A Maja naptár: miért ér véget 2012-ben???

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#9
2007. ápr. 6. 19:08
Sok egyéb melett lehetőség a kínaiak vmi talán ma még csak épülő presztízsürbázisa stb.... becsapódni, lezuhanni az is tud...
#8
2007. ápr. 6. 18:22
Ajjaj... utána olvastam, és 2012-re jósol egy üstököst ami be fog csapódni, vagyis, legalábbis súrolni fogja a Földet aminek a következtében katasztrófa lesz. Hát ez nem túl jó hír, de remélem téved.... nagyon remélem....

Forrás amit találtam: www.satansrapture.com/nostra2012.htm (bár... a forrást én nem tekinteném hivatalosnak, szóval vegyétek úgy, mint egy érdekességet és nem mint tényt)
#7
2007. ápr. 6. 17:53
Nostredamus 2012-ről mit mondd? nem tudjátok véletlen?
#6
2007. ápr. 6. 17:04
Ez felveti a determináció/szabad akarat kérdését. És pl. megjelent sok newage-s irányzatban is egy ,,karma utáni" időszak lehetősége.Lehet hogy összefüggenek. A rengeteg dolog, ami korábban befolyásolja életünket sorsunkat, valami miatt nem lesz többé kizárólagos... ???
#5
2007. ápr. 6. 14:47
Én úgy tudom, hogy a maják időszámításukban eddig három nagy korszakot különböztettek meg. Az első volt a Föld napja, amelynek végén a civilizációt földrengések pusztították el, a második a Víz napja, amikor szörnyű szököárak földrészeket pusztítottak el, (Atlantisz, Özönvíz), most pedig a Tűz napját éljük, ami elöre láthatólag 2012-ben ér véget. Ki lehet sakkozni hogy mi fog történni...
Lehet hogy hallottatok a Nibiru-ról, vagy Halálcsillagról, ki hogy ismeri. Ez az óriás bolygó pályája is 2012 körül metszi a Föld pályáját. Elképzelhető hogy ha csak "súrol" is minket az is okozhat óriási tűzviharokat, felfokozhatja a vulkáni tevékenységet, stb. Számomra csak egy kérdés van: Erről tudtak a maják, vagy még ezen kivül is tartogat számunkra a sors meglepetéseket.
#4
2007. ápr. 6. 12:42
A leggyakoribb indok,hogy majd vmi hatásra megváltozik a föld tengelyének a dőlésszöge, más lesz a forgási sebesség, és emiatt kell újfajta időszámítás...
#3
2007. ápr. 6. 9:10
Azt nem hinném. A Maja naptár a legpontosabb a világon. 2012 december 22-én új időszámítási korszak kezdődik a majáknál. Gondolom kezdődik előlről, így nem volt szükséges tovább csinálni. Vannak akik úgy vélik, hogy akkor fog eljönni a világvége, mert a legpontosabb naptár sem számlálja tovább a napokat.
"
* Csillagászati érték:365,242198 nap
* Maja naptár szerint:365,242129 nap
* Gergely-naptár :365,242500 nap
"
#2
2007. ápr. 5. 19:09
Mivan ha szimplán azért ér véget 2012-ben mert félbehagyták a készítését? ;D
#1
2007. ápr. 5. 18:51
Aki ebben a témában járatos, ossza meg velünk, mire jutott?? Annyi minden van ezzel kapcsolatban neten,hogy túl sok... van aki tisztán spirituális szempontból nézi, van aki csillagászati eseményhez köti... és akkor még azt nem is hoztuk szóba, hogyha igaz az elcsalt 300 év az európai történelemben, akkor bőven nem közelítjük még... >:(
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0