A Maja naptár: miért ér véget 2012-ben???

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#24
2007. ápr. 12. 5:12
egy amatőr kérdés. mi ma ezt ki tudjuk számolni mikor lesz ilyen? mért nem nézik meg hogy lesz-e 2012-ben? vagy pedig nem tudjuk de a maják tudhatták valahonnan?
#23
2007. ápr. 11. 13:21
Baldag: Írtad hogy az elején hogy megváltozhat a Föld dölésszöge. Ennél rossszabbat is tudok. Megfordulnak a mágnese pólusok. Ez azt a veszélyt rejti magában hogy az ózon pajzsot a Föld mágnesesége tartja földközelben. Ha ez megszünik, nem lesz ózonpajzs, akkor a kozmikus sugárzás akadálytalanul eléri a földfelszint. Erre a maják emlékeztek, legalább is tudtak róla.
#22
2007. ápr. 10. 12:38
"Miért kell bejelentkezni a jósnőhöz? Nem tudja hogy jövök?" ;D ;D
#21
2007. ápr. 10. 8:47
A jóslásokat ha néha belenézek,én is arra használom csak, hogy a gondolkodást nézzem,ki miből következtet, mire, általában a determinista alapokkal nincs mit kezdeni. Ha van esetleg szellemes kombináció valahol,akkor azt megnézem....A halálisteneket se kizárólag negatívan nézzük, pl.istenek alkonya,germán mondák (nagyonjó: G.Beke Margit:Északi Istenek,gyerekeknek is való!,rövid) arról szólnak,hogy valaminek el kell mulnia, de ebből új élet sarjad, megváltozva megy tovább minden. A germán istenek egy része meghal de páran túlélik...Rudolf Steiner ennek valahol hoszabb magyarázatát adja....
De ez nem vigasz,ha mi pont abba a csoportba kerülünk, akiknek az a sorsa (?) hogy a becsapódáskor meghaljon..... :o Nostradamus műveihez ráadásul hozzá is toldottak, vagy 2 hete egy példa előkerült valahol... a hamisítás is 150 éves volt, és emiatt azt is ,,hiteelsnek" fogadták el,használhatónak...
#20
2007. ápr. 7. 14:44
Az általam már említett Nibiruról hallottatok valamit ti is? Nibiru egyébként a sumér halálisten volt. Ha ezt a bolygót róla nevezték el, akkor nem sok jót sejtet.
#19
2007. ápr. 7. 12:56
Én sem tartom jónak azt hogy elvakultan kövessük a fanatikus Nostredamus hívők intelmeit. Tulajdonképpen amilyen homályosak a jóslatai, bármit bele lehet magyarázni. Konkrétan nem mutat rá semmire, nincs olyan része a verseinek ami napra pontosan megjósol egy esményt.
#18
2007. ápr. 7. 12:41
Nostradamus meg az akkori emberek meg voltak győződve arrol hogy az idő ciklusos vagy hogy modnjam , és úgy gondolták hogy ami egyszer megtörténik az megint meg fog történni, és mivel úgy hitték hogy a csillagok befolyásolják a történéseket, ezért Nostradamus úgy jósolt, hogy megnézte mi történt a múltban és mikor lesz megint olyan csillagállás, és leírta homályosan

Nostradamus jóslataiban nem érdemes hinni, feltételezések, és már leírtam hogy még mit gondolok.
#17
2007. ápr. 7. 11:23
Van olyan elképzelés, ami szerint Nostradamus egy jövőbéli ember lenne (volt) aki valamely módon alkalmazta az időutazást, és tért vissza a múltba. Arra alapozódik ez a feltevés, ha jól tudom hogy a kutatói szerint a 2700-as évekig jósolt előre. Tehát valójában a 2700-as évekből tért vissza a múltba, és nem jósolt, hanem csak nagy vonalakban elmondta az akkori embereknek mi lesz a jövöjük, amiről ő már tudott. Az írásait pedig az inkvizició miatt direkt írta homályos értelmüeknek.
#16
2007. ápr. 7. 11:04
Akkor ezekszerint ez csak értelmezés kérdése, bele lehet mindent magyarázni. Másik probléma, hogy Nostradamus ugye a múltban élt, és a jövőről írt, nem tudta hogy írja le a dolgokat, ez is nehezíti a megfejtését a szövegeinek.
#15
2007. ápr. 7. 10:53
Csak annyit ír tudtommal, hogy 1999-ben eljő a "Sötétség hercege". Mivel jóslatait rövid négysoros versikékben írta meg, nem szánt rá többet.
#14
2007. ápr. 7. 10:07
Egyébként, Nostradamus a konkrét eseményt írja le, hogy meghalunk, vagy csak azt írja le hogy lesz üstökös, de nem írja le mi történik pontosan?

Mert, attól hogy nem volt beharangozva, voltak nagyobb üstökösök amik súrolták a Földet az elmúlt 10 évben, az egyik tudományos oldalon olvastam, lehet hogy a www.sg.hu-n, keressetek rá.
#13
2007. ápr. 7. 9:59
Én is zavarosnak tartom ezt az ezredforduló körüli mizériát. 1999, 2002, 2004, 2012 stb. Mindegyik időpontra igértek valamit. (persze én úgy érzem hogy ami késik nem múlik). Mondjuk 1999 volt az egyetlen ami "bejött" Nostradamusnak idáig. Igaz ez az egyetlen versikéje amiben konkrét évszámot is ír. "A sötétség hercege" gondolom a Napfogyatkozásra célzott.
Ez viszont egy az akkori tudással kiszámítható volt, ehhez nem kellett különös jós tehetség, csak némi bátorság elrugaszkodni az akkori vezető tudományos elméletektől. Nem fogadta el, hogy a Föld egy lapos tál, és a Nap és a csillagok forognak körülötte. Ez vár ránk is harcostársaim, hogy nem kell elfogadnunk az ortodox tudomány állításait, tehetünk fel kellemetlennek tünő kérdéseket.
#12
2007. ápr. 6. 22:48
Igen, végül 1999 le lett tudva... erre a témára egész mitológia épült külhonban.... azt se hagyjuk ki, hogy a sok gondolat összeáll és önbeteljesítő jóslattá áll össze..... :o
#11
2007. ápr. 6. 21:03
Hát még 1999-re miket mondtak... húhúúú..... "Meer a zördög számai 666 és benne vaaa..." áh...
#10
2007. ápr. 6. 19:42
:o ez mind érdekes, de nosradamus számomra mindenféleképpen csak érdekesség, annyi fajta értelmezés van ráadásul rosszul fordított művekből... Bár lehet már megvitattátok máshol. majd megnézem van-e téma és ott írok iylen véleményeket.

Erről a 2012-es dologról még nem hallottam, de nem hiszem hogy történne bármi is. Egyik írás azért jött létre mert a másik is írt róla, és így tovább, lehet járvány, alapjába véve lehet valami, de hát 2000-re is mi mindent mondtak.
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0