Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#9188
2014. már. 6. 9:56
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg38185#msg38185 date=1393867191]
A leghosszabb magyar mondat, ami visszafelé olvasva is ugyanaz... "Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élö Kis Pálnét nem keresik." Na ezt csinálja utánunk bármelyik nyelv! :-)" – szilgyi


Ez tényleg komoly :). De valójában kiről is szól? Pál-né ről? Ki ő? Lehet valamit tudni róla,vagy ez csak egy kitaláció?" – szilgyi
Nem tudom :) De érdekes hogy Baranya-nem?
#9187
2014. már. 6. 9:55
Akkor remélem mielőbb most már lesz egy nyugid is :)

Hermésszel igen.De Hórusszal?Nem tudom.
Érdekes rész,és van is benne igazság,amit leír,a dogonos résznél,és Hermésznél.Szíriussza van-e kapcsolata,azt hiszem akár lehet is,még ha nem is így pontosan :)
#9186
2014. már. 6. 9:54
"A leghosszabb magyar mondat, ami visszafelé olvasva is ugyanaz... "Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élö Kis Pálnét nem keresik." Na ezt csinálja utánunk bármelyik nyelv! :-)" – Penelope

Ez tényleg komoly :). De valójában kiről is szól? Pál-né ről? Ki ő? Lehet valamit tudni róla,vagy ez csak egy kitaláció?
#9185
2014. már. 6. 9:49
boldognapot.hu/archivum/pdf/boldognapot_26.pdf

Szia :) Velem,áhh semmi különös,csak a családi ügyek kissé elhavaztak.Hogy is mondják a baj csőstül jön,de lassan talán helyre áll a rendes hétköznapi élet.Veled mi zu? Elgondolkoztam Hóruszon,nem tudom,hogy egyesítsem e Thot Istennel,vagy valami hasonló.
#9184
2014. már. 6. 9:45
"www.vilagok.hu/index.php?option=com_k2&view=item&id=376:a-misztikus-kapcsolat-a-sziriusz-es-az-emberi-tortenelem-kozott&Itemid=581

Szerintem jó kis olvasmány,érdemes elolvasni akit érdekel!

Penelope,ha van időd görgess a dogonokról szóló részhez és ahhoz ami az után következik.(Hermész)." – szilgyi


Szia.Oké,megnézem.
Mizu veled amúgy?
#9183
2014. már. 6. 9:21
www.vilagok.hu/index.php?option=com_k2&view=item&id=376:a-misztikus-kapcsolat-a-sziriusz-es-az-emberi-tortenelem-kozott&Itemid=581

Szerintem jó kis olvasmány,érdemes elolvasni akit érdekel!

Penelope,ha van időd görgess a dogonokról szóló részhez és ahhoz ami az után következik.(Hermész).
#9182
2014. már. 6. 9:07
www.magtudin.org/Barath%20T.%20Magyar%20istennevek.pdf

Na ezt még én sem olvastam végig.Lehet van benne érdekesség.
#9181
2014. már. 6. 9:04
www.arvisura.van.hu/keret.cgi?/1010-tothtudo.htm
"Thot tehát papkirály és mágus, azaz táltos volt. Létezésére a történelem is sok bizonyosságot talált, nevét a gnosztikus és alexandriai iratok jól ismerik. Közel 16.000 éven keresztül uralkodott, hisz le tudta győzni a halált. A bölcsesség isteneként a tudás feljegyzőjeként tartották számon, hiszen bölcsessége és tudása alapján kétségtelen, hogy egy istenség volt. Főpapjai vitték tovább azt a tudást, amit az emberekre hagyott.

Ha már van némi köze Tothnak a magyarsághoz és a táltossághoz, akkor nem csoda, hogy a nevével az Arvisurákban is találkozhatunk. Az ősi rovósámánok a feljegyzéseikben úgy nevezik, hogy „a mindeneket Tudó”. Fontos szerepe volt a korszakának legfontosabb birodalmi nagygyűlésén, az un. Havaruti Nagyszalán, ahol Nagy-Tot néven, a Szíriusz-rendszerből érkezett 12 fős küldöttség beavatottjainak vezetőjeként vett részt, s osztotta meg tudását és sokezer éves tapasztalatát a beavatottt hallgatósággal. Szavaiból egyértelműen kitűnik a jövőbelátó képessége is, hisz az alábbiakat mondta el egyik előadásában, Kr.e. 3970-ben:,,

"Toth fia Tat volt, aki egy misztérium iskolát alapított Egyiptomban, összegyűjtvén ebben a felemelkedett mesterekké váló tanítványokat. Ezt a közösséget nevezték Tat Testvériségnek, vagy ahogyan még többen ismerik, Nagy Fehér Testvériségnek. Mellesleg innen ered a magyar felemelkedett mesterek, magas fokú beavatottak elnevezése is, hiszen a táltosokat korábban tátosoknak hívták. A tát szavunk voltaképpen tár, nyit jelentésű, s egyben az Isten felé történő léleknyitásra is utal.
Toth-Tudó, valamint fiának Tatnak a nevét egyébként számos magyar földrajzi név is őrzi, ilyenek pl. a Rátót (RÁ napisten + TOTH), Tét, Tát, Tata, vagy épp a Tátra (TOTH + RÁ) nevű hegység.,,

""Érdekes módon azonban ezek a Smaragd Táblák is egyfajta rovásírással készültek. A tizenkét smaragdzöld tábla nagyon különleges anyagból készült. Egy olyan vegyi folyamat – alkímiai transzmutáció – során hozták létre mesterségesen, amit még nem tud megmagyarázni a mai tudomány. A táblák jellemzője, hogy nem koptatható el, és ellenállóbb minden eddig ismert anyagnál. Titkuk nem azért van titoknak nyilvánítva, mert nem olvashatja bárki, hanem mert tudásanyaguk - nyelvezete és képi világa miatt - csak a beavatottak számára válik nyilvánvalóvá. A Smaragd Tábla sokak szerint rendkívül misztikus jelentésű mű, valójában a teremtéstan alapos ismeretét sugallja:,,
#9180
2014. már. 6. 8:54
Lótusz virág

A nap, a teremtés és az újjászületés szimbóluma, mivel a virág éjszaka becsukódik és lesüllyed, virradatkor pedig kiemelkedik és újra kinyílik. A teremtés-történet szerint egy óriás liliom emelkedett ki a zavaros õsvízbõl az idõk kezdetén. Maga a nap ebbõl a virágból emelkedett ki az elsõ napon.
A Hermopolisz-i teremtés-történetben a Nap isten, aki önmagát alkotta meg, a lótusz virág szirmai közül emelkedett ki, mint 'Ra'. Így a lótusz virág kiemelkedõ szerepet játszott az egyiptomi kultúrában - felsõ Egyiptom szimbólumává vált.

www.edenkert.hu/vilagos-zold/idezetek-tortenetek/lotuszvirag-szimbolikus-jelentese-mitologia/4542/

Az egyiptomiak és a lótuszvirág

A lótuszvirágot az egyiptomiak is a reinkarnáció folyamatának a szimbólumaként tartják számon, ugyanis a lótuszvirág megtalálható ugyanabban az összefüggésben az egyiptomi mitológiában, mint a hindu mitológiában. Mindkét kultúrában a legendák szerint az élet a vízből, egy mély, végtelen óceánból és egy hatalmas lótuszvirág sarjadásából jött létre.

A lótuszvirág éjjel összecsukódik és a vízbe merül, hajnalban pedig a víz felszínére kerül és kinyílik, csakúgy, mint a Nap. Ezért is hozzák kapcsolatba a lótuszvirágot a Nap istenével, Atom-mal. Számos különböző vallásban a tudat a Nap reinkarnáción keresztüli utazását jelképezi, felkel, fényt áraszt, lenyugszik, de másnap megint felkel. Egyesek azon véleményen vannak, hogy az emberek megszületnek, elvégzik a feladataikat, meghalnak és aztán újraszületnek csakúgy, mint a Nap.

A reinkarnációban való hit szerint csakúgy, mint a lótuszvirág, minden egyes ember már tökéletes, vagyis minden személy magában hordozza a tökéletességet, és mindenki arra a lehetőségre vár, hogy a felszínre törjön amikor eléri azt az állapotot, hogy tudatában lesz a maga tökéletességének.

Tehát mindegyik vallás ugyanazt az igazságot vallja, és azon személyek, akik megértik a szimbólumok filozófiáját, minden bizonnyal felfedik a különböző nevek és mítoszok rejtette közös üzenetet. Ebben rejlik a szimbolikus nyelv igazi szépsége.
#9179
2014. már. 6. 8:43
www.ng.hu/Civilizacio/2008/02/Megtalaltak_az_elso_piramis_epiteszenek_sirjat?action=print&back=%2FCivilizacio%2F2008%2F02%2FMegtalaltak_az_elso_piramis_epiteszenek_sirjat

"
Imhotep (Kr.e. 2750 körül) nevének jelentése: ’Aki békében közeledik’, a Hórusz Szeme
Misztériumiskola főpapja, Dzsószer (Kr.e. 2686-2613) fáraó egyik legbizalmasabb tanácsosa és
főépítésze volt. Ő tervezte az első olyan oszlopokat, amelyekre lótuszvirágokat faragtak, s nevéhez
fűződik Dzsószer halotti emlékműve és temploma Szakkarában, amely az egyiptomi építészet első
monumentális kőalkotása - olvasható a Glasgow Museums hírportálon.
A főpap asztrológusként és asztronómusként elkészítette az első rendszeres feljegyzéseket az
éggömbről és az első térképeket a csillagképekről. Imhotep volt az emberiség történelmének első,
isteni rangra érdemesült orvosa is. Elsőként gyűjtötte össze a betegségek felismerésével és
gyógyításával kapcsolatos tudást. A pálca, amelyre kígyó tekeredik és ma az orvoslás szimbóluma,
szintén Imhotep jelvénye volt.,,

(Vajon miért tiltották be 5 évre az ásatásokat,ha ilyen fontos leletre bukkantak?Ha jól számolom az 5 év már lejárt,mert 2008-ban fedezték fel a sírhelyet.)
#9178
2014. már. 5. 19:36
NE a gyógyszeripar kasszáját gyarapítsd! Ismerd meg és használd a növényekbe kódolt ŐSI tudást, s légy része a TEReMtÉSZET-nek

Mézes fokhagyma

Az egyik legegyszerűbben elkészíthető házi antibiotikum.

Megpucolsz egy egész fej fokhagymát, gerezdjeire szeded, kicsit megroppantod a gerezdeket, majd beleteszed egy kis zárható fedelű üvegbe, és felöntöd jó minőségű (lehetőleg bio) hársmézzel vagy kakukkfűmézzel, ( vagy ami van ) hogy ellepje.Majd lezárod - nem kötelező érlelni -, és esténként bekaphatsz belőle 1-2 gerezdet mézzel együtt, természetesen el kell rágni.

Nagyon jó a magas vérnyomásra, érelmeszesedés ellen, meghűlés, nátha, torokgyulladás és influenza esetén, jó immunerősítő és erős gyulladásgátló, antibiotikus hatással is bír.

Egy egyszerű módszer, hogyan lehet megszelídíteni a fokhagymát, és csemegévé változtatni!

Ha türelmesen várunk néhány hét alatt a fokhagyma megsötétedik és megfesti a mézet, amely egészen folyóssá válik az átalakulás során. Nem kell aggódni, nem romolhat meg, erre a méz és a fokhagyma is garancia. Végül a keveréknek körülbelül olyan sötét színe lesz, mint a kínai szójaszósznak, vagy a balzsamecetnek.Miért is jó ez?

A méz és a fokhagyma előnyös tulajdonságairól oldalakat lehet írni. Erről a készítményről is elmondható mindez. Ami a fontos, a folyamat hatására a fokhagyma elveszti csípősségét, és erős illatát. Egyszerűen elrágható, mégsem lesz bűzös lehelet.

Betegség megelőzésére napi egy gerezd fokhagyma annyi mézzel, ami egy kiskanálon vele jön. Kellemes íze van, édes, némi fokhagyma aromával.

/ Emellett főzéshez is felhasználható, összetörve megkenhetjük vele a grillezendő húsokat, gyümölcsös mártásokban húsételek kísérője lehet./

Nekem bevált!
A szerk.

Szóbonctan
ÜSTÖLŐ – FOKHAGYMA A fokhagyma egyik tujajdonsága a csípősség. A csípés sürgeti, ugrasztja az embert. A szóban levő ST kötött mássalhangzó-páros meghatározó azonosítója e jellemzőnek. Ami sürgős, azt tüSTént, üSTölést tenni kell, mivel SürgeTő fontosságú. Ha füSTöt látunk illetéktelen helyen sürgősen odarohanunk, mivel valószínű meggyúlt valami.
A fokhagyma ÜSTÖLŐ neve a mai román nyelvben van jelen: USTUROI. Az ST páros, mint ősmag(yar)-nyelvi azonosító nem hazudható ki a szóból
Kolumbán Sándor
#9177
2014. már. 5. 17:06
#9176
2014. már. 5. 17:00
#9175
2014. már. 4. 15:25
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg38202#msg38202 date=1393942527]
[quote author=Sheila link=topic=434.msg38201#msg38201 date=1393941959]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg38200#msg38200 date=1393941727]
Köszi :)" – Sheila


Óó, vannak ott olyanok is amiknek nincs meg a teljes tartalma....na mindegy, elkúrtam.... XD " – Sheila
Pont ezt írtam,hogy a bővebb részeket nem tudtam elolvasni :)
" – Sheila

Másodjára is elkúrtam, de elküldtem ami kimaradt..... XD Bocs, nem figyeltem. :D " – Sheila
Semmi gond,megvan minden már :)
#9174
2014. már. 4. 15:24
törölt tag
"[quote author=Sheila link=topic=434.msg38201#msg38201 date=1393941959]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg38200#msg38200 date=1393941727]
Köszi :)" – Penelope


Óó, vannak ott olyanok is amiknek nincs meg a teljes tartalma....na mindegy, elkúrtam.... XD " – Penelope
Pont ezt írtam,hogy a bővebb részeket nem tudtam elolvasni :)
" – Penelope

Másodjára is elkúrtam, de elküldtem ami kimaradt..... XD Bocs, nem figyeltem. :D
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0