Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#4673
2013. szep. 5. 11:50
blog.xfree.hu/myblog.tvn?SID=&pid=105233&n=lambert&blog_cim=A%20Gr%E1lMagyarLovagjai,a%20p%E1losok
Csak kettő részt emelnék ki:
,,A Szent Grál kutatói közül sokan úgy vélik, hogy az nem egy kézzel fogható tárgy, hanem sokkal inkább egyfajta Istentől kapott titkos tanítás, rejtett bölcselet. Az arra érdemesek beavatás útján kerülhetnek ennek a hihetetlenül ősi, rejteki tudásnak a birtokába."

,,Láttuk, hogy a titkos tudás, rejteki bölcselet őrzői és továbbvivői egy olyan beavatási szertartás során jutottak hozzá az isteni titokhoz, melynek lényege az, hogy a jelölt szimbolikusan (vagy talán valójában?) meghal, lelke az Égbe száll, és miután végigment ,,az örök bölcsesség útján", visszatért, és immár beavatottként, újjászületettként, a gnózis birtokában tett eleget földi feladatának. A pálosok rejtett barlangjaiban folyó szertartások gyakorlatilag ugyanolyanok, mint azok, amelyeken az emberiség nagy beavatottjai átmentek. A szertartások gyökerei, pedig évezredekkel ezelőtti időszakra vezethetők vissza, ugyanúgy, mint a pálos tudás vagy eszme. Bátran nevezhetnénk hát a pálosokat az ősi titkok őrzőinek, a magyar Grál lovagoknak!"

A Magyarok fontos szerepet játszanak,csakúgy mint a Pálosok,ezt ne felejtsétek el :)

Az egészet olvassátok el.
#4672
2013. szep. 5. 11:46
"www.szent-gral.hu/cikk/9/parzifal_legenda.html" – Penelope

Erre pont szükségem volt!!
#4671
2013. szep. 5. 11:42
#4670
2013. szep. 5. 11:38
"[quote author=nevem05 link=topic=434.msg32961#msg32961 date=1378314837]
Nos a szent grál....... Sokan úgy vélik , hogy egy különleges tárgy ami különleges képességgel bír Jézus felfogott vére által. Viszont sokan azt tartják, hogy nem egy tárgyat takar a szent grál , hanem Jézus és Mária Magdaléna vér vonalát. És a grált pedig Mária Magdaléna méheként említik , amiben Jézus vére fogant. Nagyjából így kapásból ezt tudom . De nem hidném , hogy a kígyó vérvonalhoz köze van. Hiszen ha ligukusan nézzük , akkor a kígyó a bűn jelkèpe nem hidném , hogy sok köze lenne a Jézus Urunkhoz..

Viszont van egy elméletem .... Tegyük fel Káin szisztémát.. Ugye bár Éva fia volt Káin . Évát meg kísérzette a "kígyó". Vagyis ezáltal lehettek ők kígyó vérvonal tagjai. Persze nem biztos , hogy így van ....

Szilgyi remélem megoldod a monitor krízist és szét boncolhatjuk a Toth témát.. És az elötte lévőt.....
" – szilgyi


Először is TOLVAJ!! Ezt a szent grál témát én akartam!!! :D Am megelőztél! Legközelebb nem adok rá esélyt!! A grál az egy vérvonal,szerintem ,ahogy már mondtam neked,és a pálosok őrzik.A pálos rend a Kígyó vérvonal őrzője!! Akkor van az a bizonyos test amit a pálosok nem voltak hajlandók megmutatni senki embernek..Kusza még a dolog de rá jövök..Következtess!!!

A második....Igen megoldottam most 2 tévé van mellettem,egy a monitoromat jelképezi szal jó nagyba látom a dolgokat...a másik meg a tv-amin filmet nézek..lol....
Este,előszőr is segítek Penelopénak,és 10 fele boncolgatunk....

" – szilgyi

Inkább jelképként gondoljatok a szent grálra.Nem hinném,hogy vérvonalat takar...inkább ezoterikusan keresgéljetek.

www.szent-gral.hu/cikk/16/gral_elo_valosag.html
#4669
2013. szep. 5. 11:24
",,"Mint itt is,ugyan úgy ott is azt a szerepet játsszák. Az ő feladata a város nyugalmának, biztonságának védelme, a törvények betartatása."
Nekik a fő feladatuk a Függetlenek elkapása,levadászása,nem érdeklik őket az emberek.
A Függetlenek meg nem csinálnak balhét a városokban,szóval nem egészen pontos így...

,,vámpírok
ölelésnek neveznek-"Ez egy olyan agyament elnevezés....

,,A könyv szerint,lelkileg megviseli őket az átváltozás,a gyengéknek elméje megbomlik,ezeket a teremtő maga pusztítja el. Az erőseknek is hónapokig tart át vészelni,de a fenevad felismerése ijeszti meg őket,ha nem tud uralkodni magán saját fajtája pusztítja el."
Ezu úgy butaság,ahogyan van...

Ez a könyv-bár tartalmaz valós dolgokat,alapból egy szerepjátékhoz íródott...de ezt bizonyára mindenki tudja.
Bizony ki kell szűrni mi az igazság,és mi a hazugság ,elfedítés benne." – Penelope


Így van :D

AMúgy most kért érdekes dolgot találtamm!!!! Majd azt is ki rakom !!
#4668
2013. szep. 5. 11:06
",,"Mint itt is,ugyan úgy ott is azt a szerepet játsszák. Az ő feladata a város nyugalmának, biztonságának védelme, a törvények betartatása."
Nekik a fő feladatuk a Függetlenek elkapása,levadászása,nem érdeklik őket az emberek.
A Függetlenek meg nem csinálnak balhét a városokban,szóval nem egészen pontos így...

,,vámpírok
ölelésnek neveznek-"Ez egy olyan agyament elnevezés....

,,A könyv szerint,lelkileg megviseli őket az átváltozás,a gyengéknek elméje megbomlik,ezeket a teremtő maga pusztítja el. Az erőseknek is hónapokig tart át vészelni,de a fenevad felismerése ijeszti meg őket,ha nem tud uralkodni magán saját fajtája pusztítja el."
Ezu úgy butaság,ahogyan van...

NAMASTE ;)

Ez a könyv-bár tartalmaz valós dolgokat,alapból egy szerepjátékhoz íródott...de ezt bizonyára mindenki tudja.
Bizony ki kell szűrni mi az igazság,és mi a hazugság ,elfedítés benne." – Penelope
#4667
2013. szep. 5. 11:03
,,"Mint itt is,ugyan úgy ott is azt a szerepet játsszák. Az ő feladata a város nyugalmának, biztonságának védelme, a törvények betartatása."
Nekik a fő feladatuk a Függetlenek elkapása,levadászása,nem érdeklik őket az emberek.
A Függetlenek meg nem csinálnak balhét a városokban,szóval nem egészen pontos így...

,,vámpírok
ölelésnek neveznek-"Ez egy olyan agyament elnevezés....

,,A könyv szerint,lelkileg megviseli őket az átváltozás,a gyengéknek elméje megbomlik,ezeket a teremtő maga pusztítja el. Az erőseknek is hónapokig tart át vészelni,de a fenevad felismerése ijeszti meg őket,ha nem tud uralkodni magán saját fajtája pusztítja el."
Ezu úgy butaság,ahogyan van...

Ez a könyv-bár tartalmaz valós dolgokat,alapból egy szerepjátékhoz íródott...de ezt bizonyára mindenki tudja.
Bizony ki kell szűrni mi az igazság,és mi a hazugság ,elfedítés benne.
#4666
2013. szep. 5. 10:46
Igen 05...
De van egy hipotézisem,,,,Amit a neten olvastam....Nyitottnak kell lenni hozzá,de szerintem nem lesz gond,hisz a vámpírokban is hiszünk... ;)
Olvastam pár dolgot,de még nem fejeztem be az olvasást,és össze is kell raknom a dolgokat...van egy kis munka magam körül,utána rá térek a topik részlegre,és megosztom veletek..
Találtam még pár dolgot is de ebbe nem merek bele kapcáskodni,majd egy nyugisabb időszakba inkább,na meg nekem is segítség kéne hozzá.
#4665
2013. szep. 5. 10:41
Hasonlóan vélekedem én is :) Ugye mondtam , hogy sok minden van benn..
#4664
2013. szep. 4. 23:17
Nos. A könyvet amit linkben kaptunk elolvastam az első fejezetig. Próbálom elemezni,az eddigi tudásom szerint.http://cyrusmagus.hu/portal2/upload/rpg/1191506900_isorig_sanguinus_live_vampire_szabalykonyv.pdf

A vámpírok nem démonok, nem is gonosz szellemek----------Ezt ,igaznak találom.Emberek voltak egykoron,és részeben talán ma is azok.
Egy módja van új vámpír teremtésének, amelyet a vámpírok
ölelésnek neveznek-----Igen,de az még számomra talány,hogy is zajlódig ez le.

.A könyv így írja.. :Egy, már létező vámpír kiszívja egy halandó ember összes
vérét, majd, amikor a halál már majdnem magával ragadja az áldozatot, megitat egy
keveset saját halhatatlan véréből az áldozattal. / Én még tippeltem arra is ,hogy mivel vírus van a szervezetében,ami által ő "halhatatlan",szóval az injekciózós változatra.

A könyv írja,hogy ételre italra nincs szükségük,.Eszik-iszik: képes ételt és italt fogyasztani, de egy óra múlva ki kell adnia
magából..../Én úgy olvastam esznek, bár nem annyit mint mi,minimális adagot.

Könyv írja: A vére nem az ereiben folyik, hanem teste egésze, mint hatalmas
szivacs, tárolja az esszenciát. / Véleményem az,testükben kering a vér,ez által nem hideg a testük.

A könyv szerint,lelkileg megviseli őket az átváltozás,a gyengéknek elméje megbomlik,ezeket a teremtő maga pusztítja el. Az erőseknek is hónapokig tart át vészelni,de a fenevad felismerése ijeszti meg őket,ha nem tud uralkodni magán saját fajtája pusztítja el. A teremtő felelősséggel tartozik gyermekéjért ,addig míg a fensőbb személy (herceg) alkalmasnak nem találja az önálló életre.
/ Az utolsó mondatot teljesen igaznak gondolom,EVIDENS ,hogy neki kell gyermekét felkészíteni mindenre és megtanítani ösztönein uralkodni stb...Ez szerintem nem egy két hétig tart hanem jóval hosszabb ideig.

A könyv írja, napfénnyel és a tűzzel – pusztíthatóak el. / A topikban olvashatók alapján nem félnek a napfénytől MEGFELELŐ ÖLTÖZÉKBEN !

Ír még a könyv Neveket is,...Amit már jól ismerünk a sok közül azok az Arkhonok.. Mint itt is,ugyan úgy ott is azt a szerepet játsszák. Az ő feladata a város nyugalmának, biztonságának védelme, a törvények betartatása. / Szóval kopó szerűségek. (Említi még,Kamarilla,a Tremere klán,a Justicarok,....) Betekintést ad még jó pár dologba ki,hova merre,meddig,kik hozzák a szabályokat stb...

A könyv is ismerteti a generációk gyengeségét,ami növekedésével ,fokozódik. Ez a topikban is megtalálható.

A szabályok közé tartozik az "álarc" ,nem fedhetik ki ,valós kilétüket!! Ez főbenjáró bűn...Mert nem csak önmagukat de a fajuk kilétét is veszélyezteti! Ez is egyezik,na meg egyértelmű számunkra is.Több fő törvényt is ismertetnek a könyvben akit érdekli járjon utána,,,

Idézés a könyvből:Az Elízium olyan hely, ahol mindenféle erőszak, legyen az akár
fizikai, akár pszihikai, tilos, akár vámpírok, akár ghoulok, akár halandók, akár a
berendezési tárgyak ellen. Ezeken a helyeken a vértestvérek nyugodt körülmények
között vitathatják meg ügyeiket. / Minden bizonnyal van egy hely, ahol össze gyűlhetnek alkalmaként és tárgyalhatnak erről arról,és a szabályok (magatartás) kötelező lehet,hiszen ha vitába stb..torkolna a dolog nem vezetné előrébb őket. Igaznak gondolom tehát.

Rengeteg mindent ír és ismertet a könyv....de van egy igen érdekes benn amire felfigyeltem,,,röviden tömören le írom,,bár még csak az első fejezetnél tartok.....A harcok 1200-as években kezdődött ezt megemlíteném..

Említi a harcokat amik a vámpírok között zajlott és aminek Thorni vett véget..másolnám a könyvből:z 1493 október 23-án aláírt Thorni
Konvenció lett, amely véget vetett a harcoknak.------- / Thorni lehet hogy Thoris?? És mind tudjuk, ez idő tájt elég nagy viszályok voltak és akkoriban említették meg Thoris gyújtogatását és torporból való visszajövetelét , majd vissza vonulását is...Idézném a topikba leírtat...

Isz 1529: Thoris ismét felkel a torporból, hogy a káoszt élvezze, s hogy még nagyobbá tegye azt. A "piromániás" **** ismét felgyújtja a várost. A hatalmas tűzvészben Istvánffy Márton életét veszti, ám még számos **** és **** is odavész.

(Bár itt ellenkezik az,hogy Thoris,nem jó szándékú volt,de kinek mi a jó..Lehet a rosszal tett jót?)

Van egy kis eltérés 1493-1529....De ez belefér...Nem???? Mint olvastuk nagyon sok vámpír és ember is, életét vesztett az akkori harcokba és a földön szinte mindenhol viszály volt,a könyv szerint, az egyházat is felhasználták az akkor vámpírok eszközként....

Említi még a torporba vonulást,hogy önszántukból is vonulhatnak abba,vagy akkor ha nagyon sok sérülésük van és a regenerálódásukig ilyen helyzetbe kerülnek,na meg ha nincs elegendő vér a testükben,így időt nyerhetnek....
Könyv máso..:.Az emberiesség rituáléja (4. szint): az alkalmazó ki tud hozni egy másik vámpírt a torpor állapotából, feltéve, hogy nem önkéntesen vonult torporba az illető.

Használata egy teljes napot vesz igénybe, és tíz vérpontba kerül.

Nagy vonalakban le írtam,de még rengeteg dolog van az első fejezetben amit nem írtam le, több oknál fogva sem,...
#4663
2013. szep. 4. 19:34
Szia szilgyi :)
#4662
2013. szep. 4. 19:33
Egyébként érdemes lenne elindulni Toth fiánál is .. A vér vonalt illetően..
#4661
2013. szep. 4. 19:32
Most,van kis dolgom,itthon ;),1 óra re...
#4660
2013. szep. 4. 19:25
Szilgy-Penelope :Rendben
#4659
2013. szep. 4. 19:21
"Oké.. Mikor költözünk ?" – nevem05

Folyamatosan...addig nyugodtan írjatk még ide,amíg ott az itteni másolásának a végére érek...
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0