Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#6923
2013. nov. 6. 10:32
A topik első oldalából ki másolva .....:

""Lássuk most Hantó(Handó) Györgyöt:Vámpírtörténelem:
/Ebből kiindulva:1526-A török sereg eléri Pécs városát.A harcban sokan meghalnak.
Hantó György ,a fiatal….,és a város képviselője,Helmut Wienberg is.A többi vértestvér elmenekül./,,,,
#6922
2013. nov. 6. 10:28
Ja lehet....Nah szóval a linket olvasd szerintem el amit a Kosztolányi családról linkeltem....Itt a haláláról ez áll..Az már biztos mint a linkben kiderült,hogy egy és ugyan az a személy.....De így talán jobban is rá tudsz keresni mert elég nagy kaméleon volt a neveiből kivéve (mint ahogy azt egy vámpírnak kell) A haláláról nem hiszem,hogy igazit fogsz találni de ez egyértelmű...Én ezt találtam:

Fraknói nem tud semmit sem György-Polykárp sírjáról. Ezt 1931-ben ismertette meg Bánffi Ferenc a Századokban 104-109 oldalakon "Egy magyar diplomata sírja Rómában" címmel.
Kosztolányi György Polykárp sírja a római Santa Maria sopra Minerva templomban van. A sír pontos felirata megtalálható Vincenzo Forcella: Iscrizioni delle Chiese ed’altri edifizii di Roma, dal secolo XI fino al giorni nostri (Roma 1869-1883) címü 14 kötetes müvében. Ennek a tárgymutatója „Policarpi Giorgio” cím alatt az I. kötet 461. Lapján 1795. sz. alatt hozza.
Sírfelirata a következö:
D. O. M.
GEOR.POLICARPO.REG.PANON.AP.PONT.MAX.DI
VINUMQ.CAES.RO.IMP.INSIGNIBUS.LEGAT.FVNCTO
NOB.PRVD.FIDE.INTEG.REL.CONSPICVO.DOMI.FORSQ.
CLARIS.S.LIT.AP.SCRIPT.CONSERVATORIQ.COSTOLANI
CONIVGI.DVLCISSIMO.FACIVNDVM.CVRAVIT.VIX.
AN.LVIII.Men.VI.DIEB.XIIII.
A szöveg olvasása a következö:
Georgio Policarpo Regis Pannoniae apud Pontificem Maximum
Divinumque Cássarem Romani Imperii insignibus legationibus functo, nobilitate, prudentia, fide, integritate, religione conspicuo domi forisque clarissimo, Sacrarum Litterarum Apostolicarum scriptori conservatorique Costolany: Coniugi dulcissimo faciendum curavit. – Vixit annos 58, menses 6, diebus 14.
Magyar fordítása ez:
Kosztolányi György Polikárpnak, a magyar király kiváló követének, aki a pápánál és a római császárnál nemesen, okosan, feddhetetlenséggel, hüséggel és hittel elökelö követségekben müködött; az apostoli iratok itthon és külföldön egyaránt hírneves kiállítójának és örének; a legdrágább férjnek – állíttatva. Élt 58 évet, 6 hónapot és 14 napot.
homepages.ihug.co.nz/~kosztzez/Hires.html
#6921
2013. nov. 6. 10:23
"[quote author=nevem05 link=topic=434.msg35467#msg35467 date=1383729502]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35466#msg35466 date=1383729373]
Figyeld már a topik csak belőlünk áll de ezt be kell még rakjam ide.....

4 Ezzel egy időben Handó Györgyről írott tanulmánya is megjelenik,
azzal az „érdekességgel”, hogy Ábel szerint Handó György és Georgius Polycarpus
(Kosztolányi György) egy és ugyanazon személy.5" – szilgyi


Naaa ez érdekess...

Nekem tök olyan érzésm van , hogy Pen figyel minket :)" – szilgyi

Szentinel az őrszem :) Ne képzelődj :D" – szilgyi

Hehheeheee de lehet , hogy Falkon az hiih
#6920
2013. nov. 6. 10:21
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35466#msg35466 date=1383729373]
Figyeld már a topik csak belőlünk áll de ezt be kell még rakjam ide.....

4 Ezzel egy időben Handó Györgyről írott tanulmánya is megjelenik,
azzal az „érdekességgel”, hogy Ábel szerint Handó György és Georgius Polycarpus
(Kosztolányi György) egy és ugyanazon személy.5" – nevem05


Naaa ez érdekess...

Nekem tök olyan érzésm van , hogy Pen figyel minket :)" – nevem05

Szentinel az őrszem :) Ne képzelődj :D
#6919
2013. nov. 6. 10:18
"Figyeld már a topik csak belőlünk áll de ezt be kell még rakjam ide.....

4 Ezzel egy időben Handó Györgyről írott tanulmánya is megjelenik,
azzal az „érdekességgel”, hogy Ábel szerint Handó György és Georgius Polycarpus
(Kosztolányi György) egy és ugyanazon személy.5" – szilgyi


Naaa ez érdekess...

Nekem tök olyan érzésm van , hogy Pen figyel minket :)
#6918
2013. nov. 6. 10:16
Figyeld már a topik csak belőlünk áll de ezt be kell még rakjam ide.....

4 Ezzel egy időben Handó Györgyről írott tanulmánya is megjelenik,
azzal az „érdekességgel”, hogy Ábel szerint Handó György és Georgius Polycarpus
(Kosztolányi György) egy és ugyanazon személy.5

www.iti.mta.hu/Pajorin70_Convivium/Pajorin_12_Boda_Hando.pdf / Itt elég sokat írnak róla...

Itt pedig Kosztolányiról... Szerintem jó kis elmélet :D / homepages.ihug.co.nz/~kosztzez/Hires.html
#6917
2013. nov. 6. 10:13
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35462#msg35462 date=1383728829]
Ja azt tudtad,hogy hazánk első nyilvános könyvtára neki az az Handó Györgynek köszönhető???
Handó -ként nincs különös infó de Hantó-ként lehet...
" – nevem05


Igen tudtam. Pécsen hozta létre . Jelentős összeget költött az egészre . Még emlék táblája is van ott úgY hiszem" – nevem05

Azalatt, a mig Janus Pannonius a pécsi püspökséget kormányozta, 1466-ban a pécsi prépostságot Hantó György királyi titkár nyerte el, a ki a királyi udvarnál az alkanczellár, majd a kincstárnak tisztét viselte, Vitéz János kegyeltjeihez tartozott, és az ő költségén Paduában végezte tanulmányait. Királyi és főpapi pártfogóinak példáját utánozván, mellettök a magyarországi könyvgyüjtők és könyvtáralapitók között a negyedik helyet foglalja el, és helyet talál a „XV. század jeles embereinek” sorozatában, Vespasiano Bisticci könyvében. Figyelemre méltó, hogy ez a florenczi iró míg Vitéz Jánosról és öccséről azt mondja, hogy „szláv nemzetiségüek” voltak, mert Slavónia területéről származtak, Hantó Györgyöt „magyar nemzetiségűnek” (di nazione ungaro) állitja, a miből azt következtethetjük, hogy a szorosan vett magyar faj szülötte volt.32 Azt irja róla, hogy mikor 1475-ben Mátyás király Nápolyba küldötte, Florenczben több mint háromezer forintért vásárolt össze könyveket, és pécsi prépostságának könyvtárában háromszáznál több kötetet helyezett el minden tudományszakmából, egy papot pedig illő fizetéssel látott el, hogy a könyvek gondját viselje, a könyvtárt minden nap megnyissa és bezárja.33 A mely utóbbi megjegyzés arra utal, hogy a könyvtárt közhasználatra szentelte. A művelt szellemü főpap néhány évvel utóbb a kalocsai érsekségre emeltetett, de csakhamar kimúlt. Sajnos, egyetlenegy kéziratot sem ismerünk, a melyről állithatnók, hogy az ő gyüjteményének alkatrészét képezte.
#6916
2013. nov. 6. 10:10
"Ja azt tudtad,hogy hazánk első nyilvános könyvtára neki az az Handó Györgynek köszönhető???
Handó -ként nincs különös infó de Hantó-ként lehet...
" – szilgyi


Igen tudtam. Pécsen hozta létre . Jelentős összeget költött az egészre . Még emlék táblája is van ott úgY hiszem
#6915
2013. nov. 6. 10:08
"Képzeld van egy hülye sztorim....
Ismered a Rolandot...Na most ,mondtam neki,hogy ürítse ki a fejét és én közvetítek neki gondolatban valamit....
Azt mondtam neki hogy:Emeld fel a jobb kezed...Erre ő 20 másodperc után felemelte ....Igaz nem tudatosan...Lehet,hogy véletlen...Utána azt gondoltam ,hogy vakard meg az orrod..Fél mer után megvakarta...Ezek mind véletlenek, de tök jó nem??? Aztán jött két másik és elkezdtek beszélgetni,na a Roland ép neki akart állni beszélni,mikor gondolatba mondtam,hogy most fejezd be ,nem mondj semmit...Erre ő rám néz és azt mondja: Meg akadt a szó a számban,te voltál?? :D :D :D
Próbálta ő is velem: Azt gondolta,hogy nevessek...Hát én rá néztem és nevettem de ez ezer tuti,hogy véletlen volt mert maga a szitu is nevetséges volt :D....Akkor rá fél őrára megint volt egy dolog akkor kitaláltam a gondolatát de ezt annak tudom be ,hogy már jól ismerem...Na minden esetre gyakorolni fogom ;D ;D ;D

[quote author=nevem05 link=topic=434.msg35460#msg35460 date=1383728374]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35459#msg35459 date=1383728134]
[quote author=nevem05 link=topic=434.msg35458#msg35458 date=1383728013]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35457#msg35457 date=1383727750]
Ha úgy vesszük Handó majdnem hogy a második legnagyobb pozícióban volt az ország felett...Mert a rangjai ezt bizonyítsák..Alkancellár is volt kincstárnoktól kezdve minden...A király után az egyik legnagyobb hatalommal bíró személy volt,talán még most is az(már minthogy él,ja nem mert meghalt abba a csatába .) :D " – szilgyi


Így van... És ha valóban vámpír volt nincs is min csodálkozni.. Lehet , hogy a tanács ő rajta keresztűl szólt bele a közügyekbe... ehet , hogy ő volt a tégla ..... " – szilgyi

Persze,hogy nincs min csodálkozni...De egy már biztos a vámpírok nem félnek templomba bemenni és a szenteltvíz sem okoz nekik problémát." – szilgyi

Igaz.......:):) Amúgy a halálára nem keresel rá? Mert telefonról vagyok és most elég lassú... Annyira emlékszem , hogy 1480 ban halt meg állítólag ..... De nem biztoss" – szilgyi

De egy pill és már keresem is....De a topikba kinn van azt hiszem a halála.." – szilgyi


Hiihii gondolom mit nűveltetekkk..... Telepatikus komunikáció.....:)

Oké
#6914
2013. nov. 6. 10:07
Ja azt tudtad,hogy hazánk első nyilvános könyvtára neki az az Handó Györgynek köszönhető???
Handó -ként nincs különös infó de Hantó-ként lehet...
#6913
2013. nov. 6. 10:04
Képzeld van egy hülye sztorim....
Ismered a Rolandot...Na most ,mondtam neki,hogy ürítse ki a fejét és én közvetítek neki gondolatban valamit....
Azt mondtam neki hogy:Emeld fel a jobb kezed...Erre ő 20 másodperc után felemelte ....Igaz nem tudatosan...Lehet,hogy véletlen...Utána azt gondoltam ,hogy vakard meg az orrod..Fél mer után megvakarta...Ezek mind véletlenek, de tök jó nem??? Aztán jött két másik és elkezdtek beszélgetni,na a Roland ép neki akart állni beszélni,mikor gondolatba mondtam,hogy most fejezd be ,nem mondj semmit...Erre ő rám néz és azt mondja: Meg akadt a szó a számban,te voltál?? :D :D :D
Próbálta ő is velem: Azt gondolta,hogy nevessek...Hát én rá néztem és nevettem de ez ezer tuti,hogy véletlen volt mert maga a szitu is nevetséges volt :D....Akkor rá fél őrára megint volt egy dolog akkor kitaláltam a gondolatát de ezt annak tudom be ,hogy már jól ismerem...Na minden esetre gyakorolni fogom ;D ;D ;D

[quote author=nevem05 link=topic=434.msg35460#msg35460 date=1383728374]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35459#msg35459 date=1383728134]
[quote author=nevem05 link=topic=434.msg35458#msg35458 date=1383728013]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35457#msg35457 date=1383727750]
Ha úgy vesszük Handó majdnem hogy a második legnagyobb pozícióban volt az ország felett...Mert a rangjai ezt bizonyítsák..Alkancellár is volt kincstárnoktól kezdve minden...A király után az egyik legnagyobb hatalommal bíró személy volt,talán még most is az(már minthogy él .) :D


Így van... És ha valóban vámpír volt nincs is min csodálkozni.. Lehet , hogy a tanács ő rajta keresztűl szólt bele a közügyekbe... ehet , hogy ő volt a tégla .....


Persze,hogy nincs min csodálkozni...De egy már biztos a vámpírok nem félnek templomba bemenni és a szenteltvíz sem okoz nekik problémát.


Igaz.......:):) Amúgy a halálára nem keresel rá? Mert telefonról vagyok és most elég lassú... Annyira emlékszem , hogy 1480 ban halt meg állítólag ..... De nem biztoss


De egy pill és már keresem is....De a topikba kinn van azt hiszem a halála..
#6912
2013. nov. 6. 9:59
"[quote author=nevem05 link=topic=434.msg35458#msg35458 date=1383728013]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35457#msg35457 date=1383727750]
Ha úgy vesszük Handó majdnem hogy a második legnagyobb pozícióban volt az ország felett...Mert a rangjai ezt bizonyítsák..Alkancellár is volt kincstárnoktól kezdve minden...A király után az egyik legnagyobb hatalommal bíró személy volt,talán még most is az(már minthogy él,ja nem mert meghalt abba a csatába .) :D " – szilgyi


Így van... És ha valóban vámpír volt nincs is min csodálkozni.. Lehet , hogy a tanács ő rajta keresztűl szólt bele a közügyekbe... ehet , hogy ő volt a tégla ..... " – szilgyi

Persze,hogy nincs min csodálkozni...De egy már biztos a vámpírok nem félnek templomba bemenni és a szenteltvíz sem okoz nekik problémát." – szilgyi

Igaz.......:):) Amúgy a halálára nem keresel rá? Mert telefonról vagyok és most elég lassú... Annyira emlékszem , hogy 1480 ban halt meg állítólag ..... De nem biztoss
#6911
2013. nov. 6. 9:55
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35457#msg35457 date=1383727750]
Ha úgy vesszük Handó majdnem hogy a második legnagyobb pozícióban volt az ország felett...Mert a rangjai ezt bizonyítsák..Alkancellár is volt kincstárnoktól kezdve minden...A király után az egyik legnagyobb hatalommal bíró személy volt,talán még most is az(már minthogy él,ja nem mert meghalt abba a csatába .) :D " – nevem05


Így van... És ha valóban vámpír volt nincs is min csodálkozni.. Lehet , hogy a tanács ő rajta keresztűl szólt bele a közügyekbe... ehet , hogy ő volt a tégla ..... " – nevem05

Persze,hogy nincs min csodálkozni...De egy már biztos a vámpírok nem félnek templomba bemenni és a szenteltvíz sem okoz nekik problémát.
#6910
2013. nov. 6. 9:53
"Ha úgy vesszük Handó majdnem hogy a második legnagyobb pozícióban volt az ország felett...Mert a rangjai ezt bizonyítsák..Alkancellár is volt kincstárnoktól kezdve minden...A király után az egyik legnagyobb hatalommal bíró személy volt,talán még most is az(már minthogy él) :D " – szilgyi

Így van... És ha valóban vámpír volt nincs is min csodálkozni.. Lehet , hogy a tanács ő rajta keresztűl szólt bele a közügyekbe... ehet , hogy ő volt a tégla .....
#6909
2013. nov. 6. 9:49
Ha úgy vesszük Handó majdnem hogy a második legnagyobb pozícióban volt az ország felett...Mert a rangjai ezt bizonyítják..Alkancellár is volt kincstárnoktól kezdve minden...A király után az egyik legnagyobb hatalommal bíró személy volt,talán még most is az(már minthogy él) :D
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0