Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#9056
2014. feb. 19. 19:26
",,Szilgyi:Nézd csak-második oszlop utolsó jele,igaz fejtetőn.De ezt találtam meg én is a könyvben.Ikerjel,de hogy mit jelent,még passz. De haladás Mosolyog
A kínai írás magyar szemmel
hungar.gportal.hu/gindex.php?pg=21761377&nid=5831079""

És igaz ..Ott van feketén fehéren :) Ez csodás Penelope.Idővel de megtaláltad amit kerestél.. ::) Így már könnyebb folytatni a kutakodást mert a szál megvan..Mit jelent az a betű?Sajnos nekem a lenti képeket nem tölti be valamiért :/" – szilgyi


Hogy mit jelent ,az még kérdés,az biztos,hogy ligatúra,vagyis ikerbetű.Kettőnek a keveréke vagy micsoda.De rajta vagyok a dolgon,hogy kiderítsem a jelentését.Hisz ismersz :)

A másikról meg írok privit,amit nem értettél.
#9055
2014. feb. 19. 18:43
"Ez egy nagyon jó szám, és korrekt a fordítás is.... Érdemes meghallgatni és közben olvasni a magyar szöveget:
www.youtube.com/watch?v=RuNyEkZ7V6s
" – Sheila


Nekem tetszett és igen érdekes üzenete van a dalnak..Nina te is uralni akarod a világot? ;)Erről jut eszembe ,ma hallgattam a rádiót és a hírekbe volt,hogy mit tudom én hol lázadás tört ki a kormány ellen stb és megkérték a Magyarokat ha lehetséges ne utazzanak abba az országba....(Sajnos elfelejtettem a város nevét :D ez rám vall.)

Áriel hableány...Khb akarom mondani a sellő úrfink merre van? (Falcon)..Olyan rég csipkelődtem vele,hogy az már szinte hiányzik...
Ja Nina,válasz ki legyen a nagy szerelmed az irkafirkámban.. Falcon vagy Roland? Már alig várom,hogy Penelope romatikus részéhez érjek. ;D Bocsi csajok előre is ;)
#9054
2014. feb. 19. 18:28
,,Szilgyi:Nézd csak-második oszlop utolsó jele,igaz fejtetőn.De ezt találtam meg én is a könyvben.Ikerjel,de hogy mit jelent,még passz. De haladás Mosolyog
A kínai írás magyar szemmel
hungar.gportal.hu/gindex.php?pg=21761377&nid=5831079""

És igaz ..Ott van feketén fehéren :) Ez csodás Penelope.Idővel de megtaláltad amit kerestél.. ::) Így már könnyebb folytatni a kutakodást mert a szál megvan..Mit jelent az a betű?Sajnos nekem a lenti képeket nem tölti be valamiért :/
#9053
2014. feb. 19. 18:24
"Én is kutakodok,csak éppen más felé-mellékesen megjegyzem félig meddig megtaláltam,amit kerestem,bár egyelőre sokkal okosabb nem lettem tőle,de azért találtam néhány érdekes dolgot.


démotikus ABC=hieratikus ABC
hieratikus ABC=hieroglif ABC
---------------------------------------------
démotikus ABC=hieroglif ABC

A démotikus ABC teljes egészében nem más,mint az ős-ABC kárpát-medencei(magyar) változata.
Vagyis:

démotikus ABC=ős (magyar)-ABC
démotikus ABC= hieroglif ABC
_________________________
ős(magyar)-ABC = hieroglif ABC

Az ős-ABC, a démotikus,a hieratikus,és a hieroglif jelkészlet egy és ugyanaz.Ám egyedül csak a démotikus ABC egyezik meg az Ős-ABC formavilágával.

Akit esetleg érdekelnek további érdekességek,az keresse meg a:
Varga Csaba
Jel jel jel avagy az ABC 30.000 éves története c. könyvet" – Penelope


Ez nekem kínai :D Viszont azt hiszem értem mi is a lényege.Mi is az a démutikus ÁBC?Na jó olvasom ,hogy mit is jelent,de mégsem értem.. Gondolom most a magyarságot kutatod s ágazatokat stb...Legalább is annak okát,hogy miért is található meg az Ősi magyar nyelv mindenütt a régmúltban?(pl:piramisok)...Na csajszi magyarázatot kérek mert most elkezdett érdekelni ez az egész..
#9052
2014. feb. 19. 16:32
#9051
2014. feb. 19. 16:31
"Okés Penelope és köszi a linkeket :) Meglesem és este elemezem..Mi is lenne velem nélküled.
Közben megírtam az irka firkám folytatását.A régi nyers verziókat újra írtam,bővítettem stb..Sok rész megváltozott és sok dologgal bővült.Viszont a folytatás elküldése során úgy is észre veszitek miféle dolgokat is változtattam meg.Majd értsétek rá,vagy hogy is kell mondani." – szilgyi


Szívesen.
Ó,nagyon jól el lennél nélkülem is :) Ez biztos :)
Mindjárt el is olvasom.
#9050
2014. feb. 19. 15:48
Okés Penelope és köszi a linkeket :) Meglesem és este elemezem..Mi is lenne velem nélküled.
Közben megírtam az irka firkám folytatását.A régi nyers verziókat újra írtam,bővítettem stb..Sok rész megváltozott és sok dologgal bővült.Viszont a folytatás elküldése során úgy is észre veszitek miféle dolgokat is változtattam meg.Majd értsétek rá,vagy hogy is kell mondani.
#9049
2014. feb. 19. 14:06
Szilgyi:Nézd csak-második oszlop utolsó jele,igaz fejtetőn.De ezt találtam meg én is a könyvben.Ikerjel,de hogy mit jelent,még passz. De haladás :)
A kínai írás magyar szemmel
hungar.gportal.hu/gindex.php?pg=21761377&nid=5831079

És olvasnivalók.De sajnos nem mindegyik él már:
www.linksite.hu/lapok/szekely.rovasiras/index.php
#9048
2014. feb. 19. 13:22
törölt tag
Ez egy nagyon jó szám, és korrekt a fordítás is.... Érdemes meghallgatni és közben olvasni a magyar szöveget:
www.youtube.com/watch?v=RuNyEkZ7V6s
#9047
2014. feb. 19. 13:13
Szilgyi:
Topik-3. oldal:
Még egy kis érdekesség:
Bertalan a XIII. század nagy pécsi püspökei közé tartozott, aki ott volt a muhi csatában, közreműködött az egyetlen ma is működő magyar alapítású szerzetesrend, a pálos rend létrehozásában. Ezekben a századokban telepedtek meg egyházmegyénkben a szerzetesrendek, Pécs város akkori gazdasági erejére utal, hogy a kolduló rendek közül háromnak, a ferenceseknek, a domonkosoknak és a karmelitáknak is volt a városban kolostora. Vilmos (1361–1374) Nagy Lajos király közvetlen környezetéhez tartozó neves diplomata volt, ő szerezte meg a pápai engedélyt az első magyarországi, a pécsi egyetem alapításához.
Utóda, Alsáni Bálint püspök (1374–1408) nyerte el a pécsi püspökök közül elsőként a bíborosi címet. Ennek következtében Rómába kellett volna költöznie, ám a pápa kivételesen engedélyezte számára, hogy Pécsett maradjon. Albeni Henrik, 1444-ben a várnai csatában halt hősi halált,
mint ahogy Mohácsnál 1526-ban Csulai Móré Fülöp püspök is. Természetesen nem feledkezhetünk el Janus Pannoniusról, a jeles humanistáról, aki diplomáciai szolgálatai miatt keveset tartózkodott székvárosában, ám igyekezett ott egy humanista kört kialakítani és értékes könyvtárat rendezett be. Ennek következtében Pécs, a korszak egyik szellemi, humanista központja lett. Janus püspök utódai közül többen is a reneszánsz nagy mecénásai voltak, közülük kiemelkedikSzatmári György (1505–1521) püspök, aki a székesegyház Corpus Christi kápolnájában ma is megcsodálható vörös márvány pasztofóriumot készíttette.
1543-ban Pécs és az egyházmegye egész területe török fennhatóság alá került. Bár a püspökség jogfolytonossága megvolt, de ez idő alatt egyetlenegy püspök sem járt székvárosában. Hosszúhetény körzetében maradt egy nagyobb katolikus közösség, amelyet világi vezetők, licenciátusok pasztoráltak. Akadt közöttük olyan is, aki egész falvakat térített vissza a katolikus hitre – hiszen ez az időszak volt a reformáció terjedésének kora. 1612-ben a jezsuiták missziós iskolát alapítottak Pécsett, épp a világi lelkipásztorok képzése céljából.
1687-től, a törökök kiűzésétől az egyházmegyében gyakorlatilag mindent elölről kellett kezdeni.
Az egyetlen használható templom Pécsett a Mindszentek temploma volt, vidéken vagy romokban hevertek a templomok, vagy a protestánsok vették birtokba, vagy törökök dzsámivá alakították át.
#9046
2014. feb. 19. 13:03
Én is kutakodok,csak éppen más felé-mellékesen megjegyzem félig meddig megtaláltam,amit kerestem,bár egyelőre sokkal okosabb nem lettem tőle,de azért találtam néhány érdekes dolgot.


démotikus ABC=hieratikus ABC
hieratikus ABC=hieroglif ABC
---------------------------------------------
démotikus ABC=hieroglif ABC

A démotikus ABC teljes egészében nem más,mint az ős-ABC kárpát-medencei(magyar) változata.
Vagyis:

démotikus ABC=ős (magyar)-ABC
démotikus ABC= hieroglif ABC
_________________________
ős(magyar)-ABC = hieroglif ABC

Az ős-ABC, a démotikus,a hieratikus,és a hieroglif jelkészlet egy és ugyanaz.Ám egyedül csak a démotikus ABC egyezik meg az Ős-ABC formavilágával.

Akit esetleg érdekelnek további érdekességek,az keresse meg a:
Varga Csaba
Jel jel jel avagy az ABC 30.000 éves története c. könyvet
#9045
2014. feb. 19. 9:57
epa.oszk.hu/00000/00022/00619/19716.htm

www.irodalom21.hu/2011/04/mantegna-projekt.html

Miért ábrázolta a művész Szent Kristófot ábrázoló freskóra Janus Pannoniust? Baráti szeretetből,vagy miért?Tipp?Esetleg nem volt más alany? :)
#9044
2014. feb. 19. 9:18
"Ki volt Julianus barát?
kiszo.hhrf.org/?module=news&target=get&id=16754" – Penelope


Épp a könyvem folytatásához kutatgattam a történelemben és az én szememet megbökte Pannonius neve...Ebbe a linkbe olvasgattam róla.Igaz csak pár sort:D
Szóval Janus unokatestvére volt Mátyás királynak,minthogy Vitéz János lánytestvérének gyermeke volt.
hu.metapedia.org/wiki/Keny%C3%A9rmezei_csata Janus Pannonius -jó,hogy ezidáig a létezéséről sem tudtam.És ti?hu.wikipedia.org/wiki/Janus_Pannonius
https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&ved=0CEMQFjAI&url=http%3A%2F%2Fwww.banyai-kkt.sulinet.hu%2Fjankay%2FReneszansz%2FJanus_Pannonius_masolata.ppt&ei=kG0EU4-_NqTMygOY8IEQ&usg=AFQjCNG7Ov53agDgh6WNBKRrroM8qNus5w

Pannonia és Pannonius neve közti egybeesés véletlen?Tudnátok segíteni? :D
#9043
2014. feb. 18. 19:25
#9042
2014. feb. 18. 18:48
,,A gond az emberekkel az, hogy Istennek hiszik magukat, mindenható úrnak, akik mindenen uralkodhatnak...
A gond az emberekkel ,hogy nem tisztelik az Életet, az Élet csodáját, ezért pusztítanak el mindent maguk körül, azt sem veszik figyelembe, hogy embertársukat , vagy más értékes élőlényt irtanak-e ki eme csodás bolygóról, ami nem az embereké!!!
A Föld nem csak az embereké......
A Föld az életé!!!!
A természeté, és mi szembeszálltunk a természettel ,és mindennel amit tisztelnünk kéne....
Ez az emberek alapvető hibája, ezért boldogtalanok, és nem találják a helyüket a világban, mert saját magunkat taszítottuk ki a boldogságból, és az otthont nyújtó természetből, a körforgásból, aminek mi is részei vagyunk, ha akarjuk, ha nem..."
F:Facebook
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0