Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#1088
2012. aug. 26. 10:46
törölt tag
"Addig jó, amíg van kiért aggódni. De kik azok a "mink"? Ha szabad ilyet kérdezni. :D

Tök jó, hogy itt mindenki ennyire lelkes, így vagy úgy. :)

" – Falcon


"Mink"?-Több személyiség...tudod.... ;D
Bocsánat! Ezt nem bírtam kihagyni! :D
#1087
2012. aug. 26. 10:44
törölt tag
"Cassiel mostanában olyan "jó" kedvedbe vagy, ezt használd ki, például politikusok oldalain jól el lennél :-D
Csak vigyázz, olyan embernek nehogy beszólj aki veszélyes lehet, rád, ránk..és a fórumra is akár. ;)" – csakén


De most miért aggódtok értük?? Nem kapja el őket az égvilágon senki! ;D Hiába várják... :P ;D
Bezzeg ha én eltűnnék, mindenki kb ilyesmit mondana: "Köszönöm, köszönöm, Ó, Uram!" ;D Bocs...Penelope kivételével mindenki más így állna hozzá. :)

Én, meg a politika?? Hehe....szerintem lecsuknának lázításért meg miegymásért. ;D Azért nem foglalkozok politikával mert felbasszák az agyam....és mindig.....
Senki nem veszélyes sem rátok, sem rám. :D Most miért lenne bárki is? :D Ugyan....bocs, én nem élek félelemben (valahogy hiányzik ez az érzés belőlem ;D) és paranoiás sem vagyok. ;D
#1086
2012. aug. 26. 9:54
Most ez lehet hogy furán hangzik,de még itt is összefüggés van,a Pálosok között,a csillagok magyarázatában,és még Hunyadi Mátyás,vagyis Hollós között-ezáltal pedig visszavezethető akár a vámpírokig is...sajnos nem vagyok én olyan okos,hogy ezt le is tudjam írni,de a könyvből kitudok másolni pár dolgot,ami igazán figyelemre méltó-szerintem.Aztán persze tévedhetek is:-)Ja,és még a Szent Grál is idesorolható...
Remélem elnézitek nekem,hogy kicsit így összeraktam a dolgokat,aki gondolja úgyis majd jobban utána néz ,akit meg nem érdekel,az meg átgörgeti:-)

Halak csillagkép(Itt is vannak érdekességek)

A Halak csillagképében „derül ki”, hogy az élet már a felemelkedésről és a hazatérésről szól, avagy még vissza kell születni, vissza kell jönni azért, hogy a Vízöntő tisztító vizénél a test-lélek-szellem is megtisztuljon.

A Halak alatt látható a Cetus csillagkép. A mitikus történetek hősei bevetik magukat a cet szájába, illetve elnyeli őket a cet. Három napot töltenek el a gyomrában, akárcsak a szkíta-görög Héraklész, vagy a bibliai Jónás. A Cetus az elvonulás, a befelé fordulás és az ebből származó megújulás csillagjele! Ez az alapja a Halak stációnak, tehát az összegzésnek, a lezárásnak, de a megváltásnak is! Mélyen a Cetus és persze a Halak alatt, tehát szimbolikusan a belső világunk mélyén látható a feltámadás csillagszimbóluma a Phoenix. Ez azt is jelenti, hogy a megváltás és a feltámadás összetartozik.

A visszaúszó halacska felett látható a Pegasus, magyarul a táltos paripa. A táltos ló képviseli a magas szellemi és spirituális képességeket, melyek lényegében már a megváltást készítik elő. A Pegasus és a hal „kettőse” szimbolizálja azt, hogy a földi újraszületéssel együtt magas képességeket is hozunk magunkkal. Az égi táltos csillagkép „hozza le” a Tejútról az igazi tudást, melyet már az egész emberiség szolgálatába állít. A táltos paripa felett, a Tejútról leereszkedő Lacerta csillagkép (Gyík) hordozza az égi megújulás erejét. Villám formájú alakja miatt mondták azt a régiek, hogy Zeusz villámait a Pegasus hozza el.

Nimród (Orion)csillagkép

De mit is jelenít meg a magyarok ősapja Nimród, ki „nagy vadász vala az Úr előtt”? Az öve az égi egyenlítőn látható, tehát mind a felső, mind az alsó világban egyenlő mértékben van jelen! Egyik kezében tartja íját mellyel a Bikára céloz. Másik kezével a Tejutat érinti, innen „hozva le az istenek tüzét”. Ahogy a Nap elhalad a Bika csillagképe előtt, aranyló fényével jelképesen a termékenység állatává varázsolja. Majd a szarvai közül kilépve ér a Tejútra, s itt megáll egy pillanatra, pont a Nimród felett! Ekkor a bika már a sötétség állatává válik, hiszen a fény már nem tartózkodik benne. A terméketlen, lehúzó erők szimbólumává vált állatot az égi Nimród lövi le. A Nap ekkor pont felette áll, mint aranyló korona, s a beavatás hősévé koronázza a földkerekség első királyát!

Ez az égi jelenet jelképezi azt a belső beavató képességet, mikor az ember felfedezi önmagában a terméketlenné vált, lehúzó erőket. Egyszóval az önlegyőzés feladatának stációjába érkezünk a Bika ideje után! Ez a győzelem szükséges a Tejút felemelkedéséhez. Ez a győzelem kell ahhoz is, hogy a szellem (felső világ) és az ösztönök (alsó világ) területeit együttesen ismerjük és uraljuk. A két „világot” összekötő égi egyenlítőn látható a három övcsillag (Alnilam, Alnitak, Mintaka), mely a magyarság lelkében Nimród részeként élő három szent király megjelenítője: Szent István, Szent Imre és Szent László.

Napjainknak szóló kozmikus üzenetet is sugároz felénk a Nimród, mai nevén az Orion csillagkép! A nyári napforduló pontja most itt látható! Ez a fordulat képviseli azt a lehetőséget amikor a külső és belső világosság a lehető legmagasabb fokra érkezik, tehát a világosság teljes győzelme válik valósággá. Ez a fordulópont jelenleg Nimród Tejúton lévő nyílvesszőt elengedő keze és a válla (Betelgeuse csillag) között van. Nos, az üzenet világos: - A saját sorsunkban, énünkben kell észrevenni és legyőzni a lehúzó, terméketlen erőket, hogy a felemelkedés útját (Tejút) felvállalva emelhessük önnön példánk sugárzó erejével az anyag és hatalom káprázatában vergődő lélektársainkat!
(Emlékeztek még amikor kérdeztem,mit is jelent a Nimrod13?Vámpírokkal kapcsolatban kérdeztem)

Oroszlán csillagkép

Az uralkodás másik alapja a Crater, vagyis a Serleg csillagkép. Nos, ő a Szent Grál, melyet persze nem a földön kell keresni… A Serleg szimbolizálja a tápláló, éltető tudást. A mitikus hagyomány ezt úgy mondja el, hogy a Holló (ő is itt van a Serleg mellett!) hozza el ebben a Serlegben a Napistennek az örök élet italát! A Serleg csillagai, már az Oroszlán nemzést jelölő csillagai alatt láthatóak. (pl.: Denebola) A Király, az örökérvényű tudás segítségével teszi élővé, termékennyé, az ég felé növekvővé népét.

Szűz csillagkép.

Jelek, jelképek, szimbólumok, jelzések „erdején át visz az ember útja” és aki tud olvasni ezen üzenetekből, az könnyebben hazatalál az igazi, az égi otthonba. A csillagok által megformálódó ábrák, alakok, alakzatok az eredeti ősszimbólumok! Minden tudnivalót az égre írt fénnyel a Teremtő. Az égbolt mint fénykönyv, minden lélek számára olvasható. A csillagnyelv az emberiség közös nyelve. A régi, antik idők asztrológusa értette-érezte-tudta e jelek üzenetét. Az idő múlásával azonban leegyszerűsített jeleket alkottak, s vittek be a köztudatba azok, akik nem akarták, hogy az emberek értsék a csillagok bölcsességét. Ekkor lépett elő ősszimbólummá a kör, a kereszt, a négyzet, stb. és ekkor osztották fel a Nap útját is 12 egyenlő szeletkére, melyeket a mögöttük látható csillagképekről neveztek el, bár a csillagképek nem véletlenül nem egyenlő nagyságúak! Történt mindez lényegében azért, hogy a csillagok szeretetfénye ne ragyogja be a legősibb tudományt, az asztrológiát. A középkor elején már olyan fogalmakkal dolgoztak az asztrológusok mint „kártevő planéta”, „ártó fényszög”… Érezhetően felerősödött a fekete mágia szerepe, míg pl. az Istenek Útja, a Tejút felemelő üzenete „véletlenül” kikerült az asztrológia eszköztárából.

Jelenleg a világkorszakot jelölő két tengely egyik pontja a Szűz csillagaira mutat. A XIII. században érintette a Holló csillagképet is. Akkor, amikor a tatár veszedelem idején a magyar király IV. Béla leányát (Szent Margit) az Istennek ajánlotta. (áldozat!) Ekkor alapítja Özséb a Pálos rendet, melynek címerállata a Holló! Az a Holló, mely által Tejút erők idézhetők meg. Ezzel az erővel végül győzedelmeskedik Béla, s Kijevnél mér megsemmisítő csapást az Európát is fenyegető tatárokra. A Turul nemzetség (Tejút küldött) Árpád – házi szent királyai még ismerték a csillagok járását, s e tudással óvták a hazát és Európát. Az utolsó csillagtudó uralkodónk is hollós volt. Hollós, vagyis Hunyadi Mátyás.

(Hunyadi-ról,és ugye a Pálosokról bővebben meg már olvashattatok itt a fórumon is.Remélem nektek is kicsit sikerül összerakni a képet.Nos,én úgy gondolom,hogy mivel a Vámpírok elég nagy tudás birtokosai,így lehet hogy bizony nem árt kicsit felfelé is tekintgetnünk…persze nem tudhatom biztosan,csak azért érdekes dolgok ezek)

Mérleg csillagkép.
(Ez is érdekes,ami tetszett,hogy -Igazság mérlege-,amúgy én is Mérleg vagyok,és bizony ,keresem az igazságot:-)De ez tényleg csak amolyan kis érdekesség)

A belső harmóniát a Mérleg stációjában csak társakkal illetve a társsal tudjuk megalkotni. Gyakorta hangzik el, hogy a Mérleg az Én és a Te kapcsolatának a jegye. A mindenkori Te tükrözi vissza az Énre azokat a tulajdonságokat, amelyeket még nem ismert fel az énem önmagamban. Misztikus értelemben így válik a Mérleg jel, un. „tükörházzá”. Fontos tehát a felismerés, a megértés, az ebből születő harmónia, ahol minden társ már mesterként tanítja, - többnyire nem tudatosan - az egót.

Még mélyebbre tekintve már a spirituális úton haladó vándor a tudatos és az isteni énje között alkotja meg a harmóniát, és viszi Aphrodité termékeny szerelem erejét belső kozmoszába. Nos ez a gyönyörű feladat már igazi „férfimunka” (nem nemi értelemben!), amire utal az is, miszerint a Mérleg csillagkép védnöke a sánta kovácsisten Hephaisztosz, aki amellett, hogy az égi mérleget is ő kovácsolta, még a férfimunkák is hozzá tartoztak.

Nézzük végre a lényeget, az égre írt fényüzenetet, a Mérleg csillagképet. Az első és legfontosabb, hogy ez az igazság mérlege! Akárcsak az antik görög, úgy az egyiptomi mitológia is az igazság égi jeleként tartja számon. Az alvilágban, az istenek csarnokában tartja az igazság mérlegét a sakálfejű Anúbisz. Az egyik serpenyőben a halott szíve. A másikban egy strucctoll. A két serpenyőnek egyensúlyban kell lennie, különben a halottfaló szörny széttépi a holtat. Nos ez a „szörny” nem más, mint a Mérleg alatt látható Farkas (Lupus) csillagkép a Tejút alsó hasadékánál. A halott szíve hordozza az elmúlt földi élet szeretetminőségét, melynek egyensúlyban kell állnia Maat istennő szimbólumával, a tollal. Maat, mint a delelő Nap istenének, Rének (Rá) a leánya képviseli az igazságot. Azt az igazságot, melynek nemző apja a teljes világosság. Az igazság a szeretetben leélt életben kell hogy megvalósuljon, legalábbis az emberek szintjén.

A másik lényeges üzenet az, hogy a Mérleg csillagai kaput alkotnak. Régen Napkapunak, lélekkapunak is tekintették, akárcsak az Ikrek csillagképét! Amíg az Ikrek kapuján a Tejútról „lejött” a lélek, addig a Mérleg kapuján áthaladva az Istenek útjának, a Tejútnak a küszöbéhez érkezik! A csillagképi Mérleg készíti fel a lelkeket a Tejúttal való találkozásra az „alsó világban”.

A Beavatás kezdetét is jelöli, hiszen a beavató Ophiuchus kígyójának a feje (Serpens Caput) a Mérleg felett emelkedik a Tudás Koronája (Corona Borealis) felé. Ez a korona, mint Ariadné koszorúja segíti ki az élet labirintusából Thészeuszt, miután legyőzte a (belső) Minotauruszt. A Libra misztikus idejéhez bizony hozzá tartozik a tudás megszerzése is. Azt a tudást kell itt birtokolni, mellyel az élet megpróbáltatásait, problémáit már a szeretet fényével tudja megélni, s megoldani az ember.

A Mérleg csillagkép sok helyen a Skorpió ollójaként is megjelenik. A Tejúthoz méltatlan, igaztalan dolgok az igazság (égi) mérlegén már nem jutnak át. A kereszténységben Szent Mihály tartja a végítélet napján a mérleget, míg a görög mitológiában Hermész (Hermetikus tudás!) mérlegel.

A Kígyótartó,és a Kígyó csillagkép kettőse
(Ez is érdekes,hiszen a botra tekeredő kígyóval bizony találkozhatunk az Illuminátusok-nál is,pedig lényegében a gyógyítást szimbolizálja...hát talán csak ezt is,mint mást,kiforgatták...)

… Kezében a kígyós bottal, a kaduceussal, Aszklépiosz megérinti a beteg lelket. A botra tekeredő fehér és fekete kígyó már a kiteljesedett erők üzenetét viszi a két-ségbe-esett, beteg léleknek. A lélek újra egy az egésszel. Ébredéskor már egy teljes lélek építi teljessé az eszmélő testét.

A beavatás itt már elvezet a túlsó oldal titkos világába is. Oda, ahol minden halandó egyenlő. A középkori magyar alapítású misztikus Pálos rend kolostorai is barlangok mellett voltak, akárcsak a Kígyótartó. A szerzetesnek át kellett menni a halálon, s onnan visszatérve már a földi hívságok nem hatottak reá. Így tudta szolgálni szent hazáját, szent koronáját, szent nemzetét.

No,szerintem ennyivel bőven felkeltettem az érdeklődéseteket a könyv iránt:-))Ugye?
#1085
2012. aug. 26. 8:25
Szerintem ne piszkálódjatok,minek?
Inkább olvasgassátok,amik ide felkerülnek.

Pl:A Csillagképeknél,igazán sokat lehet tanulni,és érdekes.
Van benne minden,egy kis mitológia is többek között...vagy pl.Nimród-ról is.

Oriole:Neked kitartást a sulikhoz,és melóhoz...már nem tart sokáig ez a meleg.
#1084
2012. aug. 26. 2:12
Addig jó, amíg van kiért aggódni. De kik azok a "mink"? Ha szabad ilyet kérdezni. :D

Tök jó, hogy itt mindenki ennyire lelkes, így vagy úgy. :)
#1083
2012. aug. 26. 1:52
Cassiel mostanában olyan "jó" kedvedbe vagy, ezt használd ki, például politikusok oldalain jól el lennél :-D
Csak vigyázz, olyan embernek nehogy beszólj aki veszélyes lehet, rád, ránk..és a fórumra is akár. ;)
#1082
2012. aug. 26. 1:49
Oriole, szia! Ok, csak közben kiderült, h már beszéltünk mi, csak nem tudtam róla :-D eddig
Eszter mondta, hogy nem írsz vissza és azért kezdtünk el picit aggódni. Látom nagyon érdekel téma, csak okosan! :-D
De vki mindig van ám..most épp Nocturnért aggódunk..ez így szép, vki mindig van. :-D
#1081
2012. aug. 25. 22:33
törölt tag
"Sziasztok. :) Nem nem tűntem el ,csak nem volt időm mostanában felnézni. Munka mellett 2 sulit is csinálok így lesz amikor el - el tűnök pár napra:)
Egyébként nyomozgatok folyamatosan vámpírügyben.. egyelőre semmi új. Ahogy tudok írok , főleg ha valami új infót megtudok :)
Cassiel megköszönném ,ha nem is említenél a hozzászólásaidban! " – oriole


Ne fáraszd magad, nem kell megköszönni oriole! Júúúújjjj, megemlítettelek, most mi lesz????? :o Jézusom!!! :o ;D ;D
A francba...nem zabáltak fel a vámpírok??? De izék.... Majd azt közöld ha találkoztál egy vámpírral, vagy vámpírrá változtattak, mert az érdekes lenne, egyébként meg szart se ér az infó. :P ;D ;D
#1080
2012. aug. 25. 21:42
Sziasztok. :) Nem nem tűntem el ,csak nem volt időm mostanában felnézni. Munka mellett 2 sulit is csinálok így lesz amikor el - el tűnök pár napra:)
Egyébként nyomozgatok folyamatosan vámpírügyben.. egyelőre semmi új. Ahogy tudok írok , főleg ha valami új infót megtudok :)
Cassiel megköszönném ,ha nem is említenél a hozzászólásaidban!
#1079
2012. aug. 25. 17:10
#1078
2012. aug. 25. 15:33
#1077
2012. aug. 25. 14:33
"[quote author=LadyEsther link=topic=434.msg23537#msg23537 date=1345623817]
[quote author=Darked link=topic=434.msg23535#msg23535 date=1345568200]
Ez a legfontosabb, hogy az egónkat félretegyük.Ahogy írtad pl ne ítélkezzünk.De ez csak egy dolog.Az emberi egó rengeteg álruhát visel.Úgyhogy saját magunkkal szemben is nagyon ébernek kell lenni.

A nyitottság előnyt jelent.Nem is kicsit.Mert ugye attól , hogy nem hiszünk valamiben az nem azt jelenti , hogy az a valami nincs.

Sok irány van amin el lehet indulni.Mindben van igazság.De rengeteg a tévhit.A lényeg az , hogy a keresés közben jól érezd magad.

Köszönöm." – Darked


Egóról annyit: ismerek olyan személy (barátnőm) akinek olyan szintű az egója, hogy képes magát órákon keresztül cirógatni, puszilgatni ha pl megüti magát vagy valami. Harmonikus családban nőtt fel, mégis imádja önmagát, ő fogalmazta meg így: "szerelmes vagyok önmagamba, hiszen nálam nem létezik lény, aki tökéletesebb volna". Egyéb iránt nagyon kedves lány, jó lelkű, csak iszonyatosan egoista." – Darked

Ez egy érdekes eset...ilyenről még nem hallottam.Köszi, hogy megosztottad. Vajon miért lehet olyan amilyen??? :)" – Darked

Kedves Darked!

Ha engem kérdezel, akkor azt tudnám mondani:
1. vagy nagyon el van kényeztetve, mert egyedüli lány, illetve van 2 fiú tesója

vagy

2. van valami a háttérben,, családon belül, amit nem tudhatunk (pl erőszakoskodó apa, akire én gyanakszom is)

vagy

3. egyszerűen csak önimádó.
#1076
2012. aug. 25. 14:27
#1075
2012. aug. 25. 13:31
Ahogy nézem ti itt már jól ismeritek egymást, ha arra is felfigyeltek, hogy valaki nem jelentkezik. :)
Biztos csak szünetelti a fórumozást és nem kell aggódni. Vagy éppenséggel nyaral, még mindig szezonja van.

Amúgy, hogy ide is leírjam, azokat a cikkeket bárki megtalálhatja, hisz azokról beszéltem, akik itt lettek említve. Az egyik egy híres újságíró, a másik meg az a férfi tavaly a folyóból. De róla szinte semmit sem írtak, csak hogy vizsgálják a halál okát és nincs több fejlemény. Gyanús is lehetne, de akár csak az újságíróknak volt érdektelen tovább és valami véresebb ügy után néztek.
#1074
2012. aug. 25. 13:02
törölt tag
"Azért össze ne vesszetek. :D

Szerintem Nocturn is csak arra gondolt, hogy már kicsit elkanyarodtatok (tunk) a témától, ami persze nem baj. Ez ha minden igaz, a leglátogatottabb téma. Szóval nem vált kárára.

Én is a vámpír téma nyomán bukkantam a fórumra, de örömmel látom, sok más mindenről is szó van. Béke! :)" – Falcon


Én nem is szoktam veszekedni. ;D Csak mások nem szokták elfogadni a véleményemet. :P ;D Végtelenül türelmes és békés emberke vagyok. :D Azt hittem ez látszani fog. ;D
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0