Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#1718
2012. okt. 29. 23:08
"Értem köszönöm a választ.
Ha azt éreztettem itt mindenkivel, hogy kötekedni akarok, azért elnézést , nem állt szándékomban kötekedni.Volt itt már elég kötekedés.

Egyetértek veled abban , hogy a semmiből nem lesz valami.("A semmi nincs, a nincs meg nem létezik")(Csak van)

Van kérdésem Nem rossz szándékból!!!!

Nocturn.Te személy szerint nem kételkedsz az írásokban???Önmagában nem csak arra gondolok, hogy minden hamis.Akár arra is gondolhatok , hogy sok igazság van benne ,de sok helyen meg van buherálva." – Darked


Ahogy már írtam, egyes fordításokban tényszerűen vannak hibák, magam találtam meg egy csomót. De azt, hogy mi hibás is mi nem, azt egyedül az eredeti iratok alapján lehet eldönteni, melyekről hiszem, hogy változatlanul fennmaradtak, mivel tapasztaltam, hogy Isten létezik és meghallgat, és hiszem, hogy mivel Ő mindenható, ezért van neki hatalma megőrizni az Ő tolmácsolt szavait változtatás nélkül.

A Septuaginta (görög-ószövetség fordítás, a Kr.e. 3.-2. században íródott, fennmaradt töredékek a 4. és 10. századból), az 1008-ból fennmaradt teljes Héber Kánon Leningrádi Kódex másolata (eredetit a maszoréták Kr.u. 100-ban írták, de ők finomítottak néhány szót a Septuagintához képest a kereszténység miatt, pl. Ézsaiás jövendölése a "szűz fogan méhében és fiút szül", fiatal nőre változtatták, hogy ne legyen egyértelmű a Jézusra célzás), a Septuaginta Vulgata másolata latinul, amiben a Mária-kultusz miatt átírták az "üdvözlégy Mária kegyelembe fogadott"-at "kegyelemmel teljes"-re, hogy egyenlővé tegyék Jézussal akiről a János evangéliuma első fejezetében olvassuk, hogy teljes kegyelemmel. Mária nem lehet teljes kegyelemmel, mert teljes kegyelem csak a tökéletes embernél volt, Jézusnál, aki tökéletes áldozat lett minden bűnért. Mária csak kegyelembe fogadott lehet, hiszen ő is épp olyan bűnös volt mint minden ember, aki férfi indulatából fogant, Lukácsnál olvashatjuk is, hogy tisztulásáért áldozatot mutatott be. Amint írva van 3Mózes 12-ben:

6. Mikor pedig letelnek az ő tisztulásának napjai, fiú miatt vagy leány miatt, hozzon egészen égőáldozatul esztendős bárányt, galambfiat vagy gerliczét bűnért való áldozatul, a gyülekezet sátorának nyílása elé a paphoz.
7. És áldozza meg azt az Úr előtt; és szerezzen néki engesztelést; így lesz tisztává az ő vérfolyása után. Ez a törvénye a fiút vagy leányt szülő asszonynak.

Tehát Mária nem volt bűntelen.

Az Új Testamentumnak másolatai:
5.700 amely Görög nyelven íródott.
9.000 amely Latin nyelven íródott.
9.300 amely egyéb nyelveken pl. ólatin-ul, szír-ül stb.
Ez a 24.000 másolata az Újszövetség iratainak 99,5%-ban egyezik. 0,5% az eltérés többnyire helyesírási hibák végett. Merthogy nyomda még nem volt tudni illik.

- Képtelenség lett volna bármit is átírni vagy meghamisítani a Szentírásban anélkül, hogy bárki észre ne vette volna a rengeteg másolat miatt, és ha voltak is ilyenek, kijavították. -

Ehhez képest Homérosz Iliászának 643 másolata maradt fenn.
Platón (Arisztoklész) műveinek pedig 7 másolata. 37 műve maradt fenn, 35 párbeszéd, levelek, definíciók és néhány rövid párbeszéd, ám ezeknek már az Ókorban sem volt hitelük. A többi hitelességét is erősen megkérdőjelezik az óriási irodalmi viták. A hitelesség eldöntésénél általánosan elfogadott elvek ezek: minden olyan mű, melyből Arisztotelész mint Platónéiból idéz, melyet Arisztotelész megemlít, hitelesen Platóné. Ilyenek az Állam, a Timaiosz, a Törvények, a Phaidón, a Phaidrosz, A lakoma, a Gorgiasz , a Menón, a kisebbik Hippiasz; továbbá a Theaithétosz, a Philébosz, A szofista, a Szókratész védőbeszéde a Protagórasz, és a Kritón. Ez összesen 15...tizenöt a harminchétből, azért ez elég durva.
Miért volna Platón munkássága hitelesebb az Élő Isten ihlette emberek művénél??? Gondolkozzunk el ezen emberek!

Na most az Újszövetség 24.000 másolata 1.000 darabonként 5 szóban tér el egymástól. És 99,5%-os az egyezés mind a 24.000 másolat között!
Homérosz Iliászának 643 másolata között az egyezés 95%-os. Azonban ezek mind 50 szóban térnek el egymástól. 643 darab másolatban 50 eltérés!
Platónról szó se essék, mivel valószínűleg egyazon személy készítette mind a 7 másolatot.
A Biblia szemmel láthatólag 10x megbízhatóbb, mint az Iliász. Nem is lehetne ez másképpen, hiszen maga Isten felügyelte a másolást.

A legkorábbi másolata az Újszövetségnek a János evangéliumának 18. fejezete. János evangéliuma mint fentebb kiderült, 90-98 körül íródott. A legkorábbi másolata pedig 25-35 évvel az eredeti leírása után.
Homérosz Iliászának első ismert másolata 500 évvel az eredeti után keletkezett. ÖTSZÁZ. Platón műveinek 7 másolata pedig 1200 évvel az eredetik lejegyzése után. EZER-KÉTSZÁZ.
Ugyanakkor érdekes módon egy a Biblia hitelességét érintő vitában senkinek eszébe sem jut, hogy Platón és Homérosz művei a legmesszebb menőkig hiteltelenebbek a Bibliánál, azokról mégsem állítják, hogy hamisítványok.

Az „apostoli atyák” (Kr. u. 95-165) közül - akiket az apostolok neveztek ki utódaiknak tehát azok kortársai és tanítványai voltak – három:
Polikárp, Antiochiai Ignáciusz és a Római Kelemen mind idéztek vagy utaltak a szentiratokra. A 27 közül 25-öt említettek, Polikárp 110-ben, Antiochiai Ignáciusz 107-ben, Római Kelemen pedig 95-ben.

A hitvédők vagy apologéták Kr. u. 2.-3. századokban írták műveiket a keresztény-hit védelmében a római, görög és zsidó teológiai-támadások illetve gyanúsítgatások kivédése érdekében. Manapság mi is ezt csináljuk, mert a legjobb módja a hit védelmének, ha annak forrását idézzük, a Bibliát. Gyakorlatilag az egész Újszövetséget rekonstruálni lehetne a 2. és 3. században a hitvédők által írt újszövetségi idézetekből és utalásokból, mindössze 11 VERSET leszámítva. Ha figyelembe vesszük, hogy az Újszövetségnek 27 könyve van, és hogy az Újszövetség egyik leghosszabb műve, a Máté Evangéliuma 28 fejezetből áll, és egy-egy fejezet akár 75 versből is állhat (a 26.), akkor ez a hiányosság több mint elképesztően kicsi.

Tehát egyáltalán nem kételkedem, és nem látom okát, hogy bárkinek is volna alapja kételkedni.
#1717
2012. okt. 29. 22:25
"De akkor az is kérdés, hogy volt az a valami? Mármint mindig is létezett valami, nade hogyan és miből? Szóval hogyan lett valami? Tulajdonképpen miért?

Tehát van valamim, hogyan került ide? Egyáltalán miért létezik bármi is? " – Falcon


Ezen a tudatszinten szerintem ezt nem lehet felfogni.Még az előbb írtam , hogy a fejlődés a legfontosabb.A tudatos fejlődés.Úgy lehetne kezdeni, hogy nyitottá kell válni.Pl.: ha ez sikerül rájössz arra ,hogy miért van szellemi képességben/teljesítőképességben az emeberek között nagy különbség.(Egy géniusz és egy" átlagember".)
Ezen a tudatszinten azt látjuk amit elénk raknak.(Lásd illuminati)
#1716
2012. okt. 29. 22:03
De akkor az is kérdés, hogy volt az a valami? Mármint mindig is létezett valami, nade hogyan és miből? Szóval hogyan lett valami? Tulajdonképpen miért?

Tehát van valamim, hogyan került ide? Egyáltalán miért létezik bármi is?
#1715
2012. okt. 29. 16:43
#1714
2012. okt. 29. 16:33
Én nem aggódok Nina :)

Az ördög üveggolyói
kiszo.hhrf.org/?module=news&target=get&id=10952

Rejtélyes önégések
kiszo.hhrf.org/?module=news&target=get&id=10888
,,Bizonyos körülmények között a test önmagától is lángra lobbanhat, és az izzó tűzben pillanatok alatt egy kupac elszenesedett hamuvá válhatunk. A kérdés csupán az, mi váltja ki ezt a folyamatot?

Egy időben csak babonának, szóbeszédnek hitték a kétkedésre valóban okot adó spontán emberi égés misztériumát, de ahogy múltak az évek, úgy került elő egyre több feljegyzés és dokumentáció az esetekről.

Az újabb korokban a tudomány, az újságok is foglalkoztak a jelenséggel, sőt, számos cikk és könyv készült a témában. Sok eset bizonyítja, hogy a jelenség valóban létezik, hiányzik azonban egy tudományos magyarázat, ami alapján a világ el tudná fogadni ezt a félelmetes és bizarr jelenséget. Az önégés pár pillanat alatt elszenesedett hamuvá porlasztja szét a húst és a csontokat. Ismereteink szerint ahhoz, hogy ez bekövetkezhessen legalább 1000 °C-ra van szükség, mivel a csontok és a szövetek csak ekkora hőmérsékleten égnek el.

Nem véletlen, hogy az önégéssel kapcsolatban legtöbbször azt kérdezik, hogyan működhet ez, miként lehetséges, hogy ilyen iszonyú nagy hőmérséklet ellenére a test körül semmi sem ég el. A kutatók ezen kérdések vizsgálata során olyan eseményekre is rátaláltak, amikor az áldozatokon csak spontán égési sebek jelentek meg. Az orvostudományt mindig zavarba ejtette az önégés folyamata, és nem csak azért, mert felülírják a fizika, a biológia és a kémia szabályait, hanem mert az emberi elme és öntudat nem képes megbarátkozni azzal a gondolattal, hogy ez vele is megtörténhet. A legmegmagyarázhatatlanabb az egész folyamatban a sebesség, ami alatt az egész lezajlik.

Mivel az emberi test valójában nehezen kap lángra, a szakértők és orvosok szerint is több órára van szükség, hogy egy ilyen mértékű pusztulás végbemenjen. A hamvasztáskor 1000– 1200 °C-on égetik a holttestet, amíg teljesen el nem hamvad.

Mint a legtöbb érthetetlen és megmagyarázhatatlan esetben, úgy itt is a démonok pusztításának tartják a jelenséget. Egy másik elmélet szerint minden rossz mögött az alkohol áll. Mivel az emberi test közel 70%-a víz, így elképzelhető, hogy sok alkohol fogyasztása esetén a víz gyorsabban kiürül a szervezetből, és a sejtek helyére alkohol kerül, így pedig bizonyos oxidációs folyamatok hatására létrejöhet a test spontán gyulladása. Azonban a mai kor biokémiai kutatásai kimutatták, ez az elmélet sem állja meg a helyét, mivel a sejtek nem tudnak ilyen mértékben telítődni alkohollal. Ez valószínűleg azért kerülhetett az elméletek sokaságába, mert az áldozatok többsége egyáltalán nem vetette meg az alkoholt.

Az első dokumentált eset 1731-ben, Cornelia Bandi Verona egyik grófnőjével történt meg. A 62 éves hölgy vacsora után visszavonult, hogy lepihenjen. Másnap a szobalány talált rá maradványaira. A szoba teljesen sértetlen maradt, a lángok nem tettek kárt semmiben. A kiérkező rendőrök és orvosok sem tudtak magyarázatot adni az esetre.

A legelhíresültebb eset talán Mary Reese-zel történt. A bérház tulajdonosnőjét, belépve a lakásba, Mary öklömnyire zsugorodott koponyája fogadta. A lány teste a karosszékben teljesen elszenesedett. A mellette lévő lámpa vezetéke és a műanyagkapcsoló elolvadt, de az áldozattól 30 centiméterre lévő papírfecniknek semmi bajuk sem esett.

1985 tavaszán egy lány teste égett el a cheshire-i egyetem folyosóján. – A lány minden látható előzmény nélkül, villámgyorsan gyulladt ki. Úgy látszott, hogy a tűz a testében keletkezett – mondta az áldozat kolléganője a tűzoltóknak, akik nem tudták kideríteni a gyulladás okát.

Teóriák természetesen vannak, de egyik sem tudja elmagyarázni, miért is történik a spontán égés folyamata az emberekkel. Talán idővel a modernebb gépek és újabb kutatók segítségével rá tudunk jönni az önégés folyamatára, és képesek leszünk megelőzni azt. Vajon olyan jelenség áll a háttérben, amit egy felsőbb hatalom irányít?"
#1713
2012. okt. 29. 15:54
törölt tag
A keresztény hit az élet teremtéséről egy rakás fos! Ezért aki elhiszi, az egy barom idióta köcsög állat! ;D
Na majd jövök, ha tudok.....ne aggódjon senki! Nem tűnök el végleg! ;D
#1712
2012. okt. 29. 15:52
törölt tag
"naturahirek.hu/minden-egy-nagy-atveres/#.UI0nZTlnizU.facebook

Csak úgy kíváncsiságból feltenném nektek a kérdést,hogy szerintetek mi értelme az életnek?Gondolom azért eddigi életében mindenki legalább egyszer feltette magának ezt a kérdést.
Engem újabban nagyon foglalkoztat ez a téma.
Vannak olyan elméletek amiket még el is tudok fogadni,majd le is írom,de előbb szeretném a ti véleményeteket olvasni." – Penelope


Semmi értelme. :) Azért vagyunk itt hogy jól megszívja mindenki! ;D
#1711
2012. okt. 29. 15:51
törölt tag
"[quote author=Falcon link=topic=434.msg24208#msg24208 date=1350917206]
Rájöttem én, mire megy ki a játék! Mindenki "Hős tag" akar lenni. ;D ;D :P" – LadyEsther


:P :P ;D ;D ;D Hihi ;D ;D ;D Ez nagyon aranyos, amúgy igazad van ;D ;D ;D Minek kell ezt a jó kis topikot elcseszni vitával? ??? ??? " – LadyEsther

Na jó reggelt kívánok! Ilyenkor kell felhánytorgatni, amikor már leült a vita.....kérdem én....akkor ki is a felbujtó? Hm....
#1710
2012. okt. 29. 14:53
Ígérem nagyon nem mélyedek bele... :)

Na vajon mikor leszek már hőstag. :D
#1709
2012. okt. 29. 14:51
Értem köszönöm a választ.
Ha azt éreztettem itt mindenkivel, hogy kötekedni akarok, azért elnézést , nem állt szándékomban kötekedni.Volt itt már elég kötekedés.

Egyetértek veled abban , hogy a semmiből nem lesz valami.("A semmi nincs, a nincs meg nem létezik")(Csak van)

Van kérdésem Nem rossz szándékból!!!!

Nocturn.Te személy szerint nem kételkedsz az írásokban???Önmagában nem csak arra gondolok, hogy minden hamis.Akár arra is gondolhatok , hogy sok igazság van benne ,de sok helyen meg van buherálva.
#1708
2012. okt. 29. 12:04
https://www.facebook.com/pages/Dutchsinse/296574443728320
Állítólag a mexikói Nap piramis van a középpontban.Persze lehet kamu is a kép.
Nem tudom,utána kell nézni.
#1707
2012. okt. 29. 11:36
"Nocturn! :)

A semmi nincs, a nincs meg nem létezik.:)

Az életet miért Jézus Krisztus teremtette? Én azt hallottam, hogy a VALLÁSOK szerint Istentől származik az élet.Még kisgyerekként foglalkoztam vallással, de rájöttem , hogy vallásra nincs szükség.Szerintem csak terelés...

Mit gondolsz erről Nocturn?

" – Darked


Én értelek, de az akkor is nyilvánvaló hülyeség, hogy "semmiből", ezt te is beláthatod, mert ami nincs, ABBÓL nincs is mit kihozni. Semmiből nem lesz valami, csak a valamiből lesz valami, ez az általános tapasztalat. Energiamegmaradás, aztán a Kauzalitás is, amit az Ex-Nihilo hívei mind félresöpörnek és mégis tudósnak nevezik magukat. Mert ugyebár elméletekkel lehet dobálózni.

Jézus Krisztus az Isten megtestesülése, ezt is kellett volna hallanod, mert a Biblia ezt tanítja.

Kolossé 1
15. A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;
16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;
17. És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.

Kolossé 2:9. Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,

Filippi 2
5. Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,
6. A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,
7. Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;
8. És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.
9. Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való;
10. Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.
11. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.

És még lehetne sorolni, a János Evangéliuma első fejezete egészen röviden önti szavakba, hogy az Isten volt az Ige, és az Ige testté (emberré) lett, és lakozott miközöttünk.

A vallás önmagában lehet jó és rossz is, a természetétől függően. Számomra az egyetlen igaz vallás Jézus Krisztus megvallása és az Ő tanításai, a belé vetett hit. Számomra Ő valóságos, élő Isten. Még a Nina számára is, mert állítja, hogy találkozott vele.
A vallás akkor terhelés, ha kényszerből fakad, társadalmi, kultúrális nyomásra. Az igazi kereszténység mindig is önkéntes volt, mert csak az az őszinte, igazi hit. A vallás akkor vált terhessé, amikor eggyé vált a világi hatalommal, holott annak csak támogatója, tanácsadója lehet, de nem válthatja fel. Lásd Nagy Konstantintól kezdve a Római Katolicizmus pályafutását. És persze számos más felekezet is sokat hibázott és voltak hamis tanítások, és vannak is.

Pl. egyetlen "Jézus Pártusherceg, nem zsidó, Atya-Fiú-Anya háromsághívő" "ősmagyar" vallásúnak sem tűnik fel az az érdekes tanítási ellentét, hogy ha a katolikus egyház tényleg megbuverálta a Bibliát és Pál Apostol tényleg zsidó tanokat hintett a "szkíta-kereszténységbe", akkor hogy van az, hogy az Írás tanulsága szerint Pál Apostol éppen hogy a zsidó hagyományok kereszténységre erőltetése ellen volt, és hogy a Mária-, meg anyaisten-kultusz nem szerepel a Bibliában, de a katolicizmus ugyanúgy tanítja mint a Pártus-pártiak? Tehát nem áll össze a kép. Vagy mi az, hogy a gonosz katolikusok elégették a nekik nem tetsző iratokat, és a Jézus zsidóságáról szólóakat tartották meg? Az Újszövetség iratainak több ezer másolata maradt fenn, és még több volt, több keresztény központ is működött a Kánon kialakulásakor, Alexandriában, Karthágóban, Rómában, Jeruzsálemben és Antiókhiában ha jól tudom. És ezek mind, a Karthágói zsinaton egyeztek meg, mind a maguk több ezres másolataival a szent iratokból, hogy mi is a keresztény tanítás összességében, és csak az apostoli és azok közvetlen tanítványainak (Márk és Lukács) írásait fogadták el 100% hitelesnek, ebben nem is lehet kivetni való. Semmi katolikus befolyás nem volt, a 2. Niceai zsinatnak sincs semmi köze a Kánonhoz, ott Jézus Istensége és a klérus volt a téma.
#1706
2012. okt. 29. 6:17
Igen-igen,ne vita legyen,csak kíváncsi vagyok a véleményetekre a nélkül hogy a másikba belekötnétek-belekötnénk.Mindenki hisz valamiben vagy gondol valamit.

Én sokszor úgy éreztem hogy semmi értelme az életnek,hiszen csak szenvedünk,örülünk,és a végén tény és való hogy meghalunk.
De nem áll össze a kép,hogy így fejezzem ki magamat,hiszen itt vagyunk valamiért,tehát kell hogy legyen értelme.
De az hozzá tartozik,hogy én valahogyan mindig is abban hittem hogy nem halunk meg-mármnt a lelkünk nem hal meg.Hanem újjászületünk.Itt nem arra gondolok,hogy egyszer ember,egyszer állat képében,hanem hogy mindig ember formában.Nem nagyon foglalkoztam a vallásokkal,de ebben mindig is hittem..Viszont ha a lelkünk dönt úgy hogy újjászületik,akkor bizony valamiért úgy dönt,van valami feladat .Talán csak valamit megtapasztalni.
Mikor kicsi voltam,az ablakból sokszor figyeltem az embereket,és azon gondolkodtam hogy hogyan is van az,hogy ők is tudják,érzik hogy vannak,ugyanúgy ahogyan én,szóval hogy ők ők,megvan az életük,mennek a dolgukra,nekem is megvan az életem .Ez így biztos értheteten kissé,nem tudom leírni,amit akkor éreztem,és ha így belegondolok még most is.
Szóval az életnek kell hogy legyen értelme,ami talán a fejlődés,megtapasztalás a jelenlegi élethelyzetben.És talán valamiféle tudást hozunk magunkkal előző életünkből-persze sokkal jobb lenne ha mindenre emlékeznénk.
Minden esetre nagyon érdekes dolgok ezek.
#1705
2012. okt. 29. 0:42
A kérdés az volt, ki hogyan látja, mi az értelme. Ne kössünk bele a másik hitébe/tudásába, ugyanis egyikünk sem tudja megcáfolni a másikat bizonyítékokkal.
#1704
2012. okt. 28. 23:42
Érdekes kérdés szerintem és engem már rég foglalkoztat a kérdés.

Még hogy Ádám és évától... logikus lenne hogy akkor vérfertőzés lenne mert a gyerekeik .... mind1.

Ezt már nem tudjuk meg hogy hogyan keletkezett az emberíség... csak találgatni,feltételezni lehet.
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0