Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#3788
2013. aug. 3. 13:30
törölt tag
Mindenki hisz sok mindent ,mindenki hinni akar sok mindenben.Mi a valóság és mi a tévhit,talán már nem is számít ,úgyis mindenki azt hiszi el amit hinni akar.
No de vannak kivételek mint minden másban is...
#3787
2013. aug. 3. 13:04
#3786
2013. aug. 3. 12:50
Én pedig a gorombaságaidra nem fogok reagálni,mert csak erre vársz.Nem minősítelek,úgy ahogyan te teszed másokkal,ezáltal amúgy is te minősíted saját magadat.

Szép napot neked :-)
#3785
2013. aug. 3. 12:47
"Csak hogy még inkább bonyolítsam,sokmindennek nincsen értelme,ám mégis van bizonyos szinten.

Lehet gondolkodni,hogyan is értem.

Az meg,hogy szerinted mi ostobaság, a te dolgod.

Láthatóan nem is érted,mire gondoltam,de nem baj,én pedig nem fogok neked magyarázni semmit." – Penelope


Vannak értelmetlen és érthetetlen dolgok is.

Nem "szerintem" ostobaság a "minden relatív" világnézet, hanem ez az igazság, mivel ez a világnézet hazug, ellentmondásos, és elferdíti a józan ítélőképességet. Ha te ezt nem látod be, akkor komoly gondok vannak a felfogóképességeddel...amit nem csodálok tekintettel a viselt dolgaidra. És bocs, hogy ügyet csinálok abból, hogy hazug világnézetet képviselsz és reklámozol másoknak, hátha nekik is eltorzul az ítélőképességük. Ha szó nélkül hagynám, azt kicsit nem tudná megemészteni a lelkiismeretem.

Az, hogy kiragadtam a mondatot irreleváns, mert nem az előzményekről állítottad, hogy relatív, hanem MINDENRŐL állítottad. Ami egyszerűen NEM IGAZ. És nem válaszoltam az előzményekre, mert az álláspontom ismeretes, a tiéden pedig nem tudok változtatni.
#3784
2013. aug. 3. 12:41
Csak még annyit,hogy ebből ragadtad ki a mondatot:,,Rendben van,ha szerinted nagy részüknek kihal az emberi énjük,szerintem meg nem,inkább csak mivel sokmindent látnak,tapasztalnak a sok-sok év alatt,talán úgy lehetne megfogalmazni,hogy képesek más szemszögből szemlélni a dolgoka.Tudod,minden nézőpont kérdése,és mindennek több oldala van."

Láthatóan nem is érted,mire gondoltam,de nem baj,én pedig nem fogok neked magyarázni semmit.
#3783
2013. aug. 3. 12:27
Csak hogy még inkább bonyolítsam,sokmindennek nincsen értelme,ám mégis van bizonyos szinten.

Lehet gondolkodni,hogyan is értem.

Az meg,hogy szerinted mi ostobaság, a te dolgod.
#3782
2013. aug. 3. 11:44
"Tudod,minden nézőpont kérdése,és mindennek több oldala van." – Penelope

Ehhez azért hozzá szólnék, mert észveszejtő ostobaságot mondtál. Nem minden relatív, ez egy ökörség. A valóság-érzékelés, az relatív. Mondhatni a valóság individumonként változhat...sőt, kultúránként, vallásonként, koronként változik a valóságról alkotott kép...EZ relatív. Az igazság viszont sosem relatív és nincs több oldala. Az igazság abszolút, mert nézőponttól független. Vegyük például azt, hogy az Ókorban sok nép számára az volt a valóság, hogy a föld egy lapos korong. És ezt objektív tapasztalat alapján mondhatták, hiszen mindenki így tapasztalta, és ezt a következtetést vonta le mindenki. DE ez az igazság? Nem. Akkoriban is gömbölyű/geoid volt a Föld, és mindig az lesz, mert ilyen az alakja és kész. EZ az igazság.
Vagy vehetjük azt, amikor még a római egyház is azt vallotta, hogy a Nap kering a Föld körül, ez volt a valóság. Igaz volt? Nem. De nekik ez volt a valóság, objektív megfigyelés alapján.

Láthatjuk azt, hogy az igazság változatlan, nincs több oldala, nem nézőpontonként változik. A valóság viszont igen, és ahhoz, hogy a valóságról alkotott képünk ténylegesen igaz legyen, ahhoz törekednünk kell a legtágabb körben működő nézőpontra. Ellenkező esetben a tulajdonképpeni valóságnak csak egy részét látjuk, és hibás következtetésekre jutunk.

A relatívitás szerinti gondolkodás azért is hibás, mert akkor milyen jogon döntöd el, hogy neked van igazad, vagy amit te tudsz a vámpírokról, az igazabb mint amit más tud? Akkor bárki tudása lehet igaz vagy hamis, és mindenkinek igaza lesz, miközben mindenki szerint mindenki más tévedhet...teljes agyrém. Akkor nincs értelme az igazságszolgáltatásnak, az egységes értékrendnek, ha azt bármikor felülbírálhatná egy adott egyén értékrendje.
#3781
2013. aug. 3. 11:42
#3780
2013. aug. 3. 9:21
törölt tag
#3779
2013. aug. 3. 8:45
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=535523529834324&set=a.142874132432601.41771.142868662433148&type=1&theater

,,Hangtalan harcjárművet fejlesztenek Oroszországban

Az orosz „Hadiipari Vállalat” „Krimszk” néven egy új, gumikerekes, hibrid meghajtású harcjárművet fejlesztett ki, amelynek már a tesztelését is megkezdték. A cég kommunikációs vezetője, Szergej Szuvorov elmondta, hogy a jármű képes hangtalanul mozogni és lehetséges akár távirányítással is működtetni.

A hangtalan haladásra képes harcjármű fejlesztése az orosz védelmi minisztérium felügyelete alatt zajlik. A járművet a BTR-90 páncélozott szállító harcjármű alapjain hozták létre. A jármű mozgását álló belsőégésű motor esetében energiatároló egységek (akkumulátorok) biztosítják. A távolság, amit a „Krimszk” az akkumulátorok segítségével képes megtenni jelenleg „nem nagy”. „Új típusú energiatároló egységek alkalmazása esetén ez a távolság akár tízszeresére is növelhető”, - mondta Szuvorov. A „Krimszk” motorjának teljesítménye másfélszer gyengébb, mint a BTR-90-ben található, azonban ennek ellenére a tesztek során az úja harcjármű jobb eredményeket produkált.

Kiemelkedő volt a Kubinka repülőtéren végrehajtott kísérlet, amely során a 22 tonnás prototípus 33 másodperc alatt érte el a 80 km/h-s sebességet, maximális sebessége pedig 97 km/h volt. A „Krimszk” üzemanyag mennyisége 40 km/h-s sebességnél 940 km-es hatótávolságot tesz lehetővé. A vállalat adatai szerint a július közepén lezajlott tesztek során a kísérleti példány leküzdött egy két méter széles árkot, 50 cm magas, függőleges falat és feljutott egy 30°-os emelkedőn. Egy BTR-80 páncélozott harcjárművet vontatva a „Krimszk” 15°-os emelkedőre volt képes feljutni, majd földúton, 48 km/h-s sebességgel vontatta azt.

„Belátható időn belül a harcjárművet új elveken – lézer, elektromágneses – működő fegyverzettel tudjuk felszerelni”, - tette hozzá Szuvorov.
Forrás:
Haborumuveszete.hu
#3778
2013. aug. 2. 14:36
#3777
2013. aug. 2. 14:27
#3776
2013. aug. 2. 13:31
"Megint elkezdett itt zajlani az élet. :P
Ha még nem volt, egy kis újdonság: toochee.postr.hu/ujabb-rejtelyes-tengeri-orias
Valószínűleg bálnatetem, de azért így olyan...furcsa.
" – Falcon


Ezt már kitettem nemrégen,de nem baj :-)
#3775
2013. aug. 2. 13:08
Megint elkezdett itt zajlani az élet. :P
Ha még nem volt, egy kis újdonság: toochee.postr.hu/ujabb-rejtelyes-tengeri-orias
Valószínűleg bálnatetem, de azért így olyan...furcsa.

Haha, mondjuk hogyan kerül tengerközelbe viziló?
www.borsonline.hu/20130113_rejtelyes_tengeri_szorny_harapta_le_a_krokodil_fejet
#3774
2013. aug. 2. 12:55
Hihetetlen Magazin
Az USA belföldi hadgyakorlatai aggasztják a lakosságot – és az egész világot…

Vajon mire készül az Egyesült Államok hadereje? Mert valamire igen, ez teljesen biztos. Az utóbbi időszakban drámai módon megnövekedtek a határon belüli csapatmozgások és hadgyakorlatok, jelenleg már ott tartanak, hogy lakott városok utcáin szimulálják a katonák egy esetleges lázadás leverését.

A legutolsó ilyen hadgyakorlat Chicago belvárosában zajlott le, ahol komplett negyedeket zártak le és izoláltak a külvilágtól. Az utcák megteltek katonai járművekkel, gépfegyveres katonák osztogattak parancsokat a rémült civileknek. Az eset egyáltalán nem egyedi.

Korábban Port Angelesben, egy kisvárosban jelentek meg katonai alakulatok, útzárakat húztak fel, helikopterek repdestek egész nap a házak felett, a polgároknak ellenőrzőpontokon kellett áthaladniuk, ha A pontból el akartak jutni B-be. A gyakorlat néhány napjára teljesbe körbezárták a kis települést és nem engedtek se ki se be senkit! Vajon miféle törvényadta, a demokratikus intézményrendszer által alátámasztott jogszabály hatalmazza fel az USA hadseregét arra, hogy ilyen gyakorlatokat valósítson meg és ezzel terrorban tartsa az embereket?

Még megdöbbentőbb az az eset, amikor a Miami mellett húzódó autópályát szállta meg a Nemzeti Gárda, hogy ott fokozott járőrtevékenységet hajtsanak végre és egyéb, lázadás esetén alkalmazandó gyakorlatokat folytassanak le. Talán hihetetlen, de mégis valóság: a gyakorlat során többször is lövések dördültek el. A lakosság ekkora már besokallt és magyarázatot követelt, ami csakhamar megérkezett: A csapatok egy idegen város megszállását gyakorolták. A Nemzeti Gárdával, amely külföldön nem vethető be?

Különösen nehezen hihető ez a magyarázat annak tudatában, hogy az USA elnöke,Yes-We-Scan-Obama parancsára felállítottak egy speciális alakulatot, a 1. Brigade Combat Team-et, melynek bevallott első számú feladata a belföldi zendülések, lázadások leverése.

Országszerte egyre több bejelentés érkezik arról, hogy a katonaság közlekedési csomópontoknál, városok stratégiailag fontos területein hadgyakorlatokat folytatnak, illetve hatalmas csapatmozgásokról is tudni lehet.

Mire készül az Egyesült Államokat (is) a markában tartó Elit?
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0