Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#5813
2013. okt. 8. 10:08
"Megvan,Hermész Római is volt....Rómaiak alapították Sopiane városát...Akkor meglehet ez a kapocs??

hu.wikipedia.org/wiki/Pannonia_(provincia)" – szilgyi


Itt vagyok :) Úgy látszik meg van az új célkitűzés avagy Pécs kontra Thoris........Leszben munka de annàl szebb.

Végig olvastam mindent jó sok érdekesség volt... De ezt ki.emelném.. Szerintem is ez lehet egy kapocs .. Tudjuk ugye , hogy Toth inkarnációja többekközt Hermész is volt . És igen római is volt .. És ugye Hermészként előbb élt mint Thoris ként . De javítson ki valaki ha tévedek .. Könnyen lehet , hogy ő volt az alapító..És evidens módon Thorisként is a magáénak éreszte Pécset.. Vagy lehet volt befejezetlen ügye .. Sok a kérdés de majd meg oldjuk...... Lehet hogy minden út Rómába vezet ?!
#5812
2013. okt. 8. 9:52
hu.wikipedia.org/wiki/M%C3%BCk%C3%A9n%C3%A9i_kult%C3%BAra

. A Kárpát-medence népei jelentős kulturális kapcsolatokat tartottak fenn a mükénéi kultúra régióival, mint ahogy azt a jellegzetes mükénéi típusú fegyverek, ékszerek, bronzedények, valamint a kerámia díszítőmotívumai mutatják.
A fenti linkben,található egy kis morzsa Egyiptomból...
Még csak most érek a vaskorhoz......
Ha találok valamit ha nem,akkor sem vesztek semmit,legalább olvasok egy kis történelmet...
Hú ha ezt most a volt töri tanárom hallaná,igen nagyon megörülne...XD

Szia 05....

Zamolxis isten- erről valaki tud valami linket? Mert nem találok...Dákok istene,csak 2 véres csatával tudták elvenni tőlük a rómaiak a térséget..(Feljegyzés szerint ez olvasható)
#5811
2013. okt. 8. 9:30
#5810
2013. okt. 8. 9:27
Nem,tényleg nem tudom a választ.
Sokminden van,amit én sem tudok.De ezt már milliószor leírtam.
Max sejtem,vagy tippelgetek sok kérdés kapcsán.
#5809
2013. okt. 8. 9:05
Köszi,te állítom tudod a választ,csak nem publikus. :D Na szóval folytatom a keresgélést.
#5808
2013. okt. 8. 6:47
:) Szilgyi beindult :)

Sajna én sem tudok hozzászólni,szóval csak jó keresgélést kívánok :)
#5807
2013. okt. 7. 22:40
A pannoniai korszak története 643-ban röviden, de minden bizonnyal reálisan szerepelt az eredeti Origóban, Wacho a legitim királyok számozott sorrendjében még a nyolcadik az egykorú Edictus Rothariban. Az átdolgozott Origo gentis langobardorum és nyomában Paulus Diaconus a Lethingeket erőszakkal félreállító Gausus nem tisztára mosása érdekében a gyökerekig meghamisítja Wacho korszakát. A korszak valós történetét 510–552 között a kortárs Prokopios (De bello gothico), 539/552–558 között Agathias (Historiarum libri) 566–582 között Menander Protektor (Excerpta de legationibus) görögül, más kortársak latinul jegyezték fel. Így Jordanes 539. és 551. évi eseményeket (Rom. 386), Nicetius Treveriensis 566 körüli eseményeket, Gregorius Turonensis 575-ben lezárt I–IV. könyvében (Historia Francorum) 531–575 közötti kapcsolatokat, Marius Aventicensis (539–581) az 556–580 közti eseményeket. A 612 előtt író Secundus Tridentinus az Agilulf és Theodelinda fiát, Adalwald trónörököst 603-ban katolikussá keresztelő apát-püspök művéből (Langobardorum gestis historiola) csak Paulus Diaconus kivonatolt néhány fontos – itáliai vonatkozású – adatot. Mindezek fényében a pannoniai korszak merőben másként értékelendő, mint az eddigi – vezérfonalként az itáliai langobard krónikákat követő, s nekik túlzott hitelt adó – történetírás.

www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tkt/hunok-gepidak/ch01s02.html

Most ez mi is?? Nem vagyok már képben...Le kéne feküdnöm,mert besokaltam :D :D
Jó éjszakát,Főnix,sellő úrfi,.....05 Sherlock,majd olvasgass...Előrébb kéne lépni,mit is keresett itt Thot..
#5806
2013. okt. 7. 22:31
Most ha tehetném azt a nyelvkilógós smylét szépen egy fogóhúzóval megcsípném és ide oda ráncigálnám...
Meg akadtam,feladom,nem találok semmit,túl kevés az elindulási alap..Tiszta ideg vagyok >:( >:( >:(
Na de csak pozitívan,05 talán majd hozzá szól :P :P
Köszi Falcon,hogy drukkolsz...
#5805
2013. okt. 7. 21:49
Hajrá emberek! Én ehhez most nem tudok hozzászólni, ahogy már észrevettétek. De szurkolok nektek. :P
#5804
2013. okt. 7. 21:22
Isz. 546-ban felkeltették 1 év múlva rá találtak,és 10 év múlva tomporba vonult...
Szóval,körbe kell nézni mik történtek akkor tájt Magyarba,pécsett stb...

A másik dolog az,hogy 1063-ban is itt volt ha jól rémlik,szóval akkor itt is vonulhatott tomporba? Vagy csak megint vissza jött? Miért? Miért? Miért??

A hun nagykirály halálát követő évszázad Bizánc nagyhatalmi politikájának jegyében telt. A gepidák fellázadt törzsszövetsége Attila fiaira mért csapást, de Pannoniát ők nem foglalták el, hanem keleti gót uralom alá került rövid időre. Majd a longobardok vetették meg itt a lábukat, 546-ban Dél-Pannoniát is elfoglalták. A longobárd-gepida ellentétet kihasználva Baján avar kagán népével 568-ban kardcsapás nélkül szerezte meg a Kárpátmedencét. A gepidák felmorzsolódtak, a longobardok szövetségeseikkel együtt a Pó-alföldre húzódtak. Régészeti adatok szerint a Völgységtől északra és délre is előfordulnak keleti gót longobárd leletek, a mázai longobárd férfi sírleletén (lándzsacsúcsok) kívül tájegységünkön e korból mást eddig nem találtak. Annál gazdagabb avarkori temetőkben vidékünk.

A korai avarkor, Baján kagán (567-602?) idejéről, igen sok egykorú forrás szól. Eszerint az avarok olyan belső-ázsiai menekült néptöredékek, akikhez a keleti sztyeppéken bolgár-türk népelemek is csatlakoztak.

Eddig ezt találtam,ha valaki talál valami mást,linkelje vagy másolja..
#5803
2013. okt. 7. 20:54
Az is lehet,hogy nem ide jött,hanem már elöbb itt volt mint mi....Ennyi teória,hogy fér el egy fejben... :D

Enoch házáról is találtam a topikban,ezt úgy gondolom ki másolom..:A görög eredetű PHOENIX szó az egyiptomi PA-HANOK szóból származik, és azt jelenti „Enoch Háza”.

Először azt hittem Pannóniát tagolják :D :D Ez már nekem is sokkoló ;D ;D Lehet túl pihent az agyam :D :D
#5802
2013. okt. 7. 20:51
Igen,csak át kell néznem a kelták isteneit meg hasonlók...És a római Birodalomban meg közismert volt Hermész...Ezért gondoltam kapocsnak...
De az a gond nem tudom mikor tájt volt Pécsen,vagyis tudom.....Egyszer amikor gyújtogatott...De ha jól emlékszem uralkodott is itt,vagyis valamiért itt volt...JÉÉÉÉÉÉÉÉÉ miért ilyen bonyolult minden???

www.annwn.hu/panteon/kelta-panteon/kelta-istennok-istenek
Ezeknek még szex istenük is volt,hát mindjárt rosszul leszek...Sírjak vagy nevessek?? :D
Achtland

Leírás: Istennő királynő, akit halandó férfi nem tudott szexuálisan kielégíteni, így egy óriást hozott el a Tündérbirodalomból társául.
Uralkodik: Szexuális mágia.

Figyu mit találtam :
Magyal király és Tölgy király

Leírás: Két áldozati isten, akik egy lény két oldala. A Magyal király jelképezi a fogyó holdat, megküzd a Tölgy királlyal Nyárközepén (a múltban valószínűleg Beltane idején) az uralomért. A Tölgy király a növekvő év istene és megküzd Yule napján (talán régen Samhain napján) ugyanezért. Manapság a kelta boszorkányok úgy gondolják, hogy ők tündérek vagy spirituális energiák, inkább mint isteni lények.

Jó semmi köze a tárgyhoz de érdekesek,hogy lehet egy népnek ennyi Istene??? Vagy 1000 db..
#5801
2013. okt. 7. 20:48
A keltákhoz is van köze:
www.magyarorszag-szep.hu/Pecs/index.html

Amúgy lehet,hogy az is egy kapocs,de passz,nem tudom.
#5800
2013. okt. 7. 20:37
Megvan,Hermész Római is volt....Rómaiak alapították Sopiane városát...Akkor meglehet ez a kapocs??

hu.wikipedia.org/wiki/Pannonia_(provincia)
#5799
2013. okt. 7. 20:32
Hát,keresgélj,hátha ráakadsz valamire.
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0