Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#7478
2013. nov. 18. 22:26
Tudjuk ki állt Vald (drakula) háta mögött...Azt is ,hogy ki állt (Handó)Mátyás király mellett....Itt akkor pár érdekesség,bár nem tudom mi igaz vagy sem belőle..Vald felesége Mátyás huga volt...Itt nagyon nagy rafkóságok lehettek akkoriba,tyű ha a vámpírok próbáltak egymás eszén átjárni és bábúként forgatták a történelmet.. ;D

tortenelem.network.hu/blog/tortenelem-klub-hirei/vlad-tepes-es-amit-rosszul-tudunk-rola

www.femina.hu/terasz/magyar_tortenelem_rejtelye

Mivel egy vámpír állt Vald háta mögött így Vald életét nyomonkövetve nagyjából annak szándékait is meg lehet tudni..
#7477
2013. nov. 18. 21:51
1529. május 10-én I. Szulejmán oszmán szultán hatalmas hadsereggel elindította második magyarországi hadjáratát, melynek célja a német-római császári székhely, Bécs meghódítása volt. A törökök benyomultak Magyarországra és kiszorították Ferdinánd erőit. A szultán és a nagyvezíre Paragli Ibrahim pasa a Mohácsi csata helyszínén hódoltatták Szapolyait a magyarok királyaként.

Bécs első török ostroma (Türkenbelagerung) 1529. szeptember 27-től október 16-ig tartott. Az osztrák főváros ekkor szenvedte el az első közvetlen támadást az Oszmán Birodalomtól. I. Szulejmán szultán már évekkel ezelőtt eltervezte, hogy Bécset meghódítja, de a város védői megtartották a császárvárost.

Ekkor még kivonultak a török csapatok Budáról, és Bécs sikertelen 1529-es ostroma után sem maradt megszálló erő az ország középső részén.

1529-ben a törökök újra elfoglalták Pécset, és Bécs ellen vonultak. A törökök kényszerére a város elfogadta Zápolyát királynak, aki azonban nem sokkal ezután, 1540-ben meghalt. 1541-ben a törökök csellel elfoglalták Budát, és utasították Izabellát, Zápolya özvegyét, hogy adja nekik Pécset, amely stratégiai fontossággal bírt. Pécs lakói az ellenállás mellett döntöttek, sikeresen meg is védték a várost, és hűséget esküdtek Ferdinándnak, aki eleinte segítette a várost, később azonban tanácsadói javaslatára inkább Székesfehérvárra és Esztergomra összpontosított. Pécs lakói tudták, hogy Ferdinánd segítsége nélkül nem tudják tartani a várost, ezért 1543 júniusában önként megnyitották a kapukat az oszmán sereg előtt.

Megemlíteném a belháborúkat is ekkor tájt: hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%B6ldv%C3%A1ri_csata_(1529)

Thoris 1529-ben felkelt..

Isz 1529: Thoris ismét felkel a torporból, hogy a káoszt élvezze, s hogy még nagyobbá tegye azt. A "piromániás" **** ismét felgyújtja a várost. A hatalmas tűzvészben Istvánffy Márton életét veszti, ám még számos **** és **** is odavész.
A piromániás nem Thoris volt,mivel a név csillagozva van..Vagy rosszul gondolom? Penelope akkor javíts...
#7476
2013. nov. 18. 20:55
Annyi lekövetkeztető,hogy a vámpírok legalább is az itteniek mi mellettünk voltak..

hu.wikipedia.org/wiki/Magyar%E2%80%93t%C3%B6r%C3%B6k_h%C3%A1bor%C3%BAk

Itt jó sok évszámot találsz..Esetleg utána lehet nézni.. A Törököknél volt egy cél,,Na mi volt? Mit akartak itt? Vagy csak simán úgy gondolták meghódítják Magyarországot stb?? Hol is buktak el a törökök?? Mikor is vonultak ki??? Stb stb...

tortenelemklub.com/erdekessegek/erdekessegek-a-vilagtoertenelemben/365-a-vilagtoertenelem-legnagyobb-csatai
#7475
2013. nov. 18. 20:46
"Na vissza olvastam jól emlékeztem . Ez a ki csillagozott irásból való. :

"Isz 1526: A török seregek elérik Pécs városát, és nagy harcok folynak mind halandó, mind halhatatlan szinten."

Lehet , hogy az egyikből ki folyólag jött a másik .. Ez lehet a kapocs .

Na de be várom szilgyit vele.." – nevem05


Hát azt tudtad,hogy a Pálosok 10 napig feltartoztatták egy ostromnál a törököket Mátyásnak segítvén??? Hm??? A vámpírharcok sokszor az emberekre is kihatnak..Viszont nem olyan megfejthetetlen kérdés szerintem,lehet majd rájövök ám csak még utána kell olvasnom.Hú valami eszembe jutott!! Van egy kis össze fügés,vagyis egy elmélet akár,de még korai le is írnom utána kell néznem.

Ninának ezen sorokat nem ajánlom!! ;D ;D
#7474
2013. nov. 18. 20:43
A rezgés vitához hozzá fűznék...

Állítólag egy ruha is lehet szerencsétlen vagy egy tárgy,ékszer akármi...Miért?? Az ember kibocsájt valami energiát,rezgést magából ami feltölti azt a bizonyos tárgyat...Ha pozitív rezgés az jó ha negatív az rossz..Szóval erre mondják azt,hogy szerencsétlen,vagy prikezsijás,vagy mi, valami ilyesmi...Ez akár egy személy is lehet...De ez ezoterika ám bár ezeket az energiákat és rezgéseket ha jól tudom,tudományosan is már bizonyították...
#7473
2013. nov. 18. 20:38
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg36062#msg36062 date=1384782278]
Tovább kavarog bennünk a sumer történelemhez való hasonlítás. Az elmúlt 100 évben sokan fogalmazták meg, hogy valamilyen rokonságban állhatunk a sumer néppel. Ezt nem csak magyar kutatók, történészek, egyetemi tanárok állították, hanem külföldi szakemberek, akik sumer kutatók és semmi közük a magyarsághoz. Sok nyelvész állítja, hogy ha az ősi sumer nyelven megszólalna valaki, az olyan lenne, mintha magyarul beszélne, bár mi sem értenénk

Az emberiség fejlődésével kezdett kialakulni az írás, ennek első formája a rovásírás vagy ékírás. Mivel a rúnák mindenhol ott voltak az emberek életében, függetlenül attól, hogy a világ melyik részén éltek, az első rovásírás jelek félelmetesen hasonlítottak a rúnákra, hiszen abból indultak ki. Így egyáltalán nem véletlen, hogy a sumer rovásírás nagyban hasonlít a magyar rovásírásra, sőt az egyiptomi hieroglifákra. Így történhetett meg, hogy magyar kutatók a hatvanas években jobban olvasták az egyiptomi piramisok belsejében található hieroglifákat, mint maguk az egyiptomiak.

A magyar rovásírás igazi formája a Magyar Adorján féle rovásírás.


Mint minden szakrális írás, ez is jobbról balra íródott, a múltból a jövőbe.

Szent István, államalapítás után betiltotta a rovásírást, helyette bevezette a latin ábécét. A világon két népre volt jellemző, hogy szinte mindenki tudott írni az emberek széles tömegéből, ez volt a sumer és a magyar. Az új latin abc-t viszont csak a papok és íródeákok tanulták meg, ily módon a nép egyik pillanatról a másikra írástudatlan lett. Azonban a nép magában hordta a tudást, hiszen az 1848-as forradalom idején a magyarok rovásírással üzentek egymásnak, a ház falára felfestve jól látható módon, azonban nem volt senki a labancok közül, aki ezt értelmezni tudta volna. A szocializmus idején egyenesen tilos volt arról beszélni, hogy ilyesmi létezik. Napjainkban szerencsére újra reneszánszát éli ez az írásmód. A spirituális iskolákban gyakran tanítják, hogy a magyar a teremtés nyelve. Ha az ember a rovásírást alkalmazza, jobbról-balra, pillanatok alatt megtanulja használni és egy magasztos érzése támad, mintha meditálna, mintha a Teremtővel levelezne. Ehhez hasonló a magyar női meditáció, a szakrális ősi motívumok hímzése.

Székelyföldön paraszti körökben napjainkban is sokszor használják a mezőgazdasággal kapcsolatos információk rögzítésére az ősi rovásírást. Mikor megkérdik az idős embereket, hogy miért teszik ezt, a válasz szinte mindig ugyanaz, ez olyan magasztos érzés és mintha megáldanák saját munkájukat.

Másik érdekesség II. András uralkodása idején (1205-1235) történt. A pápa kérésére a magyar király elindult 20.000 fős sereggel a Szentföld felszabadítására, az idegen vallású népek kiűzésére. A keresztes háborúk fő ideológiája az volt, hogy minél több embert ölnek meg a harcok során, annál nagyobb dicsőség vár rájuk a túlvilágon. Mivel II. András és serege nem öltek meg egy embert sem a Szentföldön, ezért a pápa kiátkozza őt és sikertelennek minősíti a hadjáratot.

II. András leírásai szerint mikor a Szentföldre ér, saját nyelvén köszönti őt és seregét az ott élő nép. Napokon át ünnepelnek a találkozás örömére, majd két hónap alatt Jeruzsálem királyává koronázzák, úgy, hogy egy csepp vér sem folyt. Természetesen a pápa számára ez nem nevezhető sikernek, de a magyarság számára igen." – nevem05


Szeretem az ilyeneket olvasni... De vajon külföldön is szerepel a magyarság? Mármint kutatás szempontból.. Vagy csak mondják...." – nevem05

Persze,hogy szerepel!!! Pl Móricz halál sem véletlen esemény volt!!
#7472
2013. nov. 18. 20:22
"Asszem így egyszerűbb lesz.... :D
4. fejezet kész! :)

És előre szólok, hogy nem írok bele vámpírokat, szóval ha olyat olvastok hogy "szokatlanul fehér bőr", az nem vámpír, hanem ugyanúgy földönkívüli! :) És senki nem iszik vért a történetemben! :D :D Gondoltam azért a félreértés elkerülése végett, nem árt ha közlöm.. :D" – Sheila


:P Pedig milyen érdekes lenne űrvámpírokkal. ;D ;D ;)
#7471
2013. nov. 18. 19:11
"Asszem így egyszerűbb lesz.... :D
4. fejezet kész! :)

És előre szólok, hogy nem írok bele vámpírokat, szóval ha olyat olvastok hogy "szokatlanul fehér bőr", az nem vámpír, hanem ugyanúgy földönkívüli! :) És senki nem iszik vért a történetemben! :D :D Gondoltam azért a félreértés elkerülése végett, nem árt ha közlöm.. :D" – Sheila


A Hórusz szemét példának írtam,bár igaz,nem írtam oda hogy pl.
De pl.-akkor most ideírom,hogy pl.. nekem volt Dávid csillaga nyakláncom.Csak volt.
Bár alapból voltak vele fenntartásaim,és beigazolódott.Maradjunk ennyiben.

Szerintem az lenne a csoda,ha vámpíros sztorid lenne,bááár úgy rémlik,volt olyan is :) Vagy rosszul rémlik?
#7470
2013. nov. 18. 18:56
törölt tag
Asszem így egyszerűbb lesz.... :D
4. fejezet kész! :)

És előre szólok, hogy nem írok bele vámpírokat, szóval ha olyat olvastok hogy "szokatlanul fehér bőr", az nem vámpír, hanem ugyanúgy földönkívüli! :) És senki nem iszik vért a történetemben! :D :D Gondoltam azért a félreértés elkerülése végett, nem árt ha közlöm.. :D
#7469
2013. nov. 18. 18:29
törölt tag
"Nem baj Nina.A te véleményed az,én meg tapasztalatból beszélek :)


Tessék,egy kis vérfarkas :)

csiribusz.blog.hu/2013/11/14/verfarkasok_nagy-britanniaban" – Penelope


Mert milyen tapasztalatod volt már?
#7468
2013. nov. 18. 18:12
"Nem baj Nina.A te véleményed az,én meg tapasztalatból beszélek :)


Tessék,egy kis vérfarkas :)

csiribusz.blog.hu/2013/11/14/verfarkasok_nagy-britanniaban" – Penelope


Jó hosszu este elolvasom .. :)
#7467
2013. nov. 18. 18:06
Nem baj Nina.A te véleményed az,én meg tapasztalatból beszélek :)


Tessék,egy kis vérfarkas :)

csiribusz.blog.hu/2013/11/14/verfarkasok_nagy-britanniaban
#7466
2013. nov. 18. 17:57
Na vissza olvastam jól emlékeztem . Ez a ki csillagozott irásból való. :

"Isz 1526: A török seregek elérik Pécs városát, és nagy harcok folynak mind halandó, mind halhatatlan szinten."

Lehet , hogy az egyikből ki folyólag jött a másik .. Ez lehet a kapocs .

Na de be várom szilgyit vele..
#7465
2013. nov. 18. 17:50
törölt tag
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg36062#msg36062 date=1384782278]
Tovább kavarog bennünk a sumer történelemhez való hasonlítás. Az elmúlt 100 évben sokan fogalmazták meg, hogy valamilyen rokonságban állhatunk a sumer néppel. Ezt nem csak magyar kutatók, történészek, egyetemi tanárok állították, hanem külföldi szakemberek, akik sumer kutatók és semmi közük a magyarsághoz. Sok nyelvész állítja, hogy ha az ősi sumer nyelven megszólalna valaki, az olyan lenne, mintha magyarul beszélne, bár mi sem értenénk

Az emberiség fejlődésével kezdett kialakulni az írás, ennek első formája a rovásírás vagy ékírás. Mivel a rúnák mindenhol ott voltak az emberek életében, függetlenül attól, hogy a világ melyik részén éltek, az első rovásírás jelek félelmetesen hasonlítottak a rúnákra, hiszen abból indultak ki. Így egyáltalán nem véletlen, hogy a sumer rovásírás nagyban hasonlít a magyar rovásírásra, sőt az egyiptomi hieroglifákra. Így történhetett meg, hogy magyar kutatók a hatvanas években jobban olvasták az egyiptomi piramisok belsejében található hieroglifákat, mint maguk az egyiptomiak.

A magyar rovásírás igazi formája a Magyar Adorján féle rovásírás.


Mint minden szakrális írás, ez is jobbról balra íródott, a múltból a jövőbe.

Szent István, államalapítás után betiltotta a rovásírást, helyette bevezette a latin ábécét. A világon két népre volt jellemző, hogy szinte mindenki tudott írni az emberek széles tömegéből, ez volt a sumer és a magyar. Az új latin abc-t viszont csak a papok és íródeákok tanulták meg, ily módon a nép egyik pillanatról a másikra írástudatlan lett. Azonban a nép magában hordta a tudást, hiszen az 1848-as forradalom idején a magyarok rovásírással üzentek egymásnak, a ház falára felfestve jól látható módon, azonban nem volt senki a labancok közül, aki ezt értelmezni tudta volna. A szocializmus idején egyenesen tilos volt arról beszélni, hogy ilyesmi létezik. Napjainkban szerencsére újra reneszánszát éli ez az írásmód. A spirituális iskolákban gyakran tanítják, hogy a magyar a teremtés nyelve. Ha az ember a rovásírást alkalmazza, jobbról-balra, pillanatok alatt megtanulja használni és egy magasztos érzése támad, mintha meditálna, mintha a Teremtővel levelezne. Ehhez hasonló a magyar női meditáció, a szakrális ősi motívumok hímzése.

Székelyföldön paraszti körökben napjainkban is sokszor használják a mezőgazdasággal kapcsolatos információk rögzítésére az ősi rovásírást. Mikor megkérdik az idős embereket, hogy miért teszik ezt, a válasz szinte mindig ugyanaz, ez olyan magasztos érzés és mintha megáldanák saját munkájukat.

Másik érdekesség II. András uralkodása idején (1205-1235) történt. A pápa kérésére a magyar király elindult 20.000 fős sereggel a Szentföld felszabadítására, az idegen vallású népek kiűzésére. A keresztes háborúk fő ideológiája az volt, hogy minél több embert ölnek meg a harcok során, annál nagyobb dicsőség vár rájuk a túlvilágon. Mivel II. András és serege nem öltek meg egy embert sem a Szentföldön, ezért a pápa kiátkozza őt és sikertelennek minősíti a hadjáratot.

II. András leírásai szerint mikor a Szentföldre ér, saját nyelvén köszönti őt és seregét az ott élő nép. Napokon át ünnepelnek a találkozás örömére, majd két hónap alatt Jeruzsálem királyává koronázzák, úgy, hogy egy csepp vér sem folyt. Természetesen a pápa számára ez nem nevezhető sikernek, de a magyarság számára igen." – Penelope


Ehhez annyit fűznék hozzá,hogy mindennek van egyfajta rezgése,így minden írásformának is.Tehát azért lehet magasztos érzés jobbról balra írni,mert az egy másfajta rezgés alapján történik.

Ezért lehet az is,amikor mondjuk egy medált hordunk.pk.hogy a topikhoz illő legyen,Hórusz szemét,akkor elképzelhető hogy rossz rezgéseket bocsájt ki magából,ami nincs jó hatással az emberre.
Vannak olyanok,akik megtudják állapítani,hogy jó vagy rossz a rezgése annak a medálnak,karkötőnek,gyűrűnek vagy bármi másnak,amitnap mint nap magunkon hordunk." – Penelope

Már megbocsáss, de ez hülyeség....miért lenne rossz hatással bárkire is Hórusz szeme? Az csak egy "jel".... Megint a népbutítás...rezgések....jesszus.... Szóval mondjuk nekem negatív a rezgésem? ;D ;D
Nah, ha szereztek valakit aki megtud rólam mondani mindent úgy, hogy soha nem találkoztam vele, akkor elgondolkodok azon amit írsz te is.... :D Egyébként meg mellébeszélésnek fogom titulálni. :D
#7464
2013. nov. 18. 17:48
"[quote author=nevem05 link=topic=434.msg36080#msg36080 date=1384791896]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg36079#msg36079 date=1384790666]
[quote author=nevem05 link=topic=434.msg36078#msg36078 date=1384790370]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg36076#msg36076 date=1384790280]
[quote author=nevem05 link=topic=434.msg36075#msg36075 date=1384789907]
Valami nagyon idegesít és nem hagy nyugton. Mi bajuk volt a törököknek a pálos rendel ??Vagyis , hogy konkrétabb legyek , Szulejmánnak mi volt a baja velük??!! Mikor be jutottak Budára épp , hogy meg perzselték az utcákat. Inkább a pálos kolostorok többek közt a Budaszentlőrinci pálos kolostor volt nekik az elsődleges cél. De miért .. ?? Hisz Szulejmán vámpír volt szerintem .. Tutii. Mert ő volt a piromániás és akkoriban ő örvendet nagy népszerűségnek , ahogy írva van a csillagos írásba.. Valahogy nem jön össze a két dolog . Hisz a vámpírok kompromiszumban " éltek - élnek " a vámpírokkal.. Talán lázadó? De nem hidném mert esélytelen lett volna a többi vámpírral szemben és mint tudjuk 70 éves korában hunyt el a hivatalos információ szerint amit ugye az emberiség csak idáig követhetett mert jött a kamu halál.. Talán valószínűbbnek tartanám azt , hogy valamit nem elég jól titkolt a pálosrend . De hát mondjuk ez sem igen vall a pálosokra ..

ELMÉLETEKET KÖVETELEK!!!!!" – Penelope


Én nem gyártok elméleteket,bocsi :)" – Penelope

De engem annyira buzerál..... Egy ön álló gondolat .. Lègysziiiiiii....:)" – Penelope

De nem tudom,nem néztem utána,és nem kutattam utána,így pedig mégcsak elméleti szinten sem szeretek hozzászólni.
Talán csak annyit,hogy ha szerinted ő vámpír volt...nos, a vámpírok között is vannak háborúk." – Penelope

Na végre tudok írni..... Értem.. De tudod töbségben az erő..Ha csak meg nem oszlodtak .. Igazábol most jut eszembe....az a csillagos írás a vámpírok háboruskodásáról ír.Nem? Lehet tévedek , javíts ki ha így van." – Penelope

Hát,vámpírtörténelem..." – Penelope

Na majd most vissza nézem : D
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0