Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#5828
2013. okt. 8. 14:31
Oksa 05,addig én nézem Sabrina a tini boszorkányt.........

Falcon,jobb vallanád be az igazat,hogy nem akarsz segíteni,mert hülyeségnek tartod. ;)
#5827
2013. okt. 8. 14:27
Köszi Falcon ... :)

Most épp próbálom Béla álláspontját kutatni .... Hátha van benn olyan ami zavarta s vámpír társadalmat .... .
#5826
2013. okt. 8. 14:25
Az a helyzet, mindig rossz voltam töriből. :D
#5825
2013. okt. 8. 14:24
Na ne csináld Falcon!! :D :D Nem tudsz egy kis történelemben besegíteni lustaság??? >:( :D

05 Falcon kinevet ám minket...Tiszta gyogyónak gondolva.. :D :D
#5824
2013. okt. 8. 14:22
Szépen haladtok. Csak így tovább. Gyerünk! ;D ;D ;D
#5823
2013. okt. 8. 14:15
Am Salamon hatalma állandó testvérharcba fulladt....A vége sem hepiend...De ma végig nézem azt a két órás filmecskét Salamon testvérharcairól és uralkodásáról..Lehet lesz benn valami.
Ezután meg vissza kell menni Salamon elődeihez strrr...

Ez kb két napot vesz igénybe.. :-\
De tényleg nagyon furák az egybe esések..!!
Googléz picit VÉGIG AZ ELŐDEIT ÉS ŐT IS...
#5822
2013. okt. 8. 14:11
Helytelen írásért bocsánat ... Telefonról írtam és az ujjjjjjaim szokás szerint több gombot nyomnak...
#5821
2013. okt. 8. 14:08
"Töröltem azt a sok ,akármit amiket be raktam,mert csak össze zavarja a jó népet..
De viszont találtam valamit....

Eddig csak tippelni tudtunk,hogy Pécs városa volt a székesegyház ami elégett..De szó szerint nem volt ki írva..
Na szal erről találtam valamit,csak a gond az a link megszűnt,de a Google azért ki mutassa nagyjából,mi szerepelt benn.

Egy röpke séta Pécsett - A Mi Otthonunk
amiotthonunk.hu/termozaik/egy-ropke-seta-pecsett.html‎
10-ben került a Római Birodalom fennhatósága alá. A korai ... Salamon király koronázásának éjszakáján, 1064-ben, a székesegyház és környéke porig égett. Pécs középkoráról kevés emlék áll rendelkezésre, azonban ez is tiszteletre méltó.

Ám még egy ÉRDEKESSÉG!!!! Nézzük csak milyen érdekes időszakokban koronázták meg Salamont,és nézzük csak mikor ért véget az uralkodása!!!!! Ekkora véletleneket...............
hu.wikipedia.org/wiki/Salamon_magyar_kir%C3%A1ly

Uralkodási ideje
1063. vége[1] – 1074. március 14.[1] ----------- Thor felébred-10 évre rá vissza vonul..
Koronázása Pécs (1064-es)
1057[2]
1063 ------------ Felkel.....Thor..
1064. április 11. ------------- üldözik thort,porrá ég a székesegyház.. Jól kivan előre minden tervelve vajon?Most mi ez?? :D
Elődje I. Béla
Utódja I. Géza


Salamont háromszor is megkoronázták. Először (1057/1058)-ban – négy éves korában – I. András kenette fel és koronáztatta meg, Bélának tett ígérete ellenére. A koronázás alatt az „Esto Dominus fratrum tuorum” (Légy Ura a te testvéreidnek . . . ) kezdetű zsoltárt énekelték – a kutatók ebből a zsoltárból következtettek az angol Edgar-ordó szerinti eljárásrendre.f [39] ,f [40] Másodszor I. Béla halála után, 1063 őszén – tíz éves korában – Fehérváron német támogatással, ekkor vette feleségül a 16 éves német hercegnőt, Juditot is. Harmadszor 1064 húsvétján Pécsett, ekkor megbékélésük jeleként Géza herceg helyezte a fejére a koronát. I. Géza, Salamont trónjától megfosztotta és a helyére lépett. Háromévi uralkodás után már azon a ponton volt, hogy visszaadja az uralmat Salamonnak, de ebben halála megakadályozta. I. László, valószínűleg nem volt koronázott uralkodó – Géza és László, valójában ellenkirálynak tekinthetők.

Na szerintem mára elég ennyi,kíváncsi vagyok a véleményekre..Penelope ha jól emlékszem nem hiszel a véletlenekben ,igaz?? Akkor ezt hova tegyük? Igaz az első koronázásával kapcs nincs mit mondani de a másik kettő...

Ha tudtok valami filmet a Magyar Salamon Királyunkról akkor írjátok meg..Köszi.
A szakra koronán kívül..https://www.youtube.com/watch?v=9mrbEvYVUf8" – szilgyi


Ezt nagyon jól össze állította Watson!!:) Tényleg.....

Ha vissza emlékszel Salamonról volt már eszme cserénk anno.... Mondtam , hogy elég érdekes , hogy I.Béla épp akkor halt meg mikor Thoris felébredt. És ugyan ebben az idő pontba került Salamon a trónra. De.... Itt egy ponton el vagyok akadva.... Salamon még ebben az idő szakban csak 10 éves volt. Gondoltam arra , hogy vagy I.Béla szálka volt Toris szemében , vagy pedig Salamonnak tett szivességet valamiért. Ezen két tényen vacilálok. Utána kell járni I.Béla uralkodásának és abból ki szűrni volt e valami olyan álláspontja ami netán zavaró tényezőként szolgált a vámpíroknak , vagy szűkebbre fogva, Thorisnak..Ha a másik felét nézem , hogy szivességet tett e vajon valamiért Salamonnak?? Van egy elég érdes ám bizonytalan eszmém erről is ... Donorság ... Nem hidném , hogy közvetteten Salamon volt a donor , hisz Salamon még csak egx 10 éves Salika volt , bár ki tudja akkoriban hogy működött , akkoriban nem ign lehetett a gyerek gyerek a vér vonlától függően..Felnőtess dolgokat kellet csinálnia . Aztán lehet az mondta donori szó joga ént " Király akarok lenni " . De lehet , hogy a szülő kérése volt egy kis vérért cserében " Fiam legyen hát a király" ... De ki udja... Lesz dolgubk az tuti....
#5820
2013. okt. 8. 12:28
Töröltem azt a sok ,akármit amiket be raktam,mert csak össze zavarja a jó népet..
De viszont találtam valamit....

Eddig csak tippelni tudtunk,hogy Pécs városa volt a székesegyház ami elégett..De szó szerint nem volt ki írva..
Na szal erről találtam valamit,csak a gond az a link megszűnt,de a Google azért ki mutassa nagyjából,mi szerepelt benn.

Egy röpke séta Pécsett - A Mi Otthonunk
amiotthonunk.hu/termozaik/egy-ropke-seta-pecsett.html‎
10-ben került a Római Birodalom fennhatósága alá. A korai ... Salamon király koronázásának éjszakáján, 1064-ben, a székesegyház és környéke porig égett. Pécs középkoráról kevés emlék áll rendelkezésre, azonban ez is tiszteletre méltó.

Ám még egy ÉRDEKESSÉG!!!! Nézzük csak milyen érdekes időszakokban koronázták meg Salamont,és nézzük csak mikor ért véget az uralkodása!!!!! Ekkora véletleneket...............
hu.wikipedia.org/wiki/Salamon_magyar_kir%C3%A1ly

Uralkodási ideje
1063. vége[1] – 1074. március 14.[1] ----------- Thor felébred-10 évre rá vissza vonul..
Koronázása Pécs (1064-es)
1057[2]
1063 ------------ Felkel.....Thor..
1064. április 11. ------------- üldözik thort,porrá ég a székesegyház.. Jól kivan előre minden tervelve vajon?Most mi ez?? :D
Elődje I. Béla
Utódja I. Géza


Salamont háromszor is megkoronázták. Először (1057/1058)-ban – négy éves korában – I. András kenette fel és koronáztatta meg, Bélának tett ígérete ellenére. A koronázás alatt az „Esto Dominus fratrum tuorum” (Légy Ura a te testvéreidnek . . . ) kezdetű zsoltárt énekelték – a kutatók ebből a zsoltárból következtettek az angol Edgar-ordó szerinti eljárásrendre.f [39] ,f [40] Másodszor I. Béla halála után, 1063 őszén – tíz éves korában – Fehérváron német támogatással, ekkor vette feleségül a 16 éves német hercegnőt, Juditot is. Harmadszor 1064 húsvétján Pécsett, ekkor megbékélésük jeleként Géza herceg helyezte a fejére a koronát. I. Géza, Salamont trónjától megfosztotta és a helyére lépett. Háromévi uralkodás után már azon a ponton volt, hogy visszaadja az uralmat Salamonnak, de ebben halála megakadályozta. I. László, valószínűleg nem volt koronázott uralkodó – Géza és László, valójában ellenkirálynak tekinthetők.

Na szerintem mára elég ennyi,kíváncsi vagyok a véleményekre..Penelope ha jól emlékszem nem hiszel a véletlenekben ,igaz?? Akkor ezt hova tegyük? Igaz az első koronázásával kapcs nincs mit mondani de a másik kettő...

Ha tudtok valami filmet a Magyar Salamon Királyunkról akkor írjátok meg..Köszi.
A szakra koronán kívül..https://www.youtube.com/watch?v=9mrbEvYVUf8
#5819
2013. okt. 8. 10:47
"Penelope: Írd le hogy gondolod :) Lehet amire mi nem figyelünk fel arra te igen.:) Na had lám .. :):)

Szilgyi : Ez az 500 as szám nagyon gyakori ... És van is benn valami..Toth szinte minden hol ott volt... Szerintem sevragadjunk le Róánál..Öszpontosítsunk Pécsre. Kutakodni kell :) Thor isten létezett ? Én azt hittem csak film figura .. A kqlapácsos manus..." – nevem05


Jah a kalapácsos manus...Hát szakadok XD ;D ;D ;D ;D
#5818
2013. okt. 8. 10:32
Penelope: Írd le hogy gondolod :) Lehet amire mi nem figyelünk fel arra te igen.:) Na had lám .. :):)

Szilgyi : Ez az 500 as szám nagyon gyakori ... És van is benn valami..Toth szinte minden hol ott volt... Szerintem sevragadjunk le Róánál..Öszpontosítsunk Pécsre. Kutakodni kell :) Thor isten létezett ? Én azt hittem csak film figura .. A kqlapácsos manus...
#5817
2013. okt. 8. 10:22
Azt láttad már,hogy thor isten is létezik XD
Skandináv...
#5816
2013. okt. 8. 10:20
Igen tudom Penelope :) De sajna nincs más amiből ki indulhatnék...

05 Amit most írtál tegnap én is megemlítettem,sőt......És időszámításunk 1 századában uralmuk alá vették a térséget,bár azelőtt is jelen voltak de csak kereskedelmi kappcs ként...Legalább is ez van le írva.......
Ha a te feltevésedet elő veszem akkor megint itt az a bizonyos 500 év differencia...Mert egykoron azt említetted,hogy 500 évente kel fel és vonul tomporba...De ez egy nagyon erős feltevés,nem hinném- de nem zárom akkor most ki....
De rengeteg nép volt a kárpátokban,ezt ne feledd...A linket amit ki tettem a: A terület első ismert népei-től kezd el olvasgatni,hátha okosabbak leszünk....
Kereshetnénk még hódítókat...Stb...Hadvezért meg ilyeneket...
Ne ragadjunk le Rómánál, én azért azt mondom...De persze minden utat be kell vizsgálni....Thot nem csak Rómában jelent meg,és ahogy nézegetem elég sok népcsoportban jelen volt...
#5815
2013. okt. 8. 10:14
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg34256#msg34256 date=1381171069]
Megvan,Hermész Római is volt....Rómaiak alapították Sopiane városát...Akkor meglehet ez a kapocs??

hu.wikipedia.org/wiki/Pannonia_(provincia)" – nevem05


Itt vagyok :) Úgy látszik meg van az új célkitűzés avagy Pécs kontra Thoris........Leszben munka de annàl szebb.

Végig olvastam mindent jó sok érdekesség volt... De ezt ki.emelném.. Szerintem is ez lehet egy kapocs .. Tudjuk ugye , hogy Toth inkarnációja többekközt Hermész is volt . És igen római is volt .. És ugye Hermészként előbb élt mint Thoris ként . De javítson ki valaki ha tévedek .. Könnyen lehet , hogy ő volt az alapító..És evidens módon Thorisként is a magáénak éreszte Pécset.. Vagy lehet volt befejezetlen ügye .. Sok a kérdés de majd meg oldjuk...... Lehet hogy minden út Rómába vezet ?!" – nevem05

Én azért ezt nem egészen így gondolom,de sebaj :)
#5814
2013. okt. 8. 10:12
"hu.wikipedia.org/wiki/M%C3%BCk%C3%A9n%C3%A9i_kult%C3%BAra

. A Kárpát-medence népei jelentős kulturális kapcsolatokat tartottak fenn a mükénéi kultúra régióival, mint ahogy azt a jellegzetes mükénéi típusú fegyverek, ékszerek, bronzedények, valamint a kerámia díszítőmotívumai mutatják.
A fenti linkben,található egy kis morzsa Egyiptomból...
Még csak most érek a vaskorhoz......
Ha találok valamit ha nem,akkor sem vesztek semmit,legalább olvasok egy kis történelmet...
Hú ha ezt most a volt töri tanárom hallaná,igen nagyon megörülne...XD

Szia 05....

Zamolxis isten- erről valaki tud valami linket? Mert nem találok...Dákok istene,csak 2 véres csatával tudták elvenni tőlük a rómaiak a térséget..(Feljegyzés szerint ez olvasható)" – szilgyi


Na igen,egy kis történelmet,ami sokszor hamis,azért ezt ne feletjsd el...
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0