Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#8423
2013. dec. 31. 10:21
hargita.awardspace.com/taltos/taltoshu.html

,,A szarvas, a Hatalmas Istennő alakja, aki három ágú agancsai (koronája) között tartja a napot, az életadó Legfőbb Isten jelképét. Ő az, aki a monda szerint megjelenik a vadászó Hunornak és Magornak, akik a jelenés jelentésének pontos tudatában veszik üldözőbe. Véleményem szerint csak a mai, a túlvilágtól eltávolodott emberi értelem gondolhatja, hogy az ikrek zsákmány reményében vették üldözőbe a szarvast. A régmúlt korok felfogását követni próbáló gondolkodásmódnak a kép sokkal inkább az Egek üzenetét rejti. Egy régi ígéret beteljesülésének kezdetét, amelyben a mondáink szerint a Hadak Ura egy, az özönvíz előtti állapotokat tükröző, bővölködő földet ígért az ikreknek és utódaiknak. A megjelenő szarvas a Hatalmas Istenő, a termékeny föld, az anyai termékenység szimbóluma, akit a Legfőbb Isten, a Hadak Ura küldött most eléjük.
Ennek a szimbólumnak egy másik, nagyon hasonló változata egyiptomban is feltűnik az Ápisz bikaistenség alakjában. Ugyanez a motívum jelenik meg Szűz Mária fogantatásának történetében, amelyet a keresztény egyház dogma szintre emelt, bár Közép-Ázsiában az ilyenfajta történetek elég gyakoriak a különböző népek mondáiban."

,,A turul monda alapos vizsgálata hasonló eredménnyel jár. Bár a monda megemlítésekor mindenki az egekből alászálló turul madárra koncentrál, nem szabad megfeledkeznünk Emeséről sem. Emese nevének sumér megfelelője "emes" jelentése nő, asszony, anya (régebben emét formában is használatos volt a magyarban). Ebből a kifejezésből származik a nőstény disznó magyar neve, emse szó is, amelyet a nyugati propagandának felült honfitársaink előszeretettel azonosítanak a női név forrásaként, holott épp fordítva igaz. Emesének, a Hold Istennőjének a papnői voltak az emesek, a nép pedig az emesal nyelvjárást beszélte (a sumérok másik nyelvjárása az emegir volt, amely az egyik honfoglaló törzs, Megyer nevére emlékeztet, de ez most nem képezi a vizsgálódás tárgyát). Emese alakja Anuta, Anahita, Ené(t)h formákban bukkan fel Közép-Ázsiában, Egyiptomban pedig Neith alakját veszi fel. A névek ez a formája a nőstény szarvas és őz, magyar ünő nevében bukkan fel, közelebb hozva a mondabeli állatot és a legendás ősanyát.

Emese nevéhez kapcsolódóan érdekességként említendő, hogy az emme szó a törökben is fellelhető, jelentése anyja emlőjét szopó csecsemő, tehát az anyasághoz köthető, és összefüggésbe hozható a magyar emlő szó jelentésével is.

Ez az Emese hát szintén a Hatalmas Istennő, a termékenység forrása, maga a Termékenység. A turul pedig a türk népek felfogásában az eszményi, a hibátlan, a győzhetetlen, vagyis az isteni. A megtermékenyítő őserő."

,,A sumér hitvilág egyik kiemelkedő alakja Bau, Anu főisten lánya. Férje Ningirsu/Ninurta, akitől két fia (ikrek!), és hét lánya született. Bau három pár szarvval díszített sapkát (baukorona) viselt. A rá leggyakrabban alkalmazott jelző, "Gasan" jelentése gazdag, csodálatos, hatalmas. Ezek alapján úgy gondolom a csodálatos szarvas ünő, és Emese mögött is Bau Gasan-t, a Boldogasszonyt (Bódogasszonyt), Gazdag Asszonyt sejthetjük. A magyarban egyébként a boldog eredeti jelentése "gazdag". Ez a szó a törökben is megtalálható, bolluk formában, a régi magyarhoz nagyon közel álló jelentéssel: gazdag, sok van mindenből, a legfontosabb élelmiszerekben dúskálás.

Az ő emléküket őrizhették meg a szkíták és türkök, így a magyarok mondái. Bauból Babba, és Ené(t)h lett, férje Ningirsu/Ninurta Nimród alakjában öltött testet, míg két fiuk emléke Hunor és Magor személyében hagyományozódott tovább. Mielőtt még a férfisovinizmus vádja felmerülne szeretném megjegyezni, hogy hét lányukat sem kell félteni. Az ősi magyar vallás ugyanis hét Boldogasszonyt tisztelt, amelyek mögött minden bizonnyal ennek az ősi mítosznak a szereplői rejlenek. A hét boldogasszony közül legnagyobbnak a Nagyboldogasszonyt tartja. Ennek "leányai" a többi boldogasszonyok (szülő-, fájdalmas-, gyertyaszentelő-, sarlós-, segítő- és havi), de ismerik a "Szűz Kisasszonyt" is.

A néphit Kisasszonyt azonosítja a kereszténység legnagyobb szentjével, Szűz Máriával, jóllehet a keresztény hittan erről nem szól. A magyar népművészetben együtt találjuk sumér Baú istenasszonyt és a belső-ázsiai Boldogasszonyt, amint ott ül a baúkoronás nőalak fodros ruhában a trónszékén. Szimbóluma az életfa, a termő ág, amit kezében tart, vagy az életvízzel telt serleg, melyek jelzik, hogy ő az Élet Nagyasszonya. Az ősmagyar Babba, a "születést adó" és a sumér Bau, az "élelemadó" alakja népünknél immár összemosódik Szűz Mária alakjával. István király is azért tudta az országát Szűz Máriának felajánlani és ezt a felajánlást a magyarokkal elfogadtatni, mert a hitvilágunkban szereplő Boldogasszony - Babba - fogalma nagyon közel állt a katolikus Szűz Mária fogalmához, alakjához.

Nimródról is szólva néhány szót, legendája a törökök között is él. Ő volt az a király, aki olyan akart lenni mint Isten, ezért hatralmas "Isten" emlékműveket állíttatott a Nimród hegyén (Nemrut Dagi). Törökországban két ugyanilyen nevű hegy is található, az egyiken hatalmas istenség képmásokkal, a másikon vulkanikus tó is található. Mindkettő az ország dél-keleti csücskében található, a régi Észak Mezopotámia területén, a mai kurdok lakta területen. A Nimród hegyéhez vezető régi úton áll egy hatalmas madár szobor is egy, Nimród korából származó oszlop tetején, nagy valószínűséggel sólymot ábrázol, ami erősen összefüggésbe hozható a turul legendával.Bau három pár szarvval díszített koronájának, az ünő a napot és esetenként a holdat is hordozó agancsának, amelynek a kettő csúcsát egynek számítva összesen hét ága van, legletisztultabb, a héber hitvilággal is kacsolatba hozható formája az Élet Fája. Ez a fa a magyar mitológia központja, a népművészet mai napig aktuális témája, egyben a zsidó miszticizmusnak - kabbalah - is alapvető eleme. Ez a szimbólum csak a magyar területekre jellemző, Európában sehol máshol nem található, csak Törökországban még. A szeldzsuk időktől kezdve általános díszítőelem a török építésztben is. Érdekes lenne tudni, hogy ezek a nyomok megmaradtak-e a török építészet balkáni emlékeiben is?

A Termékeny Félhold területén mindenütt fellelhető jelképet mindig termékenységet szimbolizáló női istenalakokkal ábrázolták. Ott szerepel Inanna, Ízisz, Istár, Asera, Asztarte mellett. Az ábrahámi terebintusfa is ennek a jelképe. A magyar nép szokásanyagában többek között a szalagokkal és gyümölcsökkel teleaggatott lakodalmas zöld ág, amit élet fájának, ajándékfának, termőágnak is neveznek, az aprószentekkori vesszőzés szokásában, ahol élet fának, és a május elsejére virradóra állított májfa formájában maradt fenn. Ez utóbbit másnap körbe is szokták táncolni, ahogy azt Istár és Aserat papnői is tették az ókorban. A tánc szokása már kihalóban van, a majálisok esti táncmulatságai vették át szerepét, és eredeti jelentése elfelejtődött.

Az Élet Fájának hét ága a hét égi réteg, az Egek Urának és feleségének hét lánya, a földről szabad szemmel is megfigyelhető öt bolygó, valamint a nap és a hold szimbólumai. Ez egy kozmikus fa, három ággal három sorban amelyek közt ott az élet és a tudás, a nap és a hold, a szelek, az emberi természet férfi és női lényege és az élet megújulása. Gyümölcsei egy messzi országban nőnek, ahova csak a kiválasztottak jutnak el, míg hétköznapi emberek csak hallhatnak a fa létezéséről.

Az Élet fája jelenik meg a magyar címer jobb szárnyán, és a hét égitest jelentését erősíti meg Josephus Flavius is, a héber menóra eredeti szimbóluma kapcsán, ami szintén az Élet fájának szimbólumából alakult ki."
#8422
2013. dec. 31. 10:11
",,Idén abban a nem szokványos ajándékban lesz részünk, hogy Újhold alatt köszönt ránk az Új év, vagyis valóban a megújúlás, újjászületés jegyében léphetünk át a 2014-es naptári esztendőbe. Így ezen a Szilveszteren csodák csodájára a szokottnál nagyobb energiát kapnak az újévi tervek, kezdeményezések, esetleg fogadalmak."

[img]https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSK61g1gDSwzWfA-EGnpVxPSAb6MyhlBrs4rw_IsfeOBev4RGNI[/img]

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek! :) ;)" – Penelope


Boldog Új évet Mindenkinek a Fórumon Különösen .Penelopemak Ninanak Falconak nevem05-nek!!!!! BUÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉK EGYETEK IGYATOK SÜSSETEK FŐZZETEK S EMÉSSZETEK SKACOK
#8421
2013. dec. 31. 8:09
,,Idén abban a nem szokványos ajándékban lesz részünk, hogy Újhold alatt köszönt ránk az Új év, vagyis valóban a megújúlás, újjászületés jegyében léphetünk át a 2014-es naptári esztendőbe. Így ezen a Szilveszteren csodák csodájára a szokottnál nagyobb energiát kapnak az újévi tervek, kezdeményezések, esetleg fogadalmak."

[img]https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSK61g1gDSwzWfA-EGnpVxPSAb6MyhlBrs4rw_IsfeOBev4RGNI[/img]

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek! :) ;)
#8420
2013. dec. 31. 0:27
Nagy fácánnak kellett lennie. ;D
#8419
2013. dec. 31. 0:26
törölt tag
"[quote author=Sheila link=topic=434.msg37386#msg37386 date=1388445741]
[quote author=Falcon link=topic=434.msg37383#msg37383 date=1388445384]
Na ez mi? www.youtube.com/watch?v=hL5ZoofNYXM" – Falcon


Szerintem ez egy csillámfaszláma..... ;D
De most komolyan...miért nem lehet normálisan látni ezeket az izéket egyetlen egy képen és videón sem? Mert kamu.... Egyébként erről a Dartmoor-ról van egy Sherlock rész is, nekem tetszett nagyon! ;D Imádom azt a sorozatot is! :D " – Falcon

Tudom. :D Amúgy nem tudom. Lehet mobilról csinálta. Azért szépen fut. :P" – Falcon

Erről eszembe jutott egy gyűrűk ura paródia.... :D (mindenről eszembe jut vagy film, vagy paródia, nem is tudom miért ;D) Ahol Gandalf mondja Frodónak: "Egyébként a fácán a legveszélyesebb állat errefelé. Egyszer láttam ahogy felkapott egy őzet! Ott vitte a rohadék!" :D :D
#8418
2013. dec. 31. 0:23
törölt tag
"Amúgy ha először látnám, nekem egy felfelé mutató nyíl és nem piramis jutna eszembe. De aki illuminatis összeesküvésen szocializálódik... :D

kockajatekok.hu/images/stories/ccnewsletter/piros-nyil-rubik.gif ;D ;D" – Falcon


Hihi. :D Ennyi... :D
#8417
2013. dec. 31. 0:23
"[quote author=Falcon link=topic=434.msg37383#msg37383 date=1388445384]
Na ez mi? www.youtube.com/watch?v=hL5ZoofNYXM" – Sheila


Szerintem ez egy csillámfaszláma..... ;D
De most komolyan...miért nem lehet normálisan látni ezeket az izéket egyetlen egy képen és videón sem? Mert kamu.... Egyébként erről a Dartmoor-ról van egy Sherlock rész is, nekem tetszett nagyon! ;D Imádom azt a sorozatot is! :D " – Sheila

Tudom. :D Amúgy nem tudom. Lehet mobilról csinálta. Azért szépen fut. :P
#8416
2013. dec. 31. 0:22
törölt tag
"Na ez mi? www.youtube.com/watch?v=hL5ZoofNYXM" – Falcon

Szerintem ez egy csillámfaszláma..... ;D
De most komolyan...miért nem lehet normálisan látni ezeket az izéket egyetlen egy képen és videón sem? Mert kamu.... Egyébként erről a Dartmoor-ról van egy Sherlock rész is, nekem tetszett nagyon! ;D Imádom azt a sorozatot is! :D
#8415
2013. dec. 31. 0:22
Amúgy ha először látnám, nekem egy felfelé mutató nyíl és nem piramis jutna eszembe. De aki illuminatis összeesküvésen szocializálódik... :D

kockajatekok.hu/images/stories/ccnewsletter/piros-nyil-rubik.gif ;D ;D
#8414
2013. dec. 31. 0:16
törölt tag
Basszus, most kötöm fel magam.... :D Nem akarok olyan emberek között élni, mint amilyen az a hozzászóló, akinek a hozzászólását megosztom veletek! :D

Ez egy elmebajos oldalról van, ahol már az embereknek a kör is piramis.......olyan hozzászólást láthattok, ami kifejezetten sérti a Star Trek imádatomat! :D
Ezt skubizzátok:
"Az IMAX mozikban vetítenek egy hosszabb részletet az új Star Trek filmből amit volt szerencsém látni és észrevettem egy kis érdekességet:
Egy jelenetet látunk egy vörös növényzettel benőtt területen (valószínüsíthetően egy idegen bolygón), ahol egy szintén vörös színű (fa alapanyagúnak tűnő) piramis áll és a képernyő sarkába halványan oda van írva a bolygó neve: Nibiru!

Ja és a film plakátja, meg maga a cím is "enyhe utalás" valamire... cdn01.cdn.justjared.com/wp-content/uploads/2012/12/pine-stid/chris-pine-star-trek-into-darkness-official-poster-03.jpg"

Ez mi???? Ennyire nem lehet egy sci-fi filmet értelmezni??? WTF???
Magyarázat: Az a növényzet a Nibiru növényzete....primitív lények élnek ott, akik még a kereket sem fedezték fel....a főhősök megmenteni készülnek a bolygót egy végzetes vulkánkitöréstől...a "piramis", amire hivatkozik a tökéletes agyműködéssel nem rendelkező hozzászóló, a templomuk azoknak a földönkívülieknek....és nem halványan van odaírva a Nibiru hanem k.va erősen, de nem baj, biztos baj volt a szemecskéivel ezért látta homályosan....azért csak örül a filmnéző emberke hogy tudja, épp hol játszódik a történet.....
A film plakátja amiben gondolom szintén egy k.va piramist vélnek felfedezni meg ugyebár háborús környezetet....a plakátos "piramis" az a star trek logoja, amit mindenki tud, aki ismeri ősidők óta a star treket, azaz, ez: locutus.sfblogs.net/files/2011/04/star_trek_logo.jpg
Vagyis rohadtul nem piramis, aki kinéz ebből egy piramist, annak valami baja van, mert az már a négyzetre is azt mondja hogy piramis.... Ott van a háborús környezet, meg egy ember háttal nekünk, ami utalás arra, hogy egy ember van aki az egész csillagflotta ellen van, aki egyszemélyes háborúba kezd ellenük....na és itt mi nem érthető a plakáton? Maga a cím: Star Trek Sötétségben, mire utalás??? Arra basszus hogy az olyan embereknek mint a hozzászólónak, hatalmas sötétség van az agyában, max arra utal! :D Komolyan mondom az ilyenek idegesítik fel az embert, megláttam hogy a kedvencem is listára került, és elborult az agyam.... :D Most komolyan már piramisból meg egy szemből áll az egész környezetük? Küklopszok közt élnek ezek, vagy mi van? Illuminati küklopsz.... :D

Most eltűnök, kitudja meddig... :D
#8413
2013. dec. 31. 0:16
#8412
2013. dec. 31. 0:08
Az őzeknek is megvannak az őseik, csak nincsenek mindenkinek szem előtt, mert kevesebb embert érdekelnek. :D
De nem szimpik ezek a földönkívüliek, ha ennyi természeti katasztrófát idéztek elő.
Amúgy ha már sellő vagyok, linkelem ezt, ez tényleg érdekes. www.origo.hu/tudomany/20130503-vizimajomelmelet-az-ember-ose-a-vizi-elethez-alkalmazkodott.html
#8411
2013. dec. 30. 23:26
törölt tag
"Több elődünk, az az Ős Ember is kihalt, mire elértük a mostani fázist.Sokan azt mondják s írják,hogy ha egy primitív elődünk nem fejlődött rendesen akkor jött egy "véletlen" szerű vízözön vagy csak simán elpusztultak és jött egy újabb Ősember akikből azzá váltunk amilyenek vagyunk.Ám de,állítólagosan ezeket mind a földönkívüliek eredményezték és segítettek be a továbbfejlődésbe és pusztították el, a nem megfelelő elődeinket s hoztak létre egy újabbat. Vannak akik itt maradtak s mai napig ellenőrzik a földet és annak népét.Több ezer évre visszamenőleg pedig pl:pár száz évente vissza tértek és megnézték ,hogy alakult a primitív elődeink sora és megfelelő e az ,az írottaknak vagy valami hasonló. :D
A kérdés viszont az,ha ez így van akkor minek vagy mire kellünk nekik?Vagy csak egyszerű kísérletek vagyunk?Egy nagy laboratórium?

A másik az nézzük az álatokat.Pl egy egyszerű Őzet..Nekik is voltak elődeik ?Itt nem a dinoszauruszokra gondolok terméseztessen.Nekik miért nem kellet ennyi Ős és miért nem kellet ennyi folyamaton végig menniük? Ők miért feleltek s felelnek meg a környezetnek..Pl nekik nem kell ruha mert az nélkül is túlélnék a telet pl...Mintha mi nem e bolygó ékhajlatára születtünk volna.

Hozzászólás?" – szilgyi


Persze, hogyne....és egyszer kiemelkedett egy óriási űrhajó az óceánból, amit aztán istenként kezdtek tisztelni, mert megmentette az emberiséget, és még Énok könyvébe is leírták.... :D
Tiszta Star Trek:
www.youtube.com/watch?v=KPOvBPRYkts

Fú, erről jut eszembe, hogy már megint összefutottam véletlenül azzal az Ashtar parancsnokos hülyeséggel! :D Az Univerzum hangjait akartam hallgatni, erre megláttam egy videót erről....hát basszus már....még univerzum hangja....beszarás.... :D
#8410
2013. dec. 30. 23:21
törölt tag
"Lusták komizzatok már valami értelmeset az év utolsó napjaiban skacok :) Falcon hé ,Nina merre vagytok?? ::)" – szilgyi

Oké, én komizok, de nem olyat amilyenre vársz.... ;D ;D
#8409
2013. dec. 30. 23:20
törölt tag
"[quote author=Sheila link=topic=434.msg37359#msg37359 date=1388358267]
[quote author=nevem05 link=topic=434.msg37352#msg37352 date=1388274141]
[quote author=Sheila link=topic=434.msg37351#msg37351 date=1388260935]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg37347#msg37347 date=1388222429]
Az enyém nem igazán illik rám.

Rátok?
www.nlcafe.hu/ezoteria/20060719/szuletesnap-szamok_1-tol_31-ig/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_content=horoszkopguru&utm_campaign=20131224" – nevem05


Január 2....egyáltalán nem illik rám.... :D De egyébként eddig még minden ilyennel ez volt a szitu. :D " – nevem05


Tényleg , sokszor írtad már... :) Rám meg általában jók :D " – nevem05

Figyelj, szerintem engem még egy spiritiszta izémizé mestermágus (vagy ki a gyík) sem tudna kielemezni. :D Így szép az élet. :D" – nevem05

Na Na !!!! Szerintem Dumbledore-nál és Harry Potternél erősen meg kéne kapaszkodni :D:D :)
" – nevem05

Herri Kopter elmehet a búsba a Dambi bácsival együtt, Gandalf az ász! :D
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0