Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#6518
2013. okt. 24. 12:40
Most lépek majd este re.......
#6517
2013. okt. 24. 12:27
Az 1999 -ről szóló jóslata elég érdekes.Bár az évszám nem smakkol de ezt rengeteg féle képen meg lehet forgatni...
Köszi a linket Penelope.
#6516
2013. okt. 24. 12:17
#6515
2013. okt. 24. 12:14
Már egyszer beraktam...De megismétlem :D

Fiának, Caesarnak szóló egyik levelében, melyet A Próféciák Előszavához csatolt, a következőket írja (ebből a levélből több tekintetben rekonstruálható Nostradamus módszere a látomások meglátásáról és lejegyzéséről; a 8 oldalas levél bekezdéseit nem sorrendben és erősen rövidítve közöljük):
A próféták a halhatatlan Isten és a jó angyalok által a jövendölés szellemét kapják. Ezáltal látnak ők nagyon távoli dolgokat, és tudnak jövőbeni eseményeket előrelátni. A nagyhatalmú Isten nélkül semmi nem tud teljesülni. […] Mi, akik emberek vagyunk, természetes tudással, tehetséggel és ügyességgel a teremtő Isten elrejtett titkaiból felismerni semmit sem tudunk, »mert nem a mi dolgunk, hogy tudjuk az időket …« és így tovább. Hasonlóképp, mint most, lesznek a jövőben is egyes személyek, kiknek a teremtő Isten képszerű látomásokkal a jövő titkait fel akarja fedni. A múltban is így volt … Az ember sugalmazást kap, és képes az istenit az emberitől megkülönböztetni.
A természetes értelem nem láthat természetfeletti dolgokat […]. Én kérlek téged, fiam, soha ne foglalkoztasd értelmed ilyen álmodozásokkal és semmiségekkel […]. Ehhez tartozik a gyalázatosnál is rosszabb mágia hiábavalósága, amit már régen elvetett a szentírás és az isteni törvény – ebből természetesen kivéve a kiszámítható asztrológia megálapításait. […]
Én egészen nyíltan kimondom: (próféta az), akinek ő végtelen és felfoghatatlan nagyságát mélyértelmű sugalmazásban feltárni akarja. Ezt főképpen két forrásból kapja [ti. a próféta …]: [1.] a természetfeletti fény besugározza a személyt, aki [2.] a csillagtudomány által jósol.
Én nagyobb bűnös vagyok, mint bárki más a világon, alávetve minden emberi nyomorúságnak. Hetente azonban néhányszor elragadtatott állapotba kerülök, és hosszú számítások segítségével közlöm az éjszakai tanulmányban megtisztított jó illatot. Így állítottam össze a prófétai könyveket. […] ezeket szándékosan homályosra szerkesztettem.
[miért szerkesztette homályosra:] Ha az ember leírja, hogy királyságok, pártok, vallások milyen ellentétes változásokon fognak átmenni, és a jelenlegiekkel szemben éppen az ellenkezőre fordulnak; ha én ismertetni próbálom azt, ami a jövőben lesz, akkor a királyságok, a pártok, a vallás és hit emberei ezt összeegyeztethetetlennek találják saját elképzeléseikkel, úgyhogy kárhoztatni fogják azt […].
A helyeket behatároltam, időket és időtartamokat meghatároztam, hogy az emberek, akik utánunk jönnek, lássák a jövendő eseményeket, és azokat tévedés nélkül megismerhessék. Más írásokban még világosabban fejeztem ki magamat. A képzett emberek a jóslatokat a homályosság ellenére is meg fogják érteni.
[pesszimista jövőkép felvázolása:] Isten irgalma egy ideig nem fog kiáradni, Fiam, amíg jóslataim többsége be nem teljesedik. Ezek beteljesednek a nagy forradalom megvalósulása által. Többszörös sötét viharban »conteram ergo confringam et non miserebar« [szétzúzom és széttöröm őket, nem kegyelmezek], mondja az Úr.
Én nem akarom magamnak a próféta nevet igényelni, azonban a feltárult sugalmazás által a halandó ember érzékei éppoly kevéssé vannak távol az égtől, mint lábai a földtől. Possum non errare, falli, decipi [Képes vagyok nem tévedni, nem csalódni, nem elámíttatni].
[…] Kérem a halhatatlan Istent, adjon Neked hosszú életet, jó és hasznos szerencsét.
Salon, 1555. március 1.
#6514
2013. okt. 24. 12:09
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg34995#msg34995 date=1382608485]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg34994#msg34994 date=1382607956]
Nem,nem teszem ki azokat az üzeneteket,ne haragudj.

Én is gondolkodtam az Elsőn." – Penelope


Nem haragszok.Melyik elsőn??" – Penelope
Az első Vámpíruszon." – Penelope

Mikor kel fel Thoris? Hát igen...

[quote author=Penelope link=topic=434.msg34997#msg34997 date=1382609230]
Ha kutakodni akarsz utána,mármint Antoine után,ahhoz sok sikert,nehéz lesz:)
hu.wikipedia.org/wiki/Nostradamus
,,Jean de Saint-Rémy leányát, Renée-t vette feleségül, akitől 17 gyermeke született, a felnőtt kort azonban csak Michel, Bertrand, Jean, Hector és Antoine élte meg."
Csak a nevét említik,és ennyi,többet nem." – Penelope

Meg egy részletet a fiának írt leveléből....Alberthez...8 oldalas a levél de csak részleteket találtam eddig...
#6513
2013. okt. 24. 12:07
Ha kutakodni akarsz utána,mármint Antoine után,ahhoz sok sikert,nehéz lesz:)
hu.wikipedia.org/wiki/Nostradamus
,,Jean de Saint-Rémy leányát, Renée-t vette feleségül, akitől 17 gyermeke született, a felnőtt kort azonban csak Michel, Bertrand, Jean, Hector és Antoine élte meg."
Csak a nevét említik,és ennyi,többet nem.
#6512
2013. okt. 24. 12:02
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg34994#msg34994 date=1382607956]
Nem,nem teszem ki azokat az üzeneteket,ne haragudj.

Én is gondolkodtam az Elsőn." – szilgyi


Nem haragszok.Melyik elsőn??" – szilgyi
Az első Vámpíruszon.
#6511
2013. okt. 24. 11:54
"Nem,nem teszem ki azokat az üzeneteket,ne haragudj.

Én is gondolkodtam az Elsőn." – Penelope


Nem haragszok.Melyik elsőn??
#6510
2013. okt. 24. 11:45
Nem,nem teszem ki azokat az üzeneteket,ne haragudj.

Én is gondolkodtam az Elsőn.
#6509
2013. okt. 24. 11:26
"Érdekes,hogy pont őt hozod elő most.Éppen tegnap este bukkantam rá a telefonomban két üzenetre tőle-már régiek.Nem az üzenetek között voltak,szerintem a sim kártyán.Akkor még másik telóm volt,de a kártya ugyanaz." – Penelope

Komolyan? Hú és kiteszed azokat az üziket is a topikba?? Tényleg érdekes de én is pont ő utána kutakodok az apján keresztül hátha találok róla valamit.

Tegnap este Thoris is eszembe jutott,nem akar már felkelni?? De van olyan érzésem,hogy tudni fogom ha igen..Vagy mégsem... :D
#6508
2013. okt. 24. 11:18
Érdekes,hogy pont őt hozod elő most.Éppen tegnap este bukkantam rá a telefonomban két üzenetre tőle-már régiek.Nem az üzenetek között voltak,szerintem a sim kártyán.Akkor még másik telóm volt,de a kártya ugyanaz.
#6507
2013. okt. 24. 11:08
Mivel ez mégis csak egy vámpír topik ugorjunk G albert apjához egy picit egy vidi segítségével.

www.youtube.com/watch?v=3Jgk2UZN4bY
Nostradamus titka.
Egy jóslat,melynek manipulálásával a politikát és a történelmet próbálták több alkalommal befolyásolni....450 éven keresztül próbálták megfejteni Nostradamus jóslatait.Ebben a filmben minden körülményt megvizsgálnak,beleértve a politikai,vallási és a gazdasági hátteret is.A körülmények ismeretében talán közelebb kerülünk a rejtély kulcsához..
#6506
2013. okt. 24. 9:27
www.youtube.com/watch?v=L8-RfpROLlE

Megnézem és jövök!! Szerintem érdekes!! Valóban 50 ezer éve figyelnek minket a földönkívüliek? Ez a világ egyik legnagyobb Valóság show-ja ??

Aliens and the Creation of Man
Miért különbözik az ember ennyire a Föld többi fajától? Felfedik-e teremtésünk titkát a földön kívüliekkel való kapcsolat bizonyítékai?

www.youtube.com/watch?v=2LnLBmt5NNg
Lehet csak mi utaztunk vissza a múltba és jó magunk lennénk az idegenek? Vagy vegyes vágott a történet?? A földönkívüliek és mi is utaztunk már????
Lehet, hogy a földön kívüliek és az UFO-k észlelése a jövõbõl visszalátogató idõutazók bizonyítéka? A tudósok az idõutazás lehetõségének elméletét vizsgálják.

Hitlerrel kezdődik, árja faj stb...Szíriusz hm hm hát kitudja mi biztos nem.. ISTENI részecske,,...!!!!!!!!!( Kétleném,hogy Hitleréknek sikerült az időutazás mert akkor valószínűleg nem így végezte volna stb...) De ez nekem kissé bonyolult mi miért és hogyan történt..
#6505
2013. okt. 24. 9:23
"Még én sem olvastam el az egészet. :D

Igen, ha valaki késsel támad rám, attól én is félek. " – Falcon


De neked könnyű egyszerűen ki kell rúgni a támadó fél kezéből és kész...Na de én?? Nem tudok jól rúgni :D
#6504
2013. okt. 24. 9:22
Még én sem olvastam el az egészet. :D

Igen, ha valaki késsel támad rám, attól én is félek.
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0