Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#2348
2013. jan. 31. 19:05
"[quote author=Adrobabe link=topic=434.msg25150#msg25150 date=1359642409]
[quote author=Falcon link=topic=434.msg25149#msg25149 date=1359641760]
[quote author=Adrobabe link=topic=434.msg25146#msg25146 date=1359634453]
Ezt találtam:
egyhasonmaselete.blog.hu/
mi a véleményetek róla?" – Penelope


Ez inkább a Vámpírnaplók sztorijára hajaz, nem? " – Penelope
Nem, mert ismerem és tudom hogy igazat ír....
Kíváncsi voltam hogy mi a véleményetek róla." – Penelope

Honnan tudod hogy igazat ír?Csak mert azt mondja?

Hát,pl. mi az hogy ott volt egy fogféleség?:-))Talán elhagyta a vámpír a fogát?Na ne már...
Különleges gyűrű,amivel megszerezte a testét a barátnőjének?Ahha,persze...
És amit a vámpírokról írt,az sem állja meg a helyét.
Kár is ragozni,az egész úgy ahogy van mese..lehet írónak készül? ::)
De amúgy meg aki akarja elhiszi neki és kész,engem nem zavar :-)
" – Penelope
Tudom hogy igazat ír, jól ismerem, és ő is tévedhet lehet hogy nem az volt, nem küldte be vizsgálatra hogy vajon vámpír fog-e -.- szóval nem biztos de az alapok nagyon is valósak.
És találtam, ugyanis a barátnőm nem mondta el hogy blogot ír, hanem rátaláltam és ráírtam barátnőmre hogy miért nem mondta el, ugyanis felismertem a történetet..
#2347
2013. jan. 31. 16:36
"Ezt találtam:
egyhasonmaselete.blog.hu/
mi a véleményetek róla?" – Adrobabe


Ja,és nem akarok szőrszál hasogató lenni,de akkor nem találtad a blogot,hanem ő mutatta,mert ugyebár ismered a csajt :-)
#2346
2013. jan. 31. 16:34
"[quote author=Falcon link=topic=434.msg25149#msg25149 date=1359641760]
[quote author=Adrobabe link=topic=434.msg25146#msg25146 date=1359634453]
Ezt találtam:
egyhasonmaselete.blog.hu/
mi a véleményetek róla?" – Adrobabe


Ez inkább a Vámpírnaplók sztorijára hajaz, nem? " – Adrobabe
Nem, mert ismerem és tudom hogy igazat ír....
Kíváncsi voltam hogy mi a véleményetek róla." – Adrobabe

Honnan tudod hogy igazat ír?Csak mert azt mondja?

Hát,pl. mi az hogy ott volt egy fogféleség?:-))Talán elhagyta a vámpír a fogát?Na ne már...
Különleges gyűrű,amivel megszerezte a testét a barátnőjének?Ahha,persze...
És amit a vámpírokról írt,az sem állja meg a helyét.
Kár is ragozni,az egész úgy ahogy van mese..lehet írónak készül? ::)
De amúgy meg aki akarja elhiszi neki és kész,engem nem zavar :-)
#2345
2013. jan. 31. 16:07
"[quote author=Adrobabe link=topic=434.msg25150#msg25150 date=1359642409]
[quote author=Falcon link=topic=434.msg25149#msg25149 date=1359641760]
[quote author=Adrobabe link=topic=434.msg25146#msg25146 date=1359634453]
Ezt találtam:
egyhasonmaselete.blog.hu/
mi a véleményetek róla?" – Falcon


Ez inkább a Vámpírnaplók sztorijára hajaz, nem? " – Falcon
Nem, mert ismerem és tudom hogy igazat ír....
Kíváncsi voltam hogy mi a véleményetek róla." – Falcon

Akkor nem tudom. Nekem elsőre ez ugrott be. " – Falcon
Igen , mert hasonlít rá a történet de nem az egész, vannak eltérések.
Illetve viszont az érdekes hogy amikor adták az RTL -n a vámpírnaplókat kiírták hogy igaz történet alapján készült , utána pedig már nem írták ki, de ezt csak érdekesség képpen említem
#2344
2013. jan. 31. 15:35
"[quote author=Falcon link=topic=434.msg25149#msg25149 date=1359641760]
[quote author=Adrobabe link=topic=434.msg25146#msg25146 date=1359634453]
Ezt találtam:
egyhasonmaselete.blog.hu/
mi a véleményetek róla?" – Adrobabe


Ez inkább a Vámpírnaplók sztorijára hajaz, nem? " – Adrobabe
Nem, mert ismerem és tudom hogy igazat ír....
Kíváncsi voltam hogy mi a véleményetek róla." – Adrobabe

Akkor nem tudom. Nekem elsőre ez ugrott be.
#2343
2013. jan. 31. 15:26
"[quote author=Adrobabe link=topic=434.msg25146#msg25146 date=1359634453]
Ezt találtam:
egyhasonmaselete.blog.hu/
mi a véleményetek róla?" – Falcon


Ez inkább a Vámpírnaplók sztorijára hajaz, nem? " – Falcon
Nem, mert ismerem és tudom hogy igazat ír....
Kíváncsi voltam hogy mi a véleményetek róla.
#2342
2013. jan. 31. 15:16
"Ezt találtam:
egyhasonmaselete.blog.hu/
mi a véleményetek róla?" – Adrobabe


Ez inkább a Vámpírnaplók sztorijára hajaz, nem?
#2341
2013. jan. 31. 15:07
"[quote author=Adrobabe link=topic=434.msg25146#msg25146 date=1359634453]
Ezt találtam:
egyhasonmaselete.blog.hu/
mi a véleményetek róla?" – Penelope


Véleményem szerint egy tinilány kitalált meséje.
+innen-onnan összeszedegetett,nem éppen valós leírások.

konteo.blogrepublik.eu/2013/01/23/sunstein-vermeule-algoritmus/" – Penelope
Szerinted például mi nem valós?
#2340
2013. jan. 31. 14:57
"Ezt találtam:
egyhasonmaselete.blog.hu/
mi a véleményetek róla?" – Adrobabe


Véleményem szerint egy tinilány kitalált meséje.
+innen-onnan összeszedegetett,nem éppen valós leírások.

konteo.blogrepublik.eu/2013/01/23/sunstein-vermeule-algoritmus/
#2339
2013. jan. 31. 13:14
Ezt találtam:
egyhasonmaselete.blog.hu/
mi a véleményetek róla?
#2338
2013. jan. 30. 18:16
Érdekes:
Kerekasztal beszélgetés a Pálos rendről
www.dobogommt.hu/dobogo/irasok.php?id=20050101092846&nev=Egy%E9b
Néhány kiragadott rész:

,,Rómába mentem továbbképzésre, hogy a szentté avatási szakképesítést megszerezzem. Ez idő alatt bejártam a Vatikánba. Máig sem tudom, miért, de szerettek, tiszteltek, becsültek engem a vatikániak, szinte előre köszöntek. Állandó bejárásom volt, minden nap mentem a levéltárba vagy a könyvtárba. Esti szakon folyt az egyetemi oktatás, délután 4-5 órától, a Vatikánban pedig 12-ig lehetett lenni.
Hadd meséljem el egy élményemet, melyet sosem fogok elfelejteni. Kikértem egy 1215-ből származó kódexet. Kinyitottam, lehajoltam, és megcsókoltam. Olyan gyönyörű, tiszta írással készült, hogy folyamatosan tudtam olvasni. Ez életem egyik nagy élménye a Vatikánból.
Boldog Özséb és a Pálos rend után kutattam. Nagyon érdekes, hogy II. József feloszlató rendelete után három évvel még Rómában ill. Olaszországban hét kolostor működött, és a nyolcadik templomot Rómában építették Remete Szent Pál tiszteletére. Róma városi könyvtárában találtam meg a tervrajzokat egy nagy kötegben. (De aztán jöttek a Garibaldi-féle és egyéb felszabadítási vagy nemzetiségi mozgalmak, amelyek a pálosokat is távozásra kényszerítették.) Ez a templom ma a városi rendőrség temploma, egy nagyon szép barokk épület, melyre ki van írva, hogy a pálosok építették."

,,Vince atya:

Mátraverebély középkori templomában van II. Péter alvajda, Mátyás nagyapjának a sírja. Az 1800-as években egy bencés tanár cikket írt arról, hogy a templom valószínűleg a pálosoké volt. Ebből következik, hogy Mátyás gyerekként a pálosoknál nevelkedett. Az egész Mátyás-misztikát, a Hunyadi-ház történetét e sír alapján kéne átdolgozni, és Mátyás valódi származását kideríteni. (A Hunyadi nevet akkor veszik fel, amikor János megkapja Hunyad várát.)"

,,’34-ben a magyar társadalom Serényi bíboros kivételével abban a hitben volt, hogy II. József oszlatta fel a rendet. Serényi bíboros kiadott egy rendeletet, hogy a visszatelepült magyar pálosok semmilyen ősi objektumot nem vehetnek vissza. ’50-ben szinte minden pálost elítéltek, és börtönbe zártak. ’54-ben szabadultak, de mielőtt kiengedték volna őket, aláírattak velük egy papírt, amelyben megesküdtek, hogy fenntartják a kapcsolatot a rendőrséggel, tehát besúgóvá kellett válniuk.
Ők a börtönben voltak, mikor Pécsett egy teológussal elkezdtem az újjászervezést. A sziklatemplomot befalazták. ’88-ban a lengyelek üzentek, hogy érvénytelen a fogadalmunk. Ekkor jött Lékai bíboros úr, akinek segítségével Rómában tanulhattam. Akkor még nem tudtam, hogy nem ott vagyok, ahol kellene. Beszámoltam Rómában az esetről, és attól kezdve ellenem fordultak. Nyolcan maradtak körülöttem, a többiek mind beépültek.
’94-ben a generális eljött ellenőrzésre. Belém kötött. Rendi parancsra akkorra már megalapítottam a Keresztény Ifjúsági Népfőiskolai Egyesületet, 30 faluban szerveztem meg. A holland kormány 30 millió forintot szavazott meg, amikor kirúgtak. (Akkor már a Horn kormány volt hatalmon) Lelkileg összetörtem. A generális felajánlotta, hogy elmehetek püspöki egyházmegyei szolgálatra. Kértem három hónap gondolkodási időt. Semmi más nem érdekelt, csak az, hogy bent maradhassak a rendben. Majd lelki atyám azt mondta, hogy a generális nem dobhat ki, mert a fogadalmat nem neki tettem, hanem az Úristennek. Egyházunk kimondja, hogy akarata ellenére senkit nem lehet kirakni egy szerzetesrendből. Három hónap múlva megkaptam az írást, amely döntött a sorsomról.
Mikor elkezdődött ellenem a háború, levelezni kezdtem egy szentéletű, igazi pálossal, Pál atyával, akit külföldre kergettek.
Szeretnék elmondani egy rendkívül döbbenetes történetet egy szentéletű, börtönt megjárt, igazi pálosról, Pál atyáról, aki disszidált Amerikába, ahol tizedmagával kiűzték őt a kolostorból. Egyiküket az országúton elgázolta egy teherautó, a másikat megmérgezték Svájcban, a többieket pedig elkergették plébánosnak ide-oda. Én leveleztem Pál atyával. Mikor elkezdődött ellenem ez a cirkusz, felhívott, hogy hazajöjjön-e. Mondtam neki, hogy persze, van itt neki hely. Hazajött. Megkértem, fordítsa le a Rómának írt válaszomat angolra. Egy éjszaka meg is csinálta, és véletlenül egy olyan személyhez vittem el legépelni, aki tudott angolul. Összehasonlította a fordítást a magyar szöveggel, és minden oldalról hiányzott a lényeg. Kérdőre vontam Pál atyát, miért tette ezt. Azt felelte: „Vince, nem tudtad, hogy minden börtönből szabadult pálos besúgó?” Nagyon szerettem őt, nem haragszom rá. Kiderült, hogy az ÁVO kényszerítette haza Amerikából ’94-ben. Akkor sem haragudtam rá, mikor elmondta, inkább óriási fájdalom járta át a lelkemet. Belegondoltam, mennyit szenvedhetett ez az ember, mikor kényszerítették ellenem, az ellen, akit tisztelt és szeretett.
Honnan jöttek a remeték? Egyiptomból. Ott ma is 500 remete él egyszemélyes, sziklába vájt barlangokban igazi meditációban. Ha nincs éppen üres barlang, saját maguknak kell kivájni a sziklából. Ajtót is kell faragni, mert éjjel nagy a kígyóveszély. Tíz naponként körbejár egy jeep, leadja a tíz liter vizet, és némi élelmet. A barlangokból nem tudnak kijönni, mert olyan borzalmas meleg van, éjszaka sem szerencsés sétálgatni. Igazi meditációban kell élniük, mégis 500 várakozó van a városban, akik szintén fel szeretnék venni a remete életmódot. Ehhez a keleti pátriárka engedélye kell. Adná Isten, hogy Magyarországon csak száz jelentkező lenne pálos remetének.

Kérdés a közönségből: Köteles volt-e II. József megindokolni a Pálos rend feloszlatását, és ha igen, mi volt az indok?

Vince atya:
Semmi. Hozott egy rendeletet, hogy a társadalom számára haszontalan rendeket feloszlatja, elsősorban a nem tanító rendeket. A pálosok ekkor azonban már nyolc gimnáziumban tanítottak. Tehát ő a saját rendeletét szegte meg. Feloszlatott pálos volt Virág Benedek, aki a Tabánban élt, és történelmi könyvet írt az ősmagyarokról, nála tanult Vörösmarty. Verseghy Ferenc, a nagy nyelvújítónk is pálos volt."

,,Dr. Varga Tibor:

Szóba került a romlatlan test kérdése, amelyre visszatérnék. Természetesen nem olyan primitív jelszószerűen, hogy kimentek, átléptek a halál kapuján, és azért nem találunk temetőket. Itt másról van szó. Vince atya is említette a Szent István Lovagrend és a Pálos rend továbbélésének kérdését. Nem a Pálos rend az egyetlen magyar alapítású rend, hanem megelőzte azt a Szent István Lovagrend, amely aztán elvérzett. A kérdés az, azt kellene kiderítenünk, hogy ezt vitte-e tovább a Pálos rend. A pálosság akkor erősödik fel, mikor az Árpád-ház utolsó aranyágacskája kihajt a férfi ágon. Női ágon tovább megy a vér egészen II. Lajosig, akiben tehát szintén turul vér folyik. Ez megint egy külön kérdés. A holló egyébként így kapcsolódik Mátyáshoz. 1590-ben egy költő ezt megverseli, tehát jól tudjuk, hogy ez egy középkori hagyomány. Az egy másik kérdés, hogy például V. László unokatestvére volt-e Mátyásnak vagy sem.
Mátyásnál, sőt az előtte uralkodó királyoknál is vannak Szent Jeromostól származó iratok, melyekben leírja, hogy Remete Szent Pál hogyan táplálkozik, hogy teste romlatlan maradjon. A legenda szerint a Jóisten mindig egy hollót küld hozzá, amelynek csőrében mindig van egy darab kenyér. Ez égi kenyér, megfelel a pápai romlatlan testnek, az ostyának – romlatlan angyali kenyér. Ő ezt eszi, és amit eszik, a teste azzá válik.
Érdekes, hogy az utolsó aranyágacska 1301. január 14-ről 15-re virradó éjszaka halt ki. Január 15-e pedig Remete Szent Pál ünnepnapja. Ha én úgy érzem, hogy a turul erőt kell fönntartanom, akkor az ő ünnepét kell ápolnom.
Bármennyire hihetetlennek is tűnik ez a kérdéskör, ugyanez a romlatlan test hagyomány a másik szerzetesrendünknél is megvan, amiről nem kell elhinni, hogy ne lenn magyar rend. Ugyanis megőriztek Szent Mártonnak egy különös legendáját, amelyben ő hun királyfi, aki miután leteszi földi tisztségét, hét unokatestvérével elvonul remetének. Egy barlangban egyszerre, átlényegülve lépnek át a halálon, és hónapok múlva romlatlanul találják meg a testét. Azt is tudnunk kell, hogy a holló a bencésekhez is hozzátartozik, meg is van festve. A mérgezéstől óvja meg Szent Benedeket, egyébként az ünnepnapján fenn ragyog az égen.
Az evangéliumi Pálhoz fűződik egy monda: Amikor eljön Isten országa, akkor a romlandóság romolhatatlanságba öltözik, a halandóság halhatatlanságba, és elmondhatjuk, hogy a halál legyőzetett. „Halál, hol a te fullánkod, hol a te győzedelmed?” Olyasmiről van itt szó, mint mikor átlépünk a testünkön. Ilyesmi volt az ő küldetése. A bencéseknek a királyság romlatlanságáért kellett imádkozni. A Santo Stefano Rotondonál is ott vannak a pálosok, és ott van a táborhegyi kérdéskör, amely szintén az utolsó ítélethez tartozik. A világ csak 1456-tól ünnepelte Urunk szíve változását, viszont Magyarország ezt megelőzően is. A táborhegyi pálos dolog pedig összekapcsolódik ezzel.
Szerintem ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban érdemes lenne kutatási vonalakat nyitni, mert egészen messzire juthatnánk el az őskereszténységgel kapcsolatban."

De az oldalon még érdemes az írásoknál olvasgatni.
#2337
2013. jan. 30. 17:30
RFID chip hatástalanítása házilag
paramoral.eu/news.php?extend.2617

Ennek csak akkor van értelme,ha a hatástalanítás után az illető felszívódik,mivel ha valaki hatástalanítja,akkor azt tuti hogy nem fogják annyiban hagyni...
#2336
2013. jan. 30. 17:21
#2335
2013. jan. 29. 19:20
#2334
2013. jan. 29. 18:53
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0