nem vezet félre senkit egyszerűen nincsenek közölve olyan dolgok amiknek még nincs itt az ideje .

még mielőtt mindenki össze-vissza védőszellemeket akarna magának

védő szelleme mindenkinek van Az is lehet hogy nem csak 1.


Mellesleg főleg azon a mondaton kattantam ki, hogy "Majd mi irányítjuk." - nem te írtad.

Ez hol van ???

Ki az a mi? Mit akar irányítani?

Azt hogy ki az a "mi" kiderülhet ha megmondod hogy hol olvastad. Az hogy mit akar irányítani ??? Az emberiséget a jó felé az Isten felé. Az egység felé. Bizony lesz majd amikor valaki(knek)nek az élre kell állni és irányítani kell a többieket.

A világot nem irányítgathatja pár ember, volt hogy megpróbálták baj lett belőle. Ne csapjon senki át fanatizmusba!

Senki nem is mondott ilyet hogy a világot akarják irányítani. (azok közül akik Istennek "dolgoznak" közül legalábbis.) A világot Isten irányítja.

Honnan veszi bárki, hogy ő jobban tudná másoknál?

Különböző fejlettségi szintek vannak különböző tudatszinteken. Ezért bizony elő fordulhat hogy v-ki 1 másik embernél jobban tud valamiről. A matematikus proff. is jobban ért a matekhoz mint én pedig Isten szemében 1-ek vagyunk-.

Aki rendszeresen foglalkozik ezen dolgokkal és nem hanyagolja el vagy ilyesmi az természetes hogy többet tud annál aki nem törődik vele. Folyamatos fejlődésben vagyunk.

Arról írtok, hogy az embereknek össze kell fogni, de ilyen kijelentések is elhangoznak.

Milyenek ???

Oké, megértem én, fiatalok vagytok, meg minden, de kb. ismerem az embereket az ilyen kijelentések a többségnek nem szimpatikusak

Ez nem arról szól hogy ki öregebb a másiknál az biztos jobban is tudja.
Semmi köze ennek a korhoz.

Az embereknek ezek a kijelentések valóban soxor nem tetszenek próbálva van a stílus finomítás.

Nekem is évekbe tellt mire ide eljutottam a mostanihoz.
#220
2009. már. 2. 7:43
törölt tag
Én is tudom, hogy van, de nem az említett jóslat.
Nem írtam, hogy a titkolózóakat nem szeretem, csak féligazságokat közölni félrevezető lehet.
Ha ilyen részinfókkal félrevezetik az embereket nem csak őket lehet utána hibáztatni, hogy ha baj van.
Az általam olvasott helyeken is azt írják, hogy energetikailag is átlag felettinek kell lenni hozzá, hogy ne legyen baj belőle.
Nyugi én csak azért írtam, hogy tudni lehessen a veszélyeit is, még mielőtt mindenki össze-vissza védőszellemeket akarna magának. Ha egy embert nem figyelmeztetnek bizonyos veszélyekre általánosan elmondható, hogy nem segíteni akartak neki. Én is említettem már példát: egy jó szülő nem biztatja a gyerekét, hogy ugorjon le a szekrény tetejéről, hanem elsorolja, mik a veszélyei és megtiltja.
Különbség van a között, hogy érted veszekszem - ellened veszekszem.
Mellesleg főleg azon a mondaton kattantam ki, hogy "Majd mi irányítjuk." - nem te írtad.
Ki az a mi? Mit akar irányítani? Honnan veszi bárki, hogy ő jobban tudná másoknál?
A világot nem irányítgathatja pár ember, volt hogy megpróbálták baj lett belőle. Ne csapjon senki át fanatizmusba!
Arról írtok, hogy az embereknek össze kell fogni, de ilyen kijelentések is elhangoznak. Oké, megértem én, fiatalok vagytok, meg minden, de kb. ismerem az embereket az ilyen kijelentések a többségnek nem szimpatikusak. Remélem nem őszintén íródott, csak pillanatnyi indulatból. Na oké, nem bábáskodok, befejeztem az "aggódást".
Lekattantam az összes ilyen témáról ;D
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0