Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#8978
2014. feb. 6. 13:35
Hihi-csak a Vámpírokról szóló vicces írás miatt ;D

osihvas.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1182839

És még egy, a kedves olvasók talán nagy örömére :D
Csak egy minimálsan összeszedettebb,ám nagyon sok helyen inkább mókás képet ad róluk,és teljesen elviszi a jónépet másfelé.De persze nem probléma:
users.atw.hu/mrcrepsley/vampiritek.htm

Most per pillanat csak unalomból keresgélek ilyen oldalakat :D
#8977
2014. feb. 6. 12:41
#8976
2014. feb. 6. 8:45
#8975
2014. feb. 6. 8:39
#8974
2014. feb. 6. 8:29
#8973
2014. feb. 5. 19:52
törölt tag
"[quote author=Sheila link=topic=434.msg37984#msg37984 date=1391521507]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg37982#msg37982 date=1391517130]
Szilgyiről tud valaki ,valamit?Megint beteg ő vagy a gépe?Vagy mi van vele??" – nevem05


Én ismét semmit nem tudok róla....talán 05 tud, de ő is el van veszve...." – nevem05

:D Sajnos Szilgyi való színűleg nem lesz egy pár napig még . Nagyon elvan havazva :) Amibe engem is bele rángat napi szinten ezért vagyunk olyan keveset mostanság , bár önneki még a számítógép átka is be köszöntött ! De meg kért engem rá , hogy adjak át nektek egy hatalmas cuppanóst ! Erre én "Oké , de figyi ha élőben találkoznák velük ? Elég fura lenne :):):) "

Penelope imádom a könyved lassan a végére érek , ahogy időm telik ami történetesen hajnalban van , mindig olvasom bár nem sokára a végére érek . Totál téged látlak bele az egész sztoriba . :)

Nina szerintem se foglalkoz azzal , hogy ki mit gondol az életedről ! Nekem az élet mottóm : "INKÁB UTÁLJANAK AZÉRT AMIEN VAGYOK , MINT HOGY SZERESSENEK OLYANÉRT AMIEN NEM VAGYOK !" :)" – nevem05

:D Kutatgattok, mi? :D Kis huncutok... :D

Nem is foglalkozom a sok hülyével, én mindig azt szoktam mondani: "Egyedül is el tudom cseszni az életem, nem kell hozzá segítség." :D
#8972
2014. feb. 5. 11:40
05 :Köszi az infót Szigyiről! Miben vagyok annyira benne,ha nem titok?Csak nem egy kis kutatásban? ;) Azért irgum meg burgom,hogy alig vagytok itt. :)
Örülök,hogy tetszik a kis irományom :D

ujvilagtudat.blogspot.hu/2013/06/a-fiu-aki-azt-allitja-hogy-mennyben.html#.UvI9M7RCrIU
#8971
2014. feb. 5. 11:37
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg37982#msg37982 date=1391517130]
Szilgyiről tud valaki ,valamit?Megint beteg ő vagy a gépe?Vagy mi van vele??" – Sheila


Én ismét semmit nem tudok róla....talán 05 tud, de ő is el van veszve...." – Sheila

:D Sajnos Szilgyi való színűleg nem lesz egy pár napig még . Nagyon elvan havazva :) Amibe engem is bele rángat napi szinten ezért vagyunk olyan keveset mostanság , bár önneki még a számítógép átka is be köszöntött ! De meg kért engem rá , hogy adjak át nektek egy hatalmas cuppanóst ! Erre én "Oké , de figyi ha élőben találkoznák velük ? Elég fura lenne :):):) "

Penelope imádom a könyved lassan a végére érek , ahogy időm telik ami történetesen hajnalban van , mindig olvasom bár nem sokára a végére érek . Totál téged látlak bele az egész sztoriba . :)

Nina szerintem se foglalkoz azzal , hogy ki mit gondol az életedről ! Nekem az élet mottóm : "INKÁB UTÁLJANAK AZÉRT AMIEN VAGYOK , MINT HOGY SZERESSENEK OLYANÉRT AMIEN NEM VAGYOK !" :)
#8970
2014. feb. 5. 11:11
#8969
2014. feb. 5. 11:05
Mik azok a vimanák?
vimanaAz Észak-Indiában és Pakisztánban található ú.n. - Rama birodalom - tizenötezer évvel ezelőtt alakult ki az indiai szubkontinensen. Több nagy és fejlett városból állt, melyek közül jónéhány még felfedezésre vár Pakisztán sivatagjaiban, Észak- és Nyugat-Indiában. A Rama birodalomban megvilágosodott pap-királyok uralkodtak, akik kormányozták a városokat. A hét legnagyobb fővárost az ősi hindu szövegek "A Hét Rishi Város"-ként emlegetik. A régi írások állításai szerint a lakóknak voltak repülő gépei, amelyeket vimanáknak hívtak. Az ősi indiai eposz leírja, hogy a vimana kétszintes, kör alakú repülőgép volt kerek ablakokkal és kupolával, leginkább emlékeztetve arra, ahogy mi leírunk ma egy repülő csészealjat. A - szél sebességével - repült és - melodikus hangokat - adott ki magából. Legalább négy különböző vimanát különböztettek meg: néhány csészealj alakút és néhány szivar alakút.
A szanszkrit szövegek sokszor említik, hogy az istenek az égen vívtak csatákat, vimánákat használtak, amelyeket olyan halálos fegyverekkel szereltek fel, mint amilyeneket mi alkalmazhatunk ezekben a felvilágosultabb időkben. A Rámájana pl. ezt írja:
"A Puspaka kocsi ragyog, mint a nap, a bátyám, a hatalmas Rávana szerezte meg. Ez a kiváló légi kocsi oda megy, ahova akarják… olyan, mint egy fényes felhő az égen."
".. Ráma király beszállt, és a Raghuk urának parancsára fölemelkedett a levegőbe."
vimana03A Mahábháratából, a nagyon hosszú indiai eposzból tudjuk, hogy a Maja nevű démon vimánájának a kerülete húsz könyök volt, négy erős kerékkel látták el. Ez a költemény az információ igazi aranybányája, ami az istenek közötti konfliktusokat illeti, és akik olyan halálos fegyvereket használtak, mint manapság mi. A lángoló lövedékeken kívül más halálos fegyverekről is hallunk. Indra dárdája egy köralakú ’reflektor’ segítségével működött. Amikor bekapcsolták, fény-nyalábot produkált, ez minden célpontot azonnal elpusztított. Az egyik párviadalban Krsna az égen üldözi az ellenfelét, Salvát, és Salva valamilyen módon láthatatlanná teszi a Saubha nevű vimánát. Krsna azonban egy különleges fegyvert használ: 'Gyorsan elővettem egy nyilat, amely a hang alapján keresi meg a célpontot'. Sok más rettenetes fegyvert ír le egészen magától értetődően a Mahábhárata, de a legfélelmetesebb az, amelyet a Vrsnik ellen használnak:
"A gyors és erős vimánájában repülő Gurkha a Vrsnik és Andhakák három városa ellen egyetlen, de az univerzum valamennyi erejével rendelkező lövedéket lőtt ki. Tízezer napként ragyogó, lángoló füst- és tűzoszlop emelkedett fel. Ez volt az ismeretlen fegyver, a vas mennykő, a halál küldöttje, amely hamuvá égette a Vrsnik és Andhakák egész nemzetségét."
Fontos megjegyezni, hogy ezek nem elszigetelt események. Más civilizációkban is vannak hasonló beszámolók. A vas mennykő utóhatásai nagyon ismerősen hangzanak. Úgy látszik, az embereket annyira elégette, hogy a holttesteiket nem lehetett azonosítani. A túlélőknek se volt sokkal jobb, mivel kihullott a hajuk, leváltak a körmeik.
Az állítólag mitikus vimánákkal kapcsolatban talán a legérdekesebbek azok a tárgyilagos feljegyzések, amelyek leírják, hogyan kell ezeket megépíteni. A maguk módján, az utasítások egészen pontosak.
A Szamarangana Szutradhára írja:
"A vimána teste erős és tartós legyen, könnyű anyagból, mint egy nagy madár. A belsejében kell elhelyezni a higany motort, alatta a vasból készült fűtőberendezéssel. A higanyban rejlő erő mozgásba hozza a meghajtó örvényt, és a gépben ülő ember nagy távolságot tehet meg az égen. A vimána föl- és leszállhat függőlegesen, adott szögben haladhat előre és hátra. A gépek segítségével az emberek repülhetnek a levegőben, a mennyei lények lejöhetnek a földre."
A Hakatha (a babiloniak törvénykönyve) egyértelműen kimondja: "A repülőgép használata nagy kiváltság. A repülés ismerete a mi egyik legrégebbi örökségünk. Ajándék azoktól, 'akik odafönt élnek'. Azért kaptuk tőlük, hogy sok életet megmentsünk."
Még fantasztikusabb információt ad egy régi khaldeai könyv, a Szifrala, amely több, mint száz oldalon sorolja a repülőgép építésének műszaki részleteit. Olyan szavakat tartalmaz, amelyeket grafitrúdként, réztekercsként, kristály kijelzőként, rezgő szférákként, stabil szögekként, stb. lehet fordítani.

Joomla SEF URLs by Artio

ezotv.hu/rejtelyek/mik-azok-a-vimanak
#8968
2014. feb. 5. 8:41
#8967
2014. feb. 4. 19:05
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg37985#msg37985 date=1391528160]
[quote author=Sheila link=topic=434.msg37983#msg37983 date=1391521464]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg37981#msg37981 date=1391517090]
[quote author=Sheila link=topic=434.msg37980#msg37980 date=1391516039]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg37977#msg37977 date=1391507811]
Nina:Jó-jó-jó rész ismét! :) Mondtam már,hogy csípem Khananent? :D
Ashtart viszont már most nem! :)
" – Sheila


Örülök hogy tetszik.... :) Húúú, mik lesznek még itt.... :P Igen, mondtad már... :D
Hm.....neked túl jó megérzéseid vannak..... :D " – Sheila

Már várom a fejleményeket :)
Hihi...mondták már páran :D ;D" – Sheila

:P :D olyan jó érzés izgi résznél abbahagyni.... :D" – Sheila

Te kis gonoszka :D" – Sheila

Nem is... :D :P ;D Csak kicsit... :D " – Sheila

Tudom :D
#8966
2014. feb. 4. 17:34
törölt tag
"[quote author=Sheila link=topic=434.msg37983#msg37983 date=1391521464]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg37981#msg37981 date=1391517090]
[quote author=Sheila link=topic=434.msg37980#msg37980 date=1391516039]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg37977#msg37977 date=1391507811]
Nina:Jó-jó-jó rész ismét! :) Mondtam már,hogy csípem Khananent? :D
Ashtart viszont már most nem! :)
" – Penelope


Örülök hogy tetszik.... :) Húúú, mik lesznek még itt.... :P Igen, mondtad már... :D
Hm.....neked túl jó megérzéseid vannak..... :D " – Penelope

Már várom a fejleményeket :)
Hihi...mondták már páran :D ;D" – Penelope

:P :D olyan jó érzés izgi résznél abbahagyni.... :D" – Penelope

Te kis gonoszka :D" – Penelope

Nem is... :D :P ;D Csak kicsit... :D
#8965
2014. feb. 4. 16:36
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg37981#msg37981 date=1391517090]
[quote author=Sheila link=topic=434.msg37980#msg37980 date=1391516039]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg37977#msg37977 date=1391507811]
Nina:Jó-jó-jó rész ismét! :) Mondtam már,hogy csípem Khananent? :D
Ashtart viszont már most nem! :)
" – Sheila


Örülök hogy tetszik.... :) Húúú, mik lesznek még itt.... :P Igen, mondtad már... :D
Hm.....neked túl jó megérzéseid vannak..... :D " – Sheila

Már várom a fejleményeket :)
Hihi...mondták már páran :D ;D" – Sheila

:P :D olyan jó érzés izgi résznél abbahagyni.... :D" – Sheila

Te kis gonoszka :D
#8964
2014. feb. 4. 14:45
törölt tag
"Szilgyiről tud valaki ,valamit?Megint beteg ő vagy a gépe?Vagy mi van vele??" – Penelope

Én ismét semmit nem tudok róla....talán 05 tud, de ő is el van veszve....
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0