A Maja naptár: miért ér véget 2012-ben???

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#54
2009. nov. 27. 19:54
Szerintem a '99-es sötétséget arra értette, hogy a naptári 2000 évet nem tudják a gépek kezelni, de ezt a próblémát megoldották a tudosok.
Hisz nem omlott össze a rendszer.

Nostradamus a 2004-es cunamit is megjósolta. Íme a vers:

Mars, Merkúr és az ezüst (Hold) együtt állnak,
A közép felé, hihetetlen szárazság:
Ázsia keblében a földet reszketni mondják majd,
Korinthosz (görög) és Ephezosz (török) tanácstalanságban.

Töbnyire utána olvasgattam a Niburu-nak és a geographic honlapján is találtam egy olyan kutatást, hogy Görögországnál is bármikor bekövetkezehet egy szökőár, a földrengések által.

geographic.hu/index.php?act=napi&rov=4&id=3897

Nostradamus verse:

A helyen, ahol Iaszón hajóját építtette,
Vízözön lesz, oly nagy és hirtelen,
Hogy nem marad hely, hová ember leeshet.
A hullámok megmásszák az olimposzi "Fesulant"

Mivel a niburu 2012 ben érinti a földet...

A negyvennyolcadik égövi fokon,
A Rák végén, nagyon nagy szárazság:
A halak a tengerben, folyóban és tóban lázasra sütve.
Bearn, Bigorre veszélyben az égi tűztől.

Vagyis az üstökös darabjai be jönnek a Föld légterébe és Franciaor. déli területein kárt okoz
A többi versben említi olaszországot és Görögor. szigetvilágát.
Így megvan az esély a szökőárra is.

Talán Európa déli része eltűnik?
#53
2008. nov. 19. 20:13
Lehet, hogy a piramisok az egyik bizonyítékai Atlantisz létezésének, hiszen annyi egymástól teljesen elzárt helyen találtak már piramisokat, legutóbb Boszniában. A természetpusztítással kapcsolatban is van igazság, mivel a Húsvét-szigetek őslakossága biztosan emiatt pusztult ki. Kivágták az összes fát, hogy legyen min görgetni a szobrokat.
#52
2008. nov. 12. 23:22
A 11-es szám misztikája

Nem tudom, feltűnt-e, hogy milyen misztikus kapcsolat van a napfolttevékenységek és a sorsfordító történelmi események között.

Mint tudjuk, a napfolttevékenységek ciklusa 11 év.

Vegyük a következő számtani sorozatott, melynek kezdő tagja az 1923-as szám és a növekménye 11:

1923, 1934, 1945, 1956, 1967, 1978, 1989, 2000, 2011…

Továbbá tekintsük a következő történelmi eseményeket időrendi sorrendben:

1923 – Lenin halála, a sztálinizmus kezdete

1934 – Hitler, „vezér és birodalmi kancellár”, Németország Führere, a német fasizmus kezdete

1945 – a II. Világháború vége

1956 – az 56-os forradalom

1968 – Prágai tavasz

1977 – Charta ’77

1989 – a keleti blokk összeomlása, rendszerváltozás

2001 – 9/11, terrortámadás Amerika ellen

2011 – ?

Ezek, az emberiség történelmében meghatározó események plusz-mínusz egy éves szórással követik a napfolttevékenységek 11 éves ciklusát. Érdekes, nem? És 2011-ig már csak szűk három esztendő van hátra, minden értelemben.
#51
2008. nov. 9. 19:28
Aknelva!
Te félre érthetted amit írtam. Nem a gravitáció, hanem a mágneses tér tartja körüttünk az ózonpajzsot! Egyáltalán nem a gravítáció elvesztésétól félek (ez azt jelentené, hogy a Föld forgása állna le, ami még nagyobb problémát vet fel), de azzal egyetértek veled, a mágneses tér hosszabb ideig kellene leállnia ahhoz, hogy problémát okozzon. Ilyen történt már többször is a Föld történetében, ezt régészeti adatok alátámasztják.
A maják nem utodok nélkül halltak ki. Vannak néptörzsek Mexikóban akik a maják közvetlen utódaiknak és örököseiknek tartják magukat.
Piramis Dél-Amerikában jóval több van mint Észak-Afrikában. Sőt az szinte az egész világon találtak piramisokat. Például Kínában.
Sok ismeretlen kultúra élt Közép- és Dél-Amerikában. Többnek csak a nyomaikat találták meg, némelyeknek a nevüket is tudjuk: Aztékok, toltékok, olmékok, csibcsák stb. Az aztékok is építettek hatalmas piramis városokat.
#50
2008. nov. 9. 16:49
Hát, nem tudom. Én azt hallottam, hogy a mayák teljesen kipusztultak, de nem tudjuk, miért. Vírusra gyanakodnak az orvosok. De volt arra amerikában egy másik nép is, akiknek ugyanígy nagy városuk volt és eltűntek, benőtte őket az erdő. Úgygondolják a kutatók, hogy az történt velük, ami minket is fenyeget, hogy túlságosan kihasználták a természetet, kivágták a fákat..., így az esőt nem volt, ami felszívja-->árvíz, és esetleg ez is okozhatott szennyezést, terjesztheti a bacikat, mi is sokat fertőtlenítünk a tisza-duna miatt. :-)
De pl Az is igaz, hogy az indiánoknál van legenda tanítókról, akik megtanítottak nekik sokmindent (pl fegyverkészítés), ezek több kultúrában is feltűnnak, bizonyítékok vannak rá, hogy az Atlanti-óceán partjain (mindkét oldalt) hasonló kultúra volt, ami esetleg Atlantiszra utalhat, ami ugyebár elsülyedt, túlélők... És az egyik bizonyítés a piramisok, ugyebár egyiptom-mexikó, és hát a mayáknál is volt 1-2, de nemsokat tudunk ezen alkotások készítőiről. Pl arról, ami mindenhol ugyanaz, hogy olyan simák a kövek, hogy egy kést sem lehet betenni közéjük... Ennyi erővel akkor eltűnt egy pár civilizáció... De lehet, hogy csak elmentek, mert szintén kihasználták a természeti erőforrásokat, nem termett a föld (nem tudtak trágyázni, erdőt égettek folyton), járványok pusztátottak a sok ember egyhelyen higiénia nélkül ok miatt, állatok fogytak, nem volt elég a sok embernek... És szétvándoroltak, így mindenhova vittek egy kis darabot-->tanítók. De egy kérdés van: Honnan jöttek eredetileg?
#49
2008. nov. 9. 16:37
" Baldag: Írtad hogy az elején hogy megváltozhat a Föld dölésszöge. Ennél rossszabbat is tudok. Megfordulnak a mágnese pólusok. Ez azt a veszélyt rejti magában hogy az ózon pajzsot a Föld mágnesesége tartja földközelben. Ha ez megszünik, nem lesz ózonpajzs, akkor a kozmikus sugárzás akadálytalanul eléri a földfelszint. Erre a maják emlékeztek, legalább is tudtak róla." – Balu1965

Hát, nem olvastam még végig és nem tudom, hogy írta e valaki, de ki kell adnom magamból. :-)
Ha megfordul a pólus vagy eltolódik, valószínűleg nem az lessz a gond, hogy megszűnik a gravitáció, azt a magma forgása okozza. A pólusok amúgyis megfordulnak ritkán egy kis időre, de ez nem okoz sok gondot. H viszont huzamosabb ideig fordulnak meg vagy eltolódnak, az súlyosabb következményekkel járhat. (Nem, nem lessz ózonpajzslaválás :)) Pl: itt magyarországon lessz egy szép kárpátmedencei sivatag :D vagy éppen őserdő, de akár sarkpont is lehetünk, ha ide tolódik.
Viszont ha tényleg megszűnne a gravitáció, ne az ózon miatt aggódj, téged se fog semmi a földön tartani, nem beszélve a légkörről, magyarul nem fog zavarni az, hogy nincs ózonpajzs és megégsz, mert előbb fulladsz meg vagy éppen elrepülsz :D Bár ez a gravitáció csökkenésének mértékétől is függ, azért nem lenne valami jó olyan körülmények közt élni, mint az Everest-en vagy hasonló. És a kisebb gravitáció miatt elcsökönyösödnének az izmok, megnőnének a szervek, az emberek 3m-esek is lehetnének vagy nagyobbak... :D Tehát elég durva lenne, nem szeretnénk, ha a gravitáció változna.
(Nem ide tartozik, de pl kidolgoztak egy módszert, hogy a marsot lakhatóvá lehet tenni 70 év alatt, csak az oxigénnel lenne gond, de később talán az is megoldható, viszont elvetették a harmadakkora gravitáció miatt, ha egy ott született ember idejönne, szívrohamban elhalálozna kb a gravitáció miatt, meg mutánsok lennének az emberekből, máshogy fejlődnének, így csillagközi hábotrú lenne a vége, így is elég baj van ennyi néppel, nem kell egy új faj. :D)
#48
2008. okt. 6. 18:47
maya= magya... folytassam??? Egyébként a nép töredéke hátramaradt, de egy nagy létszámú csoport eltűnt ..illetve nem tudják megmagyarázni,hogy hova lettek, még a középkorban... se csont, se se...

pl.MóriczJános kutatásait ismered?? Az délamerikai, de talán ha érdekel ez,kapcsolódik...
#47
2008. okt. 3. 16:34
törölt tag
O.K. utánanéztem katalán szótárt találtam...Köszönöm. ;)
#46
2008. okt. 3. 11:36
Szia!! Nostradamusnál a délfrancia nyelvjárást, a provanszált kell nézned, azt tudta, Provance tartomány tájnyelve...szerintem neten is van már inygenszótár, próbálld meg pl. www.freelang.com vagy startlapon ingyenszótár, stb... természetesen rokona a latinnak is, stb. Lehet hogy neten is fennvan tőlle az anyag ezen a nyelven...
#45
2008. okt. 3. 11:10
törölt tag
Érdekes amiket Nostradamusról írtok. Csak egy megjegyzés: megnéztem latin, francia szótárakat keresgéltem, de abban a bizonyos sokat emlegetett 1999 sorban nyomát sam találtam a kilencvenes számnak...Lehet, hogy csak egy kicsit félreértelmezték saját felfogásuk szerint? Ha nem hiszitek nézettek utána az eredeti szövegben.... Miért ér véget 2012-ben? Lehet, hogy akkorra egyszerűen nem lesz jelentősége az időt számítani...Tudjátok az elmélet miszerint görbíthető stb...talán addigra felfedezzük, felfedezik, hogy az idő máshogy értelmezhető.....Példa: találtak egy több mint egymillió éves emberi csontvázat mai emberét....mivan, ha csak egy szerencsétlenül járt időutazó volt? Ez legalább annyira hihető verzió, mint az összes kitalált elmélet ezzel kapcsolatban...Nem?
#44
2008. júl. 4. 22:00
mindegy ki mit gondol.. ma már annyian gondolnak,várnak valamit 2012 től,hogy szükségképpen a kollektív tudatalattiban előre dolgoznak, és : egyes csopok erők, ráterveznek, készülnek, mások várnak, félnek, stb... tehát lesz vmi, de nem feltétlenül,ami meg volt írva, vagy nem úgy...

És nyílván nem január 1. én, inkább később.... ;D
#43
2008. ápr. 6. 22:40
törölt tag
Üdv, mindenkinek,....a mayák jóslátával kapcsolatban van mondanivalóm Egyszer megjósolták, hogy lefogják igázni Őket, és sokat meg is fognak közölük ölni. ....Mert bizonyos jelek az égen ezt mutatják, és az időpontot is megmondták, hogy ez a borzalmas esemény mikor fog bekövetkezni.... Hát igen........megjelent az adott időben 400 spanyol /ha jól tudom/ katona, és szinte ellenállás, harc nélkül megszerezték a mayák birodalmát, a több ezer maya túlerő ellenére....... És miért?...........Mert hittek a jóslatba. Holott nehézség nélkül le tudták volna győzni a betolakodókat.... Ezt a történetet már több évvel ezelőtt hallottam, már nem is tudom, hogy a Nationel Geogrpaphic, vagy a Sprectum adásában. Ezért csak ilyen nagy vonalakban emlékszem rá. ...De pont azért emlékszem rá, mert megdöbbentett a jóslatok ereje, ha hisznek benne......De valamit arról is hallottam, hogy már volt olyan, amikor a Föld pólusi megváltoztak.........de ez egy nagyon lassu folyamat........és ez viszont igaz, hogy most is egy ilyen változás készülődik....de arra már nem emlékszem, hogy akkor mi lett ennek a következménye......de nem haltunk ki az biztos....de az is lehet, hogy még az ember előtt történt ez az egész......
#42
2008. már. 22. 15:26
Zitsep! A maja naptár a holdciklusokon alapszik.
Ercsi! A Nemezisről itt a neten is sokfele olvashatsz, csak írd be a keresőbe a Nemezis szót, ad egy csomó találatot. Utána már csak ki kell válogatni a Téged valóban érdeklőket.
#41
2008. feb. 10. 5:45
Ez a téma nagyon érdekes. Szó volt Nosztadamusról is. 1999-den az égen a rettegés nagy királya talán maga a Nap volt, hiszen akkor volt a napfogyatkozás.
Említett valaki itt egy halálcsillagot is. Olvastam róla, Nemezis ként említik az erről szóló könyvben. A könyv címe is ez, sajnos az íróját nem tudom már felidézni.[color=purple]
#40
2008. jan. 26. 22:57
Nekem a maja naptárról lenne kérdésem: a Tzolkint mi alapján tervezték a maják 13 db 20-napos hónapból állóra? Konkrétan az érdekelne, hogy melyek azok a "bizonyos természeti ciklusok", amik alapján így osztották be. Nem tud róla vki vmit?
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0