Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#7823
2013. dec. 3. 10:27
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg36575#msg36575 date=1386062347]
Köszike Penelope ;)" – Penelope


Nincs mit :)

www.magtudin.org/Toth%20Judit%20-%20A%20palos%20rend.htm

,,A magyar királyságra törő sötét erőket egy fél évszázadon keresztül két hős, Hunyadi János és Hunyadi Mátyás tartóztatta fel. A két Hunyadi szent erejét növelte a pálos rend és az ország nemességének ereje is, hiszen a kor bővelkedett a kiváló magyar férfiakban. Hunyadi Mátyás szoros és bensőséges kapcsolata a pálos renddel ismert, azonban úgy tűnik maga a Hunyadi család is több évszázados pálos kapcsolattal rendelkezett."" – Penelope

Hát igen a vér nem válik vízzé...Szerintem a holló is a vérágazat jele...A kenyér testet is jelenthet a gyűrű meg azt olvastam vért is jelent...Ha össze adjuk a kettőt testvér jön ki..Persze ez egy hipotézis de elég sok jel erre utal..

05,Ha jól emlékszem te is olvastál a gyűrűről valamit...Mi is volt az?? Ha jól rémlik ezt támassza alá,nem??Ha rosszul emlékszem kérlek javíts ki..
#7822
2013. dec. 3. 10:25
"boldognapot.hu/blog/a-palosok-es-a-palos-rend/
,,I.(Hunyadi)Mátyás király kérte a pápát,hogy Szent-Márk templom bíborosát nevezze ki a Pálos rend protektorává."" – Penelope


05 nekem tudod,hogy ma van egy kis dolgom...De ha van időd utána nézel ki is volt az a bíboros...Khm...Érted gondolom.. ;)
#7821
2013. dec. 3. 10:20
"Köszike Penelope ;)" – szilgyi

Nincs mit :)

www.magtudin.org/Toth%20Judit%20-%20A%20palos%20rend.htm

,,A magyar királyságra törő sötét erőket egy fél évszázadon keresztül két hős, Hunyadi János és Hunyadi Mátyás tartóztatta fel. A két Hunyadi szent erejét növelte a pálos rend és az ország nemességének ereje is, hiszen a kor bővelkedett a kiváló magyar férfiakban. Hunyadi Mátyás szoros és bensőséges kapcsolata a pálos renddel ismert, azonban úgy tűnik maga a Hunyadi család is több évszázados pálos kapcsolattal rendelkezett."
#7820
2013. dec. 3. 10:19
Köszike Penelope ;)
#7819
2013. dec. 3. 10:15
Még egy kis érdekesség Szlgyi,és a többiek:
www.magyarkurir.hu/hirek/magyar-vonatkozasa-van-papa-ajandekanak

,,A kolostort a pálosok még abban az évben újjáépítették. 1491 után Corvin János, Hunyadi Mátyás fia újíttatta fel, és az állandó török veszély miatt erődtemplommá alakíttatta a lepoglavai pálos kolostort, ott is választott magának sírhelyet. Fia, Kristóf, az utolsó Hunyadi-leszármazott is ott nyugszik. Corvin János özvegye, Frangepán Beatrix itt eltemetett férje és fia lelki üdvéért a pálosokat újabb adományokkal és birtokokkal gazdagította. Bár a Hunyadi-család kihalt, címerállatuk, a holló ma is ott látható a város címerében."
#7818
2013. dec. 3. 10:12
boldognapot.hu/blog/a-palosok-es-a-palos-rend/
,,I.(Hunyadi)Mátyás király kérte a pápát,hogy Szent-Márk templom bíborosát nevezze ki a Pálos rend protektorává."
#7817
2013. dec. 3. 10:01
"az árja szó egyszerűen annyit jelentett: ,,nem zsidó'' ????" – szilgyi
A gój is ugyanezt jelenti. Csak mondom.
#7816
2013. dec. 3. 9:58
az árja szó egyszerűen annyit jelentett: ,,nem zsidó'' ????
#7815
2013. dec. 3. 9:37
#7814
2013. dec. 3. 9:25
vilagbiztonsag.hu/index_files/Page3588.htm

Kis érdekességek...Sok sok képpel...
#7813
2013. dec. 3. 9:19
www.magtudin.org/Eredetunk%20II.htm

Az egyiptomi származáselmélet

Az egyiptomi eredet kérdéséről is szólni kell, mert e lehetőséggel is többen foglakoztak már. Nyomós okokat lehet e feltevés alátámasztására felsorakoztatni. Napjainkban egyre több adat kerül napvilágra, melyek indokolttá teszik e kérdés kivizsgálását. Mai ismereteink birtokában azonban azt kell mondani: elhamarkodott lenne a magyarság egészét az egyiptomi ősműveltséget alapító népből származtatni, de még nagyobb hiba lenne azt teljes egészében elutasítani.
Az egyiptomi népi és műveltségi elemek egyes vonásai ugyanúgy beilleszthetők a magyar múltba, akárcsak a hun vagy szittya. A legterjedelmesebben és a legbehatóbban Dr. Baráth Tibor dolgozta föl az egyiptomi és magyar műveltségnek párhuzamait A magyar népek őstörténete című háromkötetes művében. Baráth szerint az őstelepes magyarság Egyiptomból több hullámban vándorolt a Kárpát-medencébe. Érvei alátámasztására felsorakoztat számos olyan tényezőt és tárgyi tanút, melyeket nem lehet egyszerűen figyelmen kívül hagyni. Az erdélyi arany számos egyiptomi aranytárgyban kimutatható, mondja Baráth. A nyelvi rokonság kimutatására is bőséges anyagot sorakoztat föl. A legfigyelemreméltóbbak azonban a magyar népi díszítőművészetben napjainkig élő egyiptomi elemek, valamint a magyar-székely rovásírás és a képírás (hieroglifák) meglepő párhuzamai. Ezt egyébként már Fadrusz János szobrászművész is észrevette, akit természetesen a hivatalosak gúnyosan leintettek. Az Amerikában élő magánkutató, Hegedűs György szintén fölfigyelt e párhuzamokra. Az általa fölállított táblázatból bemutatunk néhány szemelvényt.


képjelek rovás

A: s-A-s =

F: FE-száll =

H: HÁ-ló =

L: LÉ-p =

MA-rok
M: =
MA-dár

T: TE-nyér =

.
#7812
2013. dec. 3. 9:10
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg36565#msg36565 date=1386033671]
[quote author=nevem05 link=topic=434.msg36560#msg36560 date=1386032646]
Rajtam kivűl még van benn valaki. Ilyen későn??, hahho ki vagy ?:)" – nevem05


Cióka..Én voltam...Egy kis éjszakai munka :) Nem tudtam aludni.. :) Vagyis nem tudok aludni...De mostmár ideje lenne :) Jó éjt,holnap re Este,vagy reggel is.. :D" – nevem05

Ok . Járhatnál del ilyenkor gyakrabban. Szinte minden hajnalba csak én vagyok és kóbórolok . Kisértet vagyok a fórumon :):)
Igen tudom,de éjfélkor felkeltem mint egy boszi és gondoltam olvasgatok ezt azt,ki is raktam a topikba.
De holnap dolgod van és már aludnod kéne Tess . " – nevem05
#7811
2013. dec. 3. 2:27
"[quote author=nevem05 link=topic=434.msg36560#msg36560 date=1386032646]
Rajtam kivűl még van benn valaki. Ilyen későn??, hahho ki vagy ?:)" – szilgyi


Cióka..Én voltam...Egy kis éjszakai munka :) Nem tudtam aludni.. :) Vagyis nem tudok aludni...De mostmár ideje lenne :) Jó éjt,holnap re Este,vagy reggel is.. :D" – szilgyi

Ok . Járhatnál del ilyenkor gyakrabban. Szinte minden hajnalba csak én vagyok és kóbórolok . Kisértet vagyok a fórumon :):)

De holnap dolgod van és már aludnod kéne Tess .
#7810
2013. dec. 3. 2:21
"Rajtam kivűl még van benn valaki. Ilyen későn??, hahho ki vagy ?:)" – nevem05

Cióka..Én voltam...Egy kis éjszakai munka :) Nem tudtam aludni.. :) Vagyis nem tudok aludni...De mostmár ideje lenne :) Jó éjt,holnap re Este,vagy reggel is.. :D
#7809
2013. dec. 3. 2:14
Az óriás-szfinxnek eredeti tulajdon neve HUN.

Az óriás-szfinxnek legrégibb neve HUN, egy hieroglif mészkő táblán maradt fenn, melyet a Kairói Múzeumban 167.sz.a. őriznek, Mariette pasa a Kairói Múzeum igazgatója, 1858 évben találta az óriás-szfinx szomszédságban levő Izisz szentélybe befalazva. A hieroglif szöveg szakértő egyiptológusok véleménye szerint a nagy piramisépítő IV. dinasztia korában kelt, azonban Izisz szentély megnyitásával alkalmával a XXI. esetleg a XXV. dinasztia alatt az emléktábla szintén megújítatván szövege újra lett vésve.

Ezen a hitelesnek elismert hieroglif okmányon az óriás-szfinx képe és neve három helyütt fordul elő, úgymint: először fent jobb peremen, másodszor lent Izisz istennő feje mögött, harmadszor lent balra az oltár fölött. A szfinx nevét meghatározó első hieroglif, mely negyed fél láncszemből áll, a mi H betűnkkel egyenértékű hangjegy; a második hieroglif egy tojásból kibújt csirke, a mi U betűnkkel azonos; a harmadik hieroglif egy hullámos vagy vízszintes vonal, a mi N betűnkkel egyenértékű hangjegy, ez utolsó fölött van az óriás-szfinx képe a H+U+N szót értelmező fogalomjegy gyanánt. A HUN szó helyesírásában azonban egy szokatlan eset fordul elő: nevezetesen az új birodalom irodalmában általános szokás volt az, hogy a tőszóhoz tartozó hangjegyek a meghatározó fogalomjegy előtt álljanak; holott a szfinx tulajdonnevében az N hangjegy nem a szfinx kép előtt, hanem két esetben alatta áll. Mivel, hogy a HUN szó írásmódja arról az eredeti szövegről másoltatott le, melyet a IV. dinasztia korában, ezelőtt körülbelül 5600 esztendővel fogalmaztak: Ennél fogva hieroglif emléktáblánk helyesírása megítélésénél tekintetbe kell venni az ó-birodalomét is, mely annyira különbözik az új birodalomban divatozottétól, hogy abból az igazi értelmet kiokoskodni, Erman szerint, vajmi nehéz. Máskülönben a HUN szfinxnév szokatlan helyesírásának indokolásához elegendő analógiát szolgáltat az új birodalom is; valamint a HUN szóhoz tartozó N hangjegy fogalomjegy alá van írva: hasonló helyesírás eset fordul elő Tem = zárni, Nefer = jó, Szer = zsiráf, Hon = fölszentelt király, ismert szavaknál is.

De Rougé határozta meg az óriás-szfinx nevét a közforgalomban levő HU szóval. Ő az N hieroglifot a szokatlan írásmód miatt genitivus ragnak értelmezte; értelmezésének indokolhatása végett kénytelen volt az első esetnél az eredeti hieroglif szöveget megcsonkítva idézni, amennyiben a szfinx nevét megelőző „A-u a ent” hieroglif kifejezést, melyben ent szócska genitivust jelölt, egyszerűen mellőzte. A második esetnél föltételezte a Pe szóról, mintha az, az utána következő szfinx tulajdonnevét genitivus raggal vonzaná. Ezt a genitivusos nézetet Brugsch és Birch egyiptológusok méltán elvetették. Hiszen egymagában hieroglif okmányunk szövegében négy helyütt fordul elő a Pe (= szentély, templom) szó genitivus rag nélkül u. m. : Pe Aszt (= Izisz szentélye) két ízben, Pe Aszor (= Ozirisz szentélye) és Pe Hun (=Hun szentély); azonfelül Theba egyiptomi városnévnek Pe Amen ismeretes analógián N végbetű szintén nem lehet genitivus rag, hanem bizonyosan az ismeretes Amon szónak tőalkatrésze. A harmadik esetnél az oltáron levő szfinxkép feje fölött a HUN szó hieroglifjai erőszakosan ki lettek vakarva, (ami az ártatlan Hu anyag isten nevével nem történhetett volna meg): mind annak dacára a mészkőtáblán az N hieroglif hullámvonalának nyomait a kairói múzeum tisztviselői előtt konstatáltam, sőt észrevehetni ezt nagyítóüvegen át a nálam levő fényképen is.

Míg az Izisz szentélyben talált hieroglif mészkő tábla hitelesnek lesz elismerve: mind addig az óriás-szfinxnek tulajdonneve paläográfiai alapon nem lehet HU, hanem csak HUN.

Az óriás-szfinxnek arab neve Abul-Hun.

További érdekességek a Szfinx-ről: www.magtudin.org/SZFINX.htm
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0