Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#5423
2013. szep. 30. 22:59
"www.csillagaszat.hu/ustokosok/20130930-ison-mars.html" – Penelope

Na jó nincs távcsövem :P...Valaki esetleg tudna kölcsönbe egyet?? :D :D ;D
#5422
2013. szep. 30. 22:51
"Ebből sem veszünk majd észre bizonyára semmit sem :
hungarian.ruvr.ru/2013_09_30/A-Nap-hernyoja-magneses-vihart-okoz-a-Foldon/" – Penelope


Hát nálam már most esik reggel óta,szóval egy kis eső ide vagy oda már nem különösen számít...
#5421
2013. szep. 30. 18:13
#5420
2013. szep. 30. 14:33
Ebből sem veszünk majd észre bizonyára semmit sem :
hungarian.ruvr.ru/2013_09_30/A-Nap-hernyoja-magneses-vihart-okoz-a-Foldon/
#5419
2013. szep. 30. 14:20
#5418
2013. szep. 30. 14:19
Játék
Kategória: Ezotéria és hasonlók - Közzétette: fulldragon
szerző: (csszabovirag)

Magunkba emelünk megannyi terhet – félelmeket, lehúzó gondolatokat és érzelmeket -, amelyek nem engedik, hogy tánclépésben járhassuk az Utat.
Önbüntetés ez: ahhoz szoktunk hozzá, hogy a szenvedésünk természetes, ezt érdemeljük emberi gyarlóságainkért.
Boldognak, önfeledtnek lenni pedig kiváltság… vagy épp könnyelműség.

Ideje ráébrednünk, hogy téveszmére épül az életünk.
Évezredes kondicionáltságunk zár abba a meggyőződésbe, hogy tévedéseinkért, tökéletlenségeinkért szüntelenül büntetés jár.

Szégyenünk feledteti el velünk, hogy az ember lehetőséget kapott hibázni, de erőt is ahhoz, hogy ezen tévedéseit felismerje, felülírja, így felszabadítva magát terheltsége alól.

Játékosan is felfoghatnánk a földi létet – belelátva a tapasztalás nagyszerűségét, amely a szabad akarattal társulva valóban izgalmas “terepasztallá” avathatja a mindennapok helyszíneit.

Mi azonban túlságosan azonosulunk személyiségünkkel és annak megnyilvánulásaival, görcsösen komolyan vesszük az élet dolgait – ezért a gyermeki gondtalanság, nyitottság állapotába legfeljebb ritkán engedjük bele magunkat.

Holott a titok éppen ez: kalandként megélni és tapasztalni a mindennapokat – befelé hallgatózva dönteni, amikor válaszúthoz vezet bennünket az élet.

Ha ezt a döntést képesek vagyunk a szív-méhben érlelni, feloldva ezzel magunkban a félelmeket, az utunk egyre áramlóbbá válik, lényünk pedig beleolvad a Boldogság Óceánjába.
Kezdődhet a Tánc…

illusztráció: Mezösi Górné Aranka

forrás:/facebook/
#5417
2013. szep. 30. 8:56
Bizony:) Ezért másoltam be .. :D
#5416
2013. szep. 30. 7:52
"Nimrod harca Jahveval..

A Tarih-i Üngürüsz a legősibb magyar krónika. Nagyon kevesen ismerik, mert sokáig titkolták létezését. Időben megelőzi Kézai krónikáját és az Anonymus gestát is. Szent István idejében a tiltott könyvek közé került. Székesfehérváron volt elhelyezve latin nyelven. A törökök mentették ki, és lefordítatták török nyelvre. Több kutató úgy gondolja, hogy a Tarih-i Üngürüsz volt az eredeti ősgesta.

A Tarih-i Üngürüsz a magyarokról pedig azt mondja, hogy Nimród a hatalmas, bölcs király a vízözön után uralkodott:

„ Nimród Király Ázsia uralkodója volt, Szkítiától egészen Kínáig tartott a birodalma, de még a nyugati szigeteken is uralkodott. Nimródnak két fia volt, ikrek, Naposz és Pálosz. Nimród élete delén a sötétség urával háborút kezdett, kihívta őt párbajra. Nimród tudta, hogy élete veszélybe kerül, és a sötétség ura megöli Őt de ő vállalta, hogy meghal népe becsületéért. Fiai között felosztotta a birodalmát, hogy halála esetén ki hol uralkodjon. Naposznak adta napkeletet, Pálosznak pedig nyugatot. A háború megindult. Nimród a feleségét papok, mágusok gondjaira bízta, és nyugatra küldte, egy hegyi kolostorba, amit Ő Nimród alapított. A Háború megtörtént, Nimród meghalt. Testét nyugovóra helyezték, ott a hegyi kolostor alatt, ahol az Isztrosz (Ister, Duna) folyó nagy kanyarulatot vesz, északról délnek. Pálosz pedig alapítója lett annak a szerzetesrendnek mely a mai napig őróla van elnevezve” (Pálosok). A szöveg azt írja, hogy a királyné magával vitte nyugatra az ikreket is"." – szilgyi


Még végig sem olvastam,de már sejtettem,hogy Pálosz az Pálos :D
#5415
2013. szep. 29. 20:40
#5414
2013. szep. 29. 20:38
Nimrod harca Jahveval..

A Tarih-i Üngürüsz a legősibb magyar krónika. Nagyon kevesen ismerik, mert sokáig titkolták létezését. Időben megelőzi Kézai krónikáját és az Anonymus gestát is. Szent István idejében a tiltott könyvek közé került. Székesfehérváron volt elhelyezve latin nyelven. A törökök mentették ki, és lefordítatták török nyelvre. Több kutató úgy gondolja, hogy a Tarih-i Üngürüsz volt az eredeti ősgesta.

A Tarih-i Üngürüsz a magyarokról pedig azt mondja, hogy Nimród a hatalmas, bölcs király a vízözön után uralkodott:

„ Nimród Király Ázsia uralkodója volt, Szkítiától egészen Kínáig tartott a birodalma, de még a nyugati szigeteken is uralkodott. Nimródnak két fia volt, ikrek, Naposz és Pálosz. Nimród élete delén a sötétség urával háborút kezdett, kihívta őt párbajra. Nimród tudta, hogy élete veszélybe kerül, és a sötétség ura megöli Őt de ő vállalta, hogy meghal népe becsületéért. Fiai között felosztotta a birodalmát, hogy halála esetén ki hol uralkodjon. Naposznak adta napkeletet, Pálosznak pedig nyugatot. A háború megindult. Nimród a feleségét papok, mágusok gondjaira bízta, és nyugatra küldte, egy hegyi kolostorba, amit Ő Nimród alapított. A Háború megtörtént, Nimród meghalt. Testét nyugovóra helyezték, ott a hegyi kolostor alatt, ahol az Isztrosz (Ister, Duna) folyó nagy kanyarulatot vesz, északról délnek. Pálosz pedig alapítója lett annak a szerzetesrendnek mely a mai napig őróla van elnevezve” (Pálosok). A szöveg azt írja, hogy a királyné magával vitte nyugatra az ikreket is".
#5413
2013. szep. 29. 19:44
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg33831#msg33831 date=1380475802]
[quote author=Penelope link=topic=434.msg33830#msg33830 date=1380475510]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg33829#msg33829 date=1380474208]
Szerintem én is,de csak dereng valami...Meg nézem még egyszer..XD a Tiszteletedre :D :D" – Penelope


:D :D



sosefeledd.hu/sokkot-kapott-a-harom-sirrablo/
Ne packázz a szellemekkel :)" – Penelope

Erről van egy sztorim,majd priviben le írom." – Penelope

Okés." – Penelope

Na ,már le is írtam.
#5412
2013. szep. 29. 19:34
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg33830#msg33830 date=1380475510]
[quote author=szilgyi link=topic=434.msg33829#msg33829 date=1380474208]
Szerintem én is,de csak dereng valami...Meg nézem még egyszer..XD a Tiszteletedre :D :D" – szilgyi


:D :D



sosefeledd.hu/sokkot-kapott-a-harom-sirrablo/
Ne packázz a szellemekkel :)" – szilgyi

Erről van egy sztorim,majd priviben le írom." – szilgyi

Okés.
#5411
2013. szep. 29. 19:30
"[quote author=szilgyi link=topic=434.msg33829#msg33829 date=1380474208]
Szerintem én is,de csak dereng valami...Meg nézem még egyszer..XD a Tiszteletedre :D :D" – Penelope


:D :D



sosefeledd.hu/sokkot-kapott-a-harom-sirrablo/
Ne packázz a szellemekkel :)" – Penelope

Erről van egy sztorim,majd priviben le írom.
#5410
2013. szep. 29. 19:25
"Szerintem én is,de csak dereng valami...Meg nézem még egyszer..XD a Tiszteletedre :D :D" – szilgyi

:D :D



sosefeledd.hu/sokkot-kapott-a-harom-sirrablo/
Ne packázz a szellemekkel :)
#5409
2013. szep. 29. 19:03
Szerintem én is,de csak dereng valami...Meg nézem még egyszer..XD a Tiszteletedre :D :D
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0