Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#5858
2013. okt. 9. 10:44
A grálnak a spiritualitáshoz van köze, a Magyarokhoz,és a Pálosokhoz.
#5857
2013. okt. 9. 10:42
Szilgyi:örülök,hogy maradsz :)

Hasonlókat én is tettem ki a grálról anno:)

05:szép vers,és ezek szerint hasznos is volt egyben :)

Szilgyi:A tiéd is tetszett,de nem dícsérem meg,mert búcsúnak szántad :)
#5856
2013. okt. 9. 10:36
A Szent Grál kifejezés hallatán többségünknek minden bizonnyal egy kehely vagy serleg jut eszébe, amelyben Jézus vérét fogták fel a kereszt alatt. Ha jobban utánanézünk a kérdésnek, akkor hamarosan kiderül, hogy ősi földünkre, a Kárpát-medencére nem véletlenül használjuk az Isten országa kifejezést, mint ahogy nem véletlen az sem, hogy csak nekünk van Szent Koronánk, melyet az „égiektől” kaptunk. Érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy az Isten országa, Mária országa kifejezéseket talán a Grál királyok országa kifejezéssel is bővíthetnénk!

A XII. század a spirituális ébredés időszaka volt Európában. A keresztes hadjáratok Szentföldről visszaérkező lovagjai a Kelet addig ismeretlen titkait hozták magukkal. Ilyen környezetben bukkant fel 1190-1220 között egy misztikus tárgyról szóló mítosz, amit – senki se tudja miért – Grálnak neveztek. A templomosok, a gótikus építészet, a Grál, és az a gondolat, hogy létezik valahol Európában egy Róma szerint nem keresztény király, egy időben jelent meg.

A Grálról szóló mítosz nem egységes történet, sokféle változata ismert. Eredetét néhányan az ősi kelta és walesi mítoszokig vezetik vissza. Ezek a történetek a Földistennőről, Napistennőről, termékenységről és az újjászületésről szólnak. Az Élet kútja körül tökéletes boldogságban élnek az emberek, paradicsomi állapotok uralkodnak, mígnem a Gonosz támadása véget vet mindennek. Az Anyaistennő tulajdonképpen magát a földet jelenti, a hős rengeteg viszontagságon keresztül ennek az Aranykornak a megtalálására törekszik.
Más legendák szerint az „égből materializálódott”, Noé vette először kézbe. Egy másik történet szerint Lucifer bukásakor a fejéről leeső korona smaragdjából lett a Grál. A felbukkanásától kezdve folyamatosan őr vigyázta. Más legenda azt mondja el, hogy Sába királynője vitte Salamonnak, vagy Szemiramisz ajándékozta a Melkizedeknek.

Sokan vannak, akik a Szent Grálban nem egy tárgyat látnak, hanem valamifajta szent tanítást, ősi titkot, bölcsességet vagy magát a Bölcsek Kövét. A Grál keresése ilyen értelemben az örök bölcsességhez, a megvilágosodáshoz vezető utat jelöli.

De nézzük, mit mondanak az írásos emlékek! A legkorábbi leírás az irodalomban és a történelemben Chrétien de Troyes „Conte du Graal” (A Grál keresése) című műve, amelyet a szerző 1182-ben befejezetlenül hagyott. Ebben szó sincs arról, hogy a Grál serleg lenne, és nincs említés benne Jézus véréről se, utal viszont egy „halászkirályra”, akinek a birodalmában játszódnak az események.
#5855
2013. okt. 9. 10:34
05,szó szerint kikönnyeztem,és úgy döntöttem nem hagylak itt egymagad a "szarban"..Akkor most mutatok pár dolgot neked...
Most ez nem a vámpírokról szól,de most valahogy bele másztam másba is,mert szükségesnek érzem...Na pill ki rakom ..
#5854
2013. okt. 9. 10:31
#5853
2013. okt. 9. 10:06
"Ez egy kis búcsú vers volt,mert mostanában nem fogtok tevékenykedni látni.
Kicsit el kell mélyedjek és sokat sokat tanulnom. Priviben és fb-n elérhető leszek ,ha hiányoznék valakinek.
Hogy Penelope szavával éljek,(egyszer ő használta ezen szót)magányos farkasként lépegetek előre.Akkor azt mondtam neki,hogy falkában jobb a dolog,de igaza volt,van egy pont ahol egyedül kell tovább menni.
Sajnálom 05,hogy egyedül kell folytatnod,de remélem nem hagyod abba,én sem teszem :) Tanács: Írd le az eddigi észrevételeket,tanultakat stb,és úgy folytasd..
Puszillak titeket.Majd még jövök!!Vagyis vagyok,csak nem úgy,ahogy eddig,szal nem lesz tőlem link áradat stb...
Ui: Falcon én ebbe a csupakabra vagy micsudiban nem hiszek,érdekes nem? Penelope,neked így -is úgy-is írok.. :)" – szilgyi


Remélem ez csak egy átmeneti dolog .. De ismerlek annyira, hogy tudjam , hogy most vagy azon ponton , hogy csúszkál alattad a talaj, és a gondolatok túl csordultak a fejedben és vegetatív érzelmeket vált ez ki belőled . De remélem mihamarabb realizálod a dolgokat magadban . És hamar rá jössz , hogy nem kell egyedül csinálnod semmit. És van aki melletted áll . És nem kell magadra hagyatkoznod. Nem biztos , hogy olyan jó a magányos farkas szerepe. Mert könnyen felfalhatják az ordasok;) .. Tudom , hogy most kicsit magadba akarsz szállni és nyakik bele temetkezni a dolgokba. De mi van akkor ha már túlzottan mélyre ásol és nem tudsz egyedül ki kászálódni .. Kell egy úti társ aki ha kell ki cibál a mélyből . És ezen a kanyargós úton veled tart. De ha így látod jónak akkor nem lehet mit tenni . De remélem ez nem egy hosszú folyamat lesz . Én amire jutok ki írom ide (na jó nem mindent ..) . Bár furcsa lesz , hogy nem leszel ott a bogokat ki oldani velem . Nem tudom még, hogy mi lesz .. De nem tudom meddig leszek ilyen túl aktív itt . Ez tőled függ TTTesó!!

A lány ki egykoron csapat tára volt,
Most hatalmas irányzatot váltott .
Elindul hát a magány útján,
De nem tudni még mi vár reá .

Lehet jó lesz mert elméje éles ,
De nem olyan biztos mert néhol kétes .
Könnyű a magány útjára lépni ,
De nem olyan könnyű a célt elérni.

A lány menni készül , mint magányos farkas,
De jól figyeljen mert ez út elég hosszas .
Görbe s kanyargós e hosszas út ,
De nem biztos , hogy egyedül célba jut.

A lány már sok akadályt leküzdve haladt,
Ám még most is sok kérdése maradt .
Egyedül is meg tudhatja a választ ,
De mit szól hát testvér ként tisztelt társa?

Ez újdon sült testvériség sok mindent meg tudott,
Ellenére annak , hogy néhol elméjük meg kopott.
Közöny s elme az ő fegyverük
Használták is oly rendületlenül.

Fejvesztve rohantak az igazság felé,
Mondván azt , hogy ez még édes kevés .
Haladnak is szépen lassan ,
De a lány most a testvért itt hagyja .

A vers írója kíván sok szerencsét,
De reméli hogy majdan egyszer vissza tér.
A fiú marad addig egyedül s árván
Vissza várja kedves csapat társát .

Írta : Én :)
#5852
2013. okt. 8. 21:13
Ez egy kis búcsú vers volt,mert mostanában nem fogtok tevékenykedni látni.
Kicsit el kell mélyedjek és sokat sokat tanulnom. Priviben és fb-n elérhető leszek ,ha hiányoznék valakinek.
Hogy Penelope szavával éljek,(egyszer ő használta ezen szót)magányos farkasként lépegetek előre.Akkor azt mondtam neki,hogy falkában jobb a dolog,de igaza volt,van egy pont ahol egyedül kell tovább menni.
Sajnálom 05,hogy egyedül kell folytatnod,de remélem nem hagyod abba,én sem teszem :) Tanács: Írd le az eddigi észrevételeket,tanultakat stb,és úgy folytasd..
Puszillak titeket.Majd még jövök!!Vagyis vagyok,csak nem úgy,ahogy eddig,szal nem lesz tőlem link áradat stb...
Ui: Falcon én ebbe a csupakabra vagy micsudiban nem hiszek,érdekes nem? Penelope,neked így -is úgy-is írok.. :)
#5851
2013. okt. 8. 20:30
Életem kedvtelen,semmiségbe magaslik
üressége tör elő s univerzummá növekszik.
Belső hang mely hívogat,magányba torkollik.

Miért szólítsz hangosan,mit mondhatsz nékem
merre visz a távolság,mely messze szólít tőlem.
Merre vigyem tollam hegyét,mit írhatnák néked.

Mit írhatnék kedvesem hisz nem jó sehogy sem.
Nem írok már semmit ,hisz távol vagy édesem.
Elvitt tőlem a sors fonala és én az utat keresem.

Eljön majd az én időm és viszont látlak téged,
bármerre vitt a sors vissza hoz majd nékem.
Mert együtt szép az élet drága kedvesem.

Szívünk dobban s lelkünk a magasba kiált,
Vágyón szólít engem és én meghallom szavát.
Kottát üt a szívem, téged hallgatván.

Sötét fátyol mely arcomra simul,
gyász kendő takar és szívem beborult.
Nem hallom már szíved dalát,mert az a magasba szált.

Fekete ruhám a gyász mélyébe vitt.
Szíved kottájának dallama már sosem hallatszik,
mit sem ér már az életem nélküled meghalok hát én is véled.

Megfogom e éles kardod,kiontom életem
s szívembe vésem hogy szívem szakadjon meg.
Mindegy már én nékem hisz veled együtt haltam kedvesem.

Irta :én
#5850
2013. okt. 8. 19:38
#5849
2013. okt. 8. 19:31
#5848
2013. okt. 8. 18:20
Igen,sok patikát így jeleznek...Hát érdekes...Mert hát a kígyó a gyógyítást is jelenti nem?? Hát így tényleg nem unalmas az élet,főleg ha elgondolkodunk rajt.
Igazság szerint nem is értem miért volt bűnös a kígyó?? Mert a tudásra csábította Évát? Ezzel nem tett rosszat,hanem mi járunk rossz úton és rosszra használjuk fel,,,
Lehet csűrni a dolgokat,nézőpontok szerint...
#5847
2013. okt. 8. 18:07
Igen.Nagyon jól meg lehet keverni a dolgokat,és azt is teszik.
itt is pl. van egy olyan gyógyszertár,hogy kígyópatika.otra tekeredő kígyóval.Na most?Vagy elhiszem,hogy a kígyó jó,és jó dolgok miatt van ott,vagy pedig arra gondolok,hogy hm... a gyógsszerek mérgek, a csudába,de elferdítették a jelképet...Vagy pedig felvette a gyógyszertár a jó jelképet,holott a gyógyszer méreg,és ezt tudjuk is ,és ezáltal hogyan tekinthetnénk jól rá,mármint a jelképre?
Jó kis katyvasz? :)
Van még sok ilyen,nehogy uncsi legyen az élet :) Csak győzd kibogozni :)
#5846
2013. okt. 8. 17:59
"Amit egykor találtam,ha segít:
churchofgod.hu/content.php?act=hexagram
Dávid csillag és a Salamon pecsét ugyan az,véleményem szerint a Zsidók forgatták ki a jelképet,és ez által rossz lett,vagyis a negatív energiát jelképezi,pedig alapból,csakúgy mint sok más esetében,pozitív.
Alapból jó jelkép volt,a boszorkányságé,mágiáé,asztrológia,vagyis az ezotériável lehet
összehozni.Később meg a cionizmus jelképe lett." – Penelope


Igen ,ezt már olvastam valahol...Ugyan úgy jártak el,mint a kígyóval,manapság a sátánnal kötik össze,pedig régen a tudás stb..jelentett...Nem volt rossz,de azt csináltak belőle...
#5845
2013. okt. 8. 17:51
Kicsit bővítettem az előzőt.
#5844
2013. okt. 8. 17:48
Köszike :)
De tényleg ,most ez a két Salamon két különböző személy szerintem...
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0