Telekinézis

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#24
2007. feb. 26. 17:34
Sziasztok!

Én is a felfújásos techinkát használtam, és úgy éreztem mint ha hosszabb és nagyobb lenne a kezem, és az ujjaim vastagabbak lennének. Egész fura volt, amikor összetettem a két kezem, láttam hogy nem is változott semmit. :P

Készen állok a következő gyakorlatra! ;)
#23
2007. feb. 26. 14:35
Sziasztok!

Én negpróbáltam! A felfujásos technikát alkalmaztam és amelyik kezemre koncentráltam kb. 1 cm-rel nagyobbak lettek az ujjaim. Ez egy pár évvel ezelőtt jobban meglepett volna, de mióta az agykontrollon a gondolat erejével felemeltük a kezünket és sokunknak sikerült, már nem csodálkoztam annyira. Tényleg nem emeltük, csak relaxált állapotban arra gondoltunk, hogy emelkedik a kezünk, lufi van rákötve és huzza felfelé. A végén még fejbe is vágtam magam, olyan magasra emelkedett.
Nem jeleztek a többiek vissza, hogy ők mit tapasztaltak. Pár perc az egész. Érdemes megpróbálni.

Jöhet a következő!

Üdv
#22
2007. feb. 26. 10:24
Rendben, de akkor lesztek szívesek beírni, hogy mit tapasztaltatok, ha megcsináltátok a próbát? Visszajelzésnek is jó, és többeknek lesz kedve kipróbálni.
Ha írtok, a telekinézishez is írok egy próbát, hogy lemérd, lehet-e belőled "énekes halott".
#21
2007. feb. 24. 13:08
Mindenkinek köszönöm a sok aktivitást, a beirt technikákat, stb. folyt köv.! Ha már itt vagyunk,az az érzésem, a sok beírás generálja az újabb hozzászólásokat, ,,bevonzza" az újabb látogatókat,stb. hajrá! ;)

(innen töröltem nem idevaló beírást, mert nem telekinézises tartalmú volt)
#20
2007. feb. 24. 12:26
baldagnak még annyit, a katasztrófahelyzetről.
Pszichológiai tény, hogy igazi vészhelyzetben az agy szürkeállománya, amelyik lassú, átadja a vezérlést a legősibb agyrészletnek, amelyik a túlélésre játszik, képes kikapcsolni minden "éppen nem fontos" funkciót. Ezek felelősek az "ösztönös" mozdulat volt, stb.-ért, amikor elugrasz az autó elől, pedig tudatosan még nem is érzékelted, hogy gond lehet, és nem gondoltad végig, hogy merre-hogyan.
#19
2007. feb. 24. 12:20
Kedves sanjeev!
Íme, próbáld ki!
ülj le kényelmesen, talpak földelve, kezeid a térdeden. Csöndes helyet válassz, ahol tudsz relaxálni. Néhány mély lélegzet után, lelazulva válaszd ki egyik kezedet, amelyiket meg fogod "növeszteni". A technika rád van bízva. Néhány ötlet: Mély levegővétel után, a kilégzésnél mintha gumikesztyűt fújnál föl, a levegőt "fújd a kezedbe". másik: a szívverésedet fogod érezni, ha jól relaxáltál, a vér áramlik a kezedbe, valahol gondolatban zárd el a visszautat, és a vér lesz az, ami "felfújja" a kezed. (az első jobbnak tűnik) Ezt csináld addig, amíg kb. kétszeresének érzed lehúnyt szemmel a kezed. Akko mély levegővel nyisd ki a szemed, és tedd össze a tenyered, mérd össze a kezed hosszát.
Írd le légyszi, hogy mit tapasztaltál, mit tettél pusztán a gondolat erejével.
Várom a válaszod. A "művelet" veszélytelen, semmi bajod nem lesz tőle.

baldagnak. A lelki "görcsöket" persze oldani kell, abban semmi akármi nincs, hiszen a visszafog az "alap" gondolati szinteden. Egyébként minden rossz stressz nyomot hagy a szervezetben, és blokkolhat energiákat, amik azután betegséget okozhatnak. Ezt a kineziológia nagyon jól tudja oldani. Nem baj, ha nincs a tudat szintjén a stressz! Az izmok tárolják, és ha gond van, ezt lehet oldani. Az elme nagyszerűségének újabb bizonyítéka.
Üdv-áldás!
#18
2007. feb. 23. 17:25
Majd számolj be róla,milyen lett?? A fejlesztés nem szükséges felvetéshez szólnék annyit, hogy mostanság azon gondolkodom, hogy hogyan lehetne a szellemi erőinket lefogó görcsöket,gátlásokat oldani, de azért túllépve a sima relaxáción. Abban van valami, hogy sokkal több a szellemi/gondolati erőnk, mint ami működik belőle!De a nagyátlag csak pl.katasztrófahelyzetben tudja csak mozgósítani.

Magocilla és mások bátran irjanak, javítsanak bele a témákba, én pl. mivel fejből irok,gyakran pontatlan az idézet,zavaros lehet! :o
#17
2007. feb. 23. 14:56
Én benne lennék egy kísérletben! ;)
#16
2007. feb. 23. 10:45
Bocsi!
Kavarcot látok itt a tudatalatti és egyéb körökben. Az ösztönök, a testi működés valóban tudattalan, pontosabban az az agyterület foglalkozik vele, amelyik nem tudatos szinten is csinálja a dolgát, a legősibb. Hiszen álmunkban is ver a szívünk, stb.
Pszichológiai értelemben a tudattalanban van a jelen élet minden adata, amit nem használunk. Másodpercenként többmillió impulzus ér, abból csak a legfontosabbat tartjuk meg, például szólnak hozzánk, odafigyelünk stb. De a többi is tárolódik. Egészen az előző életekben megélt élményekig, és a kollektív tudatig. Innen akkor érdemes felhozni dolgokat, ha betegségünket nem magyarázza semmi, valószínű magzati korban ért sokk, amig felhozunk, és az évekig tartó probléma megoldódik.

A másik témához: a gondolat energiáját sokat hülyeségnek tartják. Azzal sok mindent csinálhatunk. Nem feltétlenül kell fejleszteni, ha szükséged van rá, megkapod erőlködés nélkül. De a tudatoddal gyógyíthatod is magad. Nem hiszed? Ha el akarsz végezni egy kísérletet, írj! Rövid, 5 perces téma, ezzel szoktam bizonyítani, hogy a gondolataink mennyit árthatnak magunknak és másoknak is, illetve használhatjuk jóra is, ez a mi döntésünk, és a "jutalmunk" is emiatt tőlünk függ.
Üdv-áldás!
#15
2007. feb. 19. 20:24
Az ösztön és a tudatalatti nem ugyanaz. Az ösztön genetikailag programozott viselkedésforma, a tudatalatti az elmének az a része, mely az u.n. "tudatküszöb" alatt működik. A tudatalatti képes arra, hogy pontosan úgy tárolja az emlékeket, ahogyan azokat a megtörténésük pillanatában érzékeltük, és a tudatalattink irányítja és szabályozza testünk működését (adrenalin termelés, mennyire verjen a szivünk, légzés... (bár ez feltétlen reflex, de automatikus, tehát sorolhatjuk szerintem a tudatalattihoz.) Szerintem a tudatallattink sokkal többre is képes lenne, ha "meg tanulnánk használni".
#14
2007. feb. 18. 21:34
Kb, 3 féle ember van a világban, ezt pl. Fernando Pessoa is leírta nem szószerint idézem(nemzet, emberiség,Isten) akik teljesen ösztönök után élnek,ezek keresetlenek és egyszerűek(a pór számára a legfontosabb dolog, hogy milyen autója van) aztánakik részben már uraljákösztöneiket, és végül: akik a világot irányítják:bennük az ösztönök vagy kihaltak, vagy úgy működnek,hogy semmi jelentőségük sincs. Szinténjavasolt Rudolf Steiner forgatása,aki kitér arra hogy egy szinten az elme elszakad az agytól, működését tekintve, és onnantólnem azagyiszerv vezérli a tudatot, de ennek veszélyei vannak, túl korai elválás esetén vagy az ösztön, vagy a gondolkodás, vagy a vágyak emelkednek túlsulyba!!! :)
#13
2007. feb. 18. 20:54
Szerintem a tudatos fejlesztése az eszméletlen nehéz lehet, de nem lehetetlen annak aki télleg elszánt, és télleg meditál és "felfedezi önmagát". Nagy koncentrációra van hozzá szükség az is biztos. De szerintem olyasmik lehetnek ezek a képességek, mint ha az ujjainkat mozgatnánk. (Durva példa következik!) Amikor mozgatod az ujjad, nem gondolsz rá tudatosan, hogy gyerünk, mozogj, de mégis arra mozog és azt csinálja amit akarunk. Szerintem ezek a képességek kivesztek belőlünk, vagyis inkább elfelejtődtek az idők folyamán, de föl lehet őket eleveníteni.

Egy dolog amit megfigyeltem, hogy ha kizárom a nyelvet, felgyorsul a gondolkodásom, mondok rá egy példát, csináljunk mondjuk matekházit, össze kell adni két nagy számot, nem azt csinálom hogy mondogatom magamban hogy kettő meg nyolc azt tíz, marad egy stb, hanem képekben elképzelem, magam elé "vetítem" és gyorsabban képes vagyok elvégezni, mintha mondogatnám. Ebben rejlik valami, és mostanában próbálok odafigyelni a tudatallattimra, és ha valami beugrik, akkor nem hallgatok a "tudatomra", mert az úgyis meg fogja cáfolni azt amit a tudat alattim "üzen".
#12
2007. feb. 18. 17:16
Igen, de ne feleddjünk el valamit:egy képesség megnyílvánulhat,de többféle okból:

1:spontán, nem tudni miért, felnem ismert kiváltóokból
2:sejthető hogy rendkívüli külső-belső állapot hatására
3:tudatos fejlesztés után,vagy már eleve meglevő képességet de tudatosankontrollálva használunk.

Értelemszerűen mindhárom előfordulhat, de a 3. verzióra érdemes törekedni. De okos vagyok, persze hogy ezzel :-[ még nem léptünk a tettek mezejére... de lehet folytatni,ki mit gondol, hogyanlehet tudatosan fejleszteni?? ::)
#11
2007. feb. 16. 20:11
Hasznos gondolatok. Valahol olvastam, hogy egyetemi orvosok kisérletek alapján is arra az eredményre jutottak, hogy a meditációnak pozitív hatásai vannak a testre. A legnehezebb szerintem elkezdeni és töretlen erővel végezni a gyakorlatokat minden nap. Csak el kell érni, hogy szokánsunká váljon.
#10
2007. feb. 12. 21:33
Jaj... még annyit akarok kérni, hogy skacok, akit érdekel ez a téma, ne hagyja hogy ez a forum is elnéptelenedjen, és elfelejtődjön! Tessék látogatni, írni és tessék forrásokat adni egymásnak. Említettem egy relaxációs gyakorlatot, azt a forrást bemásolom ide, szerintem érdemes kipróbálni. :)

------------------------------------------------

Az alvás és ébrenlét mellett létezik egy harmadik fontos élettani állapot, az ellazult – idegen szóval relaxált – állapot. Vizsgálatok szerint ilyenkor csupa pozitív változás jelentkezik testünkben:

- jelentôsen javul a szervek – többek közt az agy – oxigénellátottsága, ráadásul nagyobb mértékben, mint akár mély alvás közben,

- 18-20%-kal lassul az anyagcsere,

- csökken vérünk tejsavtartalma,

- kitágulnak az erek, így javul szerveink vérellátása,

- csökken a vér koleszterinszintje, illetve elônyösen változik a hasznos és a káros hatású koleszterinfajta aránya,

- megnô a vér endorfinszintje, ami magasabb fájdalomküszöbbel és kellemes közérzettel jár,

- agyunk több alfaagyhullámot termel, ráadásul szinkronizált alfahullámokat, ami vizsgálatok szerint elôsegíti sejtjeink regenerációját.

A relaxáció a stressz leghatékonyabb, természetes ellenszere, márpedig a stressz egészségünk legfôbb ellensége. Mérések szerint 20 perc relaxálás körülbelül annyi stresszt vezet le szervezetünkbôl, mint 3-4 óra alvás!

Javasoljuk, hogy eleinte fekve vagy kényelmes fotelben ülve tanuld a relaxálást. Irányítsd tekintetedet meredeken felfelé egy pontra, az elôrefelé nézéshez képest kb. 45 fokos szögben! Addig nézd a kiválasztott pontot, amíg szemhéjad el nem nehezedik! Ekkor csukd be a szemedet, s tekintetedet irányítsd úgy, ahogy neked jól esik! Ezt követôen sóhajts egy mélyet, majd lazítsd el izmaidat tetôtôl talpig! Ezt lehet úgy végezni, hogy szemhéjadra figyelsz, ellazítod azt és a szemedet körülvevô izmokat, majd elképzeled, hogy ez a kellemes lazaság lassan végigáramlik testeden, le, egészen a lábujjadig, s így minden izmodat elernyeszted.

Megteheted azt is, hogy lépésrôl lépésre végiggondolod testedet, s magadban ki is mondod: „Ellazul a fejem tetején a bôr... Ellazul a homlokom... Ellazul a szemhéjam... Ellazul az arcom... Ellazul a vállam, a karom, a kezem... Ellazul a mellkasom kívül és belül... Ellazul a hasam kívül és belül... Ellazul a combom... Ellazul a lábszáram... Ellazul a lábfejem...”

Ha még ekkor is feszültnek érzed magad, akkor érdemes akár kétszer, háromszor is végiglazítani testedet.

Ezt követôen képzelj el érzékletesen egy számodra kellemes pihenôhelyet! Játszd azt, hogy ott vagy! Figyeld meg, mit látsz, mit hallasz, mit érzel! Akár illatot, ízt is elképzelhetsz! A lényeg, hogy érzékletesen éld bele magad, mintha valóban ott lennél a számodra ideális, nyugalmat árasztó helyen, ami lehet például egy jól sikerült kirándulás vagy nyaralás helyszíne.

Ezután gondolatban számolj visszafelé 25-tôl, 50-tôl, vagy akár 100-tól egyesével, s közben képzeld is magad elé a számokat! A számokra gondolás azért segíti az ellazulást, mert leköti a többek közt számolással foglalkozó bal agyféltekét, míg a számjegyek elképzelése leköti a többek közt a képzelettel foglalkozó jobb agyféltekét. Ha viszont mindkét agyféltekének munkát adunk, akkor nem marad olyan agyterület, ami a problémáinkon rágódna, s így egyre jobban elmerülhetünk a kellemes pihenésben. Néhány mély sóhajtás is segít az ellazulásban.

Ezt követôen élvezheted a kellemes, ellazult, mégis éber állapotot. Amikor pedig elég volt, fokozatosan térj vissza a megszokott éber állapotba, pl. a következô szavakat mondva magadban:

„Hamarosan 1-tôl 5-ig számolok. Öthöz érve kinyitom a szemem, friss leszek, éber leszek, jól és tökéletesen egészségesnek érzem majd magam. 1,2,3, öthöz érve kinyitom a szemem, friss leszek, éber leszek, jól és tökéletesen egészségesnek érzem majd magam. 4,5” – itt ténylegesen nyisd ki a szemed, esetleg csettinthetsz is – „szemem nyitva, friss vagyok, éber vagyok, jól és tökéletesen egészségesnek érzem magam, jobban, mint korábban. És ez így van.”

------------------------------------------------
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0