Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#4748
2013. szep. 5. 21:09
"Lehet,hogy ott is volt!!!! A legenda szerint most is él!!!!!
Nem érdekes ez neked Falcon????" – szilgyi


De, és pont ezért gyanús. Sok a véletlen egybeesés.
#4747
2013. szep. 5. 21:07
Lehet,hogy ott is volt!!!! A legenda szerint most is él!!!!!
Nem érdekes ez neked Falcon????
#4746
2013. szep. 5. 21:06
Mi van ha Pál és Nimród története egybe folyik??? Szíve még dobok...Torpor??? Fantáziálásban Király vok!!! :D
#4745
2013. szep. 5. 21:05
"[quote author=Falcon link=topic=434.msg33055#msg33055 date=1378407191]
Egyébként én régebben egy olyan történetet/mesét olvastam, mi szerint a Pilisben egy király szíve van elrejtve, ami még mindig dobog. Egy varázsló tépte ki (bosszúból?). Azóta már elfelejtettem honnan is szedtem (mármint az oldalt vagy könyvet) vagy csak simán élénk volt a fantáziám. Majd megpróbálok rákeresni. " – szilgyi




Dobogó kő,,,,Nimrund,története!!!!! Nemrég olvastam róla:)
Így rá kereshetsz a neten ;) " – szilgyi

Igen, erre gondoltam. Csak Nim már annyi helyen felbukkan. És most nem tudom, hogy miért. ;D Ott volt az óriások között is, akiket életben hagytak, amikor az emberek meghódítták a Brit-szigeteket. (Legalábbis a legendában, talán. Ez ha minden igaz, a Hihetetlenben volt, vagy az egyik óriásos honlapon, amit ide linkeltek be.) És Merlin is teremt óriást.
#4744
2013. szep. 5. 21:02
Falkon köszi:)
#4743
2013. szep. 5. 20:57
"IV. Kígyókirály a magyar hagyományokban, s a kígyólábú szittya ősanya leszármazottai

Magyarországon még a legkisebb gyermek is tudja, hogy magyar meséink nem mesék, hiszen a mesemondók mindig mondanivalójukba szövik ezt a mondatot: „Nem mese ez gyermek...” S azt is: „Aki nem hiszi, járjon utána.” Meséinkben gyakran visszatérő alak a kis kígyó története, aki egy tűzből kiált segítségért a mese hőséhez, aki meg is szánja, botját a tűzbe dugva a kis kígyó fel tud rá csavarodni, s így menekül meg a lángoktól. Hálából megmentőjét édesapja, a Kígyókirály földalatti palotájába viszi, ahol mindenféle tudományra megtanítják. Megtanulta többek között, hogyan kell égési sebeket gyógyítani különböző kenőcsökkel, gyógyfűvekkel, melyekkel a kiskígyót gyógyították földalatti hazájában. A mesehős – rendszerint a legkisebb királyfi – csak ezek után indult útjára. Sorsa döntő, válságos helyzeteiben mindig a Kígyókirálytól nyert tudomány mentette meg, míg célját végül is el nem érte.
E nem-mese-mese eddigi néprajzi értelmezése szerint a botra felcsavarodó kígyó máig használatos az orvostudomány jelképeként, s caduceus néven Hermes botjának vélik. Számunkra mesemondóink tanácsának követése van most hátra: utána kell járni a kiskígyó titkának-honának. Ezen ősemlékeket ringató mese a szittyák kígyólábú ősanyjának emlékéhez, Echidnához, az ősi sárkányvilághoz, s ezen túl a jelen történéseihez vezet.

www.magtudin.org/tomory_zsuzsa%20tortenelmunk.htm

" – szilgyi


A kígyókirály gyűrűje ;D
#4742
2013. szep. 5. 20:56
"Egyébként én régebben egy olyan történetet/mesét olvastam, mi szerint a Pilisben egy király szíve van elrejtve, ami még mindig dobog. Egy varázsló tépte ki (bosszúból?). Azóta már elfelejtettem honnan is szedtem (mármint az oldalt vagy könyvet) vagy csak simán élénk volt a fantáziám. Majd megpróbálok rákeresni. " – Falcon



Dobogó kő,,,,Nimrund,története!!!!! Nemrég olvastam róla:)
Így rá kereshetsz a neten ;)
#4741
2013. szep. 5. 20:54
IV. Kígyókirály a magyar hagyományokban, s a kígyólábú szittya ősanya leszármazottai

Magyarországon még a legkisebb gyermek is tudja, hogy magyar meséink nem mesék, hiszen a mesemondók mindig mondanivalójukba szövik ezt a mondatot: „Nem mese ez gyermek...” S azt is: „Aki nem hiszi, járjon utána.” Meséinkben gyakran visszatérő alak a kis kígyó története, aki egy tűzből kiált segítségért a mese hőséhez, aki meg is szánja, botját a tűzbe dugva a kis kígyó fel tud rá csavarodni, s így menekül meg a lángoktól. Hálából megmentőjét édesapja, a Kígyókirály földalatti palotájába viszi, ahol mindenféle tudományra megtanítják. Megtanulta többek között, hogyan kell égési sebeket gyógyítani különböző kenőcsökkel, gyógyfűvekkel, melyekkel a kiskígyót gyógyították földalatti hazájában. A mesehős – rendszerint a legkisebb királyfi – csak ezek után indult útjára. Sorsa döntő, válságos helyzeteiben mindig a Kígyókirálytól nyert tudomány mentette meg, míg célját végül is el nem érte.
E nem-mese-mese eddigi néprajzi értelmezése szerint a botra felcsavarodó kígyó máig használatos az orvostudomány jelképeként, s caduceus néven Hermes botjának vélik. Számunkra mesemondóink tanácsának követése van most hátra: utána kell járni a kiskígyó titkának-honának. Ezen ősemlékeket ringató mese a szittyák kígyólábú ősanyjának emlékéhez, Echidnához, az ősi sárkányvilághoz, s ezen túl a jelen történéseihez vezet.

www.magtudin.org/tomory_zsuzsa%20tortenelmunk.htm
#4740
2013. szep. 5. 20:53
Egyébként én régebben egy olyan történetet/mesét olvastam, mi szerint a Pilisben egy király szíve van elrejtve, ami még mindig dobog. Egy varázsló tépte ki (bosszúból?). Azóta már elfelejtettem honnan is szedtem (mármint az oldalt vagy könyvet) vagy csak simán élénk volt a fantáziám. Majd megpróbálok rákeresni.
#4739
2013. szep. 5. 20:47
A Kígyókirály fia volt Pál...Őt őrizték a Pálosok és ő volt az akit nem voltak hajlandó megmutatni senkinek!!Pilis barlangjaiban nyugszik

Akkor az ő vérvonala jelképezni a Kígyó Vérvonalat???
Most komolyan ,ennek nagyon utána kell nézni..
Mint tudjuk a Pálosok régebben a föld alatt éltek...
Sok mindent láthattak,és tudhattak!!!
Vámpíroknak menedéket adtak,és Napnak szentelt templomuk volt, amihez a föld alatti járatból simán eljutottak......
És most elolvasom a kis kígyó meséjét.....

Ha jól emléxek 110 évig élt Pál...De ha rosszul emléxek helyesbítsetek.
#4738
2013. szep. 5. 20:45
Tehát Hórusz már a halálból visszatért Ozirisz által fogan. (Ha jól értelmezem.) És a történet talán úgy folytatódik, hogy Ízisznek nem sikerült minden testrészt megtalálnia, Ozirisznek ezért kell az alvilágba mennie. (Talán 13 részre szakadt, de csak 12 darabot találtak meg. Ilyesmi.)

[quote author=szilgyi link=topic=434.msg33051#msg33051 date=1378405870]
Falcon...A kígyó vérvonalról ,tudsz valamit??


Halvány lila gőzöm nincs mi az.
#4737
2013. szep. 5. 20:37
Ezt igaz, a matekos könyvben találtam, de jól összefoglalja. xD

"Mivel az egyiptomiak a hónapokat 30 naposnak vették, az évet pedig 12 hónapból állónak tekintették,az év hosszára 360 nap adódott. Ezzel szemben egyes periodikusan ismétlődő csillagászati jelenségek megfigyelése alapján azt találták, hogy az év 365 napból áll. A fennmaradó öt napot egy-egy isten ünneplésének szenteltek. Ezek között volt Ozirisz, az alvilág és a termékenység istene, Izisz, a természet anyja,az elemek úrnője, és Széth, akit a gonosz erők isteneként tartottak számon. Ozirisz, Izisz és Széth testvérek voltak. Széth gyűlölte Oziriszt, akit Izisz, aki egyúttal Ozirisz felesége is volt, védelmezett. Széth ármányos módon végül megölte Oziriszt, és feldarabolt testét a Nílusba szórta. Ré, a Napisten parancsára Anubisz, a sakálisten leszállt a földre, és a testrészeket összeillesztette. Ozirisz Izisz leheletére újjáéledt, és ebből a poszthumusz egyesülésből született Hórusz, a harcos sólyomisten.
Izisz, Széth bosszújától félve a Nílus mocsaraiban bujkálva nevelte fel gyermekét, aki felnőve párviadalban legyőzte Széthet. E harc során Széthnek sikerült Hórusz egyik szemét darabokra tépnie: a szétmarcangolt szem darabjai (részei) jelentik a kérdéses törtrészeket, illetve törteket (1.6 ábra). Az egyiptomi mitológia szerint Hórusz szeme – mivel az istenek számára nincs lehetetlen –, az idők során ismét egybeforrt. Hórusz, a királyi hatalmat jelképező, a gonosz felett győzedelmeskedő isten emlékét a kereszténység sárkányöloőSzent György alakjában őrzi."

A könyv: mek.oszk.hu/00800/00853/00853.pdf

Hórusz legyőzi Széthet. www.egyptartsite.com/myth/battle.jpg
Volt egy olyan kép is, ahol a víziló már a hátán fekszik, de azt nem találtam.

Erről eszembe jutott egy mesekönyvem, amiben egyiptomi mitologikus történetek szerepeltek. Ott volt egy szép rajz a sólyom és a víziló harcáról. Sajnos az sincs sehol. :/
#4736
2013. szep. 5. 20:31
Falcon...A kígyó vérvonalról ,tudsz valamit??
#4735
2013. szep. 5. 20:29
Ozirisz meghalt mielőtt Hórusz fogant volna...Szóval az eredete kétes...Mende monda szerint egy szűztől született volna,és mint Jézus ő is feltámadt...
#4734
2013. szep. 5. 20:20
"Igen, mert Széth széttépte az egyik szemét és később állt újra össze. www.deep10.hu/files/fck/eyeofhorus01.jpg
De lehet, hogy rosszul tudom. " – Falcon


Ne tud meg mennyire örülök,hogy végre valaki ,próbál segíteni nekünk... :)
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0