Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#7418
2013. nov. 16. 13:57
hu.wikipedia.org/wiki/Kon-Tiki_(haj%C3%B3)
A tudósok korábban sok elméleti vitát folytattak arról, hogy Polinéziát lehetséges volt-e Dél-Amerikai felől elérni, illetve benépesíteni. Az uralkodó elméletek szerint:
A rendelkezésre álló balsafa magába szívja a vizet, ezért időről időre ki kell szárítani a napon, vagyis csak partmenti hajózásnál alkalmazható.
Egy tutaj tengerszinthez képest alacsony fedélzete nem nyújt elegendő védelmet a rajta lévő legénység és rakomány számára.
A tutaj összeerősítéséhez használt háncs a tengervízben szétmállik, illetve a súrlódástól elkopik, aminek következtében a tutaj szétesik.
Több ezer kilométeres távolságon nem lehetséges elnavigálni egy kicsiny szigethez.
Az expedíció a további elméleti vitákat feleslegessé tette, látványosan bizonyítva azok téves voltát.

MÁSIK FELE AZ ÉREMNEK...

1970. május 28-án az ecuadori óceánpartról vízre szállt, a Móricz elképzelései szerint készült, balsafa tutaj, rajta négy fiatalember. Móricz a partról rádió adó-vevő irányította őket. A tutaj 159 nap múlva október 4-én megérkezett Ausztráliába, Sydneytől nem messze. Itt bevontatták a nagy szenzációt keltő világjáró balsafa tutajt (lásd: Magyar Ifjúság 1970. 50. szám).

Móricz feltételezése az, hogy a magyar nyelvű törzsek nyugatról érkeztek, vízi úton Dél-Amerikába. Ezt bizonyítják különben a csendes-óceáni és kelet-ázsiai földrajzi nevek is. Vámos Tóth Bátor, Hawaii-n élő emigrált földrajzszakos tanár a Hawaii-szigeteken 50 magyaros földrajzi nevet írt össze. A szigetvilágban pedig olyan neveket talált, mint pl. a Balaton menti Aliga, Kiliti, Lelle stb. Térképekkel igazolta, hogy Indonéziában minden negyedik, az Indus völgyében pedig minden harmadik földrajzi név magyar.

1966. szeptember 12-én a quitói El Comercio rendkívüli interjút közölt. Móricz ebben a Csaba legendát írja le és megemlékezik arról, hogy CHABU vagy CSABA visszatért Nagy-Szkítiába: Amerikába. Rámutat arra, hogy Csabát Chan-Chan-ban, Észak-Peru híres városában temették el, ahol aggkorában halt meg. Egyben tisztázza, hogy a magyar mitológiában ismert „Kán Opoz híres hajós”, azonos Thor Heyerdahl által Kon-Tiki-nek nevezett mitológiai személlyel, akit a magyar mese és mondavilág még azokból az idõkbõl õrzött meg, amikor a magyarság Kán Opoz vezetésével jajóra szállva áthajózott az Óperenciás tengeren (Csendes-óceán), hogy mint „az utolsók, akik Szkítiából jöttek”, megérkezzenek a Kárpát-medencébe.
www.magharakademia.hu/hirek/tortenelem-hirek/moricz-janos-kutatasainak-osszefoglalasa.html

NA AKKOR MÉGIS CSAK LEHETSÉGES VOLT?????????? Na látjátok semmi sem lehetetlen,és minden bebizonyítható!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#7417
2013. nov. 16. 13:29
www.magharakademia.hu/hirek/tortenelem-hirek/moricz-janos-kutatasainak-osszefoglalasa.html

Móricz János, magyar testvérünk, akkoriban Ecuadorban, Peruban és az Amazonas vidékén, olyan indián törzseket talált, amelyek tagjaival magyarul(!) tudott beszélgetni. Legendáikban sok ezer éves múltjuknak és a tőlük kirajzott más népekkel való rokoni kapcsolataiknak tudata él.

A BŰNÖS HALLGAT

Móricz János számtalan sajtókonferencián nyilvánosságra hozta azokat a történelmi hamisításokat, melyeket a spanyol-osztrák ház elkövetett a magyarsággal és a világtörténelemmel szemben. A bűnösök azonban hallgatnak, és eddig meg sem kísérelték, hogy az ellenük szóló hatalmas bizonyítékanyaggal szembenézzenek. Móricz többször követelte, hogy Spanyolország közölje azokat a magyar őstörténeti adatokat, amelyeket a legtitkosabb levéltáraiban őriz, mert ellenkező esetben a nem közlés a további hamisítások tényét bizonyítja. Hallgatnak, de titokban mindent el­követnek, hogy Móricz kutató munkáját lehetetlenné tegyék.
#7416
2013. nov. 16. 9:27
Ez is bizonyított akkor??? Most lépcsőzetesen linkelem a bizonyításokat....Több kommentbe és hsz-ba


zen túlmenően pedig a Raskó István vezette kutatás publikációjából ídézzünk ismét:
A magyar és székely populáció rendelkezik továbbá egy anatóliai eredetű Y-kromoszomális markerrel. "A Balkánról került Európába, azonban e bélyeg előfordulási gyakorisága a ma élő magyarságnál és a székelyeknél magasabb, mint a többi európai népnél"
Ezt az igazgató úr úgy értékelte, hogy "a magyarság vándorlása során már "találkozott" ezzel a bélyeggel, az ekkor "kerülhetett be" a magyar populációba". A logika azonban ezen a ponton sántít.
Ha a génnel a magyarság menet közben találkozott a Balkánon, akkor ez azt jelenti, hogy a vándorlásunkról alkotott jelenlegi elméletek egyike sem tartható, a vándorlás útvonala tehát felülvizsgálatra szorul. Ugyanakkor ezzel azt is kijelentenénk, hogy a magyarok őseiről lejegyzett korabeli beszámolók is mind hamisak. Ezt pedig elég nehéz lenne elhinni és elfogadtatni.
A gén tehát a vándorlás során nem kerülhetett csak úgy a magyarságba. Ha kívülről került volna bele, akkor szükségszerűen a Kisázsiában, vagy a Balkánon fellelhető "hordozó népesség" körében kellene dominánsnak lennie. Ezzel szemben "előfordulási gyakorisága a ma élő magyarságnál és a székelyeknél magasabb, mint a többi európai népnél". Ha ez így van, akkor csak azt jelenthetjük ki, hogy ez bizony a magyarság azonosító génje. A gén jegyei alapján valószínűleg a magyarság ősatyját tisztelhetjük abban, akitől a marker származik, hiszen "anatóliai eredetű Y-kromoszomális", azaz kisázsiai, férfi ágú marker. Mindent összevetve Nemere", vagy "Nimród" génnek is lehetne nevezni, tipikus Hungarikumnak, lévén a magyarok és hunok őse a sumér, tehát a Közel Keleten élt Tana / Etana, aki a Nimród.

hargita.awardspace.com/genek/genetihu.html
#7415
2013. nov. 16. 9:11
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg36013#msg36013 date=1384546458]
hirszabadsag.blogspot.hu/2013/11/lemondott-orban-viktor.html

Ha ez igaz,akkor itt valami bűzlik :D" – Penelope


Ezt nehezen tudom elképzelni...Ráadásul a cím is csalóka,mert úgy van,hogy lemondott- a cikkben meg az van,hogy lemond...nem ugyanaz na :)" – Penelope

De az ilyen hamis infókért nem jár börtön vagy ilyesmi?? :o
#7414
2013. nov. 16. 6:37
"hirszabadsag.blogspot.hu/2013/11/lemondott-orban-viktor.html

Ha ez igaz,akkor itt valami bűzlik :D" – szilgyi


Ezt nehezen tudom elképzelni...Ráadásul a cím is csalóka,mert úgy van,hogy lemondott- a cikkben meg az van,hogy lemond...nem ugyanaz na :)
#7413
2013. nov. 15. 22:49
törölt tag
"Én még nem jutottam el oda,hogy a bevezető után elolvassam a többit,na de legalább nem fog kilyukadni az oldalam,ahogyan nektek :D Mert ti folyamatosan olvassátok,én pedig még akkor várok,és csak akkor olvasom el,ha már sok fejezet készen lesz belőle :)" – Penelope

;D ;D ;D
#7412
2013. nov. 15. 22:48
törölt tag
"Falcon,kész Nina újabb fejezete!! :) Csak gondoltam szólok ,mert tudom,hogy érdekel :)

vilagokorzoi.blogspot.hu/

Mint mindegyik,ez a rész is jó lett!! A legizgalmasabb résznél lett vége,Nina húzza az olvasó idegeit :) " – szilgyi


És én meg vagyok olyan gonosz hogy direkt csinálom... :D Muszáj az izgi, különben nem várja senki a folytatást... :D :P
#7411
2013. nov. 15. 21:14
#7410
2013. nov. 15. 20:37
"Én azt mondanám rá,hogy kamu,olyan mintha ki lenne faragva szerintem.

És ez?:
paranormal.hu/?p=130271#more-130271" – Penelope


Na ez már valamivel másabb!! Hát nem is tudom..is-is de ha igazi lenne akkor nem nézhetnénk,mert a kormány tenne a felől nem?? De viszont eredetinek tűnik...Kitudja..Szerinted??
#7409
2013. nov. 15. 20:25
Én azt mondanám rá,hogy kamu,olyan mintha ki lenne faragva szerintem.

És ez?:
paranormal.hu/?p=130271#more-130271
#7408
2013. nov. 15. 20:22
"Ez már meglehetősen rééégi hír:
paranormal.hu/?p=130266#more-130266" – Penelope


Ez valami kamu lehet,ez olyan hihetetlen,hogy egy ilyen formába .......Na pont én beszélek,de komolyan ez nekem olyan hihetetlen...Szerintetek kamu??

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=483265128391469&set=a.461081880609794.129104.132592546792064&type=1&theater
Jaj ezen annyit nevettem..
#7407
2013. nov. 15. 20:19
Ez már meglehetősen rééégi hír:
paranormal.hu/?p=130266#more-130266
#7406
2013. nov. 15. 20:16
Igen ez a jó oldala az egésznek Penelope,most kicsit irigyellek is :D
Falcon nincs mit,tudod jó a memóriám,kivéve ha neveket és évszámokat kell megjegyezni.Na az soha nem ment... ;D
#7405
2013. nov. 15. 20:10
Én még nem jutottam el oda,hogy a bevezető után elolvassam a többit,na de legalább nem fog kilyukadni az oldalam,ahogyan nektek :D Mert ti folyamatosan olvassátok,én pedig még akkor várok,és csak akkor olvasom el,ha már sok fejezet készen lesz belőle :)
#7404
2013. nov. 15. 20:07
"Falcon,kész Nina újabb fejezete!! :) Csak gondoltam szólok ,mert tudom,hogy érdekel :)

vilagokorzoi.blogspot.hu/

Mint mindegyik,ez a rész is jó lett!! A legizgalmasabb résznél lett vége,Nina húzza az olvasó idegeit :) " – szilgyi


Tudom. Szólt nekem. :) De köszi, hogy te sem felejtetted el. ;) :P És igen, ez tényleg így van.
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0