Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#6908
2013. nov. 6. 9:45
Nemcsak Mátyás hanem az apja is tudott róluk szerintem vagy csak ez is ferdítés?? Pill másolom:

Magyar Katolikus Lexikon > H > Handó

Handó Gergely (Kálmáncsehi-Várad, 1473 e.): kanonok. - Mezővárosi polgárcsalád sarja. Pályáját H. György, Mátyás kir. diplomatája és alkancellárja egyengette. 1466-68: Páduában tanult és decretorum dr. címet szerzett. Hazatérése után 1471: váradi knk. V.S.

Schem. Mv. 1896:132. - Tonk 1979:236. (665.)

Handó György, Hantó (Kálmáncsa, Somogy vm., ?-1480. febr. 25./júl. 14.): érsek. - Az első jobbágy származású magyar pp. Vitéz János támogatásával Páduában tanult, ahonnan mint a bölcs. és az egyhjog dr-a tért haza. A MA-ban 1465-67: kir. alkancellár, 1465-78: pécsi nagyprép., s megkezdte diplomáciai szolgálatát. Mátyás udvarában a külügyek vez-je. 1465-66: a török segély ügyében Velencében és Rómában járt, 1467-68: Rómában Podjebrád György ügyében, 1469: Mátyás és Beatrix házasságáról tárgyalt, Firenzében több mint 3000 Ft-ért kv-eket vett, hogy Pécsett prép. kvtárat létesítsen. 300-nál több köt-et gyűjtött össze, egy jól fizetett papot is alkalmazott kvtárosnak. Kir. pecsétőri fizetését kvtárára költötte. 1472: a cs-ral kötött békét, 1473: részt vett az ágostai birod. gyűlésen. 1476-78: kincstartó, 1478-1480. II. 25: vál. és megerősített kalocsai érs. és kir. kancellár. (A MA-ban Szapolyai Györgynek nevezve!) Mindvégig Vitéz János köréhez tartozott, de az összeesküvésből kimaradt. A török veszély miatt IV. Sixtus 1480. I. 24: megengedte neki, hogy a pécsi knk. javadalmat, prebendát és prépságot megtarthassa. - Utóda 1480: Váradi Péter. 88

Schem. Qu. 1857:42. (1467: pécsi nagyprép.) - Mendlik 1864:79. (1479-80: kalocsai érs.) - Gams 1873:372. (1479. II-1480: érs.) - Fraknói 1898:16. - Érdújhelyi 1899:63. (1478. II: megerősített érs.) - Eubel II:147. (1479. II. 1: megerősített érs.) - Schem. Col. 1942:17. (48.) - Tanulm-ok Bp. múltjából 12. köt. Bp., 1957. (Kubinyi András: A kincstári személyzet a 15. sz. 2. felében) - Tört. Szle 1965:488. (Fügedi E. szerint Kálmáncsehiből való jobbágy, legalább egy, János nevű öccse volt. Bécsben Firenzében és Padovában tanult. 1480: még csak a kisebb rendeket vette fel.) - MÉL I:670. (s.v. Handó György)
#6907
2013. nov. 6. 9:35
"Ha már egy vámpíros topikban vagyok tennék egy kis mellékletet: Handó György a topik elején feltüntetve Vámpír volt..Ha jól tudom Mátyás Király írnoka-ha tévedek javítsatok...Na szóval a Pálosok alapba tudtak a vámpírokról..Itt akkor most össze lehet adni meg kivonni a hipotéziseket..." – szilgyi

Ő volt Mátyás diplomatája ... És ha jól emlékszem akkor a pécsi székeskáptalan prépostja.... Ha jól meg nézed ... Ha valóban vámpír volt, akkor kapásból tudott Mátyás a vámpírokról....
#6906
2013. nov. 6. 9:29
"[quote author=nevem05 link=topic=434.msg35449#msg35449 date=1383725467]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35444#msg35444 date=1383722583]
[quote author=nevem05 link=topic=434.msg35441#msg35441 date=1383690573]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35431#msg35431 date=1383686311]
boldognapot.hu/blog/a-palosok-beavatasa-2/

Na végre megtaláltam............Valami ilyesmit kerestem!!! Akit érdekel olvassa végig!!!!" – szilgyi


Ja még erről a vélemény.. Elfeledkeztem ..:D
Nagyon jó link . Meg könnyíteted a dolgom . Mert ráakartam erre a dologra keresni . Mert olvastam tegnao , hofy egy pálos úgy vált pálossá , legalább is Mátyás idejében , hogy az ment hozzájuk aki akart . Eggy évig ott maradhatott meg figyelni a " Pálosságot " Azrán eldönthette , hogy akarja e . Aztán ha igen akkor jött a fent említett szarkófás be avatás .Amikor be kellet feküdni 72 órára egy koporsóba az élet és a halál közt lebegve ....
Elég kemények voltak . Nem igen tudott rólavsenki de vezekeltek és bőjtöltek . Verték magukat korbáccsal persze Jézus szenvedéséből értetődően .. Egyszer Mátyás meglátogata őket egy este és megmutaták neki ezt , beleszorúlt a szíve és sírva fakadt. böjtöltek is bár ők nem vízzel és kenyérrel hanem borral és kenyérel . Jézus teste és vére ugye.... Egyébként Mátyás nagyon tisztelte és becsülte őket. Egyszer az egyik lakomáján ami több órás volt mivel itt beszélt át részletesen mindent az illetékesekkel. Szóba került az egyház stb.. És három futárt vagy mit szét küldött , hogy néztenek meg 3 templomot. Mikor vissza jöttek mondták hogy rendbe minden a templomok már zárva mivel este van . Utána elküldött megin valakit az egyik Pálos kolostorba ahol még este is mise volt és mindenki imádkozott. És ez tetszett neki , higy amíg mások alszanak, a pálosok imádkoznak Magyarországért . Oda is adományozta nekik valamelyik templomot.. ( helyes írásért bocs a telefon átkaaaaaa)" – szilgyi

Z
Én ezt a korbács dolgot nem hiszem el...Olvastam én is de tuti valami kamu....Szűrd ki az olvasott anyagokból a humbukot a ferdítést és csak a lényegre figyelj!!" – szilgyi

Nem szerintem nem kamu... Állítólag Pálos feljegyzésekben is le van írva ... Jézus szenvedését vették magukra ha jól tudom. Persze
tényleg nagyon diszkrét kereteken belül. Mátyás is azért tudta meg mert váratlanul ment. Mikor ajtöt nyitott neki az kérte ne mondja meg , hogy ki van it" – szilgyi

Ismétlem tudom mert olvastam!! Nem kell mindent elhinni!! Biztos volt olyan bugyant aki ezt csinálta de gondolkozz el..Egy ilyen rend akik ilyen képeségekkel voltak felruházva mint ők..Önsanyargatást miért végeztek volna magukon?? Remete szent Pál sem csinált ilyeneket és Özséb sem...Akkor a többiek minek is??? Gondold végig...Nem volt a rendbe ez szabályként feltüntetve...Én nem hiszek ebben...sok a ferdítés na meg kitudja mit miért írtak és hazudtak akkoriba a rendről,valamit ki kellet találni hát ők ezt találták ki...Akik meg ezt csinálták tuti valami dinka hajlamuk volt! Figyeld töri órán is annyit hazudtak nekünk mint égen a csillagok ma már a szkíta vonal a "menő" akkor ebbe miért ne hazudhatnának és ferdítenének?? Hiszen a történelemben annyi a ferde tükörkép!!Én is feljegyezhetek magamról valamit, de az nem biztos ,hogy úgy is van...
" – szilgyi

Szerintem akkor sem kamu.... Lehet sok a ferdítés de a tagadás is ... És logikus . Mert ha jól meg nézed fő hitük Jézus . Tehát logikus ..... És ez a régmúlt időkbe volt .. És ezt még az Országért tették...
#6905
2013. nov. 6. 9:27
Ha már egy vámpíros topikban vagyok tennék egy kis mellékletet: Handó György a topik elején feltüntetve Vámpír volt..Ha jól tudom Mátyás Király írnoka-ha tévedek javítsatok...Na szóval a Pálosok alapba tudtak a vámpírokról..Itt akkor most össze lehet adni meg kivonni a hipotéziseket...

Handó György, humanista, kalocsai érsek, +1480. Mátyás király megbízásából nagyjelentőségű diplomáciai utakat tett s ezek során hatalmas összegeket fordított könyvvásárlásra; korának egyik legnagyobb magyar könyvgyűjtője volt, az egykorú olasz irodalom is nagy elismeréssel szól róla.

Próbálok rá keresni sok felőle de egy lapot sem nyit meg,mind szinte törölve lett ami egy picit is érdekes lehetne az én nézeteimből..
#6904
2013. nov. 6. 9:19
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35444#msg35444 date=1383722583]
[quote author=nevem05 link=topic=434.msg35441#msg35441 date=1383690573]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35431#msg35431 date=1383686311]
boldognapot.hu/blog/a-palosok-beavatasa-2/

Na végre megtaláltam............Valami ilyesmit kerestem!!! Akit érdekel olvassa végig!!!!" – nevem05


Ja még erről a vélemény.. Elfeledkeztem ..:D
Nagyon jó link . Meg könnyíteted a dolgom . Mert ráakartam erre a dologra keresni . Mert olvastam tegnao , hofy egy pálos úgy vált pálossá , legalább is Mátyás idejében , hogy az ment hozzájuk aki akart . Eggy évig ott maradhatott meg figyelni a " Pálosságot " Azrán eldönthette , hogy akarja e . Aztán ha igen akkor jött a fent említett szarkófás be avatás .Amikor be kellet feküdni 72 órára egy koporsóba az élet és a halál közt lebegve ....
Elég kemények voltak . Nem igen tudott rólavsenki de vezekeltek és bőjtöltek . Verték magukat korbáccsal persze Jézus szenvedéséből értetődően .. Egyszer Mátyás meglátogata őket egy este és megmutaták neki ezt , beleszorúlt a szíve és sírva fakadt. böjtöltek is bár ők nem vízzel és kenyérrel hanem borral és kenyérel . Jézus teste és vére ugye.... Egyébként Mátyás nagyon tisztelte és becsülte őket. Egyszer az egyik lakomáján ami több órás volt mivel itt beszélt át részletesen mindent az illetékesekkel. Szóba került az egyház stb.. És három futárt vagy mit szét küldött , hogy néztenek meg 3 templomot. Mikor vissza jöttek mondták hogy rendbe minden a templomok már zárva mivel este van . Utána elküldött megin valakit az egyik Pálos kolostorba ahol még este is mise volt és mindenki imádkozott. És ez tetszett neki , higy amíg mások alszanak, a pálosok imádkoznak Magyarországért . Oda is adományozta nekik valamelyik templomot.. ( helyes írásért bocs a telefon átkaaaaaa)" – nevem05

Z
Én ezt a korbács dolgot nem hiszem el...Olvastam én is de tuti valami kamu....Szűrd ki az olvasott anyagokból a humbukot a ferdítést és csak a lényegre figyelj!!" – nevem05

Nem szerintem nem kamu... Állítólag Pálos feljegyzésekben is le van írva ... Jézus szenvedését vették magukra ha jól tudom. Persze
tényleg nagyon diszkrét kereteken belül. Mátyás is azért tudta meg mert váratlanul ment. Mikor ajtöt nyitott neki az kérte ne mondja meg , hogy ki van it" – nevem05

Ismétlem tudom mert olvastam!! Nem kell mindent elhinni!! Biztos volt olyan bugyant aki ezt csinálta de gondolkozz el..Egy ilyen rend akik ilyen képeségekkel voltak felruházva mint ők..Önsanyargatást miért végeztek volna magukon?? Remete szent Pál sem csinált ilyeneket és Özséb sem...Akkor a többiek minek is??? Gondold végig...Nem volt a rendbe ez szabályként feltüntetve...Én nem hiszek ebben...sok a ferdítés na meg kitudja mit miért írtak és hazudtak akkoriba a rendről,valamit ki kellet találni hát ők ezt találták ki...Akik meg ezt csinálták tuti valami dinka hajlamuk volt! Figyeld töri órán is annyit hazudtak nekünk mint égen a csillagok ma már a szkíta vonal a "menő" akkor ebbe miért ne hazudhatnának és ferdítenének?? Hiszen a történelemben annyi a ferde tükörkép!!Én is feljegyezhetek magamról valamit, de az nem biztos ,hogy úgy is van...
#6903
2013. nov. 6. 9:14
"A PÁLOSOK IGAZI KINCSE
Egy föld alatti titok nyomában
A pálosokat, az egyetlen magyar alapítású szerzetesrendet már a középkorban titokzatos legendák övezték. Azt suttogták róluk, hogy a Pilis valamelyik hegye gyomrában egy föld alá rejtett titkot őriznek – de hogy valójában mi ez a titok, azt mind a mai napig nem sikerült kideríteni… Ám a legutóbbi évek Pilisben zajló – főképpen amatőr – régészeti kutatásai egyre inkább beigazolják azt, hogy e szóbeszédek igazak, s a hegység alatt valóban valamilyen döbbenetes dolog lapul! A pálosokról a rend 1250-ben való megalapítása óta már sok mindent mondtak és írtak – jót és rosszat is. Napjainkban pedig egyfajta kultusz veszi őket körül, főként ezoterikus körökben: sokan vélik úgy ugyanis, hogy a pálosok hitében maradt meg az az ősmagyar fényvallás, mely valójában a Jézus-hit és az iráni-szkíta eredetű misztériumok egykori szintézise. A ma élő pálos atyák egy része elfogadja ezt a feltevést, mások nem, ám ezzel még mindig nem kaptunk választ a kérdésre: kik ők valójában? Ha erre vagyunk kíváncsiak, a legjobb, ha Gyöngyösi Gergely pálos generális atya töredékesen fennmaradt művéhez – illetve a pilisi falvakban megmaradt néphagyományhoz – fordulunk. Mindkét forrás elmondja, hogy a pálosokat ruhájuk színe alapján „fehércsuhásoknak” nevezték, és azt mesélték róluk, hogy különleges – mondhatni paranormális – képességek birtokosai. Állítólag puszta akaratukkal képesek magukhoz hívni a kardjukat, értik az állatok, a növények és a kövek nyelvét, eltávozásukkor pedig nem marad fenn utánuk holttest!" – szilgyi


A dobogó kő.......... Talán.
#6902
2013. nov. 6. 9:12
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg35442#msg35442 date=1383718697]
ujvilagtudat.blogspot.hu/2013/11/egy-idegen-megvaltorol-tett-vatikani.html#.UnnWUuWZ_Gc" – szilgyi


Hát ehhez nem is tudom mit kéne hozzá fűzni...Amíg ekkora nézeteltérések vannak és bizonytalanságok,úgy gondolom ez annak a jele,hogy az emberek még nem állnak készen arra,hogy egy ekkora bejelentést halljanak. Szerintem még nincs itt az ideje...Ha valóban be jelentik a földönkívüli jelenséget a földön és azoknak a létezését esetlegesen a benyomását történelmünk korszakaiba előtte tisztázni kéne a szándékokat és a mihez tartásaikat.Amíg az emberek félnek ez lehetetlen szóval több jó indulatú jelenséget kéne tanúsítani stb..." – szilgyi

Pontosan...
#6901
2013. nov. 6. 9:11
"[quote author=nevem05 link=topic=434.msg35441#msg35441 date=1383690573]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35431#msg35431 date=1383686311]
boldognapot.hu/blog/a-palosok-beavatasa-2/

Na végre megtaláltam............Valami ilyesmit kerestem!!! Akit érdekel olvassa végig!!!!" – szilgyi


Ja még erről a vélemény.. Elfeledkeztem ..:D
Nagyon jó link . Meg könnyíteted a dolgom . Mert ráakartam erre a dologra keresni . Mert olvastam tegnao , hofy egy pálos úgy vált pálossá , legalább is Mátyás idejében , hogy az ment hozzájuk aki akart . Eggy évig ott maradhatott meg figyelni a " Pálosságot " Azrán eldönthette , hogy akarja e . Aztán ha igen akkor jött a fent említett szarkófás be avatás .Amikor be kellet feküdni 72 órára egy koporsóba az élet és a halál közt lebegve ....
Elég kemények voltak . Nem igen tudott rólavsenki de vezekeltek és bőjtöltek . Verték magukat korbáccsal persze Jézus szenvedéséből értetődően .. Egyszer Mátyás meglátogata őket egy este és megmutaták neki ezt , beleszorúlt a szíve és sírva fakadt. böjtöltek is bár ők nem vízzel és kenyérrel hanem borral és kenyérel . Jézus teste és vére ugye.... Egyébként Mátyás nagyon tisztelte és becsülte őket. Egyszer az egyik lakomáján ami több órás volt mivel itt beszélt át részletesen mindent az illetékesekkel. Szóba került az egyház stb.. És három futárt vagy mit szét küldött , hogy néztenek meg 3 templomot. Mikor vissza jöttek mondták hogy rendbe minden a templomok már zárva mivel este van . Utána elküldött megin valakit az egyik Pálos kolostorba ahol még este is mise volt és mindenki imádkozott. És ez tetszett neki , higy amíg mások alszanak, a pálosok imádkoznak Magyarországért . Oda is adományozta nekik valamelyik templomot.. ( helyes írásért bocs a telefon átkaaaaaa)" – szilgyi

Z
Én ezt a korbács dolgot nem hiszem el...Olvastam én is de tuti valami kamu....Szűrd ki az olvasott anyagokból a humbukot a ferdítést és csak a lényegre figyelj!!" – szilgyi

Nem szerintem nem kamu... Állítólag Pálos feljegyzésekben is le van írva ... Jézus szenvedését vették magukra ha jól tudom. Persze
tényleg nagyon diszkrét kereteken belül. Mátyás is azért tudta meg mert váratlanul ment. Mikor ajtöt nyitott neki az kérte ne mondja meg , hogy ki van it
#6900
2013. nov. 6. 9:06
A PÁLOSOK IGAZI KINCSE
Egy föld alatti titok nyomában
A pálosokat, az egyetlen magyar alapítású szerzetesrendet már a középkorban titokzatos legendák övezték. Azt suttogták róluk, hogy a Pilis valamelyik hegye gyomrában egy föld alá rejtett titkot őriznek – de hogy valójában mi ez a titok, azt mind a mai napig nem sikerült kideríteni… Ám a legutóbbi évek Pilisben zajló – főképpen amatőr – régészeti kutatásai egyre inkább beigazolják azt, hogy e szóbeszédek igazak, s a hegység alatt valóban valamilyen döbbenetes dolog lapul! A pálosokról a rend 1250-ben való megalapítása óta már sok mindent mondtak és írtak – jót és rosszat is. Napjainkban pedig egyfajta kultusz veszi őket körül, főként ezoterikus körökben: sokan vélik úgy ugyanis, hogy a pálosok hitében maradt meg az az ősmagyar fényvallás, mely valójában a Jézus-hit és az iráni-szkíta eredetű misztériumok egykori szintézise. A ma élő pálos atyák egy része elfogadja ezt a feltevést, mások nem, ám ezzel még mindig nem kaptunk választ a kérdésre: kik ők valójában? Ha erre vagyunk kíváncsiak, a legjobb, ha Gyöngyösi Gergely pálos generális atya töredékesen fennmaradt művéhez – illetve a pilisi falvakban megmaradt néphagyományhoz – fordulunk. Mindkét forrás elmondja, hogy a pálosokat ruhájuk színe alapján „fehércsuhásoknak” nevezték, és azt mesélték róluk, hogy különleges – mondhatni paranormális – képességek birtokosai. Állítólag puszta akaratukkal képesek magukhoz hívni a kardjukat, értik az állatok, a növények és a kövek nyelvét, eltávozásukkor pedig nem marad fenn utánuk holttest!
#6899
2013. nov. 6. 8:58
- Ha mi hálatlanok is vagyunk, a külföldiek mit tudnak erről a rendről?

- Nálunk többet tudnak, hiszen a rend egész Európát behálózta. Sőt Dél-Amerikába is eljutott. Nem beszélünk arról, hogy amikor Kolombusz elindult a lisszaboni kikötőből az Újvilág felfedezésére, háromszáz magyarországi pálost vitt magával. Azért történt ez így, mert akkor a portugál királyné, portugáliai Szent Erzsébet, Árpád-házi hercegnő volt, aki kikötötte, hogy csak magyar pálosok mehetnek az útra. A lisszaboni kikötőben Gyöngyösi Gergely pálos generális búcsúztatta őket.
De arról sem beszélünk, amit Fatimában tudtam meg mexikói egyházi vezetőktől. Amikor megkérdeztem tőlük, hogy a San Paulo nevű város a sok Szent Pál közül melyiket választotta védőszentjének, rám néztek, tudták, hogy magyar vagyok, és nagyon meglepődtek, hogy nem tudom, hogy a mi Remete Szent Pálunkról van elnevezve!

A pálosoknak Közép-Dél-Amerikában több nyoma is van, például több helyen találtak pálos rovásírást, de ezekről se esik sok szó. Próbáltam felkutatni ott jártamkor ezeket, de egyedül lehetetlenség, csak nagyon felkészült expedícióval lehetne megközelíteni.

Egyébként fennmaradt egy quatamalai levél egy püspöktől, amiben a spanyol Károly királynak írja, hogy a Habsburg császár sem a legkeresztényebb módon uralkodik, mert Fráter Györgyöt megölette, aki pálos és bíboros volt. Ennyire féltek és félnek valamilyen rejtélyes ok miatt az ősi pálos szellemiségtől! Talán azért, mert magyar!

Az újraindításhoz legalább egy püspök engedélye szükséges, akinek az egyházmegyei területén újjá lehetne szervezni az ősi pálos rendet. Sajnos, Magyarországon ilyen püspök nincsen!
#6898
2013. nov. 6. 8:51
A magyar királyságra törő sötét erőket egy fél évszázadon keresztül két hős, Hunyadi János és Hunyadi Mátyás tartóztatta fel. A két Hunyadi szent erejét növelte a pálos rend és az ország nemességének ereje is, hiszen a kor bővelkedett a kiváló magyar férfiakban. Hunyadi Mátyás szoros és bensőséges kapcsolata a pálos renddel ismert, azonban úgy tűnik maga a Hunyadi család is több évszázados pálos kapcsolattal rendelkezett.

A Hunyadi család eredetével kapcsolatosan Fráter Lénárt átfogó kutatásokat végzett a két világháború között. Munkájának eredményét a „Hunyadi magyar származása okleveleken” című könyvben foglalta össze. Fráter Lénárt oklevél- és címerkutatásokra alapozva arra a következtetésre jutott, hogy Hunyadi János Vereb Péter fia, Hunyadi Mátyás pedig Vereb Péter unokája volt. Miért van ennek a kérdésnek jelentősége? Azért, mert ha valóban a Vereb család a Hunyadi család őse, a Hunyadiak és a pálos rend kapcsolata újabb adalékokkal gazdagodik. A Vereb család alapította 1370-ben Mátraverebély-Szentkút második kegytemplomát, átépítve az eredeti kis gótikus templomot. Ebben az évben pálos kolostor alapítására is sor került.
A kegytemplomban áll ma is Vereb Péter síremléke, a családi címerrel. Fráter Lénárt kutatásait sokáig mellőzte a történettudomány, de a pálos keresztes kő feltárása új megvilágításba helyezi Lénárt testvér megállapításait. A családi címer és a pálos keresztes kő közötti kapcsolat első pillantásra laikus számára is megállapítható.

A sírkő felirata:
Itt nyugszik a rettenthetetlen legyőzhetetlen katonának, Péter mesternek, György fiának, Erdély egykori alvajdájának, e templom alapítójának teste, aki meghalt 1403-ban”

A sírkő nemcsak a pálos kereszt miatt figyelemre méltó, hanem a kereszt fölött kétszer is megjelenő, tehát hangsúlyozott, hollószerű madár miatt is, amely a Hunyadiak címerét is uralja.

Mátraverebély-Szentkút a kezdetektől szoros kapcsolatban áll a pálos renddel és a Vereb családdal. Vereb Imre ugyanis már a pálos rend alapításakor csatlakozott az Özséb alapította rendhez és pálos remete lett Szentkúton. Vélhetően a Vereb-család által felfogadott mesteremberek vájták ki azokat a barlangokat, amelyekben pálos remete-testvérek élték Istennek szentelt életüket.

Úgy tűnik tehát, hogy a Hunyadiak és pálosok kapcsolatának gyökerei két évszázadra visszanyúló családi hagyományon alapulnak.

05,Szerintem ez lehetett a Mátyás és a Pálosok közti kapocs alapja...Mind a kettő hollós volt! Hát ezért!!
#6897
2013. nov. 6. 8:39
"ujvilagtudat.blogspot.hu/2013/11/egy-idegen-megvaltorol-tett-vatikani.html#.UnnWUuWZ_Gc" – Penelope

Hát ehhez nem is tudom mit kéne hozzá fűzni...Amíg ekkora nézeteltérések vannak és bizonytalanságok,úgy gondolom ez annak a jele,hogy az emberek még nem állnak készen arra,hogy egy ekkora bejelentést halljanak. Szerintem még nincs itt az ideje...Ha valóban be jelentik a földönkívüli jelenséget a földön és azoknak a létezését esetlegesen a benyomását történelmünk korszakaiba előtte tisztázni kéne a szándékokat és a mihez tartásaikat.Amíg az emberek félnek ez lehetetlen szóval több jó indulatú jelenséget kéne tanúsítani stb...
#6896
2013. nov. 6. 8:23
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35431#msg35431 date=1383686311]
boldognapot.hu/blog/a-palosok-beavatasa-2/

Na végre megtaláltam............Valami ilyesmit kerestem!!! Akit érdekel olvassa végig!!!!" – nevem05


Ja még erről a vélemény.. Elfeledkeztem ..:D
Nagyon jó link . Meg könnyíteted a dolgom . Mert ráakartam erre a dologra keresni . Mert olvastam tegnao , hofy egy pálos úgy vált pálossá , legalább is Mátyás idejében , hogy az ment hozzájuk aki akart . Eggy évig ott maradhatott meg figyelni a " Pálosságot " Azrán eldönthette , hogy akarja e . Aztán ha igen akkor jött a fent említett szarkófás be avatás .Amikor be kellet feküdni 72 órára egy koporsóba az élet és a halál közt lebegve ....
Elég kemények voltak . Nem igen tudott rólavsenki de vezekeltek és bőjtöltek . Verték magukat korbáccsal persze Jézus szenvedéséből értetődően .. Egyszer Mátyás meglátogata őket egy este és megmutaták neki ezt , beleszorúlt a szíve és sírva fakadt. böjtöltek is bár ők nem vízzel és kenyérrel hanem borral és kenyérel . Jézus teste és vére ugye.... Egyébként Mátyás nagyon tisztelte és becsülte őket. Egyszer az egyik lakomáján ami több órás volt mivel itt beszélt át részletesen mindent az illetékesekkel. Szóba került az egyház stb.. És három futárt vagy mit szét küldött , hogy néztenek meg 3 templomot. Mikor vissza jöttek mondták hogy rendbe minden a templomok már zárva mivel este van . Utána elküldött megin valakit az egyik Pálos kolostorba ahol még este is mise volt és mindenki imádkozott. És ez tetszett neki , higy amíg mások alszanak, a pálosok imádkoznak Magyarországért . Oda is adományozta nekik valamelyik templomot.. ( helyes írásért bocs a telefon átkaaaaaa)" – nevem05

Én ezt a korbács dolgot nem hiszem el...Olvastam én is de tuti valami kamu....Szűrd ki az olvasott anyagokból a humbukot a ferdítést és csak a lényegre figyelj!!
#6895
2013. nov. 6. 8:20
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35433#msg35433 date=1383686540]
[quote author=nevem05 link=topic=434.msg35430#msg35430 date=1383686258]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg35426#msg35426 date=1383685230]
[quote author=nevem05 link=topic=434.msg35419#msg35419 date=1383683708]
Na és most mizu ?

Amúgy a pálosok elég diszkrét szervezet , gondolom az elmúlásuk is az. De hát ha minden igaz akkor pár gombnyonás és meg tudod a választ....:)" – nevem05


Hogy érted,hogy gombnyomás?? Ja és el kéne menni a könyvtárba valamelyik nap!! Jössz?? Szervezet? Hát ja nevezhetjük annak is de a netten felőlük kétlem,hogy hallani...(Ha vannak még)" – nevem05

Persze majd egyeztetünk....

Egyébként azt tudtátok , hogy Zrinyi Miklós Mátyáaról alkotott művében azt állítja, hogy a természet agyon sokat fáradoott azon, hogy megteremtse Máttyást. Sőt olyannyira sokat fáradozott rajt , hogx többé hasonlót sem tudott alkotni. És hogy a pálos rend is segétkezett. És , hogy a tej úton látható csillagok maga Máttyás . És hozzá teszi , hogy ezek nem költöji szép szavak ... " – nevem05

Igen,olvastam róla!!! Hát igen ...Mátyás Király elég sok mindent tudhatott..............Oké majd egyeztetünk,ki kell hoznom egy könyvet amit ajánlottak..." – nevem05

Rendben ;) a holloról is sok mindent olvastam . De még nem vagyok a végén ...Többek közt .... Ugye Pál remete a sivatagba vonult és ott él . Pálma levél volt a ruházata a pálma gyümölcs pedig az elnnivalója. És a hollo minden nap egy fél kenyeret vitt neki ..Amíg egyiknap elment hozzá Antal akkor már a hollo egy kenyeret vitt . És ugye estenbele olvad a hollonaz éjszakába a kenyér pedig szinte vílágít a csőrében , és olyan mindh hulló csillag lenne ami ép hull.és ha a hollo szót nézük akkor az első o betüt ki veszem és u betüvel helyetesítem akkor hullo lesz . mikor repül olyan mindha az ég alá hullana tehetetlenül...és a kenyér ami a szájában volt. Ha ki veszem a kenyérből az e és az é betüt és helyetesítem ö betüvel akkor könyör lesz belőle . Így lesz a földre hulló könyör . Mind ez mellet abkenyér Jézus teste... :)" – nevem05

A könyör régebben kenyeret is jelentett úgy tudom de nagyon jól le írtad!! Hulló könyör :)
#6894
2013. nov. 6. 7:18
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0