Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#5948
2013. okt. 12. 15:48
"www.origo.hu/tudomany/20110207-a-vampirhit-tudomanyos-magyarazata.html

Ma írták XD" – szilgyi


Jujj de utálom az ilyeneket........ :D
#5947
2013. okt. 12. 15:41
Az biztos hogy nagy a csend :D:D De Szilgyi így csak 3. lettél. Én második :D:D És nem meglepő módón Falcon nyert :D

Na ezt mindenki hallgassa meg , ezzel töröm meg a csendet! Imádom . Ti mit szóltok ?
Ösztönző és inspiráló! www.youtube.com/watch?v=Jd2ZX1K59E0
#5946
2013. okt. 12. 15:39
#5945
2013. okt. 12. 14:56
"Nagy a csend ,skacok :D" – Penelope

Vesztettél.Csendkirályt játszottunk :D.
#5944
2013. okt. 12. 13:09
Nagy a csend ,skacok :D
#5943
2013. okt. 11. 9:45
#5942
2013. okt. 10. 22:23
#5941
2013. okt. 10. 17:21
#5940
2013. okt. 10. 15:30
Hát most így utólag át olvasva,már magam sem tudom.
Ez egy olyan gombolyag amit szerény személyem nem tud ki bogózni.
De valami van a levegőben...Az tuti,hogy köze van a dolgokhoz,személyekhez Istenekhez...
Azt meg ne feledd ,hogy a képeskrónikákban nem egy olyan kép van ahol Salamon és a Germán szerepel,és segítséget két stb.......
#5939
2013. okt. 10. 10:21
"Kissé utána néztem,na jó nem kicsit inkább nagyon,és így is vissza fogtam magam a másolások terén :D Remélem mint az Egyiptomi Thotnál itt is rájöttem,hogy Ő az szintén...Jól esne ha 2x is megtalálom,akkor és most is. De még a neve is stimmel,és így tényleg meglenne mit keresett 500-ban itt ...Hiszen akkor tájt jöttek.....
Az 5. században a germánok, gótok és a hunok fennhatósága alá került Pannónia is..
Mielött ide jöttek a germánok északra vándoroltak, nyomultak közéjük a kelták és illírek. A vicc az egészben ,hogy Penelope pár napja már linkelte a topikba a megoldást,lehet véletlenül vagy megérzésből de kiszúrta a szemem a válasz és csak most vettem észre egy véletlen folytán ahogy Nimród után keresgéltem.A linked Penelope:
www.magyarorszag-szep.hu/Pecs/index.html
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Donar - Thor:

A villámok istene, akinek ősi neve Donar volt, és így is maradt fent minden teuton törzs hitében. Néhány törzs egyenesen a legöregebb és legerősebb istennek tartja, és a rómaiak Jupiterrel azonosították. A rómaiak egy napot is szenteltek neki, a csütörtököt (thursday) - jovis dies, ˝jeudi˝ franciául - a germánok pedig szintén a csütörtököt adományozták neki (donnerstag), a Donar név után. Nem tudjuk hogy az i. sz. 1 század körül milyen jegyekkel és tulajdonságokkal ruházták fel ezt az istent, csak amennyit azok a katonák árultak el, akik a római hadseregbe szerződtek el. Ami biztos: Donar egy félt isten volt. A germánok úgy hitték, hogy ha kint mennydörög, akkor Donar szekerének kerekeit hallják, ahogyan a szekér áthaladt az égen. A szekeret két bakkecske húzta maga után. Ha egy villámlást láttak, akkor úgy hitték, hogy Donar isteni fegyverét használja. Ez a fegyver egy pörölykalapács volt, melyet, ha az isten ellenfelei felé dobott, az visszatért kezébe. Ez a védekezés és támadás egy formája volt, melyet a germánok ugyan leírtak, de csak az északiak számították a pörölyt Thor mindennapi használati tárgyai közé. A germánoknál Donar nem csak a mennydörgés istene volt, hanem ő volt a háború istene is, a csatába induló harcosok hozzá imádkoztak és énekeltek. Germániában Donarnak nem volt olyan nagy hite, mint Wodennek. De az északi területeken - különösen a mai Norvégia területén - Thor - a germán Donar - minden istennél erősebb volt. A templomokban a Thornak emelt oltárok voltak a legdíszesebbek és sok norvégiai paraszt adta gyermekének a Thor nevet, mert úgy hitték, hogy ezzel az isten védelme alá helyezik. Az északi történetek - elsősorban az Eddák - úgy írják le Thort mint mindig, minden körülmények között harcra kész istent, aki nem félt soha szembenézni ellenfeleivel és mindig le is győzte őket. Egyszer még Odinnal is összecsapott. Természetesen, mint minden harcos, Thor is tudott kegyetlen és brutális lenni, ha a szükség úgy hozta. Thor pörölye a Mjölnir - a Pusztító - volt, mely egy meteoritból készült és törpe kovácsmesterek készítették el belőle Thor roppant fegyverét. A meteorit a legendák szerint egy viharban, villámcsapás közben esett le az égből. Ha az isten eldobta ezt a fegyvert, az soha nem tévesztett célt, és utána visszatért a kezébe és kisebb méretű lett, hogy az isten könnyen magával hordozhassa. Thor pörölye nem csak fegyverként volt tisztelt a norvégok között, hanem eskütételeknél és házasságkötéseknél is használták annak kicsinyített szoborváltozatát. Így Thor nem csak a harcosok, hanem a házasok védőszentje is volt. Hihetetlen erejű isten volt. Hangja végigvisszhangzott a csatamezőn, rettegést keltve az ellenségben. Ez volt az oka annak, hogy a germánok ordítva mentek a harcba. Thornak volt két másik mágikus felszerelése is. Ezek egyike egy pár lábszárvédő volt, mely erőt adott lábainak, és a másik pedig egy pár vaskesztyű, mely segített Thornak abban, hogy biztosabban tarthassa és forgathassa kalapácsát. Mint minden más istennek, Thornak is megvolt a maga lakóhelye Azgardban, melyet Bilskilnirnek hívtak és ez a Thrudvang (az erő mezeje) nevű területen állt. Bilskirnirnek nem kevesebb, mint 540 szobája volt és ez volt a legnagyobb kastély, melyről ember valaha is hallott. Néhány hiedelem szerint Thor apja Odin volt, de ez a germán területek közül csak ott volt elfogadott tétel, ahol Odin volt minden isten vezetője. Thor anyja állítólag Jörd istennő volt (a Föld). Thornak volt egy felesége, Sif, aki a házastársi hűség megtestesítője volt és két fia, akik testi erőben nem maradtak el apjuktól, az egyiket Magninak (Erő), a másikat pedig Modinak (Düh) hívták és arra voltak hivatottak, hogy az új isteni világban majd átvegyék apjuk helyét és pörölyét.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Thór (Donner)[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Searchtool right.svg Bővebben: Thór
Ódin legidősebb fia, a viharok, mennydörgés, eső és az időjárás istene. Fogatát két bakkecske vonja, melyeket megehet, és ha bőrüket, csontjukat meghagyja, másnapra feltámadnak. Kalapácsa, a Mjölnir mindig visszatér kezébe. Thór csodás öve megsokszorozza erejét, így ő a legerősebb isten. Thór felesége Sif, akivel a világ legnagyobb palotájában él, melynek 540 szobája van. Thór két kísérője, Thjálfi és Röskva hűségesen szolgálják urukat. Thjálfi a tiltás ellenére a kecskék csontjának velőjét is kiszopogatta, mikor az isten vendégül látta őket. Így az egyik kecske sántítani kezdett, ezért büntetésül követniük kell őt. Nevéből származik az angol Thursday (csütörtök), valamint a német "Donnerstag" (szintén csütörtök) szó.
Tyr (Ziu)

hu.wikipedia.org/wiki/Germ%C3%A1n_mitol%C3%B3gia#Thor_.28Donner.29

Az életfa mitológiát is érdemes elolvasni a Germánoknál hiszen a Magyaroknál is erősen szerepel!!!

Thort kalapácsos istenként szokták ábrázolni. Attribútuma összevethető az i. e. 2. évezredtől rendszeresen megjelenő hatalmi jelképekkel, a fejsze vagy buzogány, de leginkább a labrüsz hagyományával. Az indoeurópai égistenek többségének a villámok mellett valamilyen harceszköz az attribútuma, így Tesub, Tarhuntasz, Tinia, később Zeusz és Iuppiter.
Különösen Skandináviában, ezen belül is Norvégiában rendkívül gazdag a Thorral kapcsolatos helynévanyag, kultikus helyekre utaló nyomok és a Thor névvel összefüggő személynévanyag. Határozott nyomok utalnak Thor és a tölgyfakultusz kapcsolatára, ez jelzi, hogy a villámisten egykor kapcsolódott a világfához is. Valószínű, hogy onnan Odin (Odin, az arisztokratikus) fokozatosan kiszorította.
A skandináv mitológiában Thor az Ázok közül való isten, Odin (Odin, az arisztokratikus) után a második legjelentősebb.

hu.wikipedia.org/wiki/Th%C3%B3r

" – szilgyi


Nagyon jó Szilgyi .... :) De ugye most akkor Thor eggyezik Herkulessel...Tehát akkor ez Thor, Thoris fia .. Most kicsit össze zavarodtam ...Szerintem Herkules , Nimrod , Thor és még nem tom ki ezek mind egy személy csak más időkben mivel vámpír . És Toth fia ..... Ês a Pannoniás elméleted is nagyon tetszik..
#5938
2013. okt. 10. 9:58
"Ja oksa,akkor mellőzöm,nehogy begolyózz tőle :D

Rá kattantam a témára szal egy kis töri....

Mózes fiai: Szem,Hám,Jáfet...
Hám a biblia szerint átokkal sújtott apja a mezítelenség poénja végett (mellesleg marhaságnak tartom ezt az átok témát)
Hám fia Kús...
Kús fia Nimród......Innét már tudjátok ti is...

De egyesek szerint..Nimrud nem azonos Ménróttal és Ménrótot Jáfet fiának vélik....Erről a teóriáról itt lehet szemezgetni...kiralysag.network.hu/blog/kiralysag-hirei/menrot-osapank-nem-azonos-nimroddal-jafettol-ered-menrot-es-khus-nemzette-nimrodot -Ha ezt a teóriát veszem figyelembe akkor akár akik Nimród Herkulesnek is nevezték és ha Herkules lehetett Thot is akkor nem zárom ki a vámpíros egyveleget.Úr Isten van fantáziám :D :D :D

A másik sztoriról pedig itt!! :www.magyarhon.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=185&Itemid=195

Ha lessz időtök jó lenne ha elolvasnátok és véleményeznétek...

Itt viszont(ez egy angol oldal) Nimródot Herculesként említik,és meg kell hagyjam elég sok oldalon : artisanpublishers.com/babylon-connection-p-25840.html

dancingfromgenesis.wordpress.com/2010/04/16/original-who-was-hercules-cushs-son-nimrod-etruscan-hercle-tyrian-canaanite-phoenician-connection-platos-atlantis-atlas-and-hercules-built-sun-temple-seville-ilipa-spain-ancient-mines-sierra-moren/

Itt említik Egyiptomot és Nimródot egy lapon...:ldolphin.org/Nimrod.html

Itt pedig olvasható,hogy egy angol oldal megemlít minket és a nimródi származásunkat!!!!: ldolphin.org/Nimrod.html

Még számos angol oldal ír róla...Elég elismert fickó :D

Valami kavarodás van ,mert az Angol cikk szerint Nimródnak nem volt felesége....De akkor,hogyan?? Valami gubanc van és ferdítés...Nem jó a képlet ennyi ellentmondás ,hogy lehet??" – szilgyi


Nos.... Nimród.... Kicsit javítalak ... Nem Herkules Toth hanem apját az az Zeuszt vették Tothal egy személynek.... Herkulest pedig Nimróddal .. Ha igaz az elmélet , hogy Zeusz Isten meg eggyezett Toth Isten személyével.. Akkor simán lehet , hogy Herkules , Toth fia volt . Ám a fiát én nem szó szerint értem . Mert szerintem ha igaz akkor csak mint vámpír , úgy volt az apja . Valóban hatalmas ereje volt Herkulesnek tehát könnyen lehet , hogy vámpír volt és nem is akármilyen , bár fél Istennek tartotották... És ha valóban eggyezett Nimróddal , akkor Nimród Thoris fia ... Avagy Herkules .. Szivessen meg halgatnám Penelopet is mit gondol róla ..
#5937
2013. okt. 10. 8:47
Nekem azért lényeges,mert a múlt megismerése lés felismerése nagyon fontos a számomra.A jövő tudom fontosabb,de az még a jövő titka,így azután nem tudok kutakodni.Vagy mégis? Talán a maja naptárban,smaragd t.-ban vannak utalások,de a neten kétlem,hogy elhangzanak ugyan abban a formátumban mint ahogy írva vajon....
Na ez a történelemre is igaz,de ott van alap ki indulás...
Viszont újra elolvastam vilaghelyzete.blogspot.hu/2013/04/miert-vezet-minden-tudas-thot-hoz-es.html...Felmerült bennem a kérdés a szerkessztő személyét illetően,vagyis inkább az merült fel bennem,vajon ő tudhat Thot valódi személyiségéről?? Mert be linkelt egy könyvet is amit a Fehér Barátok írtak,és kérte annak vagy 100szoros át olvasását és ,hogy olvassunk a sorok között.......
Persze földön kívüliséget is sejtett írásaiban de hát nekik mindenhez van közük ha úgy tetszik.....
Pár szöveg a linkből amit tuti már olvastatok:

(Mert a valódi irányítók és a rejtett tudás őrzőiként létező ősi vérvonalak nem száz vagy ezer éve, hanem több ezer, sőt tízezer években mérhető idők óta jelen vannak a bolygónkon. )

nem mondják el, és az emberek 99%-ának fogalma sincs, honnan is származik az emberiség. Kik is vagyunk mi valójában?
Miért beszélek én is úgy gyakran, hogy vagyunk "mi" és vannak "ők" ?

Ha megtudnánk, hogy DNS-szerkezetünk nem véletlenül lett olyan, amilyen.... Hogy élnek köztünk olyan "személyek", akiknek más... Hogy nem minden isteni és még csak nem is bibliai, hanem sokkal prózaibb beavatkozás eredménye.
#5936
2013. okt. 10. 6:22
Na majd ha lesz időm,átolvasom,talán este.
Bár szerintem nem tudok hozzászólni érdemben.

Thot volt már sokmindenki,ez tuti,de konkrétan csak azt a pár nevet tudom,amit már említettem, a többinek nem néztem utána.Szerintem nem is olyan lényeges,mert a jövőre aligha van kihatssal,hogy ki volt még ő,ráadásul sok írásnak csak a töredéke tartalmaz valóságos elemeket,inkább összekutyulják a dolgokat,de hát nem véletlenül ugye.

Itt is esik.

De amúgy Arkhon-ból is van kétféle :)
#5935
2013. okt. 9. 22:51
Kissé utána néztem,na jó nem kicsit inkább nagyon,és így is vissza fogtam magam a másolások terén :D Remélem mint az Egyiptomi Thotnál itt is rájöttem,hogy Ő az szintén...Jól esne ha 2x is megtalálom,akkor és most is. De még a neve is stimmel,és így tényleg meglenne mit keresett 500-ban itt ...Hiszen akkor tájt jöttek.....
Az 5. században a germánok, gótok és a hunok fennhatósága alá került Pannónia is..
Mielött ide jöttek a germánok északra vándoroltak, nyomultak közéjük a kelták és illírek. A vicc az egészben ,hogy Penelope pár napja már linkelte a topikba a megoldást,lehet véletlenül vagy megérzésből de kiszúrta a szemem a válasz és csak most vettem észre egy véletlen folytán ahogy Nimród után keresgéltem.A linked Penelope:
www.magyarorszag-szep.hu/Pecs/index.html
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Donar - Thor:

A villámok istene, akinek ősi neve Donar volt, és így is maradt fent minden teuton törzs hitében. Néhány törzs egyenesen a legöregebb és legerősebb istennek tartja, és a rómaiak Jupiterrel azonosították. A rómaiak egy napot is szenteltek neki, a csütörtököt (thursday) - jovis dies, ˝jeudi˝ franciául - a germánok pedig szintén a csütörtököt adományozták neki (donnerstag), a Donar név után. Nem tudjuk hogy az i. sz. 1 század körül milyen jegyekkel és tulajdonságokkal ruházták fel ezt az istent, csak amennyit azok a katonák árultak el, akik a római hadseregbe szerződtek el. Ami biztos: Donar egy félt isten volt. A germánok úgy hitték, hogy ha kint mennydörög, akkor Donar szekerének kerekeit hallják, ahogyan a szekér áthaladt az égen. A szekeret két bakkecske húzta maga után. Ha egy villámlást láttak, akkor úgy hitték, hogy Donar isteni fegyverét használja. Ez a fegyver egy pörölykalapács volt, melyet, ha az isten ellenfelei felé dobott, az visszatért kezébe. Ez a védekezés és támadás egy formája volt, melyet a germánok ugyan leírtak, de csak az északiak számították a pörölyt Thor mindennapi használati tárgyai közé. A germánoknál Donar nem csak a mennydörgés istene volt, hanem ő volt a háború istene is, a csatába induló harcosok hozzá imádkoztak és énekeltek. Germániában Donarnak nem volt olyan nagy hite, mint Wodennek. De az északi területeken - különösen a mai Norvégia területén - Thor - a germán Donar - minden istennél erősebb volt. A templomokban a Thornak emelt oltárok voltak a legdíszesebbek és sok norvégiai paraszt adta gyermekének a Thor nevet, mert úgy hitték, hogy ezzel az isten védelme alá helyezik. Az északi történetek - elsősorban az Eddák - úgy írják le Thort mint mindig, minden körülmények között harcra kész istent, aki nem félt soha szembenézni ellenfeleivel és mindig le is győzte őket. Egyszer még Odinnal is összecsapott. Természetesen, mint minden harcos, Thor is tudott kegyetlen és brutális lenni, ha a szükség úgy hozta. Thor pörölye a Mjölnir - a Pusztító - volt, mely egy meteoritból készült és törpe kovácsmesterek készítették el belőle Thor roppant fegyverét. A meteorit a legendák szerint egy viharban, villámcsapás közben esett le az égből. Ha az isten eldobta ezt a fegyvert, az soha nem tévesztett célt, és utána visszatért a kezébe és kisebb méretű lett, hogy az isten könnyen magával hordozhassa. Thor pörölye nem csak fegyverként volt tisztelt a norvégok között, hanem eskütételeknél és házasságkötéseknél is használták annak kicsinyített szoborváltozatát. Így Thor nem csak a harcosok, hanem a házasok védőszentje is volt. Hihetetlen erejű isten volt. Hangja végigvisszhangzott a csatamezőn, rettegést keltve az ellenségben. Ez volt az oka annak, hogy a germánok ordítva mentek a harcba. Thornak volt két másik mágikus felszerelése is. Ezek egyike egy pár lábszárvédő volt, mely erőt adott lábainak, és a másik pedig egy pár vaskesztyű, mely segített Thornak abban, hogy biztosabban tarthassa és forgathassa kalapácsát. Mint minden más istennek, Thornak is megvolt a maga lakóhelye Azgardban, melyet Bilskilnirnek hívtak és ez a Thrudvang (az erő mezeje) nevű területen állt. Bilskirnirnek nem kevesebb, mint 540 szobája volt és ez volt a legnagyobb kastély, melyről ember valaha is hallott. Néhány hiedelem szerint Thor apja Odin volt, de ez a germán területek közül csak ott volt elfogadott tétel, ahol Odin volt minden isten vezetője. Thor anyja állítólag Jörd istennő volt (a Föld). Thornak volt egy felesége, Sif, aki a házastársi hűség megtestesítője volt és két fia, akik testi erőben nem maradtak el apjuktól, az egyiket Magninak (Erő), a másikat pedig Modinak (Düh) hívták és arra voltak hivatottak, hogy az új isteni világban majd átvegyék apjuk helyét és pörölyét.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Thór (Donner)[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Searchtool right.svg Bővebben: Thór
Ódin legidősebb fia, a viharok, mennydörgés, eső és az időjárás istene. Fogatát két bakkecske vonja, melyeket megehet, és ha bőrüket, csontjukat meghagyja, másnapra feltámadnak. Kalapácsa, a Mjölnir mindig visszatér kezébe. Thór csodás öve megsokszorozza erejét, így ő a legerősebb isten. Thór felesége Sif, akivel a világ legnagyobb palotájában él, melynek 540 szobája van. Thór két kísérője, Thjálfi és Röskva hűségesen szolgálják urukat. Thjálfi a tiltás ellenére a kecskék csontjának velőjét is kiszopogatta, mikor az isten vendégül látta őket. Így az egyik kecske sántítani kezdett, ezért büntetésül követniük kell őt. Nevéből származik az angol Thursday (csütörtök), valamint a német "Donnerstag" (szintén csütörtök) szó.
Tyr (Ziu)

hu.wikipedia.org/wiki/Germ%C3%A1n_mitol%C3%B3gia#Thor_.28Donner.29

Az életfa mitológiát is érdemes elolvasni a Germánoknál hiszen a Magyaroknál is erősen szerepel!!!

Thort kalapácsos istenként szokták ábrázolni. Attribútuma összevethető az i. e. 2. évezredtől rendszeresen megjelenő hatalmi jelképekkel, a fejsze vagy buzogány, de leginkább a labrüsz hagyományával. Az indoeurópai égistenek többségének a villámok mellett valamilyen harceszköz az attribútuma, így Tesub, Tarhuntasz, Tinia, később Zeusz és Iuppiter.
Különösen Skandináviában, ezen belül is Norvégiában rendkívül gazdag a Thorral kapcsolatos helynévanyag, kultikus helyekre utaló nyomok és a Thor névvel összefüggő személynévanyag. Határozott nyomok utalnak Thor és a tölgyfakultusz kapcsolatára, ez jelzi, hogy a villámisten egykor kapcsolódott a világfához is. Valószínű, hogy onnan Odin (Odin, az arisztokratikus) fokozatosan kiszorította.
A skandináv mitológiában Thor az Ázok közül való isten, Odin (Odin, az arisztokratikus) után a második legjelentősebb.

hu.wikipedia.org/wiki/Th%C3%B3r
#5934
2013. okt. 9. 22:07
Nézzétek csak mit találtam.....

A késői császárkorban Pannonia provinciában Hercules kultuszai széles körben terjedtek. Scarbantiában és Savariában is állt Hercules-templom. A 2. században a hadsereg katonái között volt népszerű, ezt a Hercules-kultuszt váltotta fel a katonák között Mithrász tisztelete, amit viszont a kereszténység szorított ki. Hercules alakja a germán mitológiában Donarként tűnik fel.

Donar másik neve thor !!!!!!!!!!!!!!!!

Szóval Megvan BINGÓ!!!!!!!!!!!!!! Egyértelmű!!!!!!!!!!!!!!!!! Thot a germánokkal jött be Pannoniába!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Basszus most erre kajak VÉLEMÉNYT KÉREK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0