Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#6743
2013. nov. 1. 10:30
Nekem ez az oldal volt benn a kedvencekben,ezt is az szerkeszti,aki a másikat:
enkara.hupont.hu/4/palos-kereszt
#6742
2013. nov. 1. 10:26
Hatsepszut

A történeti adatok bősége sokkal közelebb hozza Hatsepszutot, akinek pompás Deir el-Bahari-i templomát (luxori nyugati part) ma is turisták ezrei látogatják. Hatsepszut a 18. dinasztia tagja volt, II. Thotmesz felesége. Mivel kettejük házasságából csak egy lány, Nofruré született, a fáraó halála után az egyik mellékfeleség kiskorú fia, III. Thotmesz lett a törvényes uralkodó. A gyermek helyett Hatsepszut kormányzott mint régens, de csupán rövid ideig elégedett meg ezzel a méltósággal, hatalmi törekvését csak a fáraók trónja elégíthette ki. Maatkaré lett az uralkodói neve, hivatalos ceremóniák alkalmával a rituális műszakállt viselte, tehát mintegy férfi képében lett III. Thotmesz társuralkodója. A régensi időszakot is beszámítva több mint húsz éven át irányította és virágoztatta fel az országot. Kisebb háborúskodásoktól eltekintve békés korszaka ez Egyiptomnak. A királynő egy nagyszabású kereskedelmi expedícióra volt a legbüszkébb, melyet a kelet-afrikai Punt országba indított. Az egyiptomiak harci bárdot, tőröket, díszgallérokat, láncokat hoztak fizetségül az elefántcsontért, tömjénért és sok más értékes áruért.

kiszó

Ezt Thotmész fáraót nem is ismertem eddig......

Mire gondolok,hú hát egy marhaságra szokásom szerint. :D Privibe le írom...
#6741
2013. nov. 1. 10:25
Köszi a linket.

Mire gondolsz?
#6740
2013. nov. 1. 10:21
www.rovasoldal.eoldal.hu/cikkek/127-egyiptomi-magyar-nyelvemlek-16-a-nagyurak-titkara.html

Szia Penelope :) Egy blogban találtam..Linkelem.
www.enkarapilisszanto.eoldal.hu/cikkek/versek/versek.html

Ha jól gondolom egy Pálos írta..Nem írták ki a szerző!
Te is arra gondolsz amire én??
#6739
2013. nov. 1. 10:16
Ki írta a verset Szilgyi?



Kárpáti Igaz Szó; Mozaik;

Egyiptom királynői


Ha az ókori Közel-Kelet országait összehasonlítjuk, Egyiptomban a nők helyzete messze kedvezőbb volt, mint bármelyik korabeli államban.

A feleség a „ház úrnője” címet viselte, ő irányította a családot, szabadon rendelkezhetett vagyonával, a férj halála esetén a javak egyharmad része jutott neki, a többi a gyermekeket illette. A nő nem alávetett, hanem megbecsült, tiszteletben álló tagja volt a társadalomnak, akár egy közember felesége lett, akár a fáraói családban nőtt fel, ahol a legfőbb méltóság betöltése is lehetséges volt számára. Írásunkban három királynőt ragadtunk ki a három évezredes egyiptomi történelemből.

Kleopátra

Kr. e. 51-ben meghalt XII. Ptolemaiosz, aki országát leányára, VII. Kleopátrára és annak öccsére, XIII. Ptolemaioszra, mint társuralkodókra hagyta. Kleopátra okos asszony volt. Több nyelven beszélt, műveltségéről elismeréssel nyilatkoztak. Valójában nem tartozott a kor szépségideáljai közé, alakja viszont arányos és kecses volt. Mi több, mesterien sminkelte magát.

Ő volt az első nő, aki céljai érdekében a kozmetika minden trükkjét bevetette. Előkelő, finom modorával, érzéki mozdulataival és gyönyörű hangjával sorra hódította meg a férfiakat. Többek között Caesart, Antoniust is elcsábította. Octavianusnak, Antonius sógorának viszont nem sikerült elcsavarnia a fejét. A férfi fogságba ejtette az egyiptomi királynőt. Közölte Kleopátrával, hogy Rómába viteti, ahol rabszolgaként fogják végigvezetni az utcákon, kitéve a gyalázkodó nép indulatainak. A világ egyik legkülönösebb asszonya ekkor inkább mérgeskígyóval maratta meg magát, így vetve véget életének.

Nitókrisz

Bizonyára Kleopátra is hallott Nitókriszról, hiszen Hérodotosz és Manethón, a görögül író tudós történész egyiptomi pap is beszélt róla. Nitókrisz tragikus története az Óbirodalom végén bekövetkezett zűrzavar korára esett, amikor a memphiszi központi hatalom meggyengülése után Egyiptom különböző területei felett helyi hatalmasságok vették át az ellenőrzést.

A hagyomány szerint testvére meggyilkolása után lett Egyiptom uralkodója, és a bizonytalan belpolitikai helyzet ellenére 12 évig megőrizte királyságát. Manethón a „legnemesebb és legszebb” nőként írja le, és mint különlegességet emeli ki szőkeségét. A nem mindennapi asszony tragikus sorsát Hérodotosz örökítette meg. Egy föld alatti sír elkészülte után lakomára hívta meg fivére gyilkosait, majd az üregbe bevezette a Nílus vizét. A sikeres bosszú után azonban menekülnie kellett. Hérodotosz szerint egy hamuval teli helyiségbe – valószínűleg egy sír függőleges, kútszerű aknájába – vetette magát, és nyilván ott lelte halálát. A titokzatos királynő köré legendák szövődtek: alakja összefonódott a híres görög kurtizánnal, Rhodópisszal, és neki tulajdonították a harmadik gizai piramis (Mükerinosz piramisa) építését is.

Hatsepszut

A történeti adatok bősége sokkal közelebb hozza Hatsepszutot, akinek pompás Deir el-Bahari-i templomát (luxori nyugati part) ma is turisták ezrei látogatják. Hatsepszut a 18. dinasztia tagja volt, II. Thotmesz felesége. Mivel kettejük házasságából csak egy lány, Nofruré született, a fáraó halála után az egyik mellékfeleség kiskorú fia, III. Thotmesz lett a törvényes uralkodó. A gyermek helyett Hatsepszut kormányzott mint régens, de csupán rövid ideig elégedett meg ezzel a méltósággal, hatalmi törekvését csak a fáraók trónja elégíthette ki. Maatkaré lett az uralkodói neve, hivatalos ceremóniák alkalmával a rituális műszakállt viselte, tehát mintegy férfi képében lett III. Thotmesz társuralkodója. A régensi időszakot is beszámítva több mint húsz éven át irányította és virágoztatta fel az országot. Kisebb háborúskodásoktól eltekintve békés korszaka ez Egyiptomnak. A királynő egy nagyszabású kereskedelmi expedícióra volt a legbüszkébb, melyet a kelet-afrikai Punt országba indított. Az egyiptomiak harci bárdot, tőröket, díszgallérokat, láncokat hoztak fizetségül az elefántcsontért, tömjénért és sok más értékes áruért.

kiszó
#6738
2013. nov. 1. 10:11
FOHÁSZ



Most jött el az idő

Haladni a múltba

Őseink lelkéhez

Visszahajolva



Atilla, Hun Király

Vezesd újra néped!

Ahová Hun s Magyar

Csak testvérként léphet.



Ezerötszáz tavasz

S ugyanennyi tél is

Nevedet hallva

Rettegik és félik.



Őskeresztény hited

Pogánynak nevezte világ

Ősök tudását magod

Hordozta, s adta át.



Ordoszi szentélyre

Visszaemlékezvén,

Beszélted még

A szinzuk ősi nyelvét.



Temetésed titkát

Mit tudni kíván világ,

Temetésed helyét

Beavatottak tudták.



Hármas koporsód

Rejtett szimbólumát

Lassan megismerheti

A világ.



Az idők érnek

Magyarok remélnek

Árpád-ház vonala

Nem halt még ki

végleg.



Nagyboldogasszony népe

Maroknyi kis része

Imádkozza Szent Koronát

S az új Szakrális Királyt.



ISTEN ÁLDD

MEG A

MAGYART

ÁMEN
____________________________________________________
#6737
2013. nov. 1. 9:25
"
Az Antarktisz-összeesküvés
Kategória: Tudomány és érdekesség - Közzétette: fulldragon
Meglehetősen furcsa paradoxon, hogy amíg bolygónk egyes részein a túlnépesedés okoz egyre aggasztóbb problémákat, addig létezik a Földön egy egész kontinens, amely tulajdonképpen lakatlan. Vagy legalábbis látszólag lakatlan, hiszen nagyon sok jel mutat arra, hogy a kutatóállomások személyzetén kívül is élnek emberek a hatodik kontinensen. Méghozzá olyan emberek, akik nem akarják, hogy a világ tudomást szerezzen a létezésükről. Mint például az a Jason Társaság, amely a Titkos Föld nevű programot irányítja, és amelynek egyik célja az állítólag az Antarktisz jégpáncélja alatt rejtőző ősi romok feltárása…

Az Antarktisz napjainkban is számos titkot őriz. Az Ausztráliánál is nagyobb kiterjedésű, halottnak hitt földön egyre-másra történnek különféle rejtélyes események. 2012 februárban például orosz kutatók váltak köddé, akik egy hét után előkerültek ugyan, ám eltűnésükre máig nem adtak magyarázatot. Mi több, ők maguk azt állítják, hogy el sem tűntek, ugyanott tartózkodtak, ahol addig, csak éppen az őket keresők nem találtak rájuk.

Az orosz kutatók maguk is egy természeti anomáliát tanulmányoztak: a Vosztok-tavat. A szibériai Bajkál-tó méretéhez fogható Vosztok a legnagyobb, legmélyebb és leginkább elszigetelt az Antarktisz mintegy 150 jég alatti tava közül.

Közel négy kilométer vastag jégpáncél fedi egyes feltételezések szerint már legalább 15 millió éve, mások szerint viszont legfeljebb 10-15 ezer éve.
Bármint legyen is azonban, a jég alatt a tó vize folyékony halmazállapotú annak ellenére, hogy a hőmérséklete mindössze mínusz három Celsius-fokos, tehát fagyottnak kellene lennie. Sőt, ma már azzal is tisztában vannak a tudósok, hogy a tóban van élet, noha a körülmények semmilyen más földi környezethez nem hasonlítanak.


Ezzel pedig az is bebizonyosodott, hogy a hatodik kontinensen nemcsak a történelem előtti időkben, hanem akár napjainkban is lehetséges élet – a jég alatt. Méghozzá akár magasabb rendű élet is, amit sokan úgy értelmeznek, hogy egy ősi, elveszett civilizáció maradványai és túlélői rejtőznek ott az emberiség elől. Pontosabban csak az átlagemberek és a nyilvánosság elől, hiszen az utóbbi száz évben valószínűleg több kormány is kapcsolatba lépett ezzel a titokzatos civilizációval…

forrás:/HihetetlenMagazin/" – Penelope


Nagyon jó!! Ez tetszik!! :D
#6736
2013. nov. 1. 9:20
""Bámulj világ, mert halandó
ilyet nem láttál soha,
amilyen Pál temetése
volt s különös gyásztora:
sírját oroszlánok ásták,
amiben majd lent pihen,
szentjein keresztül Isten
századoknak így izen.,,
#6735
2013. nov. 1. 8:30
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg35260#msg35260 date=1383242091]
[quote author=Sheila link=topic=434.msg35259#msg35259 date=1383241126]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg35257#msg35257 date=1383239675]
[quote author=Sheila link=topic=434.msg35255#msg35255 date=1383239534]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg35253#msg35253 date=1383239180]
[quote author=Sheila link=topic=434.msg35251#msg35251 date=1383238876]
Francba.....blogot akarok indítani, a kis történetemnek....de mi legyen a címe????? Segítség! :D " – Sheila

A bloghoz sok sikert,biztosan kitalálsz majd valami frappáns címet neki :)
Linket kérünk ám majd!" – Sheila

Köszi. :D Persze, belinkelem ha még ebben az életben kitalálom a címét.... XD Mindig gondba vagyok a címekkel..... :D Meg a nevekkel.....többet agyalok rajtuk, mint magán a történeten.... :D" – Sheila

Jah,ismerős :) Már várom :) Türelemmel hadilábon állok." – Sheila

Találtam egy jót..... "Világok őrzői". Szóval talán jó lesz...ha nem, hát leszarom, nem jut jobb az eszembe.... :D Mindjárt megcsinálom a blogot.... :D" – Sheila

Tetszik a cím :) De jóóóó,végre valami,amire nem kell sokat várni! :)" – Sheila

Pedig olyan sokat nem mond a cím.... :P :P A bevezetőm már megvan, az 1.fejezet meg folyamatban.....szóval....sok még nincs belőle.... :D

Jó szar lesz..... :D :D Most elbizonytalanodtam, szerintem kapok én negatívumot majd rendesen, mert nem vagyok profi, de mindegy.... :D :D

vilagokorzoi.blogspot.hu/" – Sheila

Nekem már volt szerencsém az elsők között olvasni!!! Mint már akkor is megírtam nagyon de nagyon jó!!! Nem is értem miért ingadozik az önbizalmad Nina!!! Bár én tudnék ilyen jól írni :-\ :) Várom a folytatást!!!!
#6734
2013. okt. 31. 22:00
törölt tag
"Nina: Nem rossz ez. Mindenképpen ígéretes ízelítő abból, ami jön. " – Falcon

Akkor jó. :)
És ami jön, remélhetőleg az idegszálak feszítése.... :D
#6733
2013. okt. 31. 21:59
törölt tag
"Nina:Most nem ezért vagy azért,de ez....bocsi a ronda szóért,de baromi jó! :D Kérem a folytatást-de hamar!! :)
El ne bizonytalanodj nekem,mert harapok!! ;)" – Penelope


Húúú, kő legördül picuri szívecskémről.... :) Oké, örülök neki, hogy tetszik. :)
Bár a folytatás meglepő lesz, szerintem.... :D
#6732
2013. okt. 31. 20:46
Nina: Nem rossz ez. Mindenképpen ígéretes ízelítő abból, ami jön.
#6731
2013. okt. 31. 20:39
#6730
2013. okt. 31. 20:32
Na végre van egy kis időm feljönni.... Nagyon zsúfoltak a napjaim...... Elolvasok három oldalt iTTT és már léphetek is ki , mert van mindig valami . Ma Szilgyivel könyvtárba mentünk hát én rosszul voltam a nevetéstől neki hihi. Nagyon jó cuccok vannak itt megin. Ja amúgy sziasztok :)
#6729
2013. okt. 31. 20:25
Nina:Most nem ezért vagy azért,de ez....bocsi a ronda szóért,de baromi jó! :D Kérem a folytatást-de hamar!! :)
El ne bizonytalanodj nekem,mert harapok!! ;)
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0