Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#5873
2013. okt. 9. 12:01
"Egy ki érdekesség,na jó nem pici,csak győzze az ember elolvasni...

Tehát a Pilisben vagyunk. Itt találunk hegyeket, völgyeket, szakadékokat, forrásokat és számtalan egyéb földrajzi képződményt. De piramisokat? Igen! Méghozzá az egyiptomiakhoz hasonló elrendezésben, a helyi viszonyoknak megfelelően, és természetesen az Orion-Nimród csillagkép szerint. Arról már ejtettünk szót, hogy Egyiptomban az Orion, Ozirisznek felelt meg. A magyar mitológiában Nimród vagy Ménrót, Kus fia volt, a hatalmas, az égi vadász. A legenda szerint ő építette Bábel tornyát is a vízözön előtt. Az ő fiai Hunor és Magor. Szerepe a mitológiánkban, nagyban hasonlít Oziriszéhoz. A csillagkép csillagaiból hatalmas teremtő erő árad (asztrológusok is úgy jellemzik, hogy a legtöbb új csillag, ezen a csillagképen keresztül születik) és ezt az erőt képezték le a Kárpát-medence őslakói a Pilisben.

A „pilisi csillagkép” három fő hegyre épül: Árpádvár, Rám-hegy, Magas (Mágus) hegy. Ezek egymáshoz viszonyított elhelyezkedése pontosan megegyezik a 3 gízai piramiséval és természetesen az Orion övével.

Erre egy tavaly augusztusi kirándulás után figyeltem fel, a térképet böngészgetve. Ezután jött a hosszas számolgatás, térképek egybevetése, könyvtárnyi irodalom átnézése. Nézzünk néhány számadatot!

Első körben a magasságokat vegyük szemügyre!

KHEOPSZ (Nagy) PIRAMIS Magasság: 146,6 m (eredeti) 138,75m (jelenleg)
MAGAS(Mágus)-hegy 566 m

KHEPHRÉN PIRAMIS Magasság: 143,5 m (eredeti) 136,4 m (most)
RÁM-HEGY 486 m

MÜKERINOSZ PIRAMIS Magasság: 66 m (eredeti) 65,5 m (most)
ÁRPÁD-VÁR 484 m

………………………………………………………………………………………………………
Eredeti magasságok összege:
3 5 6, 1 m ill. 1 5 3 6 m !!!!!!! -----------------Ez egy picinyke részlet,a többi a lap alja fele található akit érdekel...

Ugyanazok a számok, csak más sorrendben!!! Véletlen!?
vilagbiztonsag.hu/keptar/displayimage.php?pid=20531" – szilgyi


Ezt most nem nagyon értem :D:D Fejtsd ki :D
#5872
2013. okt. 9. 11:58
"Álmos születésekor jött kábé be a keresztény hit vallás a hazánkba...Szóval jóval Salamon előtt...De a történelemben sok harc volt akkor tájt és a "pogányság is közre játszott"...
Salamon 2. koronázását húsvétra rakták és Géza tette fejére a koronát ezzel elismerve a békét egymás között és Salamont királyikénti elismerését....
Merthogy tudni illik,Géza apját Bélát megölték pont azért,hogy Salamon fejére kerüljön a korona....
A Géza és László Salamon békítésében és királyként elismerésében Keresztény pap(Mór Atya) játszott közre. Cserébe Géza és László hercegi címet és földet kaptak Salamontól.
Ezután a 3 testvér legyőzte a Besenyőket...László megölte egy bárdal úgy tudom Besenyőt...
Végül is a Germán Vít befolyásolta az akkor még ifjú királyt és így ő elárulta testvéreit rá rontatott Gézára..stb..stb...

Salamont nem tartom oly nagy kereszténynek...De ehhez bele kéne menni Vazul és István király témájába is...
" – szilgyi


Igen ez így igaz ..... De a bökkenő hogy ez min Thoris ébersége közben zajlott... És ez azért elég nagy ügy ! Tehát feltehetőleg köze van hozzá . Csak az ok a kérdés MIÉRT?
Miért volt jobb Thorisnak Salamon mint Béla ? Érted ... Vagy nem volt jó neki a Béla uralom . Vagy Salamonnak tett szivességet . Te melyikre tippelsz . Vagy mire gondolsz ?
#5871
2013. okt. 9. 11:48
Egy ki érdekesség,na jó nem pici,csak győzze az ember elolvasni...

Tehát a Pilisben vagyunk. Itt találunk hegyeket, völgyeket, szakadékokat, forrásokat és számtalan egyéb földrajzi képződményt. De piramisokat? Igen! Méghozzá az egyiptomiakhoz hasonló elrendezésben, a helyi viszonyoknak megfelelően, és természetesen az Orion-Nimród csillagkép szerint. Arról már ejtettünk szót, hogy Egyiptomban az Orion, Ozirisznek felelt meg. A magyar mitológiában Nimród vagy Ménrót, Kus fia volt, a hatalmas, az égi vadász. A legenda szerint ő építette Bábel tornyát is a vízözön előtt. Az ő fiai Hunor és Magor. Szerepe a mitológiánkban, nagyban hasonlít Oziriszéhoz. A csillagkép csillagaiból hatalmas teremtő erő árad (asztrológusok is úgy jellemzik, hogy a legtöbb új csillag, ezen a csillagképen keresztül születik) és ezt az erőt képezték le a Kárpát-medence őslakói a Pilisben.

A „pilisi csillagkép” három fő hegyre épül: Árpádvár, Rám-hegy, Magas (Mágus) hegy. Ezek egymáshoz viszonyított elhelyezkedése pontosan megegyezik a 3 gízai piramiséval és természetesen az Orion övével.

Erre egy tavaly augusztusi kirándulás után figyeltem fel, a térképet böngészgetve. Ezután jött a hosszas számolgatás, térképek egybevetése, könyvtárnyi irodalom átnézése. Nézzünk néhány számadatot!

Első körben a magasságokat vegyük szemügyre!

KHEOPSZ (Nagy) PIRAMIS Magasság: 146,6 m (eredeti) 138,75m (jelenleg)
MAGAS(Mágus)-hegy 566 m

KHEPHRÉN PIRAMIS Magasság: 143,5 m (eredeti) 136,4 m (most)
RÁM-HEGY 486 m

MÜKERINOSZ PIRAMIS Magasság: 66 m (eredeti) 65,5 m (most)
ÁRPÁD-VÁR 484 m

………………………………………………………………………………………………………
Eredeti magasságok összege:
3 5 6, 1 m ill. 1 5 3 6 m !!!!!!! -----------------Ez egy picinyke részlet,a többi a lap alja fele található akit érdekel...

Ugyanazok a számok, csak más sorrendben!!! Véletlen!?
vilagbiztonsag.hu/keptar/displayimage.php?pid=20531
#5870
2013. okt. 9. 11:41
Álmos születésekor jött kábé be a keresztény hit vallás a hazánkba...Szóval jóval Salamon előtt...De a történelemben sok harc volt akkor tájt és a "pogányság is közre játszott"...
Salamon 2. koronázását húsvétra rakták és Géza tette fejére a koronát ezzel elismerve a békét egymás között és Salamont királyikénti elismerését....
Merthogy tudni illik,Géza apját Bélát megölték pont azért,hogy Salamon fejére kerüljön a korona....
A Géza és László Salamon békítésében és királyként elismerésében Keresztény pap(Mór Atya) játszott közre. Cserébe Géza és László hercegi címet és földet kaptak Salamontól.
Ezután a 3 testvér legyőzte a Besenyőket...László megölte egy bárdal úgy tudom Besenyőt...
Végül is a Germán Vít befolyásolta az akkor még ifjú királyt és így ő elárulta testvéreit rá rontatott Gézára..stb..stb...

Salamont nem tartom oly nagy kereszténynek...De ehhez bele kéne menni Vazul és István király témájába is...
#5869
2013. okt. 9. 11:29
Ez érdekes ..

Próbálom még kutatni Béla álláspontjait . De még mindig a Pogány Lázadásnál tartok !!! Szerintem ezt Thorist nem zavarta. Vagy még is ? Mivel nem állította vissza a pogány hitvalást 1060 -ban . Thoris felkelt és ezért kinyírta , Mert tudni illik , hogy beszakadt allatta a trónja és fél holt állapotba vitték el onnan súlyos sérülésekkel . Aztán nem sokban ez után meg halt . Lehet Thorisnak érdeke volt a pogány hitvallás ??? Lehetséges ez ?
#5868
2013. okt. 9. 11:21
Már ezeket kinyomoztam,szal ne fáraszd magad...

Salamon apja András volt...Testvére Béla...Utód híján bélának igérte András a trónt,de késői gyermekként Salamon ezt keresztül húzta..
De itt bele keverednek a germáni befolyások stb...Hosszú sztori most nem ecsetelem...
De amit le írok,hogy a végén,Béla fia László Király akit később szenté avattak,nos ő forrasztatta egybe a két koronát,gondolom azt már olvastad hogy a Magyar Szent korona két részből áll.Nos neki köszönhető...
#5867
2013. okt. 9. 11:16
Minden logika vagy kutatás nélkül az jött a fejembe !! Hogy Thoris a Pilisben van !!! Állítólag ott még piramisok is vannak . Tuti ott szunyókál az öreg -......

Szilgyi mondtad , hogy Salamon elődeit nyomozzam ki ... De melyiket ?
Királyi elődeit ?
Vagy pedig a felmenőit apja annak apja stb...
#5866
2013. okt. 9. 11:13
juujjjjj!!!! Ez tényleg nagyon komoly.. Hogy lehet , hogy pár nap eltéréssel. Egymással álmodtunk . És a könyv is benne volt ....... Szerintem ezeket az álmokat úgy kaptuk !! az millo százalék!!!! ÉS elég érdekes ami a 37 számról van még egyszer be rakom értelmezd!!:D

37: A felemelkedett mesterek isteni sugallata helyes nyomra vezet. A meditációid során és az imáidban fordulj hozzájuk tanácsért, válaszért és megerősítésért. A felemelkedett mesterek örömmel tartanak veled azon az úton, melyet választottál, készen arra, hogy segítsenek.

Én így értelmezem :
A felemelkedett mesterek isteni sugallata helyes nyomra vezet.---- VAGYIS MAGA AZ ÁLOM .. ÉS KI TUDJA MIT ÉRT A FELEMELKEDETT MESTER ALATT!!
Helyes nyomra vezet ------------------- TEHÁT ÖSZTÖNÖZZ ARRA , HOGY AZ A KÖNYV LESZ A HELYES MEGOLDÁS!!!
A meditációid során és az imáidban fordulj hozzájuk tanácsért, válaszért és megerősítésért.--------------------------------- NA DE KIK IS ??XD
A felemelkedett mesterek örömmel tartanak veled azon az úton, melyet választottál, készen arra, hogy segítsenek. --------------- KI TUDJA EZ MIKOR JÖN EL
#5865
2013. okt. 9. 11:05
Na akkor elmondok valami apit Penelopénak is elmeséltem de a topikba is ki írtam..
Mikor Nimrúd tornyát(várát láttam...Előtte egy könyvet találtam,azt viszont nem írtam meg,hogy a könyvet neked is mutattam és együtt néztük,valami volt a könyvben ami elvezetett Nimbrúdhoz valami el kellet olvasni belőle..
De én nem foglalkoztam a könyvel,egyenest a várba akartalak vinni,hogy megtaláljuk a választ de te csak a könyvet ragoztad,hogy előbb azt kell elolvasni...
Érdekesek az álmok nem??
#5864
2013. okt. 9. 10:57
Jupiiiii !!!! :D :D:D:D Örülök , hogy maradsz . Nem tudom mi lett volna ha elmész .... Akármilyen bolondok vagyunk mindig valamit össze hozzunk . Tudom nagyon rossz , hogy nem folytatólagosan történek a dolgok !!! De hát ez egy ilyen dolog . Most gondold el Tothra és a hozzá tartózó dolgokra sem hipp hopp jöttünk rá . Ez olyan mint a tricikli . Egy személlyel nem lehet vele közlekedni . Kell aki hajtsa és kell aki kormányozza és így megy tökéletesen a tricikli . De nagyon örülök , hogy nem hagysz itt . :D:D:D Nincs TTT Szilgyi nélkül és ponttt!!! Köszi Penelope csak úgy dőltek a vers szakok belőlem . És tényleg hatásos volt :D Háleluja !!! :D

Szent gráll hmmm!!!! Nagyon sok a kérdőjel a témájában . De Én amondó vagyok , hogy vérvonalat takar és nem tárgyat ....

Szilgyi -Penelope!!! Beszéltem nektek egy könyvről ... Nem írom ki melyikről egyéb okok miatt . Eddig nem volt kin akkor nem én álltam fog ki kerülni az nem az én reszortom :D ;)
Na a lényeg az , hogy tegnap előtt álmodtam vele . Szilgyi te is velem voltál . Egy könyvtárba voltunk . Álmomban tudtam , hogy az itt lévő megyei könyvtár az . Bár mégis sötétebb volt és sejtelmesebb . Kerestem Szilgyivel a könyvet . Meg voltak a könyves polc sorok számozva !! Aztán hatalmas számokkal az egyiken a 37 szám szerepelt !! És ott volt meg találtuk . És itt vége is volt az álomnak . Ma utána néztem a 37 számnak ezt találtam . Az oldal szerint az angyalok így kommunikálnak velünk . Számokkal . Például ha többször látunk egy számot mondjuk az órán , hogy van hogy mindig pont akkor nézünk oda mikor ugyan az a szám van stb .. Nos a 37 esről ezt írják. :

"37: A felemelkedett mesterek isteni sugallata helyes nyomra vezet. A meditációid során és az imáidban fordulj hozzájuk tanácsért, válaszért és megerősítésért. A felemelkedett mesterek örömmel tartanak veled azon az úton, melyet választottál, készen arra, hogy segítsenek." Elég fura nem ? És egybe vágó!!!!
#5863
2013. okt. 9. 10:52
"A grálnak a spiritualitáshoz van köze, a Magyarokhoz,és a Pálosokhoz." – Penelope

Igen,igen...Ezért is érdekel ennyire :)

A Pilisi hagyományok tehát elmondják, hogy Dobogókő alatt Nimród szíve dobbanását lehet hallani és, hogy nem csak Nimród teste van a sírkamrában. Nimród testének hollétét nem tudja senki,de volt egy különös szerzetesrend, akiknek az volt a feladata, hogy azt a kamrát, lépcsőt, amely levezet Nimród sírkamrájához ők őrizzék generációkon keresztül, és a titkot soha ne mondják el senki idegennek. A hagyomány szerint a Pilisben egy régi szerzetesrend, még Mátyás Király idején is őrzött egy holtestet. Ez a rend pedig a Pálosok.

Read more: spiritizmus.hupont.hu/38/nimrod-hagyomanyok#ixzz2hDJLtGKM
#5862
2013. okt. 9. 10:51
www.origo.hu/tudomany/tortenelem/20121114-keveredes-az-altajhegyseg-keleti-reszen-megfejtettek-a-szkita-nep-kialakulasanak.html

Az európai és ázsiai népesség keveredésére találtak bizonyítékot katalán kutatók Mongóliában, az Altáj-hegység keleti vonulataiban.
A Barcelonai Autonóm Egyetem (Universitat Autonoma de Barcelona, UAB) munkatársai állításuk szerint először tudják tudományosan igazolni, hogy a több mint kétezer éve élt szkíta harcosok genetikai állományában az európai és az ázsiai népek genetikai öröksége keveredett egymással. Ez az Altáj-hegység keleti vidékén történhetett, Mongóliában.

Kutakodtam kicsit a Szkíták felől is...És ezt találtam a frissebb híranyagban..Ma írott ..
#5861
2013. okt. 9. 10:49
Persze nem a teljes igazság,mert azt nem találjuk meg,hát igen torz tükörkép a történelem...
#5860
2013. okt. 9. 10:48
A magyar fejedelmek származási vonala a következő Anonymus szerint:
Nimród– Hunor – Etele – Ügyek (felesége Emese) – Előd – Álmos – Árpád
A fennmaradt szövegváltozatok közül Anonymusé a bővebb, harmadik fejezete lefordítva:
„Álmos az első vezér. Az Úr megtestesülésének nyolcszáztizenkilencedik esztendejében Ügyek, amint fentebb mondottuk, nagyon sok idő múltán Mágóg király nemzetségéből való igen nemes vezére volt Szkítiának, aki feleségül vette Dentü-Mogyerban Őnedbelia vezérnek Emes nevű leányát. Ettől fia született, aki az Álmos nevet kapta. Azonban isteni csodás eset következtében nevezték el Álmosnak, mert teherben levő anyjának álmában isteni látomás jelent meg turulmadár képében, és mintegy reá szállva teherbe ejtette őt. Egyszersmind úgy tetszett neki, hogy méhéből forrás fakad, és ágyékából dicső királyok származnak, ámde nem a saját földjükön sokasodnak el. Mivel tehát az alvás közben feltűnő képet magyar nyelven álomnak mondják, azért hívták őt szintén Álmosnak. Vagy azért hívták Álmosnak – ami latinul annyi, mint szent –, mivel az ő ivadékából szent királyok és vezérek voltak születendők. De erről ne többet!”
Képes krónika rövid változat: (TURULMADÁR)
„Eleud, Ugek fia Szkítiában Eunodbilia leánytól egy fiút nemzett, kit Álmosnak neveztek el arról az eseményről, hogy anyjának álomban úgy tűnt, egy madár, héja formájában jőve, őt teherbe ejtette, és hogy méhéből egy sebes patak indult meg, de nem a saját földjén sokasodott meg. Ezért történt, hogy ágyékából dicső királyok származnak. Mivel pedig a sompniumot nyelvünkön alm-nak mondják, és hogy maga a születés álom által volt előre bejelentve, ezért hívták őt magát Álmosnak, ki volt Eleud, ki volt Ugek, ki volt Ed, ki volt Csaba, ki volt Etele […] fia
Más magyar krónikák szerint Ügek unokájaként és Előd fiaként említik. ( Attila távoli leszármazottja??)
Anonymus 819-re teszi Emese férhez menetelét.
Álmos:Születési dátumáról egyetlen információ Anonymus Gesta Hungarorumában olvasható, eszerint 819-ben született,pontos adat nem található.
Álmos vezér (? – 895 k.) a honfoglalás előtti magyarok egyik vezetője volt, Árpád fejedelem apja. A hét honfoglaló vezér egyike. A krónikás hagyomány egy része szerint apja Előd, más része szerint Ügyek(Ügek) volt.
Wikpédia szerint:Nem lépett Pannónia földjére, a honfoglalás előtt vagy legalábbis annak kezdetén meghalt.
Egyes feltételezések Álmos halálát a kazár fejedelemöléshez hasonló szokásra vezetik vissza, a besenyőktől elszenvedett vereséggel, vagy a kiszabott uralkodási idő leteltével magyarázva
A honfoglalás előtti arab források szerint Magyarországon szakrális kettős fejedelemség volt, akár a kazároknál, ahol a szakrális főkirály - kazár kagán és a magyar kende nem vett részt a napi ügyek intézésében, az ő léte őrködött népe sorsa felett, s mellette a hadvezér - a magyar dzsila, azaz gyula vitte a napi ügyeket, vezette a hadsereget. Egyes feltevések Álmosnak, mások Kurszán fejedelemnek tanúsítanak ilyen szerepet, amelyek természetesen kizárják egymást, hacsak nem Kurszán Álmos fia és Árpád bátyja nem volt, amit a későbbi Árpád-házi hagyomány eltitkolt, mert jogtalan utódlást mutatott volna, hiszen Kurszán utódai léteztek később is, mint a nemesi Kartal nemzetség. Ugyanakkor 948-ban Bulcsú harka vezetésével küldöttség járt Bíborbanszületett Konstantin udvarában, amelyik beszámolt a császárnak a magyarok fejedelmeiről, és ebben akkor szó sem volt szakrális fejedelemségről. Fejedelmet (arkhón), gyulát és harkát említ Bulcsú Konstantinnak, sőt Konstantin azt is írja, hogy „Ez előtt az Árpád előtt a türköknek más fejedelmük sohasem volt…”, ami elég valószínűtlen, inkább valami illegitimitás eltitkolásáról van szó.
Árpád:A honfoglalás
894-ben Árpád szerződést kötött a morvák fejedelmével, Szvatoplukkal, miszerint a magyar és morva hadak együtt kiűzik Pannóniából a keleti frankokat.
Szvatopluk halála után a magyar törzsek megszállták a Felső-Tisza vidékét, és Árpád serege élén 895-ben a Vereckei-hágón át az Alföldre lépett, és elfoglalta a területet.
894-ben érett meg a bizánci-magyar együttműködés, és Árpád megtámadta Simeon, bolgár cár birodalmát. A magyar csapatokat Kurszán vezér, társfejedelem vezette. A bolgár cárság sorozatos csatavesztést szenvedett a magyar seregektől, és az Al-Duna területét feladták. Ezzel a Délvidék is Árpád népének uralma alá került, de az al-dunai csaták alatt a bolgárok szövetkeztek a besenyőkkel, akik megtámadták és elfoglalták a magyarok védtelen szállásterületeit Etelközben. Simeonnal 895-ben megütköztek, a rendkívül véres Déli-Bug menti csatában, melynek során a magyarok 20 ezer fős veszteséget okoztak Simeon hadának, de a csatában mégis alulmaradtak. A vesztes csata után a besenyők által elfoglalt etelközi területeikre vissza nem mehettek, így a Kárpátok hágóin át a korábbi portyázásaik során már alaposan megismert Erdélybe menekültek, és itt le is telepedtek, csak gyenge dunai bolgár helyőrségekkel találták szembe magukat (melyeket korábban az ő támadásaik gyengítettek meg jelentősen) a Kárpát-medence keleti felében. A Tisza vidékéig magyar terület lett a Kárpát-medence, és Árpád serege sorozatos csatákat vívva szilárdította meg pozícióit az új hazában.
899 márciusában Arnulf keleti frank király követsége érkezett a magyar fejedelem udvarába, és arra kérte Árpádot, hogy segítsen neki legyőzni az itáliai király seregeit, és akkor a magyaroké lehet egész Pannónia, azaz a mai Dunántúl. Árpád seregei legyőzték Berengár itáliai király hadait, és a Lombardiából hazatérő magyar seregek birtokba is vették a Dunától nyugatra eső területeket. Azonban a morvák is szemet vetettek ezekre a területekre, és megtámadták az itt szállást kereső magyarokat. Árpád serege legyőzte a morvákat, és büntetésül elfoglalta azok nyitrai hódításait is, így 900 őszére az egész Kárpát-medence magyar fennhatóság alá került, és Árpád vezetése alatt végéhez ért a honfoglalás.
A legenda szerint Óbudán temették el a honfoglaló hadvezért és fejedelmet. (60év körül??)
Anonymus Árpád halálát 907-re teszi
#5859
2013. okt. 9. 10:46
A MAGYAR BIBLIA

Magyar Bibliánkban igazságokat és a Mah-Gar nép történetét – a világ teremtésétől kezdve – a Káldeusok irták meg legelőször, mert ők az „írás feltalálói”.
Az ő országuk – az özönvíz előtt – hatalmas volt és nagy tudásukkal uralkodtak mind azokon a testvérnépeken, akik – a mai történelmi elnevezések szerint – Szkítiában, Sarmatiában, Médiában és Egyiptomban laktak.
A datolya pálmákkal teli folyamközben, a meleg éghajlaton, hatalmas városaik voltak a két folyó mentén, ahol az egyik folyó neve BARANA és a másik INDIGNA volt régen.
Mind a két folyam az Ar-Ar hegységből ered. Arról a vidékről, amit a héberek bibliája KUS FÖLDJÉNEK nevez. Nagy királyuk NIMRUD volt, aki városaikat építette és a tudományt, és a tűzet az égből hozta magával.

Penelope,kicsit megemba száltam,és bele vettem magam a múlt koraiba..Hú ha tudnád mennyire,de majd megmutatom ha végeztem:)
Elmentem egész Nimrudtől az Árpád házig....Bibliából meg Nimbrudig....Jó hosszú dolog...Mert Árpádháztól Salamonig megyek most....De ki is teszek ebből is egy kis részletet...Mindjárt..
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0