Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#8123
2013. dec. 13. 20:47
törölt tag
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg36887#msg36887 date=1386940206]
Szilgyi:Tetszett ez a rész is,viszont kikérem magamnak,hogy fejet hajtok :D És alázatos is vagyok :D Felháborító :)
Láttam egy régi kedves ismerős is belekerült ,csak kicsit fordított helyzetbe :)
" – szilgyi


Igen ...Sajnálom Penelope de a helyzeted ezt kívánta :)
Falcon ,Nina küldöm a fojtatást... " – szilgyi

Jó lett! :) Mikor lesz folytatás? :D
#8122
2013. dec. 13. 20:45
törölt tag
"Király volt!! Nagyon,nagyon tetszett! Már várom Nina a folytatást!! ;D" – szilgyi

Akkor jó, örülök neki! :)
#8121
2013. dec. 13. 20:44
törölt tag
"Köszim :) Reggel már olvasom is!!! Jaj mibe vagyok..a dracula 6. részét nem néztem meg ,direktbe..de már nem bírom tovább szal holnap azt is meglesem..Jaj mikor jön a köv része??" – szilgyi

január 3 :D
#8120
2013. dec. 13. 20:22
Bizony .bizony :) :D

Most olvastam át az új rész és találtam egy pár kusza mondatot is..stb..Bocsi érte ,már kijavítottam, későn mert elküldtem nektek a hibásabbat .. :-\
#8119
2013. dec. 13. 20:18
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg36904#msg36904 date=1386959364]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg36902#msg36902 date=1386958666]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg36901#msg36901 date=1386958422]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg36900#msg36900 date=1386958314]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg36887#msg36887 date=1386940206]
Szilgyi:Tetszett ez a rész is,viszont kikérem magamnak,hogy fejet hajtok :D És alázatos is vagyok :D Felháborító :)
Láttam egy régi kedves ismerős is belekerült ,csak kicsit fordított helyzetbe :)
" – szilgyi


Igen ...Sajnálom Penelope de a helyzeted ezt kívánta :)
Falcon ,Nina küldöm a fojtatást... " – szilgyi

Sebaj.Gondoltam,hogy nem állhatok neki fejeket letépni :D Nem úgy állt a szénám :)" – szilgyi

Hát nem valami ragyogó a helyzeted az tuti..Remélem kirángatlak majd valahogy belőle,vagy nem?? :D A régi kedves ismerősöd belekerülése viszont szándékos volt :) Ha valami nem jó benn vagy nem tetszik valamelyikőtöknek jelezzetek mert a kritika sokat számít ám!! A következő részek viszont izgibb lesz remélem.." – szilgyi

Megbízok benned,azt teszel Penelopéval,amit jónak látsz :) Amúgy meg szeretem a balhés dolgokat,és bajba kerülni,szóval csak nyugodtan :D" – szilgyi

Oksam csajszi ;) Hát sajna téged a baj keres ,nem te őt! ;) :D" – szilgyi

Ugye,hogy ugye?Végre valaki más is így látja :)
#8118
2013. dec. 13. 20:07
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg36902#msg36902 date=1386958666]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg36901#msg36901 date=1386958422]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg36900#msg36900 date=1386958314]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg36887#msg36887 date=1386940206]
Szilgyi:Tetszett ez a rész is,viszont kikérem magamnak,hogy fejet hajtok :D És alázatos is vagyok :D Felháborító :)
Láttam egy régi kedves ismerős is belekerült ,csak kicsit fordított helyzetbe :)
" – Penelope


Igen ...Sajnálom Penelope de a helyzeted ezt kívánta :)
Falcon ,Nina küldöm a fojtatást... " – Penelope

Sebaj.Gondoltam,hogy nem állhatok neki fejeket letépni :D Nem úgy állt a szénám :)" – Penelope

Hát nem valami ragyogó a helyzeted az tuti..Remélem kirángatlak majd valahogy belőle,vagy nem?? :D A régi kedves ismerősöd belekerülése viszont szándékos volt :) Ha valami nem jó benn vagy nem tetszik valamelyikőtöknek jelezzetek mert a kritika sokat számít ám!! A következő részek viszont izgibb lesz remélem.." – Penelope

Megbízok benned,azt teszel Penelopéval,amit jónak látsz :) Amúgy meg szeretem a balhés dolgokat,és bajba kerülni,szóval csak nyugodtan :D" – Penelope

Oksam csajszi ;) Hát sajna téged a baj keres ,nem te őt! ;) :D
#8117
2013. dec. 13. 19:55
Na most elolvasom a folytat. Aztán lépek . De DencikénT jövök majd :) Sziasztok majd re :)
#8116
2013. dec. 13. 19:39
Penelope. Írtam p-t.
#8115
2013. dec. 13. 19:29
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg36901#msg36901 date=1386958422]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg36900#msg36900 date=1386958314]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg36887#msg36887 date=1386940206]
Szilgyi:Tetszett ez a rész is,viszont kikérem magamnak,hogy fejet hajtok :D És alázatos is vagyok :D Felháborító :)
Láttam egy régi kedves ismerős is belekerült ,csak kicsit fordított helyzetbe :)
" – szilgyi


Igen ...Sajnálom Penelope de a helyzeted ezt kívánta :)
Falcon ,Nina küldöm a fojtatást... " – szilgyi

Sebaj.Gondoltam,hogy nem állhatok neki fejeket letépni :D Nem úgy állt a szénám :)" – szilgyi

Hát nem valami ragyogó a helyzeted az tuti..Remélem kirángatlak majd valahogy belőle,vagy nem?? :D A régi kedves ismerősöd belekerülése viszont szándékos volt :) Ha valami nem jó benn vagy nem tetszik valamelyikőtöknek jelezzetek mert a kritika sokat számít ám!! A következő részek viszont izgibb lesz remélem.." – szilgyi

Megbízok benned,azt teszel Penelopéval,amit jónak látsz :) Amúgy meg szeretem a balhés dolgokat,és bajba kerülni,szóval csak nyugodtan :D
#8114
2013. dec. 13. 19:20
Penelope írtam...

Szia Szilgyi.... Estig írj még . Folytat .
#8113
2013. dec. 13. 19:17
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg36900#msg36900 date=1386958314]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg36887#msg36887 date=1386940206]
Szilgyi:Tetszett ez a rész is,viszont kikérem magamnak,hogy fejet hajtok :D És alázatos is vagyok :D Felháborító :)
Láttam egy régi kedves ismerős is belekerült ,csak kicsit fordított helyzetbe :)
" – Penelope


Igen ...Sajnálom Penelope de a helyzeted ezt kívánta :)
Falcon ,Nina küldöm a fojtatást... " – Penelope

Sebaj.Gondoltam,hogy nem állhatok neki fejeket letépni :D Nem úgy állt a szénám :)" – Penelope

Hát nem valami ragyogó a helyzeted az tuti..Remélem kirángatlak majd valahogy belőle,vagy nem?? :D A régi kedves ismerősöd belekerülése viszont szándékos volt :) Ha valami nem jó benn vagy nem tetszik valamelyikőtöknek jelezzetek mert a kritika sokat számít ám!! A következő részek viszont izgibb lesz remélem..
#8112
2013. dec. 13. 19:13
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg36887#msg36887 date=1386940206]
Szilgyi:Tetszett ez a rész is,viszont kikérem magamnak,hogy fejet hajtok :D És alázatos is vagyok :D Felháborító :)
Láttam egy régi kedves ismerős is belekerült ,csak kicsit fordított helyzetbe :)
" – szilgyi


Igen ...Sajnálom Penelope de a helyzeted ezt kívánta :)
Falcon ,Nina küldöm a fojtatást... " – szilgyi

Sebaj.Gondoltam,hogy nem állhatok neki fejeket letépni :D Nem úgy állt a szénám :)
#8111
2013. dec. 13. 19:11
"Szilgyi:Tetszett ez a rész is,viszont kikérem magamnak,hogy fejet hajtok :D És alázatos is vagyok :D Felháborító :)
Láttam egy régi kedves ismerős is belekerült ,csak kicsit fordított helyzetbe :)
" – Penelope


Igen ...Sajnálom Penelope de a helyzeted ezt kívánta :)
Falcon ,Nina küldöm a fojtatást...
#8110
2013. dec. 13. 18:50
tudnodkell.info/uj-hangok/

Én edig már válaszoltam is.
#8109
2013. dec. 13. 18:48
",,Szódabikarbónából hófehér karácsonyfadísz
TudnodKell | 2013.12.12.

Lehet dísz a fára, függődísz az ajtóra, dekoráció a karácsonyi csomagolásra, vagy akár készíthetsz belőle szélcsengőt. Sokoldalúan felhasználható, és mindenki észre fogja venni, hogy nem egy szokványos só-liszt-gyurma. Hidd el, semmi köze hozzá!

A díszek elkészítése annak köszönhető, hogy nekünk pár éve hófehér karácsonyfánk van, viszont a díszek beszerzése hosszú évek munkája volt. Ha hiszed, ha nem, nagyon nehéz szép és IGAZÁN FEHÉR díszeket venni.

Márpedig ez tényleg hófehér lesz és gyönyörű szépen csillogó.

Elkészítése nem igényel semmilyen előképzettséget és az eredmény dicséretmágnesként működik.
Hozzávalók:
2 egységnyi szódabikarbóna
1 egységnyi (kukorica)keményítő*
1 1/4 egységnyi víz

A sima, mezei keményítő névre hallgató fehér por is általában kukoricakeményítő és azt bármelyik sima közértben is kapsz.
Kukkants bele, mert van, amelyik picit sárgás, Neked a minél fehérebb kell.

(Nálam az egy egység kb. 2 dl volt. Ebből rengeteg (kb. 50 kisebb méretű biztosan) dísz kihozható, úgyhogy első körben szerintem ezzel dolgozz Te is. Elég lesz kinyújtani meg kiszurkálni.
Hogyan készül?

A hozzávalókat öntsd egy lábasba és közepes lángon kezdd el melegíteni. Nagyon hamar elkezd forrni, onnantól van kihívás a kavargatásában, de mégsem sodónyi ideig kell felette állni, úgyhogy nyugi. Az utolsó 5 perc az már kemény menet…

Forralás közben változó lesz az állaga, de a lényeg, hogy ne ijedj meg, bármit is látsz közben, a végére csodaszépen összeáll.

Amikor már totál krumplipüré kinézete van (csak sokkal keményebb), akkor kapard ki egy tányérra és takard le AZONNAL egy papírtörlővel.

Fontos! Rögtön takard le, hogy ne száradjon ki! Véletlenül se kezdj el vele dolgozni, még ha a te kezed bírja is a meleget, mert szanaszét fog repedni a massza.

Ha mégis megszáradna a külső réteg, akkor azt vágd le, mielőtt elkezdesz dolgozni a masszával. Ne dobd ki, mert abból is készíthetsz díszeket, csak a száraz darabok miatt csomós lesz.

Ha kihűlt (érdemes egy egész éjszakát békén hagyni), akkor ugyanúgy dolgozunk vele, ahogy bármilyen más keksztésztával vagy mézeskaláccsal (kinyújtjuk, szaggatjuk), azzal a fontos különbséggel, hogy ezt nem sütjük, csak simán a levegőn meg fog száradni.

Önmagában is gyönyörű szép a hófehér csillogásával, de ha mégis fel akarod dobni kicsit a sima felületet, még kiszaggatás előtt nyomj a masszába egy

csipkedarabot vagy akár egy hajkefét, vagy fenyőágat, de egy toboz végiggörgetésével is különleges hatást érhetsz el. Száradás után festheted és tovább díszítheted, ha szeretnéd.

Ha nem használod fel az egészet, akkor a maradékot egy jól záródó zacskóban vagy dobozban még sokáig tárolhatod a hűtőben. Picit megkeményszik, de majd a kezed melegétől újból megpuhul.

- gyönyörűen festhető
- nincs benne semmi káros anyag
- olcsó
- gyors
- igazi porcelánra hasonlít
- könnyű vele dolgozni
- nem reped

Forrás: sporolok.blog.hu" – Penelope


Elküldték p-be is .. Amúgy írtam :)
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0