A Maja naptár: miért ér véget 2012-ben???

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#69
2013. aug. 11. 15:32
Az oldalt lassan elborítja a külföldi írás áradata :D
#68
2013. aug. 4. 14:52
Szilgyi én is ezt a véleményt osztom amit te! Én úgy halottam hogy a Mayák nem pont a világ végét értették a 2012.12.21-es dátummal. Hanem egy korszak lezárását . És úgy tartották hogy ezen dátummal kezdetét veszi a megvilágosodás kora . Állítólag 2012 végén és 2013 elején bolygónk hatalmas változáson megy (ment)keresztül.Mert hogy hogy 2013 ig zárul le civilizációnk egy 26 ezer éves ciklusa,és ezzel befejeződik a galaktikus központ körül való keringés 230 millió éves periódusa.valamint bezáródik a Nagy Központi Nap körüli ennél is jóval nagyobb hosszúságú körpálya két végpontja is. Mindezek jelentősségét mutatja, hogy a Maya időszámítás vége is ennek az eseménynek a pontos dátumát jelöli.

Tudom hogy a téma már régi és a dátumot is tul léptük de ezt érdekesnek találom ezért itt van még egy oldalról kimásolt rész:

Jelen pillanatban bolygónk már a Fotonövezetben tartózkodik. Ennek káros hatását még nem érzékeljük, ugyanis bizonyos földön kívüli civilizációk megfelelő erőterekkel védőpajzsot vontak a Föld bolygó köré, hogy legyen elég idő felkészíteni az emberiséget a változásokra. Érdekes abba belegondolni, hogy miközben a Föld bolygó az univerzum különböző népeinek olvasztótégelye és kozmikus csaták középpontja, az emberek minderről lényegében semmit sem tudnak. Nos ez rövidesen meg fog változni és ennek megfelelően gyökeresen átalakul majd a világról alkotott képünk. Közel az idő, hogy az emberiség megkapja azokat az Égi tanításokat, amelyekkel túlélheti majd a ciklusváltás során tapasztalható hatásokat.

A civilizációs ciklusok végét a Fotonövön való áthaladás jelzi. Ilyenkor látványosan felgyorsul a technikai fejlődés és az emberiség spirituális szinten is egy nagy lépést tehet előre: az egész emberiség érettebbé, tudatosabbá válhat, hogy az új ciklust egy magasabb szinten kezdhesse el. A korszak utolsó éveiben az eddig felhalmozott karmák feloldása folyik. A múlt tapasztalatainak feldolgozása, felkészülés az új ciklusra. Ilyenkor rengeteg elfojtott érzés, gondolat, vagy nagy érzelmi töltéssel rendelkező, de még fel nem dolgozott események hatása (például Atlantisz bukása) felszínre kerül és kifejezésre jut. Éppen ezért ebben a kritikus időszakban nagy eséllyel történhetnek globális méretű katasztrófák, például hatalmas árvizek, földrengések, vulkán kitörések. Az ember tudatos tevékenységének következtében pedig fokozódik a globális felmelegedés (és annak hatása), kirobbanhat a 3. világháború és mindezek együttesen az emberiség teljes pusztulását okozhatják!

Nostradamus és más, különböző korban élő látnokok egyaránt megjósolták az Ítélet napjának (Armageddon) eljövetelét. A Föld legvalószínűbb jövőképének eseményeit tartalmazó Akasha krónikák szerint is a Föld menthetetlenül elpusztul!

A Föld bolygó összes lényének kollektív tudata pontosan tisztában volt azzal, hogy saját erőből nem lehet megállítani a folyamatot, nem tudjuk elkerülni a ránk váró sötét jövőt. Éppen ezért még a XIX. században a Föld globális segélykérést küldött szét az univerzumban! Soha addig még nem volt példa arra, hogy egy bolygó teljes lakossága forduljon külső segítségért!

A kérés meghallgatásra talált. A Plejádok Fényküldöttei, a Szíriusziak és további, különféle csillagrendszerekben élő lények csatlakozásával megszületett egy hatalmasan nagy méretű spirituális összefogás, aminek a célja a Föld bolygó megmentése!

Pontos terv született arra, hogyan kerülhető el a Földre váró katasztrófa. A Fény szövetségének tagjai speciális tudás átadásával segítik az emberiséget, védik a bolygót a külső hatásoktól, valamint számos eseménybe beleavatkoznak az emberiség érdekében. Sokan közülük leszületnek a Földre, hogy fizikai formát öntve emberként tudjanak segíteni a környezetükben élőknek: gyógyítóként, tanítóként vagy más módon. Főleg a 70-es évektől kezdve születnek nagy számban bolygónkon az indigó gyerekek, ők már az új korszak előkészítőiként jönnek a Földre. Napjainkban a különleges képességekkel bíró ún. kristálygyerekek leszületésének lehetünk tanúi: őket sokszor szüleik is titkolják a világ elől, az ő hatásuk igen jelentős lesz a ciklusváltás előtti utolsó egy-két évben, amikor is az emberiség felkészítésének be kell fejeződnie.

Rengeteg tanítás fog érkezni az emberiség felé, főleg ezekben az években. A kinyilatkoztatások szerint nem kell sokáig várnunk: már 2007-ben meg fognak jelenni az első csillaghajók, amelyek az új korszak eljöveteléről fogják informálni az emberiséget! A kormányok többé nem tudják majd letagadni a földön kívüli civilizációk létezését, mindenki számára egyértelmű megtapasztalások lesznek. A ciklus végére pedig meg fog történni a gonosz végső kiűzetése a Földről, a Fény erőinek győzelme, és Krisztus második (ezúttal tömegekben való) eljövetele!

Az univerzum történetében egyedülálló módon a teljes bolygó népességének megadatik a lehetőség, hogy - nem csupán a saját végzetét kerülje el - hanem túllépve jelenlegi korlátain a spirituális felemelkedést választhassa és az új ciklust a jelenleginél jóval magasabb tudati szinten, az eddigi harmadik helyett rögtön két nagy ugrást megtéve immáron az ötödik dimenzióban kezdhesse el! E szerint egy olyan világban fogunk majd élni, aminek alapvető természete, hogy igazságon és szereteten alapul, és az emberek számára folyamatos az egységségtudatból fakadó boldogság megtapasztalása. Minden elképzelt szándék egyből megvalósul időbeli csúszás és torzítás nélkül. Vagyis eljön az Aranykor!

Lesznek persze sokan, akik nem akarják majd a felemelkedést választani (vagy nem tudnak megfelelő mértékben felkészülni a változásokra), ők az új ciklust a Föld utódbolygóján fogják megkezdeni az alapoktól indulva, esetleg más bolygókra fognak leszületni további tanulás céljából.

Ahhoz, hogy sikerüljön az Isteni terv, a kinyilatkoztatások szerint legalább 144 ezer embernek kell vállalnia, hogy külső segítséggel elérje a teljes megvilágosodás állapotát és azon túllépve, a Krisztus-tudat szintet, valamint hogy a kritikus időpontban a felemelkedést válassza! Ugyanis minimálisan ennyi Krisztus-tudatú emberre van szükség ahhoz, hogy mindenki mást is meg lehessen menteni és az egész bolygó felemelkedhessen az 5. dimenzióba!
#67
2013. júl. 28. 19:58
törölt tag
Na ezt is túléltük de szerintem a világ végét nem úgy kell értelmezni ,ahogy azt mi tettük...
Ez egy új ,más korszak kezdete inkább..
Ahogy azt is megírták a maják sárgák (Kína) ellepik a földet....
#66
2011. szep. 15. 22:01
Newton azt olvasta ki Dániel könyvéből és János Apokalipsziséből, hogy 2060-ban lesz vége a világnak...
#65
2011. júl. 10. 1:56
"Jóóó hírem van. A Maya naptár, vagyis inkább ahogy ők nevezik, Maya Szinkronárium nem ér véget 2012-ben van 2013 is.. sőt... :) A maya törzsek vezetője Don Alejandro az idén itt jártában sok érdekes dolgot elmondott a 2012. dec.21. dátummal és a változásokkal kapcsolatban. Mert lesznek. Olyanok amik az emberiség történetében már sokszor előfordultak, pólusváltás pl. 13.000 évenként pl, ő is emlékszik egyre és olyanok is, amik még nem voltak, eddig sosem.. és ez bizony igéretes ;)
A kozmikus mayák az Idők Végét jósolták 2012 re, és hitelesek, mert a Szinkronáriumuk több ezer éves kora ellenére hajszálpontos még ma is, és jóval több mint egy naptár :) 13 hónap 28 nappal, 12 es számrendszerben számolva a kezdetektől.. Tzolkin, így nevezik. Például egy energetikai névjegy a születésnapod dátuma, az energiák sok tulajdonsággal ruháznak fel, és rengeteg információt hordoznak, fény és árnyékoldal, életfeladat.. megláthatod hol tartasz éppen.. Varázslatos világ.. a Föld körül forgó, élő fraktál..
Tudtak a változásról, ami előttünk áll, jelezték..
Kérdezzetek, ha többet szeretnétek megtudni.
Üdv Mindenkinek.
In'lak ech, mondják a mayák "én egy másik Te vagyok"...

Hogy lehet meghatározni egy ember ilyen energetikai névjegyét?


" – whitemagica
#64
2011. jan. 26. 22:03
Jóóó hírem van. A Maya naptár, vagyis inkább ahogy ők nevezik, Maya Szinkronárium nem ér véget 2012-ben van 2013 is.. sőt... :) A maya törzsek vezetője Don Alejandro az idén itt jártában sok érdekes dolgot elmondott a 2012. dec.21. dátummal és a változásokkal kapcsolatban. Mert lesznek. Olyanok amik az emberiség történetében már sokszor előfordultak, pólusváltás pl. 13.000 évenként pl, ő is emlékszik egyre és olyanok is, amik még nem voltak, eddig sosem.. és ez bizony igéretes ;)
A kozmikus mayák az Idők Végét jósolták 2012 re, és hitelesek, mert a Szinkronáriumuk több ezer éves kora ellenére hajszálpontos még ma is, és jóval több mint egy naptár :) 13 hónap 28 nappal, 12 es számrendszerben számolva a kezdetektől.. Tzolkin, így nevezik. Például egy energetikai névjegy a születésnapod dátuma, az energiák sok tulajdonsággal ruháznak fel, és rengeteg információt hordoznak, fény és árnyékoldal, életfeladat.. megláthatod hol tartasz éppen.. Varázslatos világ.. a Föld körül forgó, élő fraktál..
Tudtak a változásról, ami előttünk áll, jelezték..
Kérdezzetek, ha többet szeretnétek megtudni.
Üdv Mindenkinek.
In'lak ech, mondják a mayák "én egy másik Te vagyok"...
#63
2011. jan. 23. 22:09
am ide régen írtak.
szeirtnem nem a gergely naptár szerint knée nézni a 2012-ö t mert minden vallásban más év van.tudtátok?
meg van olyan ország ásziában ahol diktatúra van és aki bevezete a diktatúrát onét számitják az évet náluk vagyis kb 90 lehet náluk.

maja naptár szeirnt kéne nézni szerintem :)

am és nem lesz világ vége :)
#62
2010. aug. 12. 15:53
"Aki ebben a témában járatos, ossza meg velünk, mire jutott?? Annyi minden van ezzel kapcsolatban neten,hogy túl sok... van aki tisztán spirituális szempontból nézi, van aki csillagászati eseményhez köti... és akkor még azt nem is hoztuk szóba, hogyha igaz az elcsalt 300 év az európai történelemben, akkor bőven nem közelítjük még... >:(" – baldag

Megnyugtatok szinte biztos,hogy semmi sem fog akkor történni ! ;D
Na a helyzet a következő: Nagyon jól pedzegeted, hogy vajon hogyan jön ki az ominózus dátum a Gergely-naptár szerint ?!
Nos 1905 körül vetették fel, hogy meg kéne állapítani a maja, és a Gergely naptár korrelációi alapján, a maja időszámítás kezdetét.A mintegy 20-30 lehetséges számításból, és elméletből Thompson nevű tudós Goodman, Martinez alapján, és törénelmi,csillagászati,és régészeti adatok alapján egymástól függetlenül majdnem azonos eredményeket kaptak(3 nap eltéréssel)kijött nekik a Juliánus naptár szerint IE: 3114 Szeptember 6., a proleptikus(kiterjesztett) Gergely naptár szerint augusztus 11., mint a jelenlegi NAGY kőr kezdő időpontja.
Most eleve az sem tisztázott, hogy ha az ominózus jövőbeli időpontban ugrik majd a számláló egyet(ha egyáltalán jók a számítások) akkor 13.0.0.0.0. fog e következni vagy elszámolnak ezzel 19, merthogy 20 számrendszert használtak.
Mert ha ez utóbbival élünk akkor kiderül, hogy a következő "geddonos" dátum 4772 October 13.
De még ettől sem kell betojni,mert találtak ilyen maja dátum feliratokat is:
13.13.13.13.13.13.13.13.9.15.13.6.9 3 Muluc 17 Mac,
vagy ilyet is
13.13.13.13.13.13.13.13.13.13.13.13.13.13.13.13.13.13.13.13.0.0.0.0

Persze nem biztos, hogy ilyen hosszú távra terveztek, lehet, csak szórakoztak a számokkal kicsit. :O
#61
2010. aug. 3. 4:12
"Mivan ha szimplán azért ér véget 2012-ben mert félbehagyták a készítését? ;D" – Franyesz

Lehet! Vagy már nem tudtak számolni tovább. megunták ennyi! Gondolták számolják ki maguknak elég volt a maják am mikor haltak ki? régen! és hát minek számoltak volna annyira előre nem? ti most neki álnátok számolgatni mondjuk ti kiszámolnátok mi lesz 2510? XD nem hiszem vagy is én biztos nem XD
#60
2010. jún. 21. 20:26
"Én épp itt a tttweb-en olvastam, hogy egy olyan sávba fog érni a Naprendszerünk amelyben az elektromosság nem az elektrontúlsúlyra épül, hanem a pozitronok túlsúlyára, ezért minden elektromos eszköz meghibásodik egy kisülés kíséretében. Ne kérdezzen senki, nem nagyon értek ehhez:)
Link a cikkhez: www.tttweb.hu/index.php?rovat=iras&id=139 (azt hiszem valahol a végefele van)" – Németi


szerintem dimenzió váltás lesz.

meg már szerintem a tudosok is látják hogy talán lesz( cikk):
www.paranormal.hu/news.php?readmore=153
#59
2010. máj. 23. 19:35
"Én épp itt a tttweb-en olvastam, hogy egy olyan sávba fog érni a Naprendszerünk amelyben az elektromosság nem az elektrontúlsúlyra épül, hanem a pozitronok túlsúlyára, ezért minden elektromos eszköz meghibásodik egy kisülés kíséretében." – Németi

a Fotonöv vagy micsoda.
#58
2010. máj. 22. 20:31
Én épp itt a tttweb-en olvastam, hogy egy olyan sávba fog érni a Naprendszerünk amelyben az elektromosság nem az elektrontúlsúlyra épül, hanem a pozitronok túlsúlyára, ezért minden elektromos eszköz meghibásodik egy kisülés kíséretében. Ne kérdezzen senki, nem nagyon értek ehhez:)
Link a cikkhez: www.tttweb.hu/index.php?rovat=iras&id=139 (azt hiszem valahol a végefele van)
#57
2010. ápr. 17. 11:10
hát a majákat én is utálom... :P
#56
2010. ápr. 16. 20:39
[center]húú ha itt lenne egy maja mellettem szétrugnám a buzi fejéééét >:( ilyet csak az Isten csinálhat mert ő a mindenható ... :) és a maják nem istenek ... egy isten három személyben. ez így volt. így van. így lesz. örökkön örökké. nem a maják mondják meg h mi lesz ... inkább fogják be a szájukat mert én fogom betömni úgy h adok még mellé két pofont XD ja és a Nibru meg kapja be :P [/center]
#55
2010. jan. 9. 18:37
Sziasztok!
Szerintem a Nibiru nevű égitest miatt lesz vége, ami 3600 évenként elhalad a föld mellett, emiatt cunamik, vulkánkitörések, egyéb katasztrófák lehetnek, és most pont 2012-ben éri el a Földet. De olyat is hallottam hogy pár órára megállíthatja a Föld forgását, vagy még a Holdat is magával viheti :o(bár azt azért nem hiszem :P). Itt egy honlap: www.astronet.hu/asztrologia/bolygok-es-hazak/a-nibiru-miatt-lesz-vilag-vege-2012-ben-44986.html
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0