Igazi vámpírokról!

Számít a véleményed!

Csak regisztrált és bejelentkezett tagok szólhatnak hozzá.

#113
2012. jan. 27. 20:58
Tisztelt DrSloun!

Köszönjük ,hogy jött jelezni....Penelope jó úton jár.
Az a levél is zseniális..elnézést rossz napom volt. :)
#112
2012. jan. 27. 19:49
A vámpírvadászós dologhoz meg annyit fűzék hozzá-amit már korábban is-hogy ezt ők maguk között intézik,ami logikus is,hiszen egy-egy ember nem jelent számukra fenyegetést,és nem jutnak el addig ,ameddig szeretnének.
#111
2012. jan. 27. 19:35
Tisztelt DrSloan!

Egyáltalán nem sértődtem meg,sőt örülök az ilyen értelmes hozzászólásoknak,és szívesen veszek minden elképzelést,és eszmefuttatást.

Nem gondolom,hogy egyszerű a nyomukra akadni,sőt nagyon is nehéz.Tisztában vagyok vele,hogy ők nem,,zombik",hanem nagyon is értelmesek.
Az hogy elriaszthatom magamtól a vámpírokat,nos,lehetséges,ám úgy gondolom,hogy mivel elég sok érdekesség van a történelmünkben,és ezek összefüggésben állhatnak velük is,így szeretnék minél többet megtudni.Eddig is ez volt a célom-minél többet megtudni róluk,életükről,társadalmukról-ha lehet így fogalmazni.Persze tisztában vagyok,hogy erre holmi kevés az esélyem,és ezt sajnálom.Azonkívül a magamtól való elriasztás véleményem szerint már megtörtént.

Nem vettem kritizálásnak sem az ön által leírtakat,és bizony így van,nem szoktam én sem ezt tenni másokkal,mindenkinek megvan a véleménye,és joga van azt leírni.

Konkrétan azt is el kell mondanom,hogy nem vagyok se a vámpírok mellett,sem pedig ellenük,engem csak-mint írtam-érdekelnek.

Azonfelül,ismerős a neve,lehetséges hogy ismerjük egymást?Persze lehet hogy tévedek.
#110
2012. jan. 27. 19:01
Tisztelt Penelope !
Ez dicséretes, hogy a mai vál0ságos magyar valóságshowban is van számítógépe valakinek. Viszont gondolja kedves hölgyem, hogy olyan egyszerű a vámpírokra ráakadni, hogy bekapcsolja a számítógépét, és behozza a keresőt, meg az Isten meg az Ördög tudja hogy milyen funkciókat, és idegen személyek csak úgy áramoltatják önnek az infot? Honnan gondolja, hogy az IGAZI VÁMPÍROK hagynák , sőt segítenék azt, hogy ön a nevüket, címüket stb. felfedje, és nyilvánosság elé tárja? Továbbá: ezt az oldalt olvashatja bárki.Vámpírvadászok is, és ostobaság lenne azt hinni, hogy bevallanák, hogy vámpírvadászok. Továbbá:ezzel tisztában lehetnek a vámpírok is, hiszen nem holmi esztelen zombik ők. Gondolom ön sem olyanokat keres. Márpedig ha azt, hogy ön esetleg ilymódon vámpírvadászok figyelmének is középpontjába került, akkor ezzel elriaszthatja saját magáról a vámpírokat is. Gondolkozon!!!
Mindenesetre sok érdekességet találtam az írásaiban. Nehogy megsértődjön! Jómagam csak rá szeretnék világítani erre arra.
Nem kritizálom önt, hiszen gondolom ön sem teszi ezt másokkal, még esetleges konkurensekkel sem.
Tisztelettel.DrSloan
#109
2012. jan. 26. 16:44
Még egy kis érdekesség:
sptanacs.blog.hu/2010/11/15/a_szabadkomuvesek_es_a_templomosok_kapcsolata

Itt is olvasható Templomosok,pálosok,és Mátyás király kapcsolatáról is:
www.szellemvilag.hu/szent-maria-magdala/maria-magdolna-a-titkos-istenno-5-resz

És itt is:
gagbi-babca.blogspot.com/2008/08/bunyevcz-zsuzsa-lehull-titok-leple.html

Kis részlet:,,Vajon mi volt a magyar király és a templomos rend közti meglepően szoros kapcsolatnak az oka? Marton Veronika szerint a magyar alapítású pálos rend a templomos hagyomány továbbvivője Magyarországon. Ismeretes a templomosok és a Grál közti kapcsolat. Több szakértő is azon a véleményen van, hogy a Lepel és a Grál azonos lehet, például a torinói szindonológiai konferencián erről számolt be D. C. Scavoni angol történész.
A pálosok központja pedig a Pilisben volt. Mindez véletlen lenne? A Leplet a templomosok vitték Franciaországba. Vajon milyen útvonalon? Irodalmi adatok alapján tudjuk, hogy 1308-ban a Keleti erdőben bukkant fel, 1416-1449-ig a svájci határ melletti St. Hippolite-sur-Doubs-ban. Marton Veronika elképzelhetőnek tartja, hogy Franciaországból menekíteniük kellett."
#108
2012. jan. 26. 16:13
A Pálosokról itt is találtam elég sok információt,és ebben is az alapítást 1215-re teszik,nem a megszokott évre,amiről a legtöbb helyen olvasható:
www.sztmsz.webzona.hu/FeherBarat-IV.pdf

Egy kis részlet:,,Tehát a pálosoké lett az egyetlen középkori, magyar alapítású,
monasztikus szerzetesrend.
Címerükben ott a holló, a felső világ hírnöke, akárcsak majd a Hunyadicsaládéban.
Ez a holló nem új keletű: megjelenik már Illés prófétánál is, kenyeret
visz neki; és ha megnézzük a Képes Krónika zászlóin szereplő madarat,
az még a turul és a holló között képez átmenetet, ám csak ekkor válik
majd hollóvá."

Mint korábban leírtam ,a Hunyadi családnak is volt köze a vámpírokhoz.

Érdemes végigolvasni,elég sok érdekesség van benne.

Itt pedig még több érdekesség rejtőzik:
www.titokzatos_pilis.abbcenter.com/?m=A+Pilis+Titkai&al=A+P%E1losok+K%F6nyve+-r%E9szletek-#

Tény,ami tény,hogy elég bonyolultnak tűnik:Fehér Lovag,Fehér Barát-amit a Pálosok készítenek,,újság",a Templomosok,akiket Fehér Barátoknak hívtak,szabad kőművesek....bizonyára lehetne még folyatni a sort.

,,1300. A pálosok vezetője: Esztergomi Lőrinc. (1325-ig)
Halála előtt személyesen meglátogatta őt Károly Róbert király, aki maga
is számos kolostort alapított.
A Mátraverebély községhez tartozó Szentkút első templomát már 1210-
ben említette egy oklevél. A XIV-XV. században Vereb/Veréb Péter erdélyi
alvajda birtoka volt a falu, aki a templom mellé kolostort is építtetett, ami
VALÓSZÍNŰLEG A PÁLOS RENDÉ VOLT, MERT A SZÁJHAGYOMÁNY CSAK ANNYIT ŐRZÖTT
MEG,HOGY FEHÉR BARÁTOK ÉLTEK ITT, akik lehettek templomosok is. Az biztos,
hogy a XVIII. századtól remeték tartózkodtak a barlangban, egyes közlések
szerint még az első világháború után is lakták…."
#107
2012. jan. 23. 14:10
Lightnes:Várom a fejleményeket.
#106
2012. jan. 18. 20:13
Sajnos mostanában elég kevés időm van,meg beteg is voltam,de azért hoztam egy kis érdekességet nektek ismét:
www.masodikvh.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1436&Itemid=306
#105
2012. jan. 13. 18:18
Van új info?
nem soká leíróm.
#104
2012. jan. 9. 13:52
Találtam egy igen érdekes oldalt-nem egészen ide tartozik..vagy igen?Olvassátok végig-érdemes:bár nem teljes a fordítás

parbeszed.blogol.hu/read/?perm=3375329

a fórum,ahol foglalkoznak vele:

canadahun.com/forum/showthread.php?p=3241880
#103
2012. jan. 8. 9:39
Darked:Írtam privit.

Szerintem a Templomosoknak is érdemes utána nézni,elég érdekes dolgokat lehet róluk találni:hu.wikipedia.org/wiki/Templomosok

Ebből egy rész:,,Más források szerint viszont Magyarországon tovább élt a Rend. Akárcsak Portugáliában, titokban újraszerveződtek, állítólag még Mátyás király idejében is éltek remeteként a hegyekben, ezúttal már mint „fehér barátok”."

A fehér barát:epa.oszk.hu/html/vgi/kardexlap.phtml?id=1890

Ha emlékeztek itt találtam rá a Pálos rend egy bejegyzésére is,ami a titokzatos adományozóról szólt.
#102
2012. jan. 7. 23:12
Nem tudom hány éves lehetett?Mióta élt,vagy él?
Egy kis család kutatás esetleg?
#101
2012. jan. 7. 23:08
Elmondta a valódi nevét?Erre nem emlékeztem... :-\
Neten semmit nem találtatok semmit róla?
#100
2012. jan. 6. 9:33
Egy ígéretemnek eleget téve írok ,,G.Albert"-ről.
De azt leszögezem,hogy én magam soha nem találkoztam,vagy beszéltem vele személyesen.
Tehát még a hangját se hallottam,csak email,és sms-ezés volt.

,,G.Albert"valódi neve Charles-Antoine Dion volt.Francia O-ból származott,és a magyaron kívül még 5 nyelven beszélt anyanyelvi szinten.Tanult,okos férfi volt,aki már sok emberen segített titokban.Külföldön tartott előadásokat is,volt ő már orvos,tanár,és még ki tudja mi nem..
Otthonosan mozgott a világegyetem, a részecskefizika, asztrofizika,és még sok más témában is.

Megfigyelés alatt volt,amiről még ő maga sem tudott,bár ezt némileg cáfolnám,mivel levelezésünk alkalmával írta hogy figyelik,érez valami rosszat,a találka helyét,és idejét még sem változtatta meg.
Azt is tegyük hozzá,hogy mivel több emberen is segített,miért nem léptek előbb?Hiszen elvileg a Tanács nem tűri a kihágásokat..

Felmerül még sok egyéb kérdés,és talány is,bár leírni ezeket nem igazán érdemes.

Aki akarja,gondolja át a leírtakat.
#99
2012. jan. 1. 8:04
Darked:Ezt már olvastam.

Lightnes:Mi az új hír?

www.freeweb.hu/korsmain/
Szabó Gergő webfejlesztő
X
Regisztrálj most és mégtöbb e-könyv lehet a tiéd!         REGISZTRÁLOK
0