Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#8768
2014. jan. 22. 12:29
törölt tag
"[quote author=Sheila link=topic=434.msg37757#msg37757 date=1390055998]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg37750#msg37750 date=1390052995]
[quote author=Sheila link=topic=434.msg37749#msg37749 date=1390046284]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg37744#msg37744 date=1389969941]
Vajon meddig élünk tudatlanságba és meddig követjük a ránk aggasztott, igaznak vélt dolgokat?Miért van az,hogy míg páran tudják az igazat, mi meg a sötétségben tapogatózunk?

Nina amúgy meg igazad van abban,hogy Isten nem létezik,mert mára már szerintem sem.Ez a legnagyobb hazugság a sok közül amiben hisznek az emberek.

Lehet egy kis depresszió köszöntött be nálam? :D :D" – Penelope


Ugye, hogy ugye... :D Én megmondtam....
Tegnap láttam az "Amerika eltitkolt történelméből" az utolsó részt....nagyon jó és igazságok vannak benne....például Bush bácsi is Istenre hivatkozott a "szent háborúja" miatt...mintha a gonosz ellen harcolna, közben meg Amerika világuralmat akar még most is. Na meg már régen megmondtam hogyha irányítani akarom az embereket mivel etetem őket? Egyértelmű hogy a felemelkedést és egyéb ilyen dolgokat is felhasználnám...." – Penelope

Én ezzel nem értek teljesen egyet Nina." – Penelope

Tudom, az igazság mindenkinek fáj. ;) Dehát valakinek el kell mondani, az már más kérdés hogy elhiszik-e. :D De most komolyan azt várod te is hogy mittudom én hányadik dimenzióba felemelkednek az emberek? :D " – Penelope
Most nem vagyok teljesen beszámítható állapotban,hogy erre válaszolni tudjak.
De az igazság nem feltétlenül az,aminek hisszük.
Az igazság nem feltétleül fáj,viszont aki meg csak egyvaamiben hisz,és úgy gondolja az az igazság,annak lehet jobban fog fájni,mint másoknak." – Penelope

És akik a spiri dolgokban hisznek, azok meg majd századjára is csalódni fognak a "felemelkedés" hiánya miatt, meg amikor majd elpusztítja a bolygónkat valami majd nyivákolnak hogy nem erről volt szó! :D Vagy még az is szóba jöhet hogy majd tárt karokkal várják az apokalipszist, "ennek így kell lennie" alapon..... :D
#8767
2014. jan. 22. 12:06
Én vqlahogy biztos vagyok benne , hogy a földön kívűliek álnak a piramisok mögött . Nem tudom miért de így gondolom .

[quote author=szilgyi link=topic=434.msg37779#msg37779 date=1390386720]
www.csutkamano.hu/magnoliaPublic/csutkamano/vandorbakancs/husvet.html

Hát nekem olyan lehetetlennek tűnik ,hogy akkoriban ekkora szobrokat kitudtak faragni...Na de hát a Piramisokkal is így vagyok...Kitudja mi volt,hát ez, azt hiszem, örök rejtély marad..Legalább is ,eddig úgy néz ki ..Persze ha az emberi tudásra hagyatkozunk csak a múltba tekintve. :D
[/quote
#8766
2014. jan. 22. 11:55
#8765
2014. jan. 22. 11:51
#8764
2014. jan. 22. 11:45
boldognapot.hu/blog/2013/09/

Rengeteg jó link van benne...
#8763
2014. jan. 22. 11:37
De hogy vitték oda?!

Mostanra több, mint 900 szobrot találtak meg a szigeten, némelyik alig látszott ki a földből. Ugyanakkor kevés szobor jutott el oda, ahova szánták: az óceán partjára, arccal a sziget felé. Ezeknek a monumentális kőtömböknek a mozgatása okozza a legnagyobb fejtörést ma is, és körülbelül annyira meggyőző az erre alkotott elmélet, mint az egyiptomi piramisok építésére adott magyarázat.



A szobrokat ugyanis a vulkán felső részén található sziklákból faragták ki, és onnan sok kilométerre kellett elszállítani. Ezt állítólag kötelekkel oldották meg, amit az akkor még sűrű füvezetből fontak. A felállított szobor köré tekert kötél segítségével méterenként mozgatták a szobrokat, és egyszerre vagy száz emberre volt szükség egy ilyen akcióhoz. Ezzel a módszerrel beletelt néhány hónapba, mire a parta vonszoltak egy-egy óriást. Így ha felborult, inkább otthagyták, és másikat faragtak, mert azt végképp nem tudták megoldani, hogy újból felállítsák. Állítólag az istenek kérésének tulajdonították a szoborkodást, mivel a sziget csaknem teljes felnőtt lakosságára szükség volt a faragás-szállítás bonyolult és nehéz műveletéhez.

Más források szerint a szobrok az elhunyt törzsfőnököket ábrázolják, mintegy sírhant-szerűen, és azért helyezték őket a partra, hogy a vezetők halála után is védelmet nyújtson a szigetlakók számára a fenyegetések ellen.
És hova lettek a szigetlakók?
Bár a szobrok révén híresült el a sziget, akad még itt néhány érdekes, máig megmagyarázatlan momentum. Például az, hogy a szigetlakók tudtak írni. Saját írásjeleik voltak, amik különböztek bármilyen más írástól a világban. Ugyanakkor egyik csendes-óceáni szigeten sem írtak akkoriban, és az amerikai indiánok sem használtak semmilyen írás-rendszert. Ki tanította őket írni? Ha maguk fejlesztették ki a rendszerüket, hogy lehet, hogy pont ők, a többi szigeten pedig nem írtak? Miért volt rá szükségük? Lehet, hogy magasabb fajta intelligenciával rendelkeztek? Egyáltalán, hogy voltak képesek kenukban utazni több ezer kilométert?

A virágzásuk idején 11.000-ren laktak a szigeten. Bár egy kissé túlnépesedtek, és végül, miután a sziget természeti forrásait kimerítették, egymást ették meg (állítólag), addig olyan növényeket termesztettek, amik érthetetlen, hogyan kerültek oda. A volt – honnan szerezték? Elkenuztak Chilébe 3600 kilométert, majd néhány gumóval felpakolva visszaeveztek? Akkor hogy lehet igaz az „ottragadtak a szigeten” teória? Vagy lehet, hogy a sziget eleve Chile gyarmataként népesedett be? Ez akkor dőlt meg, amikor a Húsvét-sziget sírjaiból feltárt leletekből DNA-mintát vettek, és kiderült, hogy az őslakosok polinéz szigetlakók, nem amerikai indiánok voltak. Ezek a népek elképesztő távolságokat tudtak megtenni a tengeren, és hogy ezt mind kenukkal tették, igen furcsa elképzelés. Ráadásul pontosan tudták, merre mennek. Az amerikai indiánok nem tudtak még így tájékozódni.


A lényeg, hogy máig nincs meggyőző magyarázat sem a szobrok mozgatására, sem a sziget benépesedésére. Lehet, hogy tágítani kellene a nézőpontokon. Eddig a földönkívüli-elmélet az egyetlen, ami mindent megmagyaráz…

megmagyarazhatatlan.network.hu/blog/megmagyarazhatatlan-misztikus-dolgok-rejtelyek-csodak-hirei/misztikus-helyek-a-husvet-sziget
#8762
2014. jan. 22. 11:32
www.csutkamano.hu/magnoliaPublic/csutkamano/vandorbakancs/husvet.html

Hát nekem olyan lehetetlennek tűnik ,hogy akkoriban ekkora szobrokat kitudtak faragni...Na de hát a Piramisokkal is így vagyok...Kitudja mi volt,hát ez, azt hiszem, örök rejtély marad..Legalább is ,eddig úgy néz ki ..Persze ha az emberi tudásra hagyatkozunk csak a múltba tekintve. :D
#8761
2014. jan. 22. 11:17
www.nemzetihirhalo.hu/index.php?lap=video&v=347

Ez a kis vidi még 10 perces sincs de rengeteg mindent megmagyaráz és szerintem igazakat is mond. Penelope ha tudod nézd meg...Egyszerű és nagyszerűen magyaráz el benne mindent Kovács András.
#8760
2014. jan. 22. 11:08
www.sokkaljobb.hu/node/10 Itt sok elgondolkodtató magyarázat és érdekes kérdés van,ezekből pár részlet csak.

Igen! A leghatározottabban állítom, hogy az elfelejtetett piramisépítők népének titkában, a magyar őstörténet valódisága rejtezik. Mit gondol az olvasó arról, hogy a Szent-István óta eltelt ezer év, de különösen a Rákóczi szabadságharc leverése (1711) óta, mégis mi folyik a Kárpát-medencei magyarság történelemtudatával? A világtörténelem legnagyobb mértékű történet hamisítása! Ez a folyamat olyan jól sikerült, hogy a mai magyar emberek már úgy halnak meg, hogy fogalmuk sincs arról, hogy ők a földtörténet legfényesebb ókori történelmével rendelkező nép tagjaiként éltek. Talán ez a tudatlanságban tartás még nagyobb kegyetlensége az elkövetőknek, mint maga a hamisítás. Nincs sok illúzióm! A mintegy emberöltőnyi történelemtudományi magánkutatásaim eredményeként a kezembe került ókori történelmünk rejtvénykulcsa, miszerint a magyarság származása az ókori Egyiptomi-birodalom Hunmagyar államalkotó nemzetiségéig vezethető vissza, a teljes értetlenség veszi körül. Pedig sokszor az elsőre hihetetlennek tűnő dolgok adják magát az igazságot eredményként. Ennek a tudatában kezdtem hozzá a valóság közzétételéhez. A magam részéről a legtöbbet, amit egy átlagember adni tud a népének, elvégeztem. A továbbiakban a néptől és a vezetőitől függ a magyarság igaz történelmének az újra megtalálása.

Egyiptomi-birodalom ókori népessége hunmagyar nemzetiségű és ómagyar nyelvű embereket jelent! Az ókori történelem nagy része az egynyelvű (magyar) népek történetéről szól, lásd a Biblia bábeli nyelvzavar tételét. Ezt a gondolatot a mai Hungária névnevünk egyezőségével bizonyítom. Az angolok, a németek és a szlávok ősei, a magyarokról alkotott népnevükben ezt mindig is tudták. Érdekes módon pont azok felejtették el, akik belőlük származtak.

Eredetileg nem volt szándékomban más szerzőktől idézni a címertannal kapcsolatos műveikből, de egy esetben kivételt kell tennem. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogyan lehet olyan elképesztően lenéző módon ehhez a szent kérdéskörhöz nyúlni, mint ahogy Bertényi Iván a Mecénás Könyvkiadónál 1993-ban kiadott, Új magyar címertan könyvében a 70. oldalon teszi: „Elképzelhető, hogy egyszerűsítve – az, akinek nincs címere, oroszlánt visel – elv hatására rajzolt fantáziacímerről van szó”. A kérdéses esetben II. András (1205-1235) királyunk hét oroszlánt ábrázoló királycímeréről ír a szerző. Én csak annyi kommentárt fűzök a megdöbbenésemhez, hogy a téma iránti magasztosság, képes lett volna a teljeskörű tudatlanságot is ellensúlyozni. II. András királyunk és környezete, még a legpontosabb ismertekkel rendelkezett a magyar nép eredetét illetően. Ők még tudták, hogy a magyarság származása abból a kultúrkörnyezetből ered, ahol az oroszlánok őshonosan élnek, és ahol a hetes szent számmisztika szerint szerveződött a nép állama és vallása.

A többi a linkben!
#8759
2014. jan. 22. 10:53
"" A híres JERUZSÁLEM legkorábbi UR-, illetve URU-SOLYMA nevének magyaros csengése? (Volt később Hiero-solyma formája is.) Herodotosz szerint a szent sólyom városa volt. -A szomszédos pártus (hun) birodalomból ránk maradt ábrázolásokon, a király kitárt szárnyú „ragadozó madarat” hordott a koronáján, ahogy egy időben az egyiptomi fáraók is. Figyeljünk csak a Szentföldi földrajzi nevekben előjövő, görög, szent jelentésű (H)IERO és JERU tagra! (A HIERO és JERU formák, csak latinos átiratú változatai, a görög IERO-nak.) Mivel pl. JERUsalem=HIEROsolyma, és JARmuk=HIEROmykes, ebből értelemszerűen adódik, hogy a JERI-ko, és JOR-dán nevek is ezt a tagot rejtik, és ezekben szintén szent értelemmel bírt. Azonos földrajz nevek helyi gócosulása viszont, mindig az ott lakóktól ered, és valóban, híradás szól az Ábrahám bejövetelekor már itt élt HOReus=HORita népről. Véletlenül az itteni NAZARET falu neve is egybesimul a NAZÍR szó változataival, mely a héberben kiválasztott, áldott, a törökben főnök, és egyéb keleti nyelvekben szent jelentést ad. Vagyis, a sok korai névalak oda mutat, hogy a Szentföld, ezen ,,szent” nevét már jóval Jézus előtt el kellett nyernie. Az izraeliták előtti műveltséget a közelben, az egyiptomi, a szír, a föniciai, és a philisteus ősi népek képviselték. Ezek közül, egyrészt szorosabb kapcsolatba kerültünk a philisteus néppel, valamint az izmaelitákkal, és a szkitákkal, (lásd az említett itteni Skitopolist). Az egyetemes vallási felfogások korában, a szentföldi HOR nép, és a többi csatlakozó földrajzi név is, nyílván a szomszédos kultúrközpont, az öreg testvér, Egyiptom kisugárzásának eredménye. Az itteni, ősi tiszteletben részesülő, hasonló alakú napisten, HORus-nak nevéből sarjadhattak, ahogy mint láttuk, a régi népek isten-ősatyáik után nyertek nevezetet. (De minden fogalom is valamely isten nevéből eredt, elég utána nyomozni a jó száz évvel ezelőtti Ókori Lexikonból. Pl. A MÚZSÁK-ról a múzeum és a muzsika, Morfeus álomisten után a morfium, ahogy GÉ (Gaia) Földanya nevéből lettek a görögben GÉ = föld, szárazföld, szántó föld, ország jelentésű kifejezések. Stb.) A szent jelentésű HIERO szó közvetlenül, de akár föniciai közvetítéssel is átkerülhetett a görögökhöz, elég az írásbeliségre, vagy az egyiptomi Théba és Szfinx, görögországi duplikátumaira gondolni. A föniciai és görög ABC azonossága ismert, de mindkettő, csupán részletét jelenti, a jóval több jegyet tartalmazó egyiptomi ABC-nek. -Fontos számunkra az egyiptomi szentháromság fiúi napistene, HORus, a feliratokon előjövő sólyom ábrázolása miatt. Az égi Nap-HORus isteni lénye, HORus-sólyomként szállt alá a földi emberek közé. Teljesen megegyező logikával, mint a turk népek Turul-madara, Árpádi-vérvonalunk őse! E ragadozó madarak, jellegzetes égi körölő természetük miatt lettek, a kör alakú és szintén körbejáró (így mindent látó) szent Nappal lényegileg azonosítva. (E mellett az önmagába visszatérő körvonal ,,teljessége” által, a KÖR, már a legkorábbi időktől kezdve az isten fogalmával azonosíttatott, és kultikus-mágikus tisztelet tárgyává vált.) HORus napisten, magában egyesítette a mindent átfogó KÖRölés és a SZENTség fogalmát. Viszont, egyiptológusok szerint, a görögös leiratú HORUS=HOR isten neve, csak hehezetes, H-s kiejtése a RÉ-nek. Ettől valójában, nyelvtanilag teljesen azonosak, a RÉ = HRÉ = HORÉ = HORus (görögös S végződéssel). (Hasonló kiejtés-módosulatok ezek csupán, mint a magyar és latin változatokban ÓRA=HORA, avagy Jeruzsálem nevében a legkorábbi formájú URU=IERO=HIERO=JERU, de e nyelvi szóváltozatok általánosságát mutatja az Ismaelita=Hismaelita, Hispánia=Espanol, Hiszter=Iszter, és ang. Hungary=ol. Ungaria stb. is.) Ugyan azon szót, egyik nép H-val, a másik pedig H nélkül, a harmadik meg J-sítve mondta, stb. Ismételjük meg, mi szerint a fenti különböző alakok, csak kiejtés-módosulatai egy ugyanazon fogalom-körnek, amely leginkább a szentség és körösség és egybefogás rokon eszméit fogta egybe, és jelenítette meg, ezért eredetileg: RÉ = HORUs = (H)IERO = JERU = szent és körös. -Szóképbe foglalva HORus ,,viszonylagos” lényegét a mindent egybefogó, SZENT KÖRiséget, indokolttá válik a HORUS-SÓLYOM = SZENT-SÓLYOM azonosítása, bár ez magyarul szól. -Ugye furcsa, ha a kultikus jelentés szemszögből, az ősi HIERO-SOLYMA neve a HORus-SOLYMA párhuzamában, Szent-Sólyom jelentést kínál. (Logikai párhuzama a magyar Turul-sólyom.) Nem tűnhet ezen értelmezés elfogult vakságnak, tudva már az ottani jász őslakosságról, és megerősíti e lehetőséget Varga Csaba, íráskutató felfedezése a székely-magyar rovásírásos ABC jeleiről, melyek szinte pontos megfelelésben vannak, az egyiptomi demotikus ABC jeleivel. Tehát egy ottani nép hajdanán, a mi hangkészletünkkel írt, és ez esetleg a magyarok jász ága lehetett. -Más irányból érkező, további megerősítést nyújt Németi Kálmán kb. 100 éve írt tanulmánya, melyben bizonyítja a szfinx egyiptomi hieroglif nevének, HUN olvasatát. -A közeli szíriai Emesa város és Emese ősanyánk nevének párhuzama még lehetne véletlen, ha nem akadtunk volna itt Arpad város nyomára is, (lásd a fentieket)! Arpad, Emesa, és Hor-Solyma városnevek csengése, megidézi Árpád-házunk őseit! Emese ősanyánkra szálló Turul (astur) madárt, akitől teherbe esve, születik Álmos, (latin leiratban Salmus, és szentet jelent) fejedelmünk, az Árpádok őse. Vajon milyen ősi, mitikus kép vizualizálható ez adatok fényében? Sajnos a válasz még várat. A görögök, a HOR szó jelezte, ,,szentség-körösség-átfogás” egyiptomi eszmekörét leredukálták, a leszűkített SZENT jelentésoldalt tartva meg HIERO ként. Nyelvünk KÖR szavának jelentés-együtteséből, a keresztény szemlélet mára kicenzúrázta a korábbi hitvilághoz tartozó ,,szent” jelentésoldalt, megtartva a semleges természeti jelenséget kifejező KÖR jelentésoldalt. Így HORus neve mellé kívánkoznak a magyar ÖRÜ és KÖR és GÖR szavak és hasonelvű fejleményeik, melyekből mára kikopott és elfelejtődött, a korábbi szentséget is jelölő voltuk. A G és K hang, csupán konkrétabb és erősebb, a J viszont lágyultabb kiejtése az ősi H-nak, ahogy a tegnap szó latinul HESTERNus, majd angolul JESTER day, németül pedig GESTERN lett. Így születnek a szó-változatok. A (magyar) ÓRA=HORA (latin) szavak is, ahogy mindketten a szent időegység-körét jelentik, úgy HORus napisten (idő-kimérő) gyermekei lehetnek. Nyelvünk felsorolt gyök-szavainak szoros értelmi és alaki egyezése, közvetlen egyiptomi hatásról árulkodik. Nyílván a Pálosok is ezért választottak maguknak egyiptomi szentet." Bognár Ferenc Visegrád 2008
F:Face." – Penelope


Magyarán egyiptomi ágazat található a nyelvünkben?Vagy rosszul értelmezem?
#8758
2014. jan. 21. 18:55
#8757
2014. jan. 21. 11:03
"[quote author=Falcon link=topic=434.msg37772#msg37772 date=1390235680]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg37770#msg37770 date=1390234778]
Ez igen!
www.erdekesvilag.hu/ron-mueck-hiperrealista-szobrai/" – Penelope


A kenyeres ember azért merészebb. :D" – Penelope

Na igen,de nekem ez jobban tetszett :) Ízlések és pofonok." – Penelope

Nekem is nagyon tetszik ..:D
#8756
2014. jan. 20. 17:45
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg37770#msg37770 date=1390234778]
Ez igen!
www.erdekesvilag.hu/ron-mueck-hiperrealista-szobrai/" – Falcon


A kenyeres ember azért merészebb. :D" – Falcon

Na igen,de nekem ez jobban tetszett :) Ízlések és pofonok.
#8755
2014. jan. 20. 17:34
"Ez igen!
www.erdekesvilag.hu/ron-mueck-hiperrealista-szobrai/" – Penelope


A kenyeres ember azért merészebb. :D
#8754
2014. jan. 20. 17:30
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0