Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#5018
2013. szep. 15. 14:30
Azért ott vagyok a közeledben Szilgyi,ha kellenék :)
Milyen érdekes,hogy az embert akkor találják meg bizonyos dolgok,-mint ez a kis elmélkedésre sarkalló szöveg-,amikor arra a leginkább szüksége van :)
#5017
2013. szep. 15. 14:22
Hát igen Penelopé sokszor én is érzem úgy ,hogy elengedted a kezem ;)
Na 05 hát gondolom nem a te lagzid volt,jól érezted magad?
#5016
2013. szep. 15. 13:08
Hú látom kicsit le maradtam ! :D Lagziba voltam :) Na de mindjárt át olvasom :)
#5015
2013. szep. 15. 7:27
"[quote author=Penelope link=topic=434.msg33364#msg33364 date=1379168047]
"Elengedni nem azt jelenti, hogy nem törődsz valakivel,
hanem csak azt, hogy nem tudsz többet tenni érte.
Az elengedéssel nem zárkózol el előle,
csak felismered, hogy nem irányíthatod.
Az elengedés nem azt jelenti, hogy mindent megengedsz,
hanem hagyod, hogy tanuljon a következményekből.
Az elengedés az erőtlenség elismerése, miszerint a végkifejlet nincs, és soha nem is volt a te kezedben!
Az elengedéssel nem próbálsz megváltoztatni vagy hibáztatni más valakit, hanem a lehető legtöbbet hozod ki magadból.
Ha elengeded, többé nem gondolkodsz róla,
de törődsz vele; nem "megjavítani" akarod, hanem támasza lenni;"" – szilgyi


Ezek a szavak belső sugallatok voltak vagy csak a jelen érzéseidnek kifejezése egy már ismert versben?Amúgy gyönyörű volt." – szilgyi
A második.Szerintem is gyönyörű,és bizonyára több helyzetre is levezethető.
#5014
2013. szep. 15. 1:28
Megnéztem a javasolt filmet Feledés c.
Nagyon jó volt és eltöprengtem rajt és azon,hogy ez akár lehet a múltunk vagy a jövőnk is.Hiszen ha a távolba nézünk legyen az előttünk vagy mögöttünk, nagyon ködös és elferdített..ha meg az Atlantisz korszakba bele gondolok még inkább így van.És mivel ez így van ,legalább is szerintem a jelenünkkel sem vagyunk tisztában.Mert minden befolyásol mindent!Itt van pl a régi Mátrix c film,meg a többi, ami az emberek manipulánsáról ad egy ki bemutatást igaz sokszor drasztikus formában.Ki tudja lehet van igazság néha benn.Vagy egy kis felkészítés a jövőbe tekintve. ;) :D :D
Na mindegy, jó éjt.
#5013
2013. szep. 14. 23:01
""Elengedni nem azt jelenti, hogy nem törődsz valakivel,
hanem csak azt, hogy nem tudsz többet tenni érte.
Az elengedéssel nem zárkózol el előle,
csak felismered, hogy nem irányíthatod.
Az elengedés nem azt jelenti, hogy mindent megengedsz,
hanem hagyod, hogy tanuljon a következményekből.
Az elengedés az erőtlenség elismerése, miszerint a végkifejlet nincs, és soha nem is volt a te kezedben!
Az elengedéssel nem próbálsz megváltoztatni vagy hibáztatni más valakit, hanem a lehető legtöbbet hozod ki magadból.
Ha elengeded, többé nem gondolkodsz róla,
de törődsz vele; nem "megjavítani" akarod, hanem támasza lenni;"" – Penelope


Ezek a szavak belső sugallatok voltak vagy csak a jelen érzéseidnek kifejezése egy már ismert versben?Amúgy gyönyörű volt.
#5012
2013. szep. 14. 21:51
USH3 Aki ezzel születik az alkalmatlan mind donornak,mid vámpírnak.
Kicsit keresgéltem,utána ,de ezen a "néven"nem találtam,de viszont mást igen ami állítólag ez a mai elfogadott neve.CLRN1.
Aki szeretné utána olvashat és már tippelhetnek is vajon akkor miért is nem jó a vámpírok számára...en.wikipedia.org/wiki/CLRN1

Bővebben:www.bioinfo.weizmann.ac.il/~pietro/papers/USH3A-clarin1.pdf

Megtaláltam a végén ezen a néven is....
Usher szindróma 3. típus (USH3) egy autoszomális recesszív rendellenesség, amelyet a szövetség
utáni többnyelvű progresszív hallásvesztés, fokozatos látásvesztés miatt retinitis pigmentosa és változó
jelenléte vestibularis zavar. Mivel a korábban meghatározott átiratok egyikének sem felel meg minden
USH3 esetben végeztünk, és további elemzés feltárta jelenlétét további exonok ágyazott
hosszabb az emberi és egér USH3A átiratok és három új USH3A mutációt. Kifejezése Ush3a
átiratát is lokalizálható egész hegy in situ hibridizáció a cochleáris szőrsejtek és spirál ganglion
sejtekben. A teljes hosszúságú transzkriptum kódolja USH3A Clarín-1, egy négy-transzmembrán-domain fehérjék, amelyek
határoz meg egy új gerinces specifikus család három paralogues. Korlátozott szekvencia homológiát stargazin, egy
kisagyi szinapszis négy transzmembrán-domain protein, arra utal, hogy szerepet Clarin-1 szőrsejtek és
fotoreceptor sejt szinapszisok, valamint egy közös út a különböző patofiziológiai Usher
szindrómák.

Az exonok a DNS olyan régiói, melyek nem vágódnak ki az mRNS-ből, melyek a gén által termeltetett fehérje részegységeit kódolják.

Usher szindrómával is egybe hozták,szal másolás köv...Usher-szindróma (néha nevezik " Usher-szindróma "), amely egy viszonylag ritka genetikai rendellenesség , amely társítva van egy mutáció bármelyike ​​10 gének eredményező kombinációját halláscsökkenés és látásromlás , és egy vezető oka a deafblindness . Egyéb elnevezések Usher szindróma között Hallgren szindróma , Usher-szindróma Hallgren , retinitis pigmentosa -dysacusis szindróma és dystrophia retinae dysacusis szindróma . [ 1 ] Usher szindróma jelenleg gyógyíthatatlan, de a génterápia , hogy pótolja a hiányzó gént, a kutatók sikerült irányváltó egyik formája a betegség knockout egerekben . [ 2 ]Bővebben:en.wikipedia.org/wiki/Usher_syndrome itt több dolgot is ír..
#5011
2013. szep. 14. 21:18
Re:Igazi vámpírokról!
« Válasz #195 Dátum: 2012. Február 23. - 17:59:08 »
Válasz idézettelIdézet Üzenet módosításaMódosítás Üzenet eltávolításaTörlés Téma szétválasztásaTéma szétválasztása
Újabb információkkal szolgálhatok-azt már mindenki maga dönti el,mennyire nyitott,elhiszi-e ,vagy sem:
Alapból mondhatom,amit már korábban,hogy ember,vámpír,földönkívüli,és más fajok is összefüggésben vannak egymással.

Hogy is mondjam:Egy földönkívüli játszadozás,kísérletezés eredményei vagyunk,csakúgy,mint a vámpírok.
Eléggé elrugaszkodónak tűnik,igaz?De hát,ha megvizsgáltátok a háttértartalmat,akkor már nem is annyira furcsa.
,,Mikor az emberiség "létrejött" nem volt elég erős és hosszú életű ahhoz, hogy civilizációkat irányíthasson. Ezért gondolták teremtenek valamit, ami nemcsak hogy "örök" életű, de elég erős is ahhoz, hogy vezető legyen. Azonban a kísérlet nem lett 100%-ig olyan, mint képzelték, mert a Vírus, melyet előállítottak csak úgy képes életben maradni, ha időnként "vérpótlást" kap. Ez veszélyessé tette e fajt, mert ha a "vérszomj" irányíthatatlanná vált, e lény nem védelmező, hanem pusztító szerepet töltött be. Először el akarták pusztítani teremtményüket, de mikor az fellázadva megszökött, úgy döntöttek megvárják, hogy boldogul, mit tanul, hogyan fejlődik, ahogyan azt az emberekkel is tették. A mai napig is "megfigyelés" alatt állnak a vámpírok,és mi is..
-
-Ezt azért másoltam be mert elég sok részen elgondolkoztam,,,,Gondoljunk bele..Sokan úgy vélik a sok teória közül,hogy az UFO-k vissza térnek lassan a földre stb(persze szerintem köztünk vannak most is),,,,Na már most mint olvasható, egyszer megakarták ölni teremtményüket, (vámpír) de ő megszökött stb...Hát most képzeljük bele magunkat ,az ő helyébe egy picit..Mi hogy fogadnánk őket a helyében, ezek után? Na persze a pusztítása miatt következett be ezen döntésük, de akkor is,nem ő tehetett róla, hanem a kísérletezői...Most kicsit új szemszögből világítottam rá a dolgokra, vagyis próbáltam másként nézni ....
#5010
2013. szep. 14. 19:29
#5009
2013. szep. 14. 17:45
#5008
2013. szep. 14. 16:14
"Elengedni nem azt jelenti, hogy nem törődsz valakivel,
hanem csak azt, hogy nem tudsz többet tenni érte.
Az elengedéssel nem zárkózol el előle,
csak felismered, hogy nem irányíthatod.
Az elengedés nem azt jelenti, hogy mindent megengedsz,
hanem hagyod, hogy tanuljon a következményekből.
Az elengedés az erőtlenség elismerése, miszerint a végkifejlet nincs, és soha nem is volt a te kezedben!
Az elengedéssel nem próbálsz megváltoztatni vagy hibáztatni más valakit, hanem a lehető legtöbbet hozod ki magadból.
Ha elengeded, többé nem gondolkodsz róla,
de törődsz vele; nem "megjavítani" akarod, hanem támasza lenni;"
#5007
2013. szep. 14. 14:53
Hát,skacok,lassan két éves lesz a topik,és ha belegondolok,mennyi minden történt ez alatt a szűk két év alatt,nem semmi!
Voltak jó,és rossz dolgok,furcsa,és érdekes dolgok,keresések,kutatások,rátalálások,és megértések,szóval azt hiszem minden,ami csak lehet. :)
Remélem,még sok éven keresztül segít ez a kis topik a megértésben,rátalálásban,ahogyan nektek,úgy nekem is :)
#5006
2013. szep. 14. 11:17
#5005
2013. szep. 14. 10:19
Átléptük a 60 ezres megtekintést :) Azt hiszem nem rossz. :)
#5004
2013. szep. 13. 10:53
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0