Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#1793
2012. nov. 13. 18:52
#1792
2012. nov. 13. 18:45
#1791
2012. nov. 13. 17:36
A titokzatos repülőtér

Az O’Hare repülőtér Chicago történelmi belvárostól 27 kilométerre található. A légikikötő a United Airlines és az American Airlines egyik fő bázisa, naponta több száz repülőjárat indul a világ minden pontjára. Az O’Hare azonban nem csak emiatt áll az érdeklődés középpontjában, hanem azért, mert számos olyan esemény színhelye volt az elmúlt évtizedekben, amelyet nem tudunk megmagyarázni. 1974. május 17-én kétszínű szivárvány jelent meg a repülőtér felett, holott a környéken sehol nem esett eső. A piros és lila színben pompázó légköri jelenség egy idő után zsugorodni kezdett, majd egy szempillantás alatt eltűnt. Az eseménynek magyar szemtanúja is volt, Károlyi Pál budapesti vegyészmérnök személyében, aki elmondta, hogy végig olyan érzése volt, mintha valaki az egészet az égre vetítette volna. 1979. május 25-én a repülés történetének egyik legszörnyűbb katasztrófája zajlott le a chicagói repülőtéren. Egy DC-10-es gép felszállás után nem sokkal lezuhant, 273 ember halálát okozva ezzel. Az amerikai lakosságot valósággal sokkolta a tragédia, amelyről kiderült, hogy elkerülhető lett volna, ha hallgatnak David Booth-ra, aki egy héttel a katasztrófa előtt megálmodta a McDonell Douglas DC-10-es lezuhanását. Az ügynökként tevékenykedő Booth többször felhívta az American Airlinest, de ott nem foglalkoztak vele, ezért az FAA-nál próbálkozott, de mindhiába. Csak akkor vették komolyan, amikor a tragédia bekövetkezett. Az esethez tartozik, hogy az O’Hare repülőtérre érkező utasok közül sokan láttak már elsuhanó árnyakat azon a helyen, ahol a szomorú eset lejátszódott. Az UFO-k is gyakori vendégek errefelé, legutóbb 2006. november 7-én lebegett három ismeretlen objektum egy repülőgép felett.
F:hihetetlen m.
#1790
2012. nov. 13. 9:25
Megjósolta saját halálát a Titanicon

William Stead újságíró 1886-ban novellát írt egy hajóról, amely elsüllyedt az Atlanti-óceánon, és a mentőcsónakok hiánya miatt sokan meghaltak. Ugyanez az író 26 évvel később a Titanicon lelte halálát.

Elárverezik a Titanicról írt levelét annak az áldozatnak, aki mentőcsónakhiány miatti hajókatasztrófáról írt jóval korábban novellát.

William Steadnek hívták, ismert újságíró volt. 1886-ban írt a "Miként süllyedt el az Atlanti-óceánban a postahajó - egy túlélő elmondása alapján" című novellát. A postahajó azonban nem jéghegynek, hanem egy másik hajónak ütközik nagyon sok ember halálát okozva elegendő mentőcsónak híján. Stead a novellához a következő megjegyzést fűzte: "pontosan ez fog történni, ha nem látnak el óceánjárókat elég csónakkal".

Huszonhat évvel később jegyet vett a Titanicra. A hajón írt levelében egyebek közt dicsérte kabinja kényelmét. Veszélyérzetről, hajdani novellájáról nem ejtett szót, jóllehet hírneves médium is volt.

1912. április 15-én, 62 évesen lelte halálát a hullámsírban. Levele november 24-én kerül kalapács alá a nagy-britanniai Devizesben, becslés szerint 40 ezer fontot is megadhatnak érte - adta hírül a brit Metro újság.

/hvg/
#1789
2012. nov. 13. 8:17
#1788
2012. nov. 12. 21:20
"[quote author=Nina L. link=topic=434.msg24461#msg24461 date=1352736031]
Nem tudom hogy ti láttátok-e ezt a filmet:
www.port.hu/equilibrium_-_gyilkos_nyugalom_equilibrium/pls/fi/films.film_page?i_film_id=46915

Szerintem érdekes film lehet.
Nekem tetszik a tartalma, és meg fogom majd nézni...." – Penelope


Érdekesnek tűnik,majd meséld el milyen volt.

Tegnap volt A sziget c. film,klónokkal miegymás-azt már láttam." – Penelope

Igen, az tényleg jó film. Ha még nem láttátok, szintén érdemes megnézni a Gattaca c. filmet is. Arról szól, hogy a jövőben a szülők már előre megtervezhetik a gyerekeiket. És a természetes módon születetteket teljesen lealacsonyítják/kiközösítik.
www.port.hu/gattaca/pls/fi/films.film_page?i_film_id=863
#1787
2012. nov. 12. 17:15
"Nem tudom hogy ti láttátok-e ezt a filmet:
www.port.hu/equilibrium_-_gyilkos_nyugalom_equilibrium/pls/fi/films.film_page?i_film_id=46915

Szerintem érdekes film lehet.
Nekem tetszik a tartalma, és meg fogom majd nézni...." – Nina


Érdekesnek tűnik,majd meséld el milyen volt.

Tegnap volt A sziget c. film,klónokkal miegymás-azt már láttam.
#1786
2012. nov. 12. 17:00
törölt tag
Nem tudom hogy ti láttátok-e ezt a filmet:
www.port.hu/equilibrium_-_gyilkos_nyugalom_equilibrium/pls/fi/films.film_page?i_film_id=46915

Szerintem érdekes film lehet.
Nekem tetszik a tartalma, és meg fogom majd nézni....
#1785
2012. nov. 12. 13:43
#1784
2012. nov. 12. 13:01
#1783
2012. nov. 11. 18:45
#1782
2012. nov. 11. 15:10
Horrorfalu


Amikor 1806-ban a telepesek néhány apró házzal és egy malommal megalapították a Boston Village nevű települést, senki sem gondolta, hogy több mint egy évszázaddal később a turisták és mindazok, akik jártak ott, rettegéssel gondolnak majd vissza rá. Pedig minden jól indult. A szorgalmas helybéliek egy takaros kis település létrehozásán fáradoztak, és amikor 1880-ban a vasút is elért ide, a falu kezdett felvirágozni.

Boston Village rémisztő hellyé válása az 1970-es években kezdődött. A település temetőjét sokan a világ egyik legborzalmasabb helyének tartják. Még a helybéliek szerint is lehetetlen itt ép bőrrel és ésszel túlélni egy éjszakát. Amikor besötétedik, a temető életre kel, és a lidércfénytől kezdve a csendben saját sírján kuporgó szellemig minden megjelenik. Tovább fokozza a horrort a vándorló fákról szóló városi legenda, mely szerint éjszakánként a növények rejtélyes módon változtatják helyüket, majd szép lassan „visszaballagnak”. A temetőben gyakran találnak szétzúzott sírokat, többnyire ezeknek a fáknak a közelében.

A falu másik neuralgikus pontja egy híd, a helyiek csak a síró baba átjárójaként emlegetik. A legenda szerint egy dühöngő őrültté változott nő innen dobta csecsemőjét a mélybe, és hagyta sorsára. A gyerek fájdalmas és rémült üvöltése azóta visszhangzik a környéken.

Meglehetősen sok, rejtélyes, máig megoldatlan eltűnés kapcsolódik a helység egyik útjához, a Stanford Roadhoz, melyet a Pokol országútjának neveztek el. Az elmúlt évtizedekben sok helybélinek és ide látogató turistának veszett nyoma.

Boston Village egyik legborzalmasabb pontja az erdő mélyén álló ház, mely már első ránézésre sem túl bizalomgerjesztő. Hasonlít egy horrorfilmbeli család otthonára. Az épület körül az életnek nyoma sincs, a fák tisztes távolságban ölelik körül a baljós romot. Az egész a halál leheletét árasztja, és még a legbátrabb turisták és kutatók is nagy ívben elkerülik. Éjszakánként azonban a házból fény szűrődik ki, mely egyik helyiségből a másikba vándorol.

A település tehát bővelkedik mindabban, amire korunk katasztrófa-turistái, szellemvadászai vágynak. Mindezek ellenére felkapott kirándulóhellyé vált, évente több ezren vándorolnak ide, hogy saját bőrükön érezzék és tapasztalják a csontig hatoló rémületet, amit a különös jelenségek sorozata vált ki az emberben. A helybeliek száma viszont egyre csökken, Boston Village lassan, de biztosan ki fog halni. Már most is jobbára már csak idősek lakják. Természetesen sokan kutatják az itt oly gyakran tapasztalható természetfeletti jelenségek okát, hiszen a helység a kezdetekkor nem volt ilyen rémes. A roppant különös történések sokak szerint azt a feltételezést támasztják alá, hogy a falu környékén olyan erők szabadultak el, melyeknek maguk az emberek nyitottak kaput. A gondok ugyanis akkor kezdődtek, amikor 1974-ben az USA akkori elnöke, Gerald Ford a fejébe vette, hogy az országnak sokkal több természetvédelmi területre, nemzeti parkra van szüksége. Az országban egyszeriben tömegessé váltak a földkisajátítások, több ezer hektárnyi területet vett el az állam a farmerektől, földművesektől és egész kisvárosokat telepítettek ki a cél érdekében. A megszerzett földeken azonban tetteiket nem a természetvédelem vezérelte. A témába vágó összeesküvés-elmélet szerint az államnak nagy kiterjedésű, eldugott helyekre volt szüksége, hogy úttörő és veszélyes technológiákkal kísérletezzen. A teória szerint nemcsak biológiai jellegű kísérleteket folytatnak ezeken az elzárt és nagyon jól őrzött parkoknak álcázott területeken. Nem kizárt, hogy a misztikus jellegű kísérletezgetések valahogy ajtót nyitottak egy másik, spirituális – vagy annak vélt – dimenzióba, s ez váltja ki a Boston Village környékén tapasztalt hajmeresztő jelenségeket is.

kiszó
#1781
2012. nov. 11. 12:08
#1780
2012. nov. 11. 11:32
#1779
2012. nov. 10. 16:53
Sellők,szirének,miegymás:
osihvas.lapunk.hu/
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0